İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

inşallah mihribancım daha oyun modundan kurtulamadılar zamanla sorumluluklarını yerine getirmeyi öğrenirler inşallah aslında çok şanslısın yanındasın bende kızımın herşeyiyle ilgilenmek isterdim heran yanında olmak isterdim benim birde küçük meleğim var 17 aylık ikisiylede uğraşması zor oluyor eşimle paslaşıyoruz

biz e den başladık canım.ilk defa dün öğretmen defterine yazdırmış.
kızımdan pek ümidim yoktu beni çok kızdaracak diye düşünüyordum ama şaşırttı beni 3-4 tanesini kötü yazdı sonra güzel yazmaya başladı:kedi:aferin kızım diye diye bitirdi ödevini:KK1:
bu arada benim kızımda çok oyalanıyor sürekli ödev yaparken bırakıp benimle konuşmaya çalışıyor ama izin vermiyorum eli çok yavaş hadi hadi diye diye bitirdik ödevini
kaldırmıyorum yerinden dediğim gibi ara vere vere yaptıramam ödev ben.
ruhum daralıyor öyle:bbo:tabi öğretmenimiz az ödev veriyor bunu da belirtiyim.kaydirigubbakcemile3

2. çocuklar daha çabuk öğreniyo ya, ablasını ya da abisini gözlemlemiş oluyo çünkü, benimki tek ama çevremden öyle gözlemliyorumkaydirigubbakcemile5

bizimkide çok ağır yapıyor ama muntazam.Salonda yaptı dün bu gece babası kongreye gidiyor odasında yapıcak cadı:umursamaz:

bizimkiler kücük e yi gecen hafta yapmışkardı ama sesli öğrenmemeişler di bugün gördüğüm kadarı ile büyük e yapmışlar
ama benim oğlum büyük e ye 3 diyor :S

benimki bi sayfa e ödeviyle geldi, akşamda hemen spora gitti okuldan sonra, spordan döndü, hemen ödevini yapmazsan pc oynıcak vaktin kalmıcak dedim çünkü 9 da uyku saati. Odasında yaptı ödevini hiç yanına bile gitmedim

İyi akşamlar herkese..Ben bugün çok sinirliyim:kızgın:,sebebine gelince,veli toplantımız vardı,projeksiyon alınsın mı alınmasın mı o konuşuldu,biz daha bu aşamadayız.Öğretmen kendine göre haklı,velilerden durumu olmayanları düşünüyor,bende durumu olmayanlara bişe demiyorum ama durumu çok kötü olmayanlarda alamayız dediler,inanamıyorum ya.Bari büyük ekran tv olsun diyoruz ben ve benim gibi 3,4 veli,şu an normal ekran bi tv var sınıfta,yok onada gerek yok diyorlar.Hatta önümde oturan bir veli,sıralara örtüyede gerek yok dedi,inanabiliyormusunuz.Büyük ekrana razı olabildiler çok şükür.Bunu kabul etmeyenler arasında memur velilerde var.Eğer kızım öğretmenine alışmış,arkadaşlarına alışmış olmasaydı,bütün okul alışverişini yapmamış olsaydık,alacaktım başka okula.Zaten seneye eşimle kesin başka okula alacağız.Öğretmen+okulun çevresi derlerdi,doğruymuş,okulun yakınlığına aldanıp bu hatayı yaptık ama binpişmanım.Tek artısı öğretmen,onu başka okuldada bulurduk.Ah kafam ah:eek:klava::eek:klava:,bide kuru bir projeksiyon diye tutturma değil benimki kesinlikle,ilkokul öğretmeni 3 arkadaşım var,onlara sordum ve projeksiyonun özellikle 1.sınıfta çok faydalı olduğunu söylediler,şimdi tv ekranından görmeye çalışacak çocuklar,arkadakiler ne kadar görebilirse tabi..

İyi akşamlar herkese..Ben bugün çok sinirliyim:kızgın:,sebebine gelince,veli toplantımız vardı,projeksiyon alınsın mı alınmasın mı o konuşuldu,biz daha bu aşamadayız.Öğretmen kendine göre haklı,velilerden durumu olmayanları düşünüyor,bende durumu olmayanlara bişe demiyorum ama durumu çok kötü olmayanlarda alamayız dediler,inanamıyorum ya.Bari büyük ekran tv olsun diyoruz ben ve benim gibi 3,4 veli,şu an normal ekran bi tv var sınıfta,yok onada gerek yok diyorlar.Hatta önümde oturan bir veli,sıralara örtüyede gerek yok dedi,inanabiliyormusunuz.Büyük ekrana razı olabildiler çok şükür.Bunu kabul etmeyenler arasında memur velilerde var.Eğer kızım öğretmenine alışmış,arkadaşlarına alışmış olmasaydı,bütün okul alışverişini yapmamış olsaydık,alacaktım başka okula.Zaten seneye eşimle kesin başka okula alacağız.Öğretmen+okulun çevresi derlerdi,doğruymuş,okulun yakınlığına aldanıp bu hatayı yaptık ama binpişmanım.Tek artısı öğretmen,onu başka okuldada bulurduk.Ah kafam ah:eek:klava::eek:klava:,bide kuru bir projeksiyon diye tutturma değil benimki kesinlikle,ilkokul öğretmeni 3 arkadaşım var,onlara sordum ve projeksiyonun özellikle 1.sınıfta çok faydalı olduğunu söylediler,şimdi tv ekranından görmeye çalışacak çocuklar,arkadakiler ne kadar görebilirse tabi..

Açıkçası Tv nin pek işe yarayacağını düşünmüyorum.Bence öğretmeninizle bir daha konuşun projeksiyon konusunda ikna etsin velileri.Ben diğer sınıfıma 3 yıl önce aldırmıştım.Çocuklar projeksiyonsuz dersi dersten saymıyorlardı:) İnteraktif eğitim programı satın almıştık.4ve 5 te bütün Fen deneylerini interaktif olarak yaptık.Hele ki 1. sınıfta çok öenmli.Her anlamda sınıfta projeksiyon olmazsa olmaz bence.

üzüldüm canım ya, valla bizim öğretmen sormamıştı bile laptop projeksiyon alıncak hatta markasıda sony yada tohisba olcak dedi kestirip atmıştı
ya ben örtüyü saçma bulmalarını anlıyorum direk öğrenmekle alakalı bişey değil ama tv alıncağına az daha zorlayıp projeksiyon alınabilir,
okulun diğer 1. sınıflarında durum nasıl, belki diğer sınıflar örnek gösterilse veliler razı olabilir

bizimkiler e ye geçecekmiş yarın kızım pek bir heyecanlı boshayallersmile

oğlumun öğretmeni ayrıca güzel yazı defteri tutturuyormuş ama o defteri biz almadık evede getirmiyor, öğretmen topluyor sanırım, o deftere bugun e çalışmışlar

Açıkçası Tv nin pek işe yarayacağını düşünmüyorum.Bence öğretmeninizle bir daha konuşun projeksiyon konusunda ikna etsin velileri.Ben diğer sınıfıma 3 yıl önce aldırmıştım.Çocuklar projeksiyonsuz dersi dersten saymıyorlardı:) İnteraktif eğitim programı satın almıştık.4ve 5 te bütün Fen deneylerini interaktif olarak yaptık.Hele ki 1. sınıfta çok öenmli.Her anlamda sınıfta projeksiyon olmazsa olmaz bence.
Sanırım öğretmensiniz,size öğretmen Hanım diyebilirim değil mi.Sizin gibi öğretmen arkadaşlarımda aynı görüşteler.Ama öyle ikna olacak gibi değil sınıfın velileri,biz 3,4 kişi ikna etmeye çalıştık ama nafile.Öğretmenimiz iyi olmasına iyi ama,projeksiyondan bahsettikten hemen sonra eğer çok masraf olur derseniz,tv ile idare ederiz deyip onlara seçenek sunuyor..Sanırım biz dha geç olmadan bulunduğumuz ilin daha merkezi ve iyi okullarından birine aldıracağız kızımı.Daha çok pişman olmadan inşallah..Öğretmen hanım ayrıca projeksiyondan dersi izlemekle tv'den izlemek arasında ne gibi farklar olur..

üzüldüm canım ya, valla bizim öğretmen sormamıştı bile laptop projeksiyon alıncak hatta markasıda sony yada tohisba olcak dedi kestirip atmıştı
ya ben örtüyü saçma bulmalarını anlıyorum direk öğrenmekle alakalı bişey değil ama tv alıncağına az daha zorlayıp projeksiyon alınabilir,
okulun diğer 1. sınıflarında durum nasıl, belki diğer sınıflar örnek gösterilse veliler razı olabilir

Canım keşke bizim öğretmende kestirip atsa,gerçekten alamayacak velilerin paralarının üstünü tamamlamayada hazırız biz..Yan sınıf almış,söylüyoruz ama,dinleyen kim.Ya büyük ekranada gerek yok diyorlar.Bunu diyenlerinde durumu kötü değil,bizim gibi.Öğretmende veli çoğunluğu diye tutturmuş,ikna etmeyede çalışmıyor,biz zorlamasak faydalarını falanda anlatmayacaktı,tv alırız diyordu.Neyse yarın eşim başka okula nekil için uğraşacak,keşke başından tercihimiz iyi bir okul olsaydı.

Canım keşke bizim öğretmende kestirip atsa,gerçekten alamayacak velilerin paralarının üstünü tamamlamayada hazırız biz..Yan sınıf almış,söylüyoruz ama,dinleyen kim.Ya büyük ekranada gerek yok diyorlar.Bunu diyenlerinde durumu kötü değil,bizim gibi.Öğretmende veli çoğunluğu diye tutturmuş,ikna etmeyede çalışmıyor,biz zorlamasak faydalarını falanda anlatmayacaktı,tv alırız diyordu.Neyse yarın eşim başka okula nekil için uğraşacak,keşke başından tercihimiz iyi bir okul olsaydı.

bizim hocanın neden despot olduğunu anlamaya başlıyorum valla
kısmet canım üzülme ya, daha okullar açılalı ne oldu ki, e lere bile yeni geçtiler, hiçte geç kalmış sayılmazsınız, hem kızın yeni sınıfına arkadaşlarınada alışır merak etme, bence kararınızı verdiyseniz bu hafta halledin nakil işini, hayırlısı olsun canım, zaten en başından şüpheliydin, içine sinmemiş gibiydi
bu veliler her konuda böyle mıy mıy yapcaksa işiniz var valla

sizin çocuklar daha yeni harflere başlamış anlaşılan bizimkiler lale ela el ele gibi cümlelere başladılar bile yarın t öğrenecekler.ayrıca matemetik dersinde 1+yazmaya başladılar.bugün oğlum ödevinden kuyruklu yıldız almış o kadar seviçli geldiki, bende artık çalışkan öğrenci oldum anne diye seviniyordu yavrum.ödev yapma konusunuda saat tutarak biraz aşmış durumdayız,ama yinede mızlanmaya devam tabi.oda haklı garibimin yazı yazdığı parmağı su toplamış ellerini sıkarak yazmaktan, parmağına bant sarıp ödevlerini yapıyor.

bizimkiler özel okul diye ilk hafta 2 gün oryantasyona gitti.okula geçen hafta başladı 5 gün oldu okula başlayalı.Sizinkiler uçmuş valla yarın e ye başlıcaklar geç kalmışlarohaoldumsmile.gerçi anasınıfında kızım toplama çıkarma öğrendi bu sene rahat ederiz.İlkokul kaçta yabancı dil dersi başlıyor devlet okullarında?

merhaba bizde bugün ilk şikayetimizi aldık kafamçokkarıştı çok yavaş yapıyormuş bitirmiyormuş sürekli ayakta geziyormuş ama ben bunları zaten biliyorum ve psikiyatristede götürmüştüm dikkat dağınıklığı için bana formlar vermişti okul başladıktan 1 ay sonra öğretmen doldursun diye ama öğrt. onuda istemiyor gerek yok diyor ama ben üzülüyorum ya böyle devam ederse çünki ana sınıfındada hep yarım bırakırdı ödevlerini yapmak istemiyor hergün 3,4 sayfa ödevimiz var birde ben çalışıyorum kendi iş yerimiz sabah onu okula bırakıp iş yerini açıyorum öğlen kızımı alıp getiriyorum 2,5 ta kendim branş değiştirmek için tekrar açık lise fark dersleri alıyorum ona gidiyorum 5 te çıkıyorum anlatırken yoruluyorum yaşamak daha zor delikafadulden ama tek isteğim kızım başarılı olsun ne kadar zor bişey böyle şikayet almak yaa senağlama

bizimkiler özel okul diye ilk hafta 2 gün oryantasyona gitti.okula geçen hafta başladı 5 gün oldu okula başlayalı.Sizinkiler uçmuş valla yarın e ye başlıcaklar geç kalmışlarohaoldumsmile.gerçi anasınıfında kızım toplama çıkarma öğrendi bu sene rahat ederiz.İlkokul kaçta yabancı dil dersi başlıyor devlet okullarında?

4. sınıfta canım.
siz 1. sınıftan başlıcaksınız demi ingilizceye, hangi dergi ya da kitapları aldınız canım ingilizce için
bilmiyorumkismile

olur böyle şeyler üzülme bence dikkat dağınıklığı testi yapıldı mı?ilkokul 1 de normal bu

merhaba bizde bugün ilk şikayetimizi aldık kafamçokkarıştı çok yavaş yapıyormuş bitirmiyormuş sürekli ayakta geziyormuş ama ben bunları zaten biliyorum ve psikiyatristede götürmüştüm dikkat dağınıklığı için bana formlar vermişti okul başladıktan 1 ay sonra öğretmen doldursun diye ama öğrt. onuda istemiyor gerek yok diyor ama ben üzülüyorum ya böyle devam ederse çünki ana sınıfındada hep yarım bırakırdı ödevlerini yapmak istemiyor hergün 3,4 sayfa ödevimiz var birde ben çalışıyorum kendi iş yerimiz sabah onu okula bırakıp iş yerini açıyorum öğlen kızımı alıp getiriyorum 2,5 ta kendim branş değiştirmek için tekrar açık lise fark dersleri alıyorum ona gidiyorum 5 te çıkıyorum anlatırken yoruluyorum yaşamak daha zor delikafadulden ama tek isteğim kızım başarılı olsun ne kadar zor bişey böyle şikayet almak yaa senağlama

ay valla ya, bende okurken yoruldumkaydirigubbakcemile3

şaka bi yanada allah kolaylık versinkaydirigubbakcemile5

valla oxford yayınları kitapları var ve bizde almanca ve ingilizce aynı anda var.biz kızın ilk kreşinide ing ağırlıklı seçmiştik.sonraki kreşi ing beni tatmin etmedi önokula arıya gitti temeli iyi sayılır.almancam yok ing iyidir.şimdi biraz almanca öğreniyorum yardım amaçlı kızıma

X