İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Evet canım 2004 lü anasınıfında gayet başarılı idi ama şimdi çok sıkıldığını söylüyor. 2 sayfa ödev vermiş öğretmeni ama halen elinde süründürüyor.İki çizgi çekip mola vermek istiyor bunaltmayım diyorum ama ben de sabır kalmadı. Yapı itibari ile zaten çok tahammüllü bir insan değilim.Kızımda oldum olası zor bir çocuk oldu benim onun üzerinde pek bi otoritem yok.Yapmak istediğini ben kızsam bile gözümün içine baka baka yapar. Beni ne duyar ne görür. Birde 4 yaşında oğlum var oda çok aksi bir çocuk. Hep güzel güzel anlatırım herşeyi ama ikiside oldum olsı zor çocuklardı.Buda bende artık ne güç ne sabır bıraktı. Her yaptıkları batar oldu. Şimdi endişelerimde çok fazla ya öğrenemezse ya yapamazsa ben ne yaparım nasıl bir tutum içine girmem gerekecek bilmiyorum ay uzun oldu kusura bakma.

hıııım ödül-ceza olayı işe yaramıyo mu canım, mesela sevdiği bişeyden bi hafta mahrum bırakacağını söylesen, bi oyuncağı ya da sevdiği bi program olabilir, ya da bi sayfa ödev yaparsa sevdiği bi ıvır zıvırı alacağını söylesen, işe yaramaz mı? tabii bunları yaparken mutlaka yapmalısın ki ciddi olduğunu anlasın
sanırım bu topikteki öğretmen arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır sana

ama bu kadar sıkılması ilginç bence bu konuyu takip etmelisin, oluruna bırak diyemeyeceğim

İnan bende ne yapacagımı şaşırdım. Kendimi çok aciz hissediyorum.Ödül ceza olayını çok yaptım ama fazla etkili olmadı. Çok aksi oldukları için bildiklerini gene yaptılar.Verdiğim sözlerin arkasında hep durdum. Asla yapmamazlık yapmadım.Bilinçsiz bir anne değilim ama sabırsız bir anneyim.Çünkü beni fazlasıyla zorluyorlar.Biraz daha takip edicem eger böyle devam ederse bir pedogog dan yardım alıcam.
Bende kendimi yiyip bitirmekten bıktım. Çünkü bu durum benim eşimle yada çevremle olan ilişkilerimide olumsuz etkiliyor.Yüzüm hiç gülmüyor ee ne oldu çocuklar bunalttı bunu demekten bile bıktım.

İnan bende ne yapacagımı şaşırdım. Kendimi çok aciz hissediyorum.Ödül ceza olayını çok yaptım ama fazla etkili olmadı. Çok aksi oldukları için bildiklerini gene yaptılar.Verdiğim sözlerin arkasında hep durdum. Asla yapmamazlık yapmadım.Bilinçsiz bir anne değilim ama sabırsız bir anneyim.Çünkü beni fazlasıyla zorluyorlar.Biraz daha takip edicem eger böyle devam ederse bir pedogog dan yardım alıcam.
Bende kendimi yiyip bitirmekten bıktım. Çünkü bu durum benim eşimle yada çevremle olan ilişkilerimide olumsuz etkiliyor.Yüzüm hiç gülmüyor ee ne oldu çocuklar bunalttı bunu demekten bile bıktım.

seni çok iyi anlıyorum benimde kızım 2004 lü oğlumda 2007 aynen dediğin gibi ne yaparsan yap dediklerini yapıyorlar o kadar yıldırdılarki beni hiç bir yere gitmek istemiyorum durun yapmayın etmeyin demekten çok sıkıldım birde herkezden bu nasıl çocuk diye duymaktan bıktım valla ama okulda iyiymiş allahtan en büyük korkum buydu

anladım canım üzüldüm ya, belkide dediğin gibi bi uzmanla görüşmelisin, anladığım kadarıyla bi kısır döngüye girmişsin ve bu döngünün kırılması lazım, yoksa giden senden gidecek anladığım kadarıyla, umarım bir an önce çözüm bulursun
kaydirigubbakcemile5

anladım canım üzüldüm ya, belkide dediğin gibi bi uzmanla görüşmelisin, anladığım kadarıyla bi kısır döngüye girmişsin ve bu döngünün kırılması lazım, yoksa giden senden gidecek anladığım kadarıyla, umarım bir an önce çözüm bulursun
kaydirigubbakcemile5

İlgilendiğin için teşekkür ederim. Şu an takip edicem sonuca göre hareket edicem.

seni çok iyi anlıyorum benimde kızım 2004 lü oğlumda 2007 aynen dediğin gibi ne yaparsan yap dediklerini yapıyorlar o kadar yıldırdılarki beni hiç bir yere gitmek istemiyorum durun yapmayın etmeyin demekten çok sıkıldım birde herkezden bu nasıl çocuk diye duymaktan bıktım valla ama okulda iyiymiş allahtan en büyük korkum buydu

İnanın hiç kimseye gitmiyorum. Anca kankalarıma onlarınkilerle de problem olmuyor iyi anlaştıkları için. Benimkiler kavga bilmezler ancak birbirlerini yerler ama başkalarına yada eşyalarına zarar vermezler.Arkadaşlarım benim huyumu bildikleri için sürekli telkin ederler beni. Benimkilerin deri benle beni hiçbirşey yerine koymuyorlar.Ama bi akraba ziyaretinde ayağım altıma gelmez bir bardak sıcak çay içemem. Dur gitme bağırma sus demekten bıktım. Okul olayındada ilk başlarda öğretmen sınıfta 2 kişiden biri ılgın diyordu eli çok yatkın sorunsuz yapıyor diyordu ama çarşamba günü çok sıkıldığını söyleyince çok üzüldüm evde motive edecek şeyler söylüyorum ama bakalım şu an sadece takip etmekten başka şansım yok. Ama bu arada ben kendimi bitiricem.

İnanın hiç kimseye gitmiyorum. Anca kankalarıma onlarınkilerle de problem olmuyor iyi anlaştıkları için. Benimkiler kavga bilmezler ancak birbirlerini yerler ama başkalarına yada eşyalarına zarar vermezler.Arkadaşlarım benim huyumu bildikleri için sürekli telkin ederler beni. Benimkilerin deri benle beni hiçbirşey yerine koymuyorlar.Ama bi akraba ziyaretinde ayağım altıma gelmez bir bardak sıcak çay içemem. Dur gitme bağırma sus demekten bıktım. Okul olayındada ilk başlarda öğretmen sınıfta 2 kişiden biri ılgın diyordu eli çok yatkın sorunsuz yapıyor diyordu ama çarşamba günü çok sıkıldığını söyleyince çok üzüldüm evde motive edecek şeyler söylüyorum ama bakalım şu an sadece takip etmekten başka şansım yok. Ama bu arada ben kendimi bitiricem.
bak öğretmen başta iki kişiden biri ılgın derken şimdi şikayet etmiş daha çok başındalar birgün çok istekli olurken daha sonraki gün sıkılabiliyorlar.mesela benim kızım 2 sene kreşe gitti 1 sene anaokuluna böyle deyince herşeyi iyi yapması lazım önde olması lazım gibi düşünülüyor ama öyle değil işte yapabildiğini bile baştan savma hemen bitirmek için uyduruktan yapabiliyor bizim öğretmenimiz kasım ayında çocukların çok problem çıkartacağını gelmek istemeyeceklerini söyledi şuan hevesle gelirken okulun umdukları yer olmadığını anlayacaklarını söyledi yani çok başındayız kendini yıpratma kasımda okumaya geçenler olabilceği gibi mayıstada olabilir bu onların tembel olduğu anlamına gelmez hepsinin kabiliyeti farklıdır dedi belki onu okulda sıkan birşey olmuştur arkadaş seçimi bile sıkılmasına neden olur çok takma biraz gözlemle eminim düzelicektir

bak öğretmen başta iki kişiden biri ılgın derken şimdi şikayet etmiş daha çok başındalar birgün çok istekli olurken daha sonraki gün sıkılabiliyorlar.mesela benim kızım 2 sene kreşe gitti 1 sene anaokuluna böyle deyince herşeyi iyi yapması lazım önde olması lazım gibi düşünülüyor ama öyle değil işte yapabildiğini bile baştan savma hemen bitirmek için uyduruktan yapabiliyor bizim öğretmenimiz kasım ayında çocukların çok problem çıkartacağını gelmek istemeyeceklerini söyledi şuan hevesle gelirken okulun umdukları yer olmadığını anlayacaklarını söyledi yani çok başındayız kendini yıpratma kasımda okumaya geçenler olabilceği gibi mayıstada olabilir bu onların tembel olduğu anlamına gelmez hepsinin kabiliyeti farklıdır dedi belki onu okulda sıkan birşey olmuştur arkadaş seçimi bile sıkılmasına neden olur çok takma biraz gözlemle eminim düzelicektir

neden kasım canımbilmiyorumkismile

neden kasım canımbilmiyorumkismile

çünki okullar eylül ortası başladı ya ekimdede bir hevesle gidip ama kasıma kadar burda oyun oynanmıyor ödevler veriliyor diye anlayacaklarını ve gelmek istemeyeceklerini söyledi ama zamanla aşılcağını söyledi yani şuan istedikleri gibi oynuyorlar bizim hergün 1 ders beden eğitimi istedikleri ana oyun hamurları çıkıyor ama artık kitaplara başlayınca düzen değişecek o zamanda sıkılcaklar kafamçokkarıştı

çünki okullar eylül ortası başladı ya ekimdede bir hevesle gidip ama kasıma kadar burda oyun oynanmıyor ödevler veriliyor diye anlayacaklarını ve gelmek istemeyeceklerini söyledi ama zamanla aşılcağını söyledi yani şuan istedikleri gibi oynuyorlar bizim hergün 1 ders beden eğitimi istedikleri ana oyun hamurları çıkıyor ama artık kitaplara başlayınca düzen değişecek o zamanda sıkılcaklar kafamçokkarıştı

benim büyük kızım geçen sene ilk 2 hafta okulla ilgili şikayet de bulunmadı ama sonra okul çok sıkıcı bir yer.hep yazı yazıyoruz ders yapıyoruz hiç oyun oynamıyoruz hamurla oynatmıyor öğretmen.tenefüslerde çok kısa deyip durdu:roflol:eek:kula gitmek istemediği günlerde oldu.
neyse ki sonra alışıyorlar yavaş yavaş
doğru bir tespit yania.s

hııım anladım canım doğru:hulya:

benimkide 8:30-9:00 gibi yatıyor canım, sabahta kendiliğinden 7 buçuk gibi kalkıyor, zaten böyle olması gerekmez bence üzülme zaten o yaş çocuğu uykusunu alır o aralıkta
çocukların erken yatması çok iyi oluyor bence, akşamları anne-babaya biraz vakit kalmalı beraber vakit geçirmek için

zaten bilimsel olarakta en geç 9 buçuk-10 gibi yatmaları gerekiyormuş çünkü büyüme hormonu saat 10-12 arası yoğun salgılanıyormuş, yani o saatte uykuda olmaları çocuklar için çok kıymetlikaydirigubbakcemile5

haklısın canım üzülmemek lazım ama hani kendi evinde olsa öğlene kadar sonra okula gitse daha iyi olurdu.neyse tek derdimiz bu olsun bari...

diğer kızım hayatta biz yatmadan yatmıyor.ya da yatarsa 12 den aşağı olmuyor.kreşteki öğle uykusu bize yaramadı yani...

canım üzmemeye çalış kendini...çok zor biliyorum.benimkiler de 2004 ve 2007 doğumlu.onlarla değil gezme markete bile gitmek istemiyorum.sürekli koşuyorlar,bağırıyorlar bense ha bire yapmayın etmeyin diyen bir anne...milletten utanıyorum,bozuluyorum neden diğer çocuklar gibi sessizce durmuyorlar diyorum..en iyisi büyüyene kadar bunları tek tek çıkarmak o zaman sorun olmuyor..

bizimkinde sınıfta sıkılmak yok ama ödev yaparken sürekli hadi kızım diyorum.

zor yani işimiz..onlar alışıncaya kadar kafayı yemezsek iyi :))

ne güzel açıklamışsın.ağzına sağlık..

kızım zeki çabuk kavrıyor ama çabukta sıkılıyor.3.5 yaşında gittiği kreş bence Ankaranın en iyisiydi pedegog aynı zamanda veli toplantılarında danışmanlık yapıyordu.sıkılmayla ilgili şunu demişti sakin bir şekilde endişesiz bir ifadeyle her seferinde yaşıtların gibi okula gitmelisin sıkılabilirsin yorulabilirsin ama bu senin gelişmen büyümen ve birçok yeni şey öğrenmen için bir fırsat.Çocuksun oynamak isteyebilirsin her yerin kuralları var hepimiz uyuyoruz ama bence okul hem çok zevkli hemde eğlenceli olabilir demek lazımmış.
Evde oynaması için yardımcı olmak hatta oyunu rahatlaması için sizinde katılımınızla desteklemeli bırakın evde rahatlasın diyordu.
Endişe bulaşıcıdır anne çocuk arasında sakın belli etmeyin diyordu

15 yıllık öğretmenmiş ve hiç 1. sınıfta sürekli sözünü kesen, wc ye gidicem diyen çocuk görmemiş miakannehirakannehir
valla oğlumun sınıfında herkes aynı diğer sınıflara bakıyorum sürekli yüz yıkama, çiş bahanesiyle girip çıkıyor 1. ler. kravatından çekiştiren, elindeki su şişeleriyle kılıçlık oynayan, ohoo
öğretmenlerde çok sabırlı ama, anladıyğım kadarıyla sınıfta nasıl durulur zamanla öğretcekler çocuklara
bi yeni öğretmen arkadaşım vardı, o demişti, 1. lere başlarda öyle büyük çocuk gibi davranılmaz, sınıfta gezinmesine konuşmasına izin verilir yaşlarıının küçük olması nedeniyle diye

bence sen hiç canını sıkma, kızında anormal bişey görmedim belki öğretmen kızla konuşsunlar diye öyle keskin bi çıkış yaptı, öğretmenle geçinebilmek adına kızınla konuş, ödül vaad et, tabii sonra ver, onunla en iyi iletişimi anası babası kurar büyük ihtimal

hoşbulduk canım gercekten içimi rahatlattın peki nasıl davranmamı tavsiye edersin pedaoga gitmeme gerek varmı acaba cok üzülüyorum bu sabah agladım onunla konuşurken kızımda üzüldü beni öyle görünce cok zormuş cokk

Evet canım 2004 lü anasınıfında gayet başarılı idi ama şimdi çok sıkıldığını söylüyor. 2 sayfa ödev vermiş öğretmeni ama halen elinde süründürüyor.İki çizgi çekip mola vermek istiyor bunaltmayım diyorum ama ben de sabır kalmadı. Yapı itibari ile zaten çok tahammüllü bir insan değilim.Kızımda oldum olası zor bir çocuk oldu benim onun üzerinde pek bi otoritem yok.Yapmak istediğini ben kızsam bile gözümün içine baka baka yapar. Beni ne duyar ne görür. Birde 4 yaşında oğlum var oda çok aksi bir çocuk. Hep güzel güzel anlatırım herşeyi ama ikiside oldum olsı zor çocuklardı.Buda bende artık ne güç ne sabır bıraktı. Her yaptıkları batar oldu. Şimdi endişelerimde çok fazla ya öğrenemezse ya yapamazsa ben ne yaparım nasıl bir tutum içine girmem gerekecek bilmiyorum ay uzun oldu kusura bakma.

beni anlatıyor gibisin valla bende 2 ay önce dogum yaptım ve dogal olarak kızımla yaptıgım bütün sosyallikler bitti şimdi bebiş büyüdüde gene başlarız artık tiyatro sineme gelişim atölyesi yapmaya ama sabrım yok benimde ne yapıcaz bilmem artık

2.ciden gözüm korktu vallaakannehir
yazdıklarımdan sonra dimi korkma canım her cocuk aynı olmaz ama benim kızım cok hassas duygusal evde kuzu okulda aslan kesilmiş arkadaşlarım takma düzelir diyor ama kızımda hep ders anne hiç oyun yok sıkılıyorum dedikçe içimden tembel olacak bu diye üzülüyorum işte 1 hafta süre verdik bakalım ne olacak taktım kafaya atamıyorum kafamda hep ögretmenle konuşuyorum bir sene nasıl gecer böyleee

hoşbulduk canım gercekten içimi rahatlattın peki nasıl davranmamı tavsiye edersin pedaoga gitmeme gerek varmı acaba cok üzülüyorum bu sabah agladım onunla konuşurken kızımda üzüldü beni öyle görünce cok zormuş cokk

ya canım ben kızında bi problem görmedim ki, yazdığım gibi hepsi öyle çocuklar ben ne zaman gitsem, belki öğretmeniniz biraz zorlandı. Bence okulun kuralları olduğunu öğretmenden söz istenmeden konuşulmayacağını falan anlatmalısın, çok su içmemesini tembihle. Hatta oyun gibi yapabilirsin mesela sen öğretmen olursun o öğrenci sonra sen öğrenci olursun o öğretmen, sınıfta nasıl hareket etmesi lazım öyle eğlenceli bi şekilde anlar bence evcilik gibi.kaydirigubbakcemile5

kızlar sizden alınacaklar için para toplandımı, tek seferdemi taksitlemi dendi
ya da para toplamak için ayrıca toplantı yapıldı mı
bizde daha ne ne kadar vereceğimiz belli ne para toplamak için toplantı olup olmayacağı

X