İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bu faber pastel pek iyi değilmiymiş ne, insanın elinin heryerini boyuyor, bic ler yapışmıyo, bulaşmıyo oraya buraya ama onlarda kolay kırılıyo
ay pastelede ne gerek varsa, boyasınlar işte kuru kalemle temiz temiz
sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

kızlar selamm
bakamadım uzun süredir almış topik başını gitmiş maşallahh gerçekten 1.sınıf annesi olmak hç de kolay bişey değil a.s pazaretsi günü dersler başaldı bizde maratona başladık gerçekten 1. sınıfı okutan öğretmenleri sabırlarından dolayı tebrik ediyorum bizler anne ve babaları olarak zor sabrederken onlar kaçtanesiyle uğraşıyolar sınıfta . alkisalkisalkis
artık evde her akşam bir ödev curcunası yaşıyoruz 10 dk ders 10 dk ara böyle gidiyoruz biz daha fazalsına gelemiyoruz sıkılıyoruz hemen tabi o sıkılırken bizde geriliyoz baktım çok gerildim sinirlendim (tabi bu halimi oğluma belli etmemeye çalışmak ayrıcada geriyo insanı ) hemen babamız devreye giriyo a.s artık onun sinirlerinin dayanabildiği sürece o ilgileniyo daha sonra ben devreye giriyorum yinea.s allah hepimize sabırlar versin kızlar :bbo:

sorma canım şu boya işine bende sinir oluyorum
sulu boya daha da fena:bbo: yine istemiş öğretmen
kızlarım bayılıyor ama ben değil.her tarafları batıyoraklinialirimsmile

ben ara vermeye dayanamıyorum canım çocuk oturacak ödevini bitirip kalkacak
ben büyük kızımada aynısını yaptım hiç ara vermeden yaptırdım ödevlerini:hulya:
sürekli defter kitap kalemlik ortada görmeye tahammül edemem:1closedeyes:
tabii öğretmenimiz fazla ödev vermiyordu.birazda ondan uzatmıyordum
bakalım bu sene küçük cadım ne yapacakboshayallersmile

sorma canım şu boya işine bende sinir oluyorum
sulu boya daha da fena:bbo: yine istemiş öğretmen
kızlarım bayılıyor ama ben değil.her tarafları batıyoraklinialirimsmile

bize de boyaların hepsini aldırdılar ama öğretmen sadece hergün kuru boyaları olsun çantasında diye yazı yazmış diğerlerini koymuyoruz sadece kuru boyalrı götürüyor

öyle mümkün değil yapamazlar hayatım hiç kalkmadan hele benim oğlan kesinlikle yapmaz ki ara vermek de lazım çünkü daha yeni olduğu için hemen sıkılıyolar o yüzden ben zorlamıyorum yavaş yavaş yapıyoruz. sadece o ödevin o akşam bitmesi gerektiğini anlatıyoruz. çünkü daha o sorumluluğu bilmiyolar a.s yavaş yavaş alışacaklar işte a.s

merhaba kızlar, bizimkiler halen çizgi çalışmaları yapıyor acaba tüm harflari tamamlayıp ne zaman yazmaya başlıyolar merak ediyorum, bugün bi oğlan hevesle açmış yaptıklarını inci gibi resmen üstelik öğretmen 1 sayfa yapın dediği halde o 6 sayfa falan yapmış, oğlumun sıra arkadaşı çocukta gayet düzgün yapmış, bi de benim oğlanınkine baktım bu kesin doktor olcak dedim:roflol:
tüm gün napıyosunuz dediğimde sadece çiziyoruz ya da boyuyoruz dedi, matematikti müzikti vs... yapmıyorlarmış, sizinkilerin ders programı falan belli mi, verdimi öğretmenleri?
bizimki sadece çizgi kitabını ve küçük bir defter götürüyor boyalarıyla beraber

Bizim kız 2 gündür öğretmenin verdiği çizgi çalışmalarını yapıyor,bugün güzel yazı defterine çizgi çalışmalarını yapmaya başlamışlar,daha doğrusu O ve C çizmişler 2 sayfa,1 sayfada eve ödev,diğer çizgi çalışma ödevleri haricinde.Öğretmen hayat bilgisi,okuma yazma öğreniyorum kitaplarını okula istiyor,bugün birde Matematik 1 kitabınıda koyun çantaya dedi.Birde Dergi tavsiye etti,isteyen alsın diye,onada yarın abone olacağız,inceledim güzel gerçekten..Benim kız iyi fena yapmıyor ödevlerini ama,biraz zorlanıyor haliyle,birde bazen yorulunca özellikle, bozmaya başlıyor çizgilerini.Bende kötü annelmaz: olarak siliyorum çok kötü yaptıklarını tekrar yaptırıyorum..kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

1 sınıf olunca konucak çok şey var demekki.... bizimde p.tesi başladı dersler.inan bende öğretmenleri tebrik ediyorum ben hatta öğretmen olmazdım ne oyle ya hepsi ayrı telden çalıyor. bizim öğretmenimiz çok güzel bir laf soyledi BENİM ARTIK 24 DİLİM VAR ( sınıf 24 kişi) HEPSİNİN DİLİNE GÖRE HAREKET EDECEM DEDİ. benim çok hoşuma gitti bulafı
efede sıkılıyor ama biz gaz verince çok güzel oldu harika süper felan diyince gaza geliyor devam ediyor baya.sempatiksalakcinni

al işde ben hele o silgi artıkları elimde şarjlı süpürge ile dolaşıyorum zırt bırt siliyor birde silgisi siyah taaa gözümün içine giriyorlmaz: ya alışacam yada efe bana alılcak :jeyyar:

sana artık doktor anası diyelim ozman ne dersin :lepi:
bizde de aynı cizgi çalşması yapılıyor yardımcı dergi almıştık onun 1 dergisine başlamışar o dergide sizgileri tamamlama ve resimleri boyama. haa birde okuma yazma öğreniyorum diye kitapları var ondan yapmaya başlamışlarakannehir

biz güzel yaparsa oooo süperrrrr diyorum eğer kötü yaparsa öğ öğ öğ bune diyorum çok gülüyor eşşek öğ demem çok güldüğü için bilerek kötü yapııp anne öğğğ desene diyor .. acaba yanlış bir yol mu izliyorum sempatiksalakcinniakannehir

Oyun haline getirdiyse deme bence annesi,çocuklar çok fenalar,herşeyi oyuna sarıveriyorlar..Seninkide oyun yapmış iyiden iyiyiye..kaydirigubbakcemile3

bizim en büyük sorunumuz erken kalması 07:30 kaldırıyorum . mecburum cünkü 08:30 evden cıkıyorlar bende 08:00 cıkıyırum kahvaltı işini ben halledip annemde üstünü giydirme işini hallediyor.hele bu sabah ağlayarak kalktı uyandırmadım .:sinifsinif: akşamda erken yattı ama efe uykuyu seven bir cocuk uyudukca uyur . bizim en buyuk sorunumuz bu olmayada devam edecek gibi mafoldumben

12:30 öğlen araları 45 dk o saatde yemek yiyorlar bendimde öğlem aram olduğu için okulda yakın iş yerine gidiyorum yanına . sınıfa girdiğimde öğretmneleri hadi beslenbeler cıksın dedi bir öğrenci cıkarmadı sordu neden cıkarmıyorsun diye oda yok dedi öğretmen hemen megzun ettiği öğrencileri yanında idi onlara gidin kantine benim adımı verin bir tost bir meyve suyu getirin dedi . sonra başka bir öğrencinin annesi demekki yesinler diye baya bir çok siğara böreği koymuş öğrencinin elinden aldı yiyeceği kadarını verdi gerisinide dagıttı çok koşuma gitti birde erkek öğretmen hani bayan olsa annedir felan derim ama gidip sarılıp öğsim geldi öğretmeni :lepi::1rolleyes:

tüm harfleri bitirmeden yazmaya başlıyorlar canım
önce e ve l harflerini veriyorlar ikisi el oluyo sonra a geliyor ela oluyor sonra ela lale el ele geliyor işte böyle canım
benim kız daha defterine birşey yazmamış çizgi kitabı var onu yaptırıyor öğretmen birde fotokopide noktaları birleştirip resim boyatıyor.şimdilik bunu yapıyorlar

öğretmeniniz gerçekten ince düşünceliymiş
sizde neden 2 dönem okul canım özel okul mu:uhm:

ben hiç sıkıştırmıyorum kızlar ya, daha önlerinde aylar var öğrenirler yavaş yavaş, herkes öğreniyo sonuçta
okulda çiz çiz, evde çiz çiz nereye kadar onlarada hak vermek lazım

bizimde öyle canım sadece çizgi çalışması yapıyolar okulda da öyle resim boyama ya da çizgi çalışması yapıyolar mış daha harflere geçmediler

işte öğretmenlik böyle bir şey.Daha durun kışın atkılarını bağlayamazlar onları beklersin,yağmur yağar annesi gelmeden çıkamazsın...

işte öğretmenlik böyle bir şey.Daha durun kışın atkılarını bağlayamazlar onları beklersin,yağmur yağar annesi gelmeden çıkamazsın...

evet düşünceli bir öğretmene benziyor inşallah hep boyle olur olumunekankayizsmile

ayy kızlar ben şimdiden çok bunaldım allah aşkına söyleyin sizinde bu kadar zormu .yavrum zaten 4 te geliyor yemeğini yiyip hemen derse oturuyor,yatma vaktine ancak bitirebiliyor.tabi bu arada bende bitiyorum bazen sabrım taşıyor,istemeden oğluma yükleniyorum.sizinde böyle uzunmu sürüyor ödevleriniz yoksa bizmi geç bitiriyoruz.birde oğlum derse oturunca en fazla 1 saat başında durabiliyor sonra sıkılıyor ara vermek zorunda kalıyoruz.bu normalmi yoksa daha fazla kalabilirmi.sizlerde durum nasıl.ne kadar zormuş okullu olmak acaba bizde bu kadar zorlanmışmıydık okula giderken.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…