İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

çok mu ödev veriyo canım öğretmen?
bizimkinin dün bi sayfa vardı bugünde hiç yoktu, yani ayın 14 de okul açıldığından beri sadece 1 sayfa ödev yaptı, ben memnunum aslında bu durumdan, inşallah böyle gider
bence çocuğuna yüklenme, sen zorlarsan soğur okuldan, ödevinin sorumluluğunu ona ve öğretmen bırak bence, öğretmen neden ödevin eksik dedikçe o yapmaya heveslencektir bence, sen hatırlat teşfik et ama zorlama bence, çocukta haklı yani bütün gün çiz, eve gel saatlerce çiz, yetişkin bile sabredemez valla, oyun çocuğu daha onlar

bu hafta hergün ödevi vardı oğlumun.birde sınıfta yetişmeyen derslerini evde tamamlıyolar.mesela bugün bir sayfa kareli defterin herbir kutusunu noktayla doldurdu,2 sayfa L,1 sayfa e ,ve okulda yarım kalan derslerini tamamladı.5 te başladı 8 de bitirdi.aslında hiç yüklenmek istemiyorum ama elimde olmadan zorluyorum.dediğin gibi onlarda haklı bütün gün ders yapıyorlar birde eve gelip ödevin başına oturuyorlar.inan bir haftadır ne çizgi film seyredebiliyor ne bilgisayar nede oyun oynayabiliyor.böyle giderse çabuk sıkılacak diye korkuyorum.ne güzel sizin hiç ödeviniz yokmuş,çocukta sıkılmamış olur daha ilk günlerden.

o kadar saat çok değil mi canım ya, bence sevdiği bi çizgi filmi seyretmesine izin ver arada, bi de bence tebihle evde pc oynıcak zaman kalsın istiyosan dersteyken öğretmenin verdiği alıştırmaları bitir, eve getirme yetişmeyenleri daha çok vaktin kalsın diye
bence sen kendinide kontrol et zorlama canım 3 saat ödev mi olur yahu, bu çocuk ne zaman oyun oynıcak ne zaman uyucak ne zaman sizinle sohbet etcek
valla bizimkinin ödevi olmadığı halde, akşam sporu vardı okuldan sonra oraya gitti geldi, bende bugun çok yoruldun yat artık dedim, anne yatmak istemiyorum seninle sohbet etmek istiyorum dedi, sohbet ettik biraz, yani böyle şeylere çocuklarında en az bizim kadar ihtiyacı var

bu konuda aynı fikirdeyim onlar oyun çocuğu bukadar yükleme yapılırsa ters tepki veriyorlar
vereliniortakvereliniortak

ilk aylar zor oluyor canım
geçen sene ben büyük kızımda ilk 2 ay bunalmıştım.bu sene nasıl olur bilmiyorum
ama benim kızımın öğretmeni fazla ödev vermezdi.yani 1 saat çalışma yetiyordu bize
sanırım sizinki fazla ödev veriyor aslında yanlış lmaz:bu kadar yüklenilmemeli çocuklara

Benim oğlum akşam 6 da çıkıyor eve gelmesi 6,30 filan oluyor zaten o saatten sonrada akşam oluyor Bizimde dün akşam 9 sayfa ödevimiz vardı bir önceki gün 7 sayfaydı dün akşam çok yoruldu artık ellerim çok terledi yapamıyacağım dedi uyudu 1 sayfayıda bugüne bıraktık bakalım Biz daha harflere geçmedik sürekli çizgi çalışması yapıyoruz

7 sayfa ödev çok fazla ama benimki dün 3 sayfa yaptı yoruldu zaten 5 buçukta evde yemek giyinme derken 6 oluyor ne zaman dinlenecek ne zaman ders yapıcakakannehir

9 /7 SAYFA ÖDEV NE DEMEK YA .............. hocalar abartmış durumu
benim oğlum saat 3 de evde oluyor biz gelene kadar varsa yapıyor ödevini yoksada oturup tv izliyor. anneme soyledim mudahele etmeyin canı nasıl isterse oyle yapsın dedim. eğer yapmamışsa akşam ben eve gittiğimde yapıyoruz. mesela ödevi yoksa alıştırma felan yapmıyorum ne yalan söyliyeyim cocuğu bunaltmak istemiyorum. zaten okulda baya bir yapıyorlar sıkmak istemiyorum nasıl olsa öğrenecek. sıkıntıya gerek yok

aynı fikirdeyim bunalırsa kötü.mattan ne yapıyorlar sizinkiler.bu arada bizimkiler tam olarak bu hafta başladı derse.

bizimkiler sayıp eşleştiriyor anaokulundaki gibi benimki tek haneli toplama çıkarma yapıyor zaten ama hala bazen 6-9 karışıyor

ooooooo süper biz daha matamatikden hiç bir şey yapmadık......
matematiği düşünmüyorum amma bu cocuk kesin türkceden kalır sempatiksalakcinni cizgilerin hiç birbirleriyle bağlantısı yok beeeakannehir

haklısınız kızlar dün oğluma o kadar yüklenmişimki gece rüyasında bile sayıklayıp ağlıyordu artık fazla üzerine gitmiyecem.sonra tamamen derslerden soğur diye de korkuyorum,napalım gerekirse geç öğrenir.elleri bile ağrıyor çocuğumun artık yazı yazmaktan,dün bide çok ağladı anne ben tembel bi öğrenci olacağım herhelde diye.

öğrenir merakk etme bence.benim kızda sınıfta bırakıyor defterleri ne yaptığını bilemiyorum kendide cevap vermiyor nasıl çalıştırıcam ben?

ayy üzüldüm canım ya, bence onu yüreklendir, sen çok çalışkansın, çok iyi yapıyosun vs.. diye, ve bence hiç üstüne gitme, ama hiç gitme, merak etme geç falanda öğrenmez, o kadar ödev çok fazla bence

ya inan çocuğu geceleri sayıklatmaya, ağlatmaya falan deymez canım, neredeyse şimdiden çocuğun özgüveni kaybolacak ben tembelmiyim diye, inan hiç gerek yok çocuğu bu kadar üzmeye, gayret etmese neyse, gayretde ediyormuş üstelik, önemli olan o zaten, ben çok ödeve karşıyım, şuan sadece çiziyolar falan zaten okulda yaptıkları bile yeter onlara bence

öğrenir merakk etme bence.benim kızda sınıfta bırakıyor defterleri ne yaptığını bilemiyorum kendide cevap vermiyor nasıl çalıştırıcam ben?

canım setten yada kitabı varsa öğretmen işaret attıysa onları yaptır, bence ekstra çalıştırmana gerek yok, öğretmeninde sor istersen ödev veriyomu, belkide vermiyodur.

benimki dün verdikleri setin ilk sayısını bitirmiş okulda yıldızlı aferin almış, bugün 2. sayıyı verir herhalde öğretmen, bu setlerde sadece çizme boyama oluyo sanırım, ben tüm seti göremedim, parasını verdik öğretmen getirtip dolaplara koymuş

aha ilk ödevden cakıldık.......sempatiksalakcinni
dün efe dergisini getirmişti benin akşam işim olduğu için ufaklığı aldım efeyide babaya bırakıp gitmek zorunda kaldım. eşimide tembihledim ödevini yapın diye.....
efe baba bütün sayfalar yapılacak demiş. eşimde saolsun çok bilirya okadar ödev olmaz 2 sayfa yap yeter demiş. akşam gelidiğmde uyuyordu sordum eşime yaptık dedi yanlış anlamış herhalde hepsin yapacağız dedi ama ben yaptırmadım2 sayfa yaptık dedi. bende gel oldu keşke öğretmeni arasaydık dedim yok ya tamam sorun yok biz hallettik dedi bende tamam dedim......

öğlen yanına gittim gözler kocaman acılmış anne ben babama dedim ama yaptırmadı bana bak herkez yapmış ödevini dedi dokumsam ağlayacak. tamam sorun değil bu akşam yaparız ben öğretmeinle konuşrum dedim oyle sakinledi ama çok bozuldum bu akşam evde kavga....Çok üzgünüm çoook....

efeye daha dün yeni gömlek giydirdim. aman allahı o gönleğin hali neydi oyle yaaaaa . ya efe çok pis bir cocuk boyle değildi ama son 1 senedir boyle oldu kolları keş gibi sanarsınız ki yerleri silmiş . sonra oyun hamuruda bulaşmış. ay şoyle bir baktım sınıfa en dagınık ve en pis benim oğlumdu......
ay kızlar vallahi kendime göre temiz kadınım hele cocukların üstüne hep önem gösteririim bu cocuk bende cıkmış olmaz... ben demekki 5 gömlek alıp hergün değiştiemm lazım......akannehirakannehir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…