İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Aminnn tatlım... Hakikatten çok zor bir dönemmiş zaman zaman ağlıyorum... :sinifsinif: neden böyle diyeee elimde değil... alışık olmadığım şeyler yaşıyorummm... eşimde düzelir diye destek oluyor kayınvalidemler, annemler onlarda benim üzülmeme üzülüyorlar... ben bu konularda çok hassasım...çok şükür dersleri hem hızlı hemde düzgün yaıyormuş, resmi harika diyor öğretmeni ama davranışlar neden böyle anlayamadım gitti. Bakıyorum da tüm çocuklarda böyle bu cuma hürmetine Allah selamete çıkarsın... :Saruboceq:

Doğrudur canım denemekte yarar var... opuyorumnanaktan

,Ben de dün kızıma delirdim. her gün birşeyini kaybediyor. hergün silgi, kalem, kalem kutusu kapağı, çatal vs birşeyler kayıp.. dün çıldırdım artık çok bağırdım.. hiç malının kıymetini bilmiyor.. bundan sonra neyini keybedersen bir daha almıcam dedim. offf offff..mafoldumben

Bizdede durum hemen hemen aynı,
ödev konusunda çok zorlanıyor, sabrımın son demlerindeyim
benim kızım çok hırslı bir çocuk büyk e harfini düzgün yapamıyor yapamyıncada başlıyor ağlamaya, ben bunu niye yapamıyorum diye, ben tenkin ediyorum, yapıcaksın zamanla diye ama beni hiç dinlemiyor,

bugün okulda toplantı vardı.öğretmen sınıfda bir değerlendirme yapmış.maalesef öğrencilerin çoğu zayıf çıkmış
öğretmen e ve l harflerini el ele elle kelimelerini öğretti ama çocuklar zorlanıyolar yazmada ve okumada benim kızımda buna dahilmafoldumben
öğretmen a harfine geçecektim ama geçmedim dedi biraz daha bu harflerin üstünde durucam dedi
ay ne zormuş 1. sınıf:gitme:

Benim kızım e,l,el,le,ele,elle,el ele yazıyor ve okuyor maşallah çok başarılı..

sen adanaa hangi okuldasınn canımmm benim kız dsi de

Benim kızımdaa ilk zamanlar kötüü yazıyordu amaa şimdii çokk güzell yazıyorrr vee eve gelir gelmez hemenn elinee ödevinii alıpp yapmayaa başılıyorr benn hiççç yapp dememii beklemedenn
çünküü sabahh uyandığındaa ödevininn olmasınıı istemiyorrr
birdee bugünn5 sayfaa yazı vardıı hepsinii yaptıı vee 2 günn rahatt edecekmişş hanfendii

bugünn ilk defaa okumaa yaptılar el, ele ,elle
pazartesiyee lale al elle var

yağmurluk canım sinirlenmekte haklısın bu hafta bizdede öyleydi önce kalemle silgiyle başladı kaybetmeler en son geometrik şekillerini kaybettiğini söyledi sinirlenip tepki göstericeğimi sandı öncekiler gibi anladım ki o da çok üzülüyor dedim yenisini alırız canını sıkma istemiyorum anne dedi bir şeyime sahip çıkamıyorum dedi ağladı biraz konuştuk ben çocukluğumdan biraz anlattım. Anladı dünde okulda unutmuş geometrik şekillerini eve getirdi çok mutluydu doğrusu . Bir hayli sabırlı olup onlara zaman tanımamız lazım sanırım çünkü daha hala lay lay lom anaokulu gibi hissederken birden sorumluk aldılar o da zor geliyor ama zamanla bizi utandıracaklar gibi geliyor bana

Biz e, ele, elle okumaya ve ezbere yazmaya başladık ama en büyük sorunum kızımda ele ve elleyi karıştırıyor birde kaynak cd izliyor harflerin yazılışı sesi var. çizgi film içinde anlatıldığı için bize birhayli faydası oldu

bakıyorumda çoğumuz kızım diye bahsediyoruz erkek anneleri azınlıkta galiba.. benim kızımda koşmaya ful devam.. pazartesi yazılı olacaklar:Saruboceq:.. yazılı konumuz e, el, ele, elle, ve elele sınıfta ilk yazılı anının fotografını çekmesini rica ettim öğretmenden ben de yazılı kağıdını fotolayacağım herşeyin ilkleri önemlidir ve unutlmaz.. bakalım sonu ne olacak:uhm:

hemen yazılı oluyorlarmı erken değilmi

sanırsam bu yazılı hem aileleri çocukların dersleriyle daha yakından ilgilenmeleri hemde çocukların ne kadar öğretilenleri alabildiklerini sınamak adına olacak.. tabi bu benim yorumum öğretmenimizin düşüncesi ne bilemem..

benim kızımda 1.sınıfta ve hafta sonu için ödev 8 fotokopi arkalı önlü, vede biz söyleyip bakmadan deftere yazacakmış..kızım şimdiden bıktı ders yapmaktan ne yapacağımı şaşırdım bende..akşam okuldan geliyor ertesi gün gidene kadar çocuk ders yapıyor...

çok fazla ödevleri oğlumun öğretmenı o kadar fazla ödev vermiyor çocukları sıkmak iyi değil dedi öğretmenler en iyisini bilir

valla sayfa sayfa ödev veriyorlar. zorlanıyor çocuklar.az verseler çocuklarda bıkmadan yaparlar.bir de el yazısı e ler birleşik el yazıları sizede veriyorlarmı niye en zordan baslarlar anlamadım. bizim zamanımızda tek tek harfleri birer sayfa yazdırırlardı.

harfleri normalini öğretip el yazısına geçmeleri daha iyi olurdu bance ama napalım gene onların bir bildiği vardır.

gercektende çok fazla çocuklar hemen sıkılıyor zaten bizim öyle çok vermiyor 2 yada 3 sayfa veriyor

Ben de kaynak cd arıyorum.Araştırmalarıma göre bir tek Nasreddin Hoca Eğitim Seti var piyasada.Sizinki farklı mı?Farklıysa isim yazabilir misiniz?

cd yi öğretmeninizmii önerdi yoksaa internettenn bir proğrammı indirdinn canımm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…