İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

biz bu sene 2. sınıf olduk hamdolsun. bizim öğretmenimizde etraftan çok iyi eğitim veriyor diye anlatılan bir öğretmen. bende onun sınıfına aldırmak için sınıfı değiştirmiştim daha ilk haftadan. önce olmaz falan dedi yönetim, sonrada getir 500 tl değiştirelim dediler. şimdi her şey yolunda fakat öğretmenimizle iletişim problemimiz var. kadın konuşmayı sevmiyor ve çok asık suratlıkafamçokkarıştı

böyle oluncada insan bişey sormaya çeniyor. vallahi oğlum kadar bende korkuyorum öğretmenden:bbo:

benim kızımda bu yıl 1.sınıfa başladı onun kadar bende çok heycanlandım masraflar biraz bellimi büktü ama onun için herşeye değer,onun için çalısıyorum annelere tavsiyem mutlaka ana okuluna yollayın çoçuklarınızı başlarken çok faydası oluyo ilk gün bazı çocuklar için çok zor geçti çünkü:nazar:

benim kızımda bu yıl 1.sınıfa başladı onun kadar bende çok heycanlandım masraflar biraz bellimi büktü ama onun için herşeye değer,onun için çalısıyorum annelere tavsiyem mutlaka ana okuluna yollayın çoçuklarınızı başlarken çok faydası oluyo ilk gün bazı çocuklar için çok zor geçti çünkü:nazar:

hoşgeldin canım, hayırlı olsunkaydirigubbakcemile5

kızlar eşim müd. yard la konuşmuş, benim oğlum olsa o hocaya veririm demiş, o biraz dan dun konuşur ama çok iyi öğretmendir, onun söylediklerini kafaya takmayın demiş, siz o öğretmenle devam edin, gelip bana teşekkür etceksiniz demiş, ne bileyim, müd. yard. ımızda çok iyi bi insana benziyo, ilk günden çok sıcak gelmişti ısınmıştık müd. yard.a güvendik sözlerine açıkcası, bakalım...

Bizde setimizi aldık 30 tl topset miş ismi Daha çizgi çalışmalarındayız geçen sene o kdar çok çizgi çalışması yaptığımız halde bu senekiler berbat hiç güzel yapamamış dün oğlum kalemini kaybetmiş tabi kalemsiz kalmış öğretmenine parmak kaldırıp söylemek istemiş hiç ilgilenmemiş öğretmeni efendim bile dememiş çizgi çalışmalarında başkalarına sürekli yardım ediyormuş oğlum benim kağıdıma bile bakmadı diyor acaba yapamayanlar varda onlarlamı daha çok haşır neşir oluyor bilmiyorum.Bizim daha sınıf olarak toplantımız olmadı sınıf içi isteklerini iletmediler.

Bizde setimizi aldık 30 tl topset miş ismi Daha çizgi çalışmalarındayız geçen sene o kdar çok çizgi çalışması yaptığımız halde bu senekiler berbat hiç güzel yapamamış dün oğlum kalemini kaybetmiş tabi kalemsiz kalmış öğretmenine parmak kaldırıp söylemek istemiş hiç ilgilenmemiş öğretmeni efendim bile dememiş çizgi çalışmalarında başkalarına sürekli yardım ediyormuş oğlum benim kağıdıma bile bakmadı diyor acaba yapamayanlar varda onlarlamı daha çok haşır neşir oluyor bilmiyorum.Bizim daha sınıf olarak toplantımız olmadı sınıf içi isteklerini iletmediler.

benimkide kalemini kaybetmiş dün, benim oğlanda aynı şeyden şikayetçi, öğretmen hiç beni dinlemiyo hep çok meşgul görünüyo diyo, benin oğlanın çizgileri berbat ya, diğer çocuklara baktımda, benimki doktor olcak herhalde diye kendimi teselli ettimsempatiksalakcinnisempatiksalakcinni sempatiksalakcinni

günaydın herkezeeeeeee

biz kalemimizi kaybetmedik ama acmaktan kalem bitmişsempatiksalakcinni . birde iki taraflı acmış oğlum niye actın dedim anne bir tarafı kötü yazınca diğer tarafı ile yazmaya başlıyorum sanki bana kitap yazıyor . hay Allahım yaaaaa.......

şimdilik sorunumuz yok çok şükür 2 gündür yağmur yağıyor sıkı sıkı temmmih ettim cıkma dışarı diye. sağolsun öğretmeni cıkmararına izin vermiyormuş

chees bizimkininde cizgisinde bile meymelet yok erkek cocuklarını oyle oluyor sanırsam kuzenimin kızının defteride düzgün yazısıda erkek ya illa dağınık olcak .....

biz kalemimizi kaybetmedik ama acmaktan kalem bitmişsempatiksalakcinni . birde iki taraflı acmış oğlum niye actın dedim anne bir tarafı kötü yazınca diğer tarafı ile yazmaya başlıyorum sanki bana kitap yazıyor . hay Allahım yaaaaa.......

pratik zeka işte, mantıklı aslında, haticeye değil neticeye bakkaydirigubbakcemile3

valla bilmiyorum canım, yanında oturan arkadaşı erkek ama inci gibi çizmiş valla, bizimkinin dikkati biraz dağınık:hulya:

kızlar eşim müd. yard la konuşmuş, benim oğlum olsa o hocaya veririm demiş, o biraz dan dun konuşur ama çok iyi öğretmendir, onun söylediklerini kafaya takmayın demiş, siz o öğretmenle devam edin, gelip bana teşekkür etceksiniz demiş, ne bileyim, müd. yard. ımızda çok iyi bi insana benziyo, ilk günden çok sıcak gelmişti ısınmıştık müd. yard.a güvendik sözlerine açıkcası, bakalım...

Hadi hayırlısı bakalım.İnşallah bundan sonrası daha güzel olur canım.İçini ferah tutyerimseniben

Benim kızımında çizgi çalışmaları çok düzgün.Tabi geçensene ana sınıfından da :kahve:alışkındı çok iyi oldu.Hatta öğretmenimiz hep kızımı örnek gösteriyomuş.Bakın arkadaşınız ne kadar çabuk ne kadar düzgün yapmış diye.Garibim benim pek seviniyo ona

Merhabalar arkadaşlar.Benimde kuzucum bu sene 1.sınıfa başladı.Henüz okul seçiminde endişelerim de başladı benim,aslında halada devam ediyor.Biz doğudayız lojmanda.Lojmanın hemen yanında açılalı 3,4 yıl olmuş yeni bir okul var.Lojmandaki çocuklar ve etraftaki sitelerdende çocuklar geliyor.Benim birçok arkadaşım geçen seneler çocuklarını bu okul yerine bulunduğumuz ilin daha köklü okullarına verdiler.Bizde başta böyle yapacaktık.Fakat bulunduğumuz yerde kış şartları çok ağır,geçen sene anaokuluna uzak bir okula yollamıştık,ve hep aklım kızımda kalıyordu.Bir bu sebepten,birde araştırdığım kadarıyla yakınımızdaki okulda çok iyi bir öğretmen olduğunu öğrendik.Uzuuun düşünmeler sonucu yakındaki okula verdik kızımı.Bana, okul değil öğretmen diyen bir sürü eğitimci arkadaşım olmasına rağmen,hatta biri nakil yaptırmayı düşündüğümüz okulun müdürü,isterseniz nakili yapalım ama,ilkokulda öğretmen faktörü herşeyden önce gelir,çocuğunuzu karda kışta 2 saat önceden servislerde yol çektireceğinize,yanınızdaki okula verebilirsiniz demiş.Evet bunlara rağmen içimde elimde olmayan bir huzursuzluk,kızım için acaba doğru olanı mı yaptım,yoksa yanlış mı yaptım diye,sıkıntı içindeyim.Ayrıca şimdiye kadar öğretmenden çok memnunum,çok sabırlı ve sevgi dolu bir öğretmen.Ama okulun mesela çok pis tuvaletleri var,birde veli toplantısı yaptık projeksiyon sistemi için,benim gibi alalım diyenlerde var,bir o kadar öğretmenin eğer projeksiyon olmazsa büyük ekran tv alırız,vcd alırız seçeneğine sıcak bakanlarda.Yani bir projeksiyon sistemi alabilmek bile kolay olmayacak bu velilerle..
Kusura bakmayın çok uzattım ama,gerçekten sıkıntı yapıyorum kendimemafoldumben,sizlerinde burda paylaşımlarınızı görünce çok hoşuma gitti,sizlerlede paylaşmak istedim.:teselli:Allah hepimizin yavruları hakkında okuıllarını ve öğretmenlerini hayırlı etsin,kolay gelsin hepimize
..

hayırlısı olsun canım müdür yardımcısının bir bildiği var ki öyle söylüyor
bir şans verin öğretmene bakalım
belki bundan sonrası iyi olura.s

hiray sen neden sadece okuyosun, katılsanakaydirigubbakcemile5

selam canım

benim oğlum anasınıfına başladı

sizi okuyup seneye beni neler bekliyo öğrenmek için okuyorumzemuszemus

bütün çocuklara başarılar diliyorum ayrıca :hooray:
sizin sayenizde tecrübe kazanıyorumopuyorumnanaktan

selam sabah kuzumun beslenmesini koluma taktım unutmuşum neyse öğlen götürürüm dedinüm.odasını toplarken sırtıma bir sancı iki büklüm kaldım kalkamadım.kayınvalidem aynı katta yan dairede onu aradım apartopar geldiler kaldırdılar Allahrazı olsun odasını topladılar ilaç falan ama zor yattım kalkamıyoru

selam sabah kuzumun beslenmesini koluma taktım unutmuşum neyse öğlen götürürüm dedinüm.odasını toplarken sırtıma bir sancı iki büklüm kaldım kalkamadım.kayınvalidem aynı katta yan dairede onu aradım apartopar geldiler kaldırdılar Allahrazı olsun odasını topladılar ilaç falan ama zor yattım kalkamıyoru

Hayırdır geçmiş olsun canım neden böyle oldu ?...

:1shok:

yani tutuldum kaldımmirmirmirmir
Derse gelince öğretmenimiz hırslı değil tecrübeli şimdilik hergün 1 sayfa çizgi çalışması veriyor.bende yetersiz buldum bu akşamdan itibaren evde çok güzel çalışma kitaplarımız var onlara başlıcaz boshayallersmile

X