İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

merhabalar bayanlar, çoğunluk minik yüreklerin çabuk unuttuklarından şikayetçi anladığım kadarıyla, nolur biraz sabır, bol tekrar

benim sınıfımda 23 öğrencim var, daha e ve l yi karıştıran öğrencilerim var, ne kadar üstüne düşsemde bazılarının daha fazla zamana ihiyacı var malesef

tabi neticesinde burası bir köy okulu. miniklerimin bir kısmı kalemle ilk kez benimle tanıştı, ön bilgileri çok yetersiz....

biz hala a dayız, önmmüzdeki hafta t ye geçebiliriz, zaten bir yarın var çarşamba da yarım gün, domuz gribi yüzünden eğitime böyle sık sık ara vereceğiz galiba.

rabbim tüm minik yüreklerimizi korusun....

Allahım sizlerin de yardımcısı olsun

benim de kızım 1.sınıfta bizde mesela lale ela yazıyoruz
sonradan la yaz deyince yazamıyor ve unutuyor.

Bekliyor
ve bende sinirleniyorum ister istemez. Ama ezberliyorlar bence,
talat yazıyor . Sonradan lat yaz deyince kalıyor.

Tabi onlarada hak vermek lazım birden bire çok fazla bilgi yüklemesi olunca çocukların kafası karışıyor.
Inşallah biranönce öğrenirler,

demek ki tek biz değilmişiz bu şekilde uğraşan,
biraz rahatladım doğrusu

merhabalar bayanlar, çoğunluk minik yüreklerin çabuk unuttuklarından şikayetçi anladığım kadarıyla, nolur biraz sabır, bol tekrar

benim sınıfımda 23 öğrencim var, daha e ve l yi karıştıran öğrencilerim var, ne kadar üstüne düşsemde bazılarının daha fazla zamana ihiyacı var malesef

tabi neticesinde burası bir köy okulu. Miniklerimin bir kısmı kalemle ilk kez benimle tanıştı, ön bilgileri çok yetersiz....

Biz hala a dayız, önmmüzdeki hafta t ye geçebiliriz, zaten bir yarın var çarşamba da yarım gün, domuz gribi yüzünden eğitime böyle sık sık ara vereceğiz galiba.

Rabbim tüm minik yüreklerimizi korusun....

551239ggc11vtmq7.gif
Dün bizim toplantımız vardı ve oğlum için öğretmenimiz derslerinde başarılı olduğunu dile getirdi. Çok mutlu oldum. Bugün yarım gün ders yapacaklar. Pazartesiye kadar tatiller. Yarın isteyen çocuğunu getirebilir bayrama dedi. Ben götürmek istiyorum , oğlumu yıllardır hep bayramlara götürürdüm ... kaydirigubbakcemile İstiklâl Marşını ezbere bilir, bestesiyle... Andımızı ne zaman çıkıp ben okuyacağım diyor... sırnaşık şey

selam arkadaşlar demekki yanlız degilmişim çıldırmak için benimde kızım 1 sınıfa gidiyor ana sınıfınada gitmişti çok becerikli ilk günden itibaren andımızı ve istiklal marşını ezberledi okulda elinde mikrofon bütün ögrencilere andımızı okutuyor ama derslerindekileri okumalarına gelince şaşırıyor bir türlü ögretemiyorum artık sesimi yükseltmek zorunda kalıyorum gecede yattıgımda vicdanım beni rahat bırakmıyor çocuguma yanlış davrandım diye ama ne kadar sakin olayım desemde saatlerce tekrarladıgımız ile sözcügünü unutması deli ediyor beni birde 3 aylık bir kızım daha var ders çalışıcagız diye bebegi kucagıma bile almıyorum acaba hangisine daha çok haksızlık ediyorum diye düşünüyorum allahım yardım etsin bizlere

Benım kızım da gÜn akŞam okumaya baŞladı ve Çok mutlu olduk.
Nedeyse ÇıĞlık atacaktım. Bıraz sabır edın lÜtfen sızın yaŞadıklarınızı, aŞaĞı yukarı hepımız yaŞıyoruz.
Ama okumaya baŞlayınca herŞeye deĞıyor doĞrusu.
Yazma tahtası aldık ve aynı zamanda onda da yazıyor. Tavsıye ederım.

tabi neticesinde burası bir köy okulu. miniklerimin bir kısmı kalemle ilk kez benimle tanıştı, ön bilgileri çok yetersiz....

biz hala a dayız, önmmüzdeki hafta t ye geçebiliriz, zaten bir yarın var çarşamba da yarım gün, domuz gribi yüzünden eğitime böyle sık sık ara vereceğiz galiba.

rabbim tüm minik yüreklerimizi korusun....

biz o harfine gectik

bende öğretmenim ama veli olmak bambaşka bişeymiş kızlar benim güzel meleğim kızım Doğa 'm da birinci sınıfta ve o da çabalıyor.Geçen biz ezberletmeden kendi kendine andımızı ezberlemiş ve okulda öğretmeni 3 kişiyle beraber (sesleri duyulsun diye) andımızı okutmuş. kendi de biz de çok mutluyuz.Artık yavaş yavaş çözümlüyorlar olayı yani ezber değil çıkarım yapmayı anlıyorlar. Ama hayatları boyunca bu işin içinde olacakları için normal bu bizde kelime sayısı 20 lerden 80 e çıktı şimdi bu tatilde onları öğretiyorum.fena gitmiyor ama gözlemlediğim kadarıyla çok iyi okuyamadığını düşündüğüm kelimeleri bi soraki akşam çok daha kavramış oluyorlar .Ben lisedeyim şimdi ancak bi dönem ilköğretimde rehber ve psikolojik danışmanlık yapmıştım. 1. sınıfta ilk bikaç ay tüm anneler aynı sorunu yaşar,karşılaştığım neredeyse tüm anneler acaba benim çocuğumda problem mi var diye düşünür bu normaldir yani.neyse uzattım.
Tüm annelere sakin duyarlı ve çocuğa karşı anlayış dileklerimle..

bende öğretmenim ama veli olmak bambaşka bişeymiş kızlar benim güzel meleğim kızım Doğa 'm da birinci sınıfta ve o da çabalıyor.Geçen biz ezberletmeden kendi kendine andımızı ezberlemiş ve okulda öğretmeni 3 kişiyle beraber (sesleri duyulsun diye) andımızı okutmuş. kendi de biz de çok mutluyuz.Artık yavaş yavaş çözümlüyorlar olayı yani ezber değil çıkarım yapmayı anlıyorlar. Ama hayatları boyunca bu işin içinde olacakları için normal bu bizde kelime sayısı 20 lerden 80 e çıktı şimdi bu tatilde onları öğretiyorum.fena gitmiyor ama gözlemlediğim kadarıyla çok iyi okuyamadığını düşündüğüm kelimeleri bi soraki akşam çok daha kavramış oluyorlar .Ben lisedeyim şimdi ancak bi dönem ilköğretimde rehber ve psikolojik danışmanlık yapmıştım. 1. sınıfta ilk bikaç ay tüm anneler aynı sorunu yaşar,karşılaştığım neredeyse tüm anneler acaba benim çocuğumda problem mi var diye düşünür bu normaldir yani.neyse uzattım.
Tüm annelere sakin duyarlı ve çocuğa karşı anlayış dileklerimle..
ah canım bir sakin olabilsekakannehir
daha çok küçükler ağır bir yük bindi omuzlarına.kızım bazen bildiği kelimeyi bile söylemekte zorlanıyo farkediyorum yada heyecan yapıyo ama tahammül edemiyorum kızıp bağırıyorum tabi sonra pişmanlık duyuyorum:kedi:
hayırlısıyla şu dönemi bir atlatsaydık
allah yavrularımızın ve bizim yardımcımız olsun

amin canım amin de sabır hayatlarında ilk kez disiplinli birseyi mecburen yada severek farketmez öğrenmeyi öğreniyorlar.eğer onlara olumsuz davranırsak gelecekteki tüm hayatları bu zaman diliminden etkilenir ve olumlu ya d olumsuz sonuçların müsebbibi biz oluruz.bu nedenle bizde böle öğrendik diyerek sevdirerek asla sen yapamazsın gibi hakaretlerde bulunmadan olabilir ama ben inanıyorum sen yaparsın diyerek ve sürekli ödevini yap diyip durmadan eğer yapmazsa başına gelenlerin sorumluluğunu kendisi çekeceğini farkettirerek devam ediceğiz . sanırım başka çaresi yok iyi bi sonuç elde etmenin.Doğrusu şu ki liseye gelmiş öğrencilerden okuma yazma bilmeyen yok :)) yani muhakkak öğrenecekler en azından keyifli istekli öğrensinler ve gelecektede güzel bir eğitim hayatları olsun . :)

Hafta sonunuz nasıl geçti arkadaşlar. Biz oğlumla kitabındaki eksikleri tamamladık. Çok şükür çok güzel yazıyor bayağıda boş sayfası vardı doldurdu. Arada elleri yorulunca dinlenip oyunlar oynadı. Arada tv 'de çizgi film vs izledi. Güzel bir haftasonunun ardından yarın okula gidecek. Gerçi geçtiğimiz hafta bizim için kötü geçti oğluşumun suratına top gelmiş ve dudağının arkasına üst dişlerin olduğu damağa dikiş atıldı. Basket topuymuş arkadaşının yanlışlıkla attığı top. Çok üzüldük oğluşuma bunada şükür demekten başka çare yok. Eşim çok sinirlendi ya beyin kanaması
geçirseydi diye... İşte böyle arkadaşlar...

balettb0ab9.gif

Gerçi geçtiğimiz hafta bizim için kötü geçti oğluşumun suratına top gelmiş ve dudağının arkasına üst dişlerin olduğu damağa dikiş atıldı. Basket topuymuş arkadaşının yanlışlıkla attığı top. Çok üzüldük oğluşuma bunada şükür demekten başka çare yok. Eşim çok sinirlendi ya beyin kanaması

balettb0ab9.gif

canım benim....çok geçmişler olsun...Allah tüm çocukları korusun....

bizim hafta sonumuz ders açısından çok iyi geçti kızım okumanın mantığını çözmüş görünüyor buzdolabımızdaki mıknatıslı harfleri kullanarak kelimeler yazıyor. harfleri bana sorarak kendi birleştitip okuyor ve çok mutlu oluyor tabi kafası karışmasın diye öğretmeniniz öğretecek diyorum ve fazlasından kaçınıyorum.. bunlar yaşadığımız güzel şeyler.. ancak hafta sonu biraz korku yaşadım özellikle dün sınıfta bir öğrencinin geçtiğimiz hafta ateşli bir hastalık geçirdiğini ve geçen pazartesi o şekilde öğleden sonra okula geldiğini öğrendim.. bu benim korkmama yetmişken kızım dün ateşlendi öksürüyor bu gün ateşi düştü okula göndermedim..saat 15.00 da dr a gideceğiz bakalım problem ne. benim kanımca bir enfeksiyon geçiriyor ve sinüsleri etkilendi.. bu sene yaşayacağımız en büyük problem okumak yazmak değil sağlık bence sağlıklı olsunlarda gerisi zamanla olur.. bu arada terlikçim sizede geçmiş olsun hayatın tehlikeleriyle zorluklarıyla bizim savunmamız olmadan yeni tanışıyorlar çocuklarımız allahım hepsini korusun..

bizim hafta sonumuz ders açısından çok iyi geçti kızım okumanın mantığını çözmüş görünüyor buzdolabımızdaki mıknatıslı harfleri kullanarak kelimeler yazıyor. harfleri bana sorarak kendi birleştitip okuyor ve çok mutlu oluyor tabi kafası karışmasın diye öğretmeniniz öğretecek diyorum ve fazlasından kaçınıyorum.. bunlar yaşadığımız güzel şeyler.. ancak hafta sonu biraz korku yaşadım özellikle dün sınıfta bir öğrencinin geçtiğimiz hafta ateşli bir hastalık geçirdiğini ve geçen pazartesi o şekilde öğleden sonra okula geldiğini öğrendim.. bu benim korkmama yetmişken kızım dün ateşlendi öksürüyor bu gün ateşi düştü okula göndermedim..saat 15.00 da dr a gideceğiz bakalım problem ne. benim kanımca bir enfeksiyon geçiriyor ve sinüsleri etkilendi.. bu sene yaşayacağımız en büyük problem okumak yazmak değil sağlık bence sağlıklı olsunlarda gerisi zamanla olur.. bu arada terlikçim sizede geçmiş olsun hayatın tehlikeleriyle zorluklarıyla bizim savunmamız olmadan yeni tanışıyorlar çocuklarımız allahım hepsini korusun..

Canım düşüncelerine katılmamak elden değil bu yıl sanırım bizim şansımızdan sanırım çünkü hem okul korkusu hem hastalık korkusu sardı miniklerimizi hergün kızımı tembihliyorum temizlik konusunda allahım onları korusun. Senin adınada sevindim kızın ne güzel çözmüş okumayı inşallah devamıda bu hızla gider benimki ezbere gidiyor hecelemeyi hiç sevmiyor beni biraz yoracak gibi ama sınıfında en güzel yazan 3 öğrenciden biriymiş yazılıdada hep 5 alıyor okulda başarılı evde beni üzüyor ödevlerini yaparken

merhaba hanımlar
benim kızda hece olayını çözdü sayılır.şimdiye kadar öğrendikleri bütün ses ve kelimeleri güzelce okuyup yazabiliyo
bu 4 gün tatilde boş durmadık bol bol kitap okutup ezberden yazdırdım.önce son öğrendiği kelimeleri okumak istemedi tam bilmediği için ama okudukça kavradı ve sürekli kitabı çıkarıp bana babasına kardeşlerine okudukaydirigubbakcemile3inşallah böyle devam eder

Hafta sonunuz nasıl geçti arkadaşlar. Biz oğlumla kitabındaki eksikleri tamamladık. Çok şükür çok güzel yazıyor bayağıda boş sayfası vardı doldurdu. Arada elleri yorulunca dinlenip oyunlar oynadı. Arada tv 'de çizgi film vs izledi. Güzel bir haftasonunun ardından yarın okula gidecek. Gerçi geçtiğimiz hafta bizim için kötü geçti oğluşumun suratına top gelmiş ve dudağının arkasına üst dişlerin olduğu damağa dikiş atıldı. Basket topuymuş arkadaşının yanlışlıkla attığı top. Çok üzüldük oğluşuma bunada şükür demekten başka çare yok. Eşim çok sinirlendi ya beyin kanaması

balettb0ab9.gif

geçmiş olsun canım

Canım düşüncelerine katılmamak elden değil bu yıl sanırım bizim şansımızdan sanırım çünkü hem okul korkusu hem hastalık korkusu sardı miniklerimizi hergün kızımı tembihliyorum temizlik konusunda allahım onları korusun. Senin adınada sevindim kızın ne güzel çözmüş okumayı inşallah devamıda bu hızla gider benimki ezbere gidiyor hecelemeyi hiç sevmiyor beni biraz yoracak gibi ama sınıfında en güzel yazan 3 öğrenciden biriymiş yazılıdada hep 5 alıyor okulda başarılı evde beni üzüyor ödevlerini yaparken

öncelikle çok nteşekkür ederim.. benim kızımda önceleri ezbere okuyordu, evde beni delirtiyor ancak okulda öğretmeni çok memnundu.. kelimeler çoğaldıkça kendi de ezber değil hecelemesi gerektiğini anlıyor.. ben kızıma resimli bir masal kitabı aldım onu sen bana okuyacaksın öğren diyorum.. hergün eline alıyor öğrendiği harflerle olan heceleri okuyor sanırsam önüne böyle bir hedef koymakta iyi oldu her gece ben ona masal okurdum artık okumuyorum artık sen bana okuyacaksın diyorum.. sizin kızınızda okulda başarılıymış ne güzel evdede biraz rahat olmak istiyordur.. okulda aldığı eğitim ona yetiyor demekki...

X