İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bilmem terlikçim ilk kez başıma böyle birşey geldi sağ sırtım ve belime doğru sanki bıçak girdi

Hadi hayırlısı bakalım.İnşallah bundan sonrası daha güzel olur canım.İçini ferah tutyerimseniben

çok teşekkür ederim canımkaydirigubbakcemile5

hoşgeldin canım, ne demişler "Annelik hep vicdan azabı çekmektir" hep daha iyisi olsun deriz ama bi türlü kendi kendimizi ikna edemeyiz ya... Bence de kış şartları kötüyse zor olur, bakarsın 1 sene, memnunsan kalırsın yoksa aldırırsın başka okula, hele de 1. sınıfta çok uzak mesafeler zor olur, eve gelcek ne zaman ödev yapcak ne zaman yemek yicek ne zaman sizinle iki laf etcek yani...

hayırlısı olsun canım müdür yardımcısının bir bildiği var ki öyle söylüyor
bir şans verin öğretmene bakalım
belki bundan sonrası iyi olura.s

çok teşekkür ederim canım, bizde bi bildiği vardır dedik bakalım, köklü hocalar çünkü bizim öğretmende müd. yard. da
kaydirigubbakcemile5

aaa öyle mi, bende bu kız okuyo niye yazmıyo diyorum günlerdirkaydirigubbakcemile3 çok iyi yapıyosun canımkaydirigubbakcemile5

ya canım sen ya son günlerde stres yaptın ya, pencere açıkken ya da klimalı yerde uyuyakaldın, ya terledin soğudun, çok geçmiş olsun
kaydirigubbakcemile5

Sevgili CHESS yazdıklarınızı inanın tek tek okudum.Okuduklarıma göre çok endişeli bir velisiniz bakın bazı öğretmenler velilerle çok ilgilenir ,velilere OYNAR ;bazıları sadece merkeze çocuğu alır veliyi önemsemez bunların ikisi de doğru değil.Ben ilk defa 1.sınıf okudum velilerimin hep ilk çocuklarıydı inanın hergün 2 kere fereksiz yere arayan velilerim vardı,hergün çouğunun durumunu soran velilerimde vardı tek tek çocukların ev tel.ini aradığım oldu.Mesela zihinsel özürlü bir öğrencim vardı ücretsiz 1 ay kurs verdim ona ayrıca zaman ayırdım hergün annesiyle konuşrum,onu bilgilenndirmeye çalıştım.bütün öğretmen arkadaşlarım güldü bu kadar veliyle ilgilenilirmi dedi ve sonunda o velim ben çocuğunu daha yarar sağlayacağına inandığım özel eğitime yönlendirdiğim için beni şikayet etti e benim çocuğumu istemiyor dedi.halbuki çocuk ciddi zeka özrü var ve okulda eğitim görmesi olanaksız.
Yani öyle gereksiz yere şikayete giden insanlar var ki belki öğretmenin başına böyle şeyler çok gelmiş olabilir.
Önemli olan size güler yüz göstermesinden önce çocuğunuza hakaret etmemesi,onun kişiliğini ezmemesi,çocuğa iyi bir eğitim vermesi.Ama benden size öneri hergün öğretmeni sıkıştırıp bunaltmayın onun da mutlaka hataları olacak sizinde olduğu gibi.Ama çocuk dövüyorsa,onları eziyorsa ve başarılı değilse değiştirmeniz mantıklı.

yok canım işte ben o velilerden değilim ama sanki o velilerdenmişim gibi davranıyor öğretmen, yani daha bizimle hiç bir problem yaşamadan gardını alıyor diyeyim, ama anlamsız yani bence bu davranışı, inan ben geçen sene oğlumu anaokuluna yolladığımda utunurdum yani, hiç düşünmezdim bile, diğer veliler yok oğlum yeleği, yok burnun akıntısı vs.. deyip dururken ben sadece çocuğu bırakır akşamda alırdım, normalde endişeli değilim ama beni endişeli hale getiren öğretmenin velilere önyargısı, tanımadan hepiniz aynısınız tarzı bi yafta yapıştırmaya çalışması, çok özürdiliyorum afedersin ama aynı şeyi sende de sezdim mesela, hıım bu chess kesin böyle böyle velilerden diye, kaydirigubbakcemile3 ama inan hiç öyle değil, o tip velileride yakinen biliyorum yani
son söylediklerinde çok haklısın, zaten kesinlikle öyle bi öğretmen değil kendisi, çocukları ezsin hakaret etsin hiç sanmıyorum, o konuda içim çok rahat ama sadece iletişiminiz güzel olsun istemiştim bakalım belki dediğin gibi bi süre sonra herşey yoluna girer, çok teşekkür ederim ilgine
kaydirigubbakcemile5

Hoşbulduka.s. Dediğin gibi memnun kalmazsak seneye başka okula yollarız artık.
Bugün ilk ödevimizi verdi öğretmenimiz bakalım,bizim hanımefendi biraz yaptı,mola verdi şu an.Bende çok fazla kafasını didiklemiyorum şimdilik,hemen bıkmasın diye.Yardımcı setimiz gelmedi bekliyoruz bakalım,projeksiyon alınana kadar öğretmen tv getirecekmiş okula,bide vcd,onlarla başlayalım şimdilik dedi
.
İnsan evladı söz konusu olunca her konuda titizleniyor,ayrıca senin öğretmenle ilgili endişelerini anlayabiliyorum,öğretmenle iyi bir iletişim içinde olmak önemli gerçekten.Umarım düzelir zamanla,herşeyden önce çocuklara verdiği eğitim ve öğretimin iyi olması önemli tabi ki..

tabii canım 5 sene az buz değil ki, kim istemez öğretmenle iletişimi iyi olsun, bi kere tanısam içim rahat etse güvensem, daha sonrası benim için çok kolay olacak:hulya:

oğlumun öğretmeni hiç ödev vermedi şimdiye kadar bakalım, gerçi ben bu durumdan hiç şikayetçi değilim, sanırım bizim projeksiyondu laptoptu, fakstı vs.. hemen alınacak, velilerin uyumuda çok önemli tabii, ama arada hep çıkar bazı çıkıntılar, onlar yüzünden planlar aksar falan, alışacaz artık bunlara
:hulya:

Canım yanlış anlamışsın ben senin öyle bir veli olduğunu düşünmedim hiç bir velim için de düşünmem.

bizde herşeyimizi aldık sonunda bugün, kitap kaplamayı unutmuşuz yawsempatiksalakcinni

merhaba bizim bugün yine 6 sayfa ödevimiz vardı yani derginin kalan kısmını evde yapın dedi yarında toplantımız var hem alıncak yapılcaklar konuşulcak hemde çocuklarımız hakkında tek tek bilgi vericem dedi bakalım nasıl geçecek :bbo: berry çok geçmiş olsun

ay valla öğretmeni sevmeye başladım bak, bizim öğretmen bugün ilk defa ödev vermiş o da bi sayfa

defterler mi? benim oğlanın bi çizgili küçük boy defteri var o kadar
Güzelyazı defteri 3 tane,mat.2 tane resim defteri falan.Yalnız şimdiden aldık ama kullandıkları falan yok yani,önceden aldırmış oldu yani öğretmen o kadar..
Ödev bizimde ilk kez bugün verdi,arkalı önlü bir sayfa.Yardımcı kitap serisi elimize geçince ödevlerde artacak sanırsam..

ay valla öğretmeni sevmeye başladım bak, bizim öğretmen bugün ilk defa ödev vermiş o da bi sayfa

bizim öğretmen için demişlerdi zaten fazla ödev verir tek dersten vermez hepsinden verir diye vermek değil bakmakta önemli hergün bakıp yıldız atıyor bazı çocuklarada hediye vermiş kızıma ve 2 kıza daha sesen çıkaran baskı ucu vermiş bir erkek çocuğunada sticker nazarlk yapıştırmış bizimde iki tane güzel yazı defteri bir matematik defteri var eşim hiç karışmadı hepsini geçen hafta ben kapladım severim böyle işleri sırnaşık şey

Her öğretmenin ayrı bir sistemi oluyor ödev konusunda.Bakalım bizimki nasıl çıkacak,ama önemli olan takip etmesi gerçekten ödevleri,ödüllendirmeside çok hoş gerçekten..

ay evet ödüller çok hoş gerçekten çocuklar için,oğlumun öğretmeni sadece yıldız atıyor ödül olarak:hulya:

bizdede çok defter var bugün 2 sayfa çizgi çalışması geldi kuzum eve 5 buçukta geliyor anca yaptı 9 da uyudu pek hevesli.bende çok eleştirmiyorum Allah razı olsunkayınvalidem aldı kapıdan inemedim ben mirmirmirmir ne zormuş muhtaçlık...
Bakalım ödevler artıcakmı?

Bizimde öğretmenimiz pazartesi günü kitaplara başlayacağız dedi yardımcı kitapları herkez alsın dedi.Bizde pazartesi günü başlayacaklar diye çocuğun yanına kitap koymuyorduk dün başlamışlar tabi çalışan anne olunca hiç bir şeyden haberin olmuyor dün çantasına not yazmış gelecek kitaplarla ilgili kitapta yaptıkları yerlere kadar evde yaptık 1 sayfa ödev vermiş tabi kitaptakiler birde tek sayfa ödevi zor geldi akşam bayağı zorlandı yok su bahanesi süt bahanesi çoktu Bu kitapları kaplamak ne kadarda zormuş dün bir tanesini zor kapladım 2.kitapta yine olunca kaplığı yırttım attım

Kitapları kaplamak zor gerçekten,şimdi annemi babamı daha iyi anladım,onlarda oturur saatlerce kaplarlardı kitapları.Sıra bizde artık,ikinci kez okula başlamış gibi hissediyorum kendimi..
Dün benim kızda 5 dakikada bir ödeve ara verdi.Ama bitince öyle mutlu olduki,bitirdim diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…