İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

hmm haklısınız benim çocuğum fazla mükemmelliyetçi silgiden ayırmam zor görünüyo ama yanında durmamaya özen göstericem..

Bende ödevlerini yaparken yanında duruyorum zaten kendi istiyor sen konuşma sadece yanımda otur diye söylüyor ben bunu birazda anne özlemine bağlıyorum sadece akşam görüyor çocuk beni ve sürekli özlediğini dile getiriyor seninle okula gitmek istiyorum diyor.Ödev yaparkende zaten bana soru filan sormuyor kendi kendine yapıyor konuşursamda anne konuşma aklım karışıyor diyor Ayrıca bizdede çok fazla silgi kullanma olayı var beğenmediğini sürekli siliyor bunu aşmamız lazım ama nasıl

canım ne kadar çok ders veriyor öyle öğretmeni çok fazla yani bizim en fazla 1 sayfa ya da 2 sayfa çizgi çalışması biz akşam 9 da başlıyoruz en fazla 11.30 da bitiyor o zaman kadar da oyun oynuyor tv seyrediyor dinleniyor öyle derse başlıyoruz. canım valla seninki 1 saat duruyorsa çok bile o sıkılması gayet normal bizimki en fazla 20 dk sonra 10 dk ara böyle yapıyoruz.

tabiki çok haklsın canım kesinlikle katılıyorum sana. çok fazla o kadar ödev hem de daha ilk hafta sıkılıyo çocuklar çok zorlamamak lazım sonra ters teki yapar tamamen soğurlar.

ay kıyamam yaa one öyle 7 sayfa ödev yazık ya çocukalra vallahi nasıl yapsınlar o kadar sayfayıbilmiyorumkismile biz de geçmedik gibi yazıda sadece çizgi çalışması yapıyolar ama türkçe kitabından da harfelri yapıyolar yavaş yavaş

valla mattan hiç bişey yapmıyolar bizimkiler şuan

bizimkilerde daha başalmadı canım matematiğe

ay yapma canım ya zaten derslerden zorlanıyo yavrum sıkıştırmadan yavaş yavaş alışacakalr gerçekten o kadar sıkmaya gerek yok ya şimdiki çocuklar zaten çok akıllı herşeyi hemen kapıyolar mutlaka öğrenecek onlarda

ay sorma bizimkide öyle valla kollar yaka leş gibi geliyo eve hergün değiştirmek lazım ne kadar söylesemde dikkat edemiyolarki beyaz birde hayatta temiz tutamazlar heleki birde erkek çocuğu için çok zor valla ben aldım 5 tane gömlek hergün başka giydiiryorum başka türlü yıka kuurt ütüle olmaz yani

çocuğunuz andımızı öğrendimi kızlar, benimki pek özeniyo ama başaralı olamıyo pek

valal bzimkide daha öğrenmedi az bişey biliyo o kadar

ben bazen yanında oluyorum bazen sadece arad giidp kontorl ediyorum ona kalırsa hep birisi yanında otursun istiyor

ana okulunda biz de çok yaptık o alıştırmalrı ama biz zaten okula başalmadan önce ana okulu gibi olmayacağını kendisine güzelce anlattık e artık oda yavaş yavaş işin cidiyetinin farkına varmaya başlıyor

evet aynen katılıyorum bizimki en fazla 20 dk daha fazla tutamıyorum biraz arada babayla oyun sonra tekrar derse ödevimizi böyle birkaç molayla yapıyoruz

bzimkide ilk bşalrda çok siliyosu düzgün olcakmı diye ona anlattık bak hatanı görki bidaha öyle yapma diye şimdi silgi pek çıkmıyor ortalığa izin vermiyorum silmesine

kıyamam ya, özlüyodur tabii
bizde silgi yasak, öğretmen silgi kullanmıcaksınız demiş, hiç kullanmıyor

evet o ayrımın farkına bizimki çok güzel varmış, tenefüste yanlız oynuyomuş arkadaşlarını göremediği için, üst sınıflardan bi çocuk buna durup dururken vurmuş, çok ağlamış, öğretmene söyledim adın ne dedi ben nerden bileyim adını diyosempatiksalakcinni
bende sıkı sıkı tebih ettim tenfüste yanlız oynama, hep arkadaşlarınla dur, arkadaşlarını göremezsen sınıfına çık diye

geçen sene büyük kızıma ödevlerini hep ben yaptırdım.çünkü yanlış yazdığı oluyordu okuyamıyordu.kendi haline bırakamazdım.hep onunla oturdum 2 ay boyunca beraber yaptık ödevlerini:bbo:
sonra o yaptı ben daha çok kontrol ettim.okumayı artık kendi yapıyordu.örneğin öğretmen metni 5 defa okuyun diyordu kızım 4 defa kendi kendine okuyordu 1 defa da gelip bana okuyordu
ama ilk 2-3 ay ben oturmasam öğrenemezdi gibime geliyor.yani mutlaka yardım etmemiz gerek.bu kızımda da öyle olacak zorlu bir 2 ay beni bekliyor
bu arada öyle alışınca çocuk hep o şekilde ister diyorlar ama bu her çocuk için geçerli değil bence
benim kızım baştan bunu gördü ama sonra kendi yapabildiklerinde benden yardım istemedi.şimdi 2. sınıfta yine aynı yapamadağını bana soruyor.sürekli yanında oturmamı istemiyor.okumayı kendi yapıyor
darısı küçüğün başınaa.s

SİZE ÖRTMENİM DİYEBİLİRMİYİM Şeniz

tabii diyebilirsiniz.Ben bu işe aşığım.Geçen yıl 1.sınıfları okuttum eşimin işi nedeniyle yer değiştirdik onları o kadar çok özlüyorum ki yerime gelen öğretmende çok ilgisizmiş.Şimdi velilerimle internetten görüşüp kamerayla öğrencilerime anlamadığı yerlerde yardımcı oluyorum kaydirigubbakcemile3 velilerimle birbirimize sarılarak ayrıldık çook özledim onları.unutmayın ki bu çocukların şimdi size çok ihtiyaçları var onlara rehber olun kızmayın yanlış yapacaklar zaten aralık ayına kadar bu sıkıntılar sonra her şey daha güzel olacak...

hocam toplama çıkatma gibi işlemlere ne zaman başlıyosunuzbilmiyorumkismile

bizim öğretmende silgi kullanmayın,doğruyla yanlışı farkedebilsin dedi.bizde kullanmamaya çalışıyoruz.bugün oğluma hiç ödevden derslerden bahsetmedim bile bıraktım gönlünce oynadı.nasıl olsa iki gün tatili var.ödevlerini ve tekrarlarını yavaş yavaş onu sıkmadan yaptırmayı planlıyorum.birde öğretmenimiz evde kullanmamız için küçük boy yazı tahtası almamızı istedi.parka falan giderken yanımızda taşıyıp oyun oynar gibi harfleri öğretecekmişiz.bakalım ne kadar işe yarayacak.

iyi akşamlar hanımlar
valla 7-9 sayfa ödevleri duyunca işten eve gelir gelmez oğlımun ödevini sordum ne verdi diye sadece 2 sayfa e harfi yazacak bugün onu öğrenmişler
bu akşam ben de serbest bıraktım istediği gibi oynadı yavrum anne bu akşam ödev yapmıcam dimi yarın tatil yarın yapıcam değilmi diyo yarın yaparsın dedim ben de
bakalım pazar günü de veli toplantımız var neler söylecek öğretmenia.s

Bizim hafta sonu ödevimiz yok çok şaşırdım ))) Öğretmeni beslenmesi için sandviç koyun yanınada ayran yada süt demiş bu çocuk 5 gün boyunca sandviç yemekten sıkılır zaten sevmiyor pazartesi gidip konuşacağım madem öyle bir beslenme listesi yapsınlar ona göre herkes bilsin ne getireceğini.Ayrıca 25 tl para istemişler perdeler için toplamda 42 kişilik bir sınıf bana çok geldi açıkcası bir perde için bu kadar para

oğlumun öğretmeni herkese liste verdi, ders programı gibi gidecekler belli
veli toplantısında hergün dışardan söylensin hergün hesabı bi veli ödesin dendi ya da herkes kendi getirsin dendi oy birliyle 2. seçenek oldu. ama bence 1. seçenek olsa daha iyiydi

zaten günlük menüye sınıfın yarısı uyuyor sadece, öğretmen kantinden alınmıcak özellikle kokan şeyler dediği halde, çocuklar sucuklu tost alıp sınıfta yiyor

tahminim bi daha ki toplantıda öğretmen bu velilere sert çıkcak
sempatiksalakcinni

ya aslında bu beslenme saati çok saçma, çocuk 1 e doğru öğle yemeği yiyor zaten ders 13:15 de başlıyor, 14:00-14:30 arası beslenme saati oluyor, çocuk öğle yemeğini daha yeni yemiş neresine yesin bide 2 de, bari bu saati 4 e çekseler ikindi kahvaltısı olur, o zamana kadar acıkmış olurlar zaten

Slm kızlar bizimde dün toplantımız vardı.Öğretmenimiz özellikle geç yaptım çocuklarınızı gözlemliyip ona göre konuşayım diye.kızım hep 3 yıldızla geliyo du güzel ve çabuk yapanlara veriyormuş.Hatta perşmebe günü kızımda dahil 3 öğrenciye 1lira vermiş kantinden bişeyler alın diye güzel yapanlara tabi.Diğer öğrencilerde hırslanmışlar bizde güzel yapalımda para versin dİye.Teşfik etmesi güzel.Projeksiyon aleti için şimdilik para istenmedi.Yeni gelen müdür her dönem için verilen 25 tllik okul aidatından karşılanacağını söylemiş çok sevindik.perde ve masa örtüleri de istenmedi.öğretmenimiz kendi laptopumu getiririm dedi.Sadece set için 30 lira istendi.Kızımın sanki 2.sınıf okuyo gibi olduğunu söylemesi beni çok gururlandırdı.:hooray:

Canım bencede ikisinin arası çok kısa.Ya evde biraz erken yedirmeye bak.Yada öğretmenle görüş.Ben 11 de bişeyler yediriyorum saat 2de de beslenmemiz oluy zaman kadar acıkıyo çocuk.

günaydın hanımlar
biizmde toplantımız yarın bakalım neler söyleyecekler ama şu beslenme işi ile ilgili nasıl bir yol izleyecek öğretmen merak ediyorum eğer zaten söylemezse bişey ben söylücem liste verilsin ona göre koyalım diye a.s

çok güzel bişey böyle motive etmesi çocukalrı öğretmenlerin maşallah kızına da nazar değmesin allah zihin açıklığı versin gerçekten insanın çocuğu hakkında başkalrından güzel sözler duyması çok guruverici iaşşalh hep böle devam eder canıma.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…