İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

çok güzel bişey böyle motive etmesi çocukalrı öğretmenlerin maşallah kızına da nazar değmesin allah zihin açıklığı versin gerçekten insanın çocuğu hakkında başkalrından güzel sözler duyması çok guruverici iaşşalh hep böle devam eder canıma.s

Çok teşekkür ederim tatlım.Hepimizin çocuklarına Allahım pırıl pırıl gelecekler nasip eder inşallah.Yavrularımız ilerde en iyi yerlere gelsin diye daha ne çabalar sarfedeceğiz.İnşallah hepimizin emeklerine değer.yerimseniben

Çok teşekkür ederim tatlım.Hepimizin çocuklarına Allahım pırıl pırıl gelecekler nasip eder inşallah.Yavrularımız ilerde en iyi yerlere gelsin diye daha ne çabalar sarfedeceğiz.İnşallah hepimizin emeklerine değer.yerimseniben

amin canım amin işallah hepimiz iyi yerlerde görürüz evlatlarımızı:Saruboceq::Saruboceq:

Sizlerden çok az para istenmiş hanımlar bizden 100 lira istendi. Foto. mak. perde masa örtüsü leptap projektör için. Okul aidatları ikinci dönem verilsin dedi.Yani aidat hariç. Herşeyi faturalı belgeli olacak. artan parayı sınıf giderleri için kullanıcakmış. Bizden ıvır zıvır için para istenmiycekmiş.Umarım herkezin çocugu başarılı olur. Verdiğimiz emekler boşuna gitmez. İnsan çok heyecanlı hevesli oluyor.Benim kızım ödevlerden sıkılmaya başladı. Öğretmenide sınıf içindede çok sıkılıyor dedi benimde canım sıkıldı acaba bu değişirmiki.Kaygılanmaya başladım acaba böylemi devam edecek ya yapamazsa ya bir problem çıkarsa diye korkuyorum.

Sizlerden çok az para istenmiş hanımlar bizden 100 lira istendi. Foto. mak. perde masa örtüsü leptap projektör için. Okul aidatları ikinci dönem verilsin dedi.Yani aidat hariç. Herşeyi faturalı belgeli olacak. artan parayı sınıf giderleri için kullanıcakmış. Bizden ıvır zıvır için para istenmiycekmiş.Umarım herkezin çocugu başarılı olur. Verdiğimiz emekler boşuna gitmez. İnsan çok heyecanlı hevesli oluyor.Benim kızım ödevlerden sıkılmaya başladı. Öğretmenide sınıf içindede çok sıkılıyor dedi benimde canım sıkıldı acaba bu değişirmiki.Kaygılanmaya başladım acaba böylemi devam edecek ya yapamazsa ya bir problem çıkarsa diye korkuyorum.

2004 lü mü canım, sınıfta arkadaş mı bulamadı acaba henüz, evde üstüne gitme bence ödev konusunda

hocam toplama çıkatma gibi işlemlere ne zaman başlıyosunuzbilmiyorumkismile

Bazı öğretmenler ilk 3 ay sadece ses verir ondan sonra matematiğe geçer ama ben birlikte gittim yani hayat bilgisi de,matematikte,okuma yazma çalışmaları da birlikte gitti.Zaten yeni sistemde Aralık ayında okumaya geçmiş oluyorlar.
ilk önce rakam kavramı ve yazımı,daha sonra onluk-birlik kavramı,sağ-sol,yukarıda -aşağıda,az-çok kavramı,paralarımız,ritmik sayı sayma daha sonra toplama,sonra da çıkarma.Bazı öğretmenler okumayı sökene kadar matematik işlemez bazıları birlikte gider ben birlikte gittim 2.döneme geçtiğimizde çocuklarım toplama ve çıkarma işlemi yapıyordu.
alkisalkisalkis

Bazı öğretmenler ilk 3 ay sadece ses verir ondan sonra matematiğe geçer ama ben birlikte gittim yani hayat bilgisi de,matematikte,okuma yazma çalışmaları da birlikte gitti.Zaten yeni sistemde Aralık ayında okumaya geçmiş oluyorlar.
ilk önce rakam kavramı ve yazımı,daha sonra onluk-birlik kavramı,sağ-sol,yukarıda -aşağıda,az-çok kavramı,paralarımız,ritmik sayı sayma daha sonra toplama,sonra da çıkarma.Bazı öğretmenler okumayı sökene kadar matematik işlemez bazıları birlikte gider ben birlikte gittim 2.döneme geçtiğimizde çocuklarım toplama ve çıkarma işlemi yapıyordu.
alkisalkisalkis

pardon bazı yerleri 2 kere yazmışım :kedi:

alkisalkisalkis

teşekkür ederim hocam cevabınakaydirigubbakcemile5

biz kayıt için hiç para vermedik istenmedi ama saydığın ihtiyaçlar için birde yardımcı kitap seti için toplam 150 lira vereceğiz.daha bunun ıvır zıvır parasıda çıkar.fotokopi parası temizlikçi parası gibi....liste uzar gider:bbo:

arkadaşlar merhaba aslında düzenli yazıyordum ama okul başlayınca aksamalar oldu tüm yazdıklarınızı okudum.dertlerimiz yaşadıklarımız aynı..aklıma gelenleri kısa kısa yazayım ben de...

biz aidat,fotokopi,kaynak kitap,laptop,projeksiyon,ses sistemi için 200 tl vereceğiz.masa örtüsü,perde vs konuşulmadı hoca da istemedi ama 2.dönem klima takılacak ayrı para vereceğiz.

şu an için sadece çizgi çalışması yapıyoruz.zambak yayınlarını aldırdı bize.fasikül halinde teker teker veriyor çocuklara.taşıması kolay oluyor.pzt si okuma yazma kitabına başlayacak.resim defteri ve boyaları sürekli koyuyoruz çantasına..defter istemedi bizden.sadece 2. dönem için matematik defteri dedi.matematiğe de geçmedi daha ama yakında başlayacak galiba çünkü abaküs istedi.sadece verilen kitapları kapladım çok yormadı yani bir de kız kardeşim de sınıf öğretmeni bana abla her şeyine etiket yapıştır demişti.kalemlerine ,silgisine,kalem kutusuna..kolay kaybediyorlarmış çünkü..

ödevlere gelince her gün 2 sayfa ödevimiz oldu.akşamdan yaptık hep.gelince 1 saat yemek ve çizgi film vakti veriyorum ona.sonra yapıyoruz ödevlarini.sabah bakıcıya bırakıyorum ama sadece çizgi film seyretsin uyusun diye.ödevlerini mutlaka ben yaptırıyorum.yapmak istemeyince " yarın arkadaşların ödevlerini gösterecek ve aferin alacak.istersen yapma ama aferin alamzsın ve üzülürsün" diyorum.hemen ben de aferin alacağım deyip yapmaya başlıyor.

ama bu hafta sonu için tam 7 sayfa ödevimiz vardı bana göre çok fazlaydı ama demek öğretmenimiz böyle uygun görmüş.üstelik kızım benim okulmda olduğu için öğretmeni benim yakın arkadaşım.o yüzden aklıma geleni de söyleyemiyorum.alınacağından değil de işine karışmak istemiyorum.

ama kızımda gözlemlediğim bir şey var.eskisine göre yani pzartesiye göre daha hızlı yazıyor ve çizgilerin üzerinden daha güzel gidiyor sağa sola kaydırmadan...inşallah hep böyle gider.

beslenmeye gelince herkes kafasına göre takılıyor.öğretmen sucuk,köfte gibi kokulu yiyecekler getirmeyin dedi.ben de sandviç ekmeği aldım,arasına kaşar koyuyorum yanına çilekli süt yada meyve suyu.bazen de 1 elma ve sandviç koyuyorum.hepsini yiyor benimki.

uyku konusunda taviz vermiyorum allahtan kızım da uyuyor bana.akşam en geç 8.30 da yatmış oluyor.çünkü sabahçı olduğum için küçük kızımı kreşe ve büyüğü de bakıcıya bırakıyorum.7.40 da ders başlıyor ve 7.10 da evden çıkmak zorundayım.dolayısıyla 6.40 da kaldırıyorum ikisini de .çok zor oluyor çok üzülüyorum ama mecburlar.gerçekten çalışan anne çocuğu olmak zor.evime alamıyorum bakıcıyı çünkü evim okul arası çok uzak.

çok uzun oldu kusura bakmayın.paylaşımlarınız benim için çok değerli.iyiki varsınız.iyi akşamlar..

kızlar sonunda oğlum yazısını düzeltmeye başladı,tabi bunda yarın onu bowlinge götüreceğimizin payıda çok büyük onun hevesiyle bugün ödevlerini, tekrarlarını güzel ve seri yaptı.wisper arkadaşın da kızında farkettiği gibi benim oğlumda sanki pazartesi gününe göre daha düzgün ve daha hızlı yazıyor.tabi bende önceki gibi zorlamıyorum sıkıldığı yerde bırakıyoruz.birde artık ders yaparken masanın üzerine saat koyduk 30 dk.tutuyoruz,zaman dolunca mola veriyoruz.buda işe yaradı.en azından 30 dk.boyunca mızmızlanmadan ödevini yapıyor.

bizimde toplantımız yapıldı bizde 100 tl para vericez projeksiyon,masa örtüsü,ve eğitim seti için bizim set açı yayınlarının 20 tl anlaşmışlar.bizim öğretmenimizde çok disiplinli öyle bir toplantı yaptı ki herkez olduğu yere sindi eyvahedigeldismile chess aynı sizin öğretmen gibi aba altından hatta üstünden sopa gösterdi ben dersimi anlatırım yapacağımı yaparım vicdanım rahatsa sorun yok hiçbiriniz umurumda değilsiniz dedi ne müdür ne milli eğitim hiçbiri karışamaz dedi sizinle lak lak etcek vaktim yok benim vaktim değerlidir dedi çocuklartın yanında hakkımda konuşmayın duyarım siz zaralı çıkarsınız kesinlikle kendi aranızda kulis yapmıcaksınız dedi çoğu hiç hoşlanmadı felan ama bilmiyorumsert görünümlü ama ben sevdim daha sonra dergi dağıtmak için gönüllüler istedi ben ve bir arkadaş gittik yani o kadar sabırla ders anlatıyor ki bana fenalık geldi hiç oturmadan sürekli gezenler var dinlemeyenler var ama hiç kızmadan tek tek anlatıyor eğitimi güzel tek derdi veliler özellikle sorumsuz velilere hiç tahamülü yok bizimde 6 sayfa ödevimiz vardı ama yarım yarım yapın hepsi çizgi çalışması demişti zaten ilk dergi bitti şuan 2 ve 3. yapıyoruz okuma yazma öğreniyorum yapıyoruz genelde aradada matematik dergisinden boshayallersmile

arkadaşlar iyi geceler benim sorunum var ve sizlere danışmak istedim benim kızım bu sene okula başladı gecen senede anasınıfına gitmişti orada cok başarılıydı hiçbir sorunumuz yoktu bu senede bire başladı ve cuma günü ögretmeni beni cagırdı ve kızımın sürekli konuştugunu ders anlatırken lafını kestiğini şlarkı söyliycem dediğini sürekli yanına gittigini tuvalete cok sık gittigini falan söyledi dünya başıma yıkıldı resmen ki benim kızım gecekten anasınıfında bir taneydi ögretmeni cok memnundu ama şimdi ne yapucam bilmiyorum ceza verdim sevdiği şeylerden mahrum bıraktım ama üzülüyorum gece o uyuyunca öpüyorum onu sinirimden agladım resmen bana akıl verin lütfen ilk kez cocuk okutuyorum pazartesi ögretmeni ile konuşucam cok üzülüyorum başaramaz tembel bir ögrenci olur diye ne yapmam lazım deneyimli ögretmenlerimizden cevap bekliyorum

arkadaşlar iyi geceler benim sorunum var ve sizlere danışmak istedim benim kızım bu sene okula başladı gecen senede anasınıfına gitmişti orada cok başarılıydı hiçbir sorunumuz yoktu bu senede bire başladı ve cuma günü ögretmeni beni cagırdı ve kızımın sürekli konuştugunu ders anlatırken lafını kestiğini şlarkı söyliycem dediğini sürekli yanına gittigini tuvalete cok sık gittigini falan söyledi dünya başıma yıkıldı resmen ki benim kızım gecekten anasınıfında bir taneydi ögretmeni cok memnundu ama şimdi ne yapucam bilmiyorum ceza verdim sevdiği şeylerden mahrum bıraktım ama üzülüyorum gece o uyuyunca öpüyorum onu sinirimden agladım resmen bana akıl verin lütfen ilk kez cocuk okutuyorum pazartesi ögretmeni ile konuşucam cok üzülüyorum başaramaz tembel bir ögrenci olur diye ne yapmam lazım deneyimli ögretmenlerimizden cevap bekliyorum

bence hiç üzülme tabiki sık sık tuvalete gitmek isticek bizim öğretmenimizde söylüyor dersin ortasında hamur oynayalım diyorlarmış çıkarıyorlar hamurları yok dışarı çıkalım diyorlarmış hergün 1 ders dışardalar yani böyle böyle alışacaklar öğretmenin ilk günden böyle demesi yanlış gerçi bizim öğretmende söyledi durmayan çocukları hiç oturmayan ama çocuklar farklılaşabiliyor benim kızımda normalde çok yaramaz anaokulundada öyleydi bunda ise öğretmeni çok uslu olduğunu söylüyor şaşırdım yani bence ceza vermeyin kendini daha kötü hissetmesin evde parmak kaldırarak konuşması gerektiğini derste konuşmamasını felan tembihleyin daha çok küçükler

ya sorma canım ögretmenimizle zaten daha tam anlamıyla tanışamadan şikayet sayesinde yan yana gelebildik zaten birde bana 15 yıllık ögretmenim böyle birşey görmedim demesi beni mahvetti şimdi kızım bu akşam diyorki ben ögretmenimden özür diliycem birdahada yapmıycam ama üzülüyorum işte

ya sorma canım ögretmenimizle zaten daha tam anlamıyla tanışamadan şikayet sayesinde yan yana gelebildik zaten birde bana 15 yıllık ögretmenim böyle birşey görmedim demesi beni mahvetti şimdi kızım bu akşam diyorki ben ögretmenimden özür diliycem birdahada yapmıycam ama üzülüyorum işte

15 yıllık öğretmenmiş ve hiç 1. sınıfta sürekli sözünü kesen, wc ye gidicem diyen çocuk görmemiş miakannehirakannehir
valla oğlumun sınıfında herkes aynı diğer sınıflara bakıyorum sürekli yüz yıkama, çiş bahanesiyle girip çıkıyor 1. ler. kravatından çekiştiren, elindeki su şişeleriyle kılıçlık oynayan, ohoo
öğretmenlerde çok sabırlı ama, anladıyğım kadarıyla sınıfta nasıl durulur zamanla öğretcekler çocuklara
bi yeni öğretmen arkadaşım vardı, o demişti, 1. lere başlarda öyle büyük çocuk gibi davranılmaz, sınıfta gezinmesine konuşmasına izin verilir yaşlarıının küçük olması nedeniyle diye

bence sen hiç canını sıkma, kızında anormal bişey görmedim belki öğretmen kızla konuşsunlar diye öyle keskin bi çıkış yaptı, öğretmenle geçinebilmek adına kızınla konuş, ödül vaad et, tabii sonra ver, onunla en iyi iletişimi anası babası kurar büyük ihtimal

bizimde toplantımız yapıldı bizde 100 tl para vericez projeksiyon,masa örtüsü,ve eğitim seti için bizim set açı yayınlarının 20 tl anlaşmışlar.bizim öğretmenimizde çok disiplinli öyle bir toplantı yaptı ki herkez olduğu yere sindi eyvahedigeldismile chess aynı sizin öğretmen gibi aba altından hatta üstünden sopa gösterdi ben dersimi anlatırım yapacağımı yaparım vicdanım rahatsa sorun yok hiçbiriniz umurumda değilsiniz dedi ne müdür ne milli eğitim hiçbiri karışamaz dedi sizinle lak lak etcek vaktim yok benim vaktim değerlidir dedi çocuklartın yanında hakkımda konuşmayın duyarım siz zaralı çıkarsınız kesinlikle kendi aranızda kulis yapmıcaksınız dedi çoğu hiç hoşlanmadı felan ama bilmiyorumsert görünümlü ama ben sevdim daha sonra dergi dağıtmak için gönüllüler istedi ben ve bir arkadaş gittik yani o kadar sabırla ders anlatıyor ki bana fenalık geldi hiç oturmadan sürekli gezenler var dinlemeyenler var ama hiç kızmadan tek tek anlatıyor eğitimi güzel tek derdi veliler özellikle sorumsuz velilere hiç tahamülü yok bizimde 6 sayfa ödevimiz vardı ama yarım yarım yapın hepsi çizgi çalışması demişti zaten ilk dergi bitti şuan 2 ve 3. yapıyoruz okuma yazma öğreniyorum yapıyoruz genelde aradada matematik dergisinden boshayallersmile

valla işte sizinkide bizim ki gibiymiş, önceden yaşadığı kötü veli anılarınından yola çıkarak sonra bunlarda böyle yapmasın diye sopa gösteriyo işte
ama ben şimdi memnunum biliyo musun öğretmenden, çok sabırlı olduğunu hiç bi çocuğu kırmadığını gözlemliyorum, çünkü gerçekten sabır işi
bence yaptıkları iletişim yolları yanlış ama belki onlar için kolay ve kestirme bi yol, yani anlamasamda anlamaya çalışıyorum
sempatiksalakcinni

uyku konusunda taviz vermiyorum allahtan kızım da uyuyor bana.akşam en geç 8.30 da yatmış oluyor.çünkü sabahçı olduğum için küçük kızımı kreşe ve büyüğü de bakıcıya bırakıyorum.7.40 da ders başlıyor ve 7.10 da evden çıkmak zorundayım.dolayısıyla 6.40 da kaldırıyorum ikisini de .çok zor oluyor çok üzülüyorum ama mecburlar.gerçekten çalışan anne çocuğu olmak zor.evime alamıyorum bakıcıyı çünkü evim okul arası çok uzak.

çok uzun oldu kusura bakmayın.paylaşımlarınız benim için çok değerli.iyiki varsınız.iyi akşamlar..

benimkide 8:30-9:00 gibi yatıyor canım, sabahta kendiliğinden 7 buçuk gibi kalkıyor, zaten böyle olması gerekmez bence üzülme zaten o yaş çocuğu uykusunu alır o aralıkta
çocukların erken yatması çok iyi oluyor bence, akşamları anne-babaya biraz vakit kalmalı beraber vakit geçirmek için

zaten bilimsel olarakta en geç 9 buçuk-10 gibi yatmaları gerekiyormuş çünkü büyüme hormonu saat 10-12 arası yoğun salgılanıyormuş, yani o saatte uykuda olmaları çocuklar için çok kıymetlikaydirigubbakcemile5

kızlar sonunda oğlum yazısını düzeltmeye başladı,tabi bunda yarın onu bowlinge götüreceğimizin payıda çok büyük onun hevesiyle bugün ödevlerini, tekrarlarını güzel ve seri yaptı.wisper arkadaşın da kızında farkettiği gibi benim oğlumda sanki pazartesi gününe göre daha düzgün ve daha hızlı yazıyor.tabi bende önceki gibi zorlamıyorum sıkıldığı yerde bırakıyoruz.birde artık ders yaparken masanın üzerine saat koyduk 30 dk.tutuyoruz,zaman dolunca mola veriyoruz.buda işe yaradı.en azından 30 dk.boyunca mızmızlanmadan ödevini yapıyor.

saat yöntemi iyiymiş canım ya, çocuk ne zaman mola olacağını bilecek böylece,kaydirigubbakcemile5
oğlum 1 sayfa bile ödev almamış haftası sonu için

2004 lü mü canım, sınıfta arkadaş mı bulamadı acaba henüz, evde üstüne gitme bence ödev konusunda

Evet canım 2004 lü anasınıfında gayet başarılı idi ama şimdi çok sıkıldığını söylüyor. 2 sayfa ödev vermiş öğretmeni ama halen elinde süründürüyor.İki çizgi çekip mola vermek istiyor bunaltmayım diyorum ama ben de sabır kalmadı. Yapı itibari ile zaten çok tahammüllü bir insan değilim.Kızımda oldum olası zor bir çocuk oldu benim onun üzerinde pek bi otoritem yok.Yapmak istediğini ben kızsam bile gözümün içine baka baka yapar. Beni ne duyar ne görür. Birde 4 yaşında oğlum var oda çok aksi bir çocuk. Hep güzel güzel anlatırım herşeyi ama ikiside oldum olsı zor çocuklardı.Buda bende artık ne güç ne sabır bıraktı. Her yaptıkları batar oldu. Şimdi endişelerimde çok fazla ya öğrenemezse ya yapamazsa ben ne yaparım nasıl bir tutum içine girmem gerekecek bilmiyorum ay uzun oldu kusura bakma.

X