İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

canım benim....çok geçmişler olsun...Allah tüm çocukları korusun....

geçmiş olsun canım

Teşekkürler arkadaşlar , çok şükür şimdi daha iyice... atlattık fakat bende bittim yaniii, 1 sınıfı bir atlatsak rahatlıyacağım inşallah... opuyorumnanaktan

Paylaşım için teşekkürler tatlım... opuyorumnanaktan

öğretmenimiz toplantıda birkaç yararlı site önerdi işte bazıları:

Turgay Yagmuroglu COM

Öğretmenlerin ve Öğrencilerin Buluşma Noktası Leventyagmuroglu.com

:enbuyukkk:
paylaşımın için teşekkürler canım..
benim kızım bu hafta raporlu ben kendim evde çalıştırıyorum.. pazar günü ateşlendi pazartesi dr a götürdüm kbb uzmanına muayene etti ve domuz gribi diyerek ilaçlar verdi ancak hiçbir test olmadı.. pazar günü ateşi yüksekti ancak daha sonra ateşi kalmadı şuan sadece sık olmayan bir öksürüğü var eğer gerçektende yaşadığı o malum hastalıksa abarttıkları gibi değil sınıfta çoğu çocuk yaşadı ve yaşayanlar var şuan bu hastalığı önüne geçmek imkansız birbirlerine geçiriyorlar bazı anneler hastayken göndermese belki daha iyi olacak ama neymiş çocukları dersten geri kalıyormuş.. önce cahillikle mücadele etmek gerekiyor kanımca... hepinize sağlıklı günler...

paylaşımın için teşekkürler canım..
benim kızım bu hafta raporlu ben kendim evde çalıştırıyorum.. pazar günü ateşlendi pazartesi dr a götürdüm kbb uzmanına muayene etti ve domuz gribi diyerek ilaçlar verdi ancak hiçbir test olmadı.. pazar günü ateşi yüksekti ancak daha sonra ateşi kalmadı şuan sadece sık olmayan bir öksürüğü var eğer gerçektende yaşadığı o malum hastalıksa abarttıkları gibi değil sınıfta çoğu çocuk yaşadı ve yaşayanlar var şuan bu hastalığı önüne geçmek imkansız birbirlerine geçiriyorlar bazı anneler hastayken göndermese belki daha iyi olacak ama neymiş çocukları dersten geri kalıyormuş.. önce cahillikle mücadele etmek gerekiyor kanımca... hepinize sağlıklı günler...

Çok geçmiş olsun yavrunuzaa.s...Keşke her ebeveyin sizin gibi duyarlı olsa da bu hastalık bu kadar çabuk yayılmasa...
Yalnız yazdıklarınızdan bir şeye takıldım.''eğer gerçektende yaşadığı o malum hastalıksa abarttıkları gibi değil'' yazmışsınız ya...Sizin de eminim bildiğiniz gibi bu hastalığı herkes bu kadar kolay atlatamıyor.Bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar maalesef çok acı sonuçlarla karşılaşabiliyorlar...O yüzden amman ne olur tedbirli davranalım diyorum.

Sizin ve hepimizin yavrusunu Allah kötü şeylerden esirgesin...

Çok geçmiş olsun yavrunuzaa.s...Keşke her ebeveyin sizin gibi duyarlı olsa da bu hastalık bu kadar çabuk yayılmasa...
Yalnız yazdıklarınızdan bir şeye takıldım.''eğer gerçektende yaşadığı o malum hastalıksa abarttıkları gibi değil'' yazmışsınız ya...Sizin de eminim bildiğiniz gibi bu hastalığı herkes bu kadar kolay atlatamıyor.Bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar maalesef çok acı sonuçlarla karşılaşabiliyorlar...O yüzden amman ne olur tedbirli davranalım diyorum.

Sizin ve hepimizin yavrusunu Allah kötü şeylerden esirgesin...

öncelikle teşekkürederim gerçekten dediğiniz doğru tabiki... bu bölümde fazla ayrıntıya girmek istemedim ancak bu hastalıkla ilgili bölümde daha açık yazdım.. tabiki bağışıklık sisteminin kuvvetli olması tabandaki hastalıklar çok önemli.. uyarınız ve güzel temennileriniz için teşekkürler, kimseyi yanıltmak istemem.. sağlıklı günler dilerim..

kızlar bir akıl verin bana ne olur çıldırmak üzereyim kızım beni deli ediyor haftalardır çalıştıgımız ile sözcügünü hala okuyamıyor şimdi n harfine geçtiler şu nail i bir türlü aklına sokamıyorum bütün herşeyi bırakıp onunla ilgileniyorum ama fayda etmiyor çocuk sadece okula oyun oynamak için gidiyor sanki ya benim çocugum ögrenemiyor yada bilemiyorum işte ne düşünecegimi hayırlısıyla bir okumayı ögrenseydik

kızlar bir akıl verin bana ne olur çıldırmak üzereyim kızım beni deli ediyor haftalardır çalıştıgımız ile sözcügünü hala okuyamıyor şimdi n harfine geçtiler şu nail i bir türlü aklına sokamıyorum bütün herşeyi bırakıp onunla ilgileniyorum ama fayda etmiyor çocuk sadece okula oyun oynamak için gidiyor sanki ya benim çocugum ögrenemiyor yada bilemiyorum işte ne düşünecegimi hayırlısıyla bir okumayı ögrenseydik
merhaba bence üstüne çok düşmeyin zaten belirli bir süreden sonra dikkat dağılıyor birde üstünde aynı kelimenin ne kadar çok durursanız o kadar karıştırıyorlar.. o an okuyabildiği kelimeleri okutup aferin diyerek şevklendirip biraz dinlendikten sonra yeniden deneyin birde okumayı söktüğünde yapabileceği şeyleri anlatın önünde ona göre zevkli gelecek hedefler olması heveslendirici oluyor.. ama panik olmayın hepimiz farklı zorluklar yaşıyoruz benimkide yazmayı sevmiyor sıkılıyor mesela...

sagol canım akşam eşimin bir arkadaşının eşi ögretmen oda devamlı tekrar etmemizi söylemiş hatta yardımcı kitaplar göndermiş bundan sonra daha sakin olmaya çaılışacagım birde ben her istedigini yaparak acaba çokmu şımartım diye düşünüyorum kendi kendime

kizlar merhabalar benim oglumda birinci sinifta ve ne kadar hevesliydi anlatamam ama simdi boyamalari bozuldu yazilari özensiz ve dikkatsiz.Okumasi cok iyi matematigi cok iyi.Ama ögretmeni toplama alistirmalarinda 3 sayfada iki-üc yanlis yapti diye gecer not vermis ya.Dikkatini toplayamiyor.Aslinda toplama islemini bile kafasindan ezbere biliyor ama kagida yazarken özensiz ögretmeni asiri titiz yani cocuklar sinifa adim atar atmaz mum gibi kipirdamadan otursun istiyo.Tabi cocuklar ders baslamadan oturmuyo bunaldim bu olaylardan bu arada birde ödevini 4-5 saate yayiyor iki sayfa bile yok yani onca israrla zar zor yaptirabiliyorum ne yapmaliyim....Bu arada bu durum beni oldukca huzursuz etti ve depresyon sinirindayim .Allah bütün annelere yardim etsin cok zor cocuk büyütmek fedakarlik ve emek isttiyor....

Son düzenleme:
Arkadaşlarr sizleridee çokk iyii anlıyorumm aynıı durmudaayımmmm bendeee
hatta artıkk kendimii okadarr güçsüz hissedipp ağlamakk bilee istiyorumm okadarr sünürlerimm bozuluyorrr
öğretiyorumm amaa bakki unutmuşşş 2 saniyee sonraa
cümleler çoğaldıkça bendee boğuldumm artıkkk
amaa sabırlıı olmamm lazım

esma bizim ögretmenimizde çocukların sesizce oturmasını istiyor onlara bagırıyor ama her toplantıdada onlar çocuk ögrencekler diyor ama sabır göstermiyor birde çocuk ayrımı yapıyor geçenlerde anasınıfına gidenler hiç güzel yazamıyor demiş kızım eve aglayarak geldi anne keşke anasınıfına gitmeseydim diye zor sakinleştirdim bir yerde yapıcı olurken bazen yıkıcıda oluyor bizim ögretmenimiz ama elimizden birşey gelmiyor

Arkadaşlar dün akşamda ben sinirimden saçımı başımı yolacak hale geldim. Okumak istemiyor sürekli farklı şeylerle ilgileniyor. Kızım çok agresif oldu bağırıyor. Argo konuşmaya başaldı en son dayanamayıp bende ona bağırdım. sabaha kadarda sürse bitecek diye ısrar edince okumaya başladı ve en sonunda saat 12 biz hatasız okumamızı bitirebildik ama kaç kez tekrar ettik 2 sayfayı hatırlamıyorum sonunda ona teşekkür ettim doğru okuduğu için birbirimizi alkışladık. Derin bir oh çekebildim. ınşallah depresyon ilaçlarına başlamadan atlatabilirim.

arkadaşlar hepimiz aynı durumdayız. çocuklarımızın tepkileriyle kendi davranışlarımızla nerdeyse birbirimize tıpa tıp benziyoruz. eminim begumhayat gibi hepimiz ilaç kullanmayı aklımızdan geçirdik. hepimiz çocuklarımızın zekasından şüphe ettik, hepimiz sinir krizleri geçirdik ardındanda üzüldük pişman olduk anneliğimizi sorguladık. şunu anlıyorumki bu yaşadıklarımız bir süreç. şundanda eminimki yaklaşık bir ay sonra yaşasın kızım(oğlum) okumayı öğrendi diye mutluluklarımızı paylaşıcaz. sadece hepimize sabır diliyorum. herzaman öğretmen arkadaşlarımada söylüyorum. allah size sabır devlet 2 kat maaş versin diye. iyi haberlerimizide burada paylaşmak dileğiyle iyi akşamlaropuyorumnanaktan

ayy ben 1. sınıf annesi değil ama ablasıyım.. 17 yaş var aramızda

bizim son zamanla çok agresiff anlamıyorum en ufak birşey desen direk gelip (özellikle bana) o ufacık boyuyla tekme tokat saldırııı :) :roflol:

dün gelmiş bana diyo ablaa çocugun biri çarptı bana bende vurdum ona :)))

arkadaşlar bende size çok faydalı olacağına emin olduğum bir siteden bahsetmek istiyorum.miniminibirlerim.com
üşenmeyin girip bi dolaşın gerçekten çok faydalı bir site

miniminibirlerim.com harika bir site hem eğlediriyor hem öğretiyor kızım başından kalkmıyor onun eğlenerek bir şeyler öğrendiğini görünce sizde çok mutlu olacaksınız. başka arkadaşlarda linkler vermişler biraz inceledim miniminibirlerim.com la alakası yok onlarada yinede teşekkür ederim fakat bu siteye mutlaka bakın derim. sevgiler

oğlumun derslerı gitdikce zorlaşıyor bu hafta 2 kez sınav oldular bugünki sınavda bır yanlışı cıkmış oğlum yoruluyor artık bıtkın halde gelıyor eve evdede her akşam ödev inşallah altından kalkarlar

herkes aynı sorundan müzdarip...benimde oğlum bir ''ela lale el ele'' yazacak diye göbeğimiz çatladı..zaten o ela denen kızı bir bulsam :))
e'yi yazıyor ara verelim mi şimdi süngerbob başlamıştır diyor.aklı çizgi filimlerde...
bir de son zamanlarda çok agresif oldu.oğlumu tanıyamıyorum.birden bire değişti.hiç yapmadığı hareketleri yapıyor.geçen gün beslenmesine hergün muz getiren bir arkadaşına sen maymunmusun hergün muz yiyorsun demiş.ve tenefüse çıkmama cezası almış...devamlı sıra tepelerinde koşuşuşuyorlar,geçen günde merdivenlerden yuvarlanmış..hergün üstü başı çamur,önlüğün biri kurumadan diğerini yıkıyorum.uykusuzluk yorgunluk bir taraftan perişanız.sabrımız taştı resmen.
ne biçim birinci sınıfmış beee. :)))

selam arkadaşlar benim kızımda 1. sınıf öğretmenimiz çok hırslı epey ilerdeyiz ve çok ödev veriyor ama çok fazla zorlamadı beni kızım tabi bocaladığımız sinirlerin gerildiği çok yorgun düştüğümüz bıktığımız zamanlarda oldu ama 4 günlük tatil bize ilaç gibi geldi ve kızıma bir istekte geldi bu arada ve artık kızım okumaya başladı bugün öğretmenine tüm i,n,o,r,m kitapçığını hatasız okumuş e,l,a,t çoktan bitti bizde bu arada ondan sınav oldular hiç hata yapmamış.banada artık kızımın okumanın mantığını çözdüğünü söyledi öğretmeni.ne görse okumaya çalışıyor ve okuyor çok şükür.çok mutluyum darısı tüm çocuklarımızın başına.tek korkum erken bıkarsa inşallah böyle birşey olmaz.:sm_cool:eek:puyorumnanaktan

X