İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Sana katılıyorum canım ...delikafadulden

sana ayne katılıyorum arkadaşım bende şu lale ve nail denen çocugu bulsam bak neler yapacagımda işte :mymeka:

oğlumda n harfıne gectı ve hafta sonu için birçok ödev var çocuğa dinlenmeye fırsat yok artık uykusunda bile talat atilla diye sayıklıyor

canım allah yardımcın olsun umarım oğlun en kısa zamanda hırçınlığını atar üstünden
şükür benim kızımın ders çalışırken aklı başka yerde olmuyo kendini tam olarak derse verebiliyo.sorumluluk duygusuda yerinde yemeğini yedikten sonra hemen ödevinin başına geçiyo anne gel diye bağırmaya başlıyokaydirigubbakcemile3
ama bende harfleri ilk öğrendiği gün deli oluyorum :bbo:öğretene kadar resmen alnımın damarı çatlıyo akannehirelayı nineyi öğretene kadar sinirden kendimi yedim ona çok bağırdım sonrada pişman oluyorum tabi
aslında kızım elinden geleni yapıyo akıllı bir çocuk bana ödevini yap kızım bile dedirttirmiyo ama işte bir yerde insan sinirine yeniliyo:kedi:
daha anlayışlı ve sabırlı olmalıyız biliyorum
allah hepimize sabır versin yavrularımızada zihin açıklığı:Saruboceq:

canım bu ne hız 2. kitapçığıda bitirmişsiniz.biz daha bugün o harfine geçtik.sizin öğretmen çok hızlı gidiyo bence.fisfisfis
ayrıca kızını ve seni tebrik ederim canım darısı bizimkilerin başına

kızlar çıldırıcam 2 gün sakin kalabildim bugün yine çıldırttı kızım beni sen söyle ben okuyayım diyor neyse 2 3 kere okuduk öyle dün sabah hadi derslerini yap dedim sil baştan çocuk yüzüme bakıyor biraz konuştum yine aynı sonra sinirlendim annem geldi bebegimi yıkaıyacaktım yardıma geldi annane beni kurtar bu kızından demezmi bende başka odaya gittim kendin oku o zaman diye yarın babannesine götürecektim bergamaya kızdım anneme bırakıcam bari biraz nefes alayım

amin allah tüm çocuklarımıza zihin açıklığı ve istek versin çok zor gerçekten birazda çocuk istekli olacak sanırım okumaya başlaması için içten gelen bişey zorlamayla olmuyor eninde sonunda öğreneceklerde sabırlarda tükeniyor yavaş yavaş.Bizim öğretmenimiz çok hızlı toplantılarda konuşuyoruz diğer sınıflardan epey ilerdeyiz neden diye benim çocuklarım verdiğimi alıyor diyor ama öğretmende çocukları çözmüş çocukları nasıl isteklendireceğini iyi biliyor.Bazı veliler çocuğundan şikayetçi evde çalıştıramıyorum diye öğretmenimiz eksikliği çocuğunuzda değil kendinizde arayın diyor çünkü sınıfta yapabiliyor diyor bizde nasıl davranmamız gerektiği konusunda sürekli topantılarla bilgi veriyor bazen dersleri izlememize müsade ediyor gerçekten evdeki çocuklarla okuldakiler çok farklı bunu görüyoruz bizde.öğretmenimiz biz ilk dönem okuma bayramı yapıcaz diyede bizi heyecanlandırıyor ne diyeyim darısı tüm çocukların ve velilerin başına.alkisalkisalkis

slm bugün dr kontrolüne gittik kızım iyileşmiş çok şükür.. malum 5 gün raporluydu evde ders yaptık n ve o harflerine evde geçtik şuan çok şükür öğrendiği tüm harflerle okuyor ve yazıyor tabi evde eğitim okul desteği olmayınca çok zor oluyor özellikle benim için. alnımın damarını çatlattım ama yırttık. pazartesi okula gidebilir dedi dr umuz bakalım sınav da olacak birde Atatürk şiirimiz var pazartesini sabırsızlıkla bekliyorum.. tabi tenefüslerdeki koşuşturmalarından korkumdan bende 1 hafta okuldan çıkmayı düşünmüyorum..

arkadaşlar bende size çok faydalı olacağına emin olduğum bir siteden bahsetmek istiyorum.miniminibirlerim.com
üşenmeyin girip bi dolaşın gerçekten çok faydalı bir site

hemenn baktımm gerçektenn harikaa kızımıı aldımm yanımaa
bizde m harfündeyiz iyi oldu

arkadaşlar bende size çok faydalı olacağına emin olduğum bir siteden bahsetmek istiyorum.miniminibirlerim.com
üşenmeyin girip bi dolaşın gerçekten çok faydalı bir site

canım paylaşımın için çok teşekkür ederim site gerçekten harika kızım bayıldı tekrar tekrar izlemek istiyor.. çok ta eğlendi..opuyorumnanaktan

Benim oğlumun yüzüne top gelipte damağına dikiş atılınca bende okuldan çıkmaz oldum birşeylerde götürüyorum yanımda öğlen yemeğinden sonra aperatif birşeyler yemiş de oluyor...

hemenn baktımm gerçektenn harikaa kızımıı aldımm yanımaa
bizde m harfündeyiz iyi oldu

Miniminibirleri benim oğlumda çok beğendi KK 'ya girmememin en büyük sebebi oğluşdur. Pc açtığım anda siteyi açmamı istiyor hatta şu an bile beklemede... yerimseniben Yine açacağım hem yazmayı görsel olarak görüyor hemde tekrar ederek pekiştirmeye çalışıyor... Tüm çocuklarımıza başarılar dilerim , biz velilerede kolaylıklar dilerim...
a.s.

öğretmenimiz bu hafta sonu için bayağı ödev vermiş şimdi kızıma onları yazdırıyorum
ezberden yazarken çok zorlanıyo bugün ilk defa atilla tan nil inal yazdı zorlandı tabi inşallah öğrenmiştirmafoldumben

bizde nalan hanımııı boğacazz

ah ah bu gidişle daha kaç kişiyi bogacagız bilmiyorum arkadaşım şimdi birde başımıza onan deden çocuk çıktı hangi biriyle baş edecegimi şaşırdım 2 gündür derslerin yüzüne baktıgı yok yarın ögretmen kızmasın diye çiçek götürecegiz bizimki şimdiden başladı hediyeler vermeye allah sonumuzu hayretsin

arkadaşlar arada bir ancak bakıyorum galiba herkes aynı seviyede gidiyor benim kızım normal hikaye kitaplarını okumaya başladı b ve d harfini karıştırıyor onun dışında pek sorunumuz kalmadı hecelemelrimizde nerdeyse bitti asıl sorun şimdi başlıyor sınıflarında bir ka öğrenci var okumayı bilen artık yetmiyor çocuklara bakalım bu arada kızım sınıf başkanı oldu cuma günü balaım ne yapacak kızım bundan sonra

hanımlar birkaç arkadaşım beni ciddiye alıp sağolsunlar tavsiye ettiğim siteyi (miniminibirlerim.com) araştırmışlar çokta beğenmişler. özelliklede çocuklar çok beğeniyorlar hala bakmayan varsa bi girip bakın inanın herşey daha eğlenceli ve kolay olacak hepinize sevgiler

kizlar benim oglusumda birazda olsa düzelme var ama yinede ögretmeni biseyler buluyo matematigi süper hatasi olmuyo burda ansage diyolar mesela bi harf ögrendiler e elif etek vs kelimeleri ögretmen okuyo cocuklar yaziyo ondada sifir hatasi var ama sirf okulda biraz hareketli diye ögretmeni sevmiyo kitaplarina bakiyorum oglumun matematikten hepsi dogru ama yinede orta gecer falan aliyo sirf matematik kitabindaki resimleri boyamamis yada rakamlardan bir ikisini ters yazmis diye birinci sinifta sene sonu karnesi iyi gelmesse okul degistircem ya biraz oglumdada var hata olabilir cocuk sonucta biraz dikkatsizmis konsantirasyon eksikligi varmis bu yil bi gecsin olmassa okul degistircez

beni bitirdi k.oğluşum bildiği halde yazmak okumak istemiyor ya ben ne yapacam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…