İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

2009 Şubat ve 2011 şubat doğumlu çocuklarım var. Büyük olan 3 sene özel anaokuluna gitti. 66 aylıkken, küçük olan da 2 yıl özel 1 yıl devlet anaokulu sonrası 67 aylıkken ilkokula başladı. Özel daha iyi hazırlıyor çocukları. Sanırım 69 aylık olacak çocuğun okula başlayınca. Sonraki sene 81 olacak. Seneye göndermek zorundasınız. Gelişim yetersizliği için rapor almalısınız göndermek istemiyorsanız da. İki çocuğumdan da çok memnunum hamdolsun. Ders calismaya ikna etmek için çaba mecbur sarf edeceğiz. İlgi de şart. Ben gönderin derim.
seneye derken 2017 de rapora gerek yok sanırım aralık doğumlı olunca.
bende gönderme taraftarıyım. ama kızdığım eylül doğumlu çocuklarını göndermeyenler.bu durumda fark 1 yıla çıkıyor .sinirleniyorum
hatta cevremde o kadar sinirlendimki 3 tane agustos doğumlu cocuklarını ne yapsakda göndermesem diyenler var.sırf kendileri rahat edeyim diye

Sonraki sene Ekim ayı da 72 ayını geçecek şekilde çocuk önceki sen verilmek mecburiyetinde. 2011 doğumlular bu sene isteğe bağlı idi seneye mecburi. Gidip çocuğum yetersiz geri diye rapor alacaklar. Ben olsam çocuğuna bunu yapmam. Abartmislar bence. Ceza alırlar.. Göze alıyorlarsa da bilmem. Kimse çocuğunun büyüdüğüne inanmak istemiyor sanırım. Evet onlar bizim bebegimiz. Ben 7 yaşında cebimde anahtarla eve girer annem babam işten gelene kadar tek kalırdım. Biraz destek olmalıyız onlara. Onlar geç yollayinca senin çocuğun küçük kalacak tabi aralarında. Bence seneye mecbur yollayacaklar. 2011 Ağustos 2017-2018 de mecbur gidecek okula. Sana yollamicaz diyorlar da isimleri listede çıkınca mecbur verecekler.

Sonraki sene Ekim ayı da 72 ayını geçecek şekilde çocuk önceki sen verilmek mecburiyetinde. 2011 doğumlular bu sene isteğe bağlı idi seneye mecburi. Gidip çocuğum yetersiz geri diye rapor alacaklar. Ben olsam çocuğuna bunu yapmam. Abartmislar bence. Ceza alırlar.. Göze alıyorlarsa da bilmem. Kimse çocuğunun büyüdüğüne inanmak istemiyor sanırım. Evet onlar bizim bebegimiz. Ben 7 yaşında cebimde anahtarla eve girer annem babam işten gelene kadar tek kalırdım. Biraz destek olmalıyız onlara. Onlar geç yollayinca senin çocuğun küçük kalacak tabi aralarında. Bence seneye mecbur yollayacaklar. 2011 Ağustos 2017-2018 de mecbur gidecek okula. Sana yollamicaz diyorlar da isimleri listede çıkınca mecbur verecekler.
haklısın canım.
abimin bizimle annem ve benle ev oturmasına geldiğini bilmem çocukken. şimdiki kadınlar 4 e giden koca oğlanlarını ev oturmasına götürüyor.

selam arkadaşlar.bende 1 sene önce okul işini baya araştırmistim.kizim 2010 Aralık doğumlu.ama göndermedim ben 2016 da.bu sene basliycak hayırlısı ile.zaten uzun seneler okuyacaklar.1 sene daha ödevsiz derssiz dolassin.hem okul ister istemez biraz daha ciddi.dersler filan.okula basliyinca 7 yasinda bile olmuycak.ama ben Almanyada yaşıyorum.burda genelde erken önermiyorlar.Türkiye nasıl tamda bilmiyorum

merhaba arkadaşlar
seneye nasip olursa oğlum 1. sınıf olacak .
bana bir konuda yardımcı olabilirseniz çok sevimeceğim.
oğlum aralık doğumlu 2011
çoğu velinin bir yıl sonra gönderdiğini biliyorum.
oğlum iki yıldır özel kreşde bu sene anasıfı müfredatı görüyorlar.
öğretmenin gönderdiği ödevleri rahat yapıyor.
boyu uzun (geç gönderirsem büuük görünecek)
sınıfta arkadaşlarıyla iyi ama kendi huyu çok duygusal bunu bir sene sonrada göndersem huyu değişmeyecek.
kendim de çalışıyorum.
özele vermiş olsaydım biraz daha kafam rahat olacaktı daha az öğrenci daha fazla ilgi(ders ilgisi değilde kasttetiğim bakım)
oğlumun eksi yönlerine gelince korkak.
devlete vermeyi düşünüyorum .tenefüslerde falan yapamazmı acaba diyorum.
her ne kadar olsa 1 yıl örenme acısından geri kalırmı.
eğer bu snede anasınıfına verirsem devlete yarım gün çalışıtorum.yine takip alma verme servis olayları olacak
o nedenle anasınıfına göndererek vakit kaybetmek istemiyorum.
tecrübelerinizi paylaşırmısınız benimle
Benim oglumda iki sene kres sonrasi, florence_N florence_N inki gibi 66 aylikken okula basladi. Sizinde bu yil gondermeniz zorunlu diger turlu gelisimi geri diye rapor almaniz gerekiyor diye biliyorum. Oglumda karar verirken okul olgunlugu testleri cok yardimci oldu. Ozel okullarin rehberlik bolumleri yapiyor ya da bu tur testleri yapan ozel merkezler var. Internetten duyurularini bulabiliyorsunuz. Cogu ucretsiz. Yalniz testi kayit biriminin degil rehberlik biriminin yapmasina dikkat edin. Biz bir kac farkli yerde yaptirdik. Devam ettigi kreste kendi ogretmeniyle rehberlik ogretmeniyle ve muduruylede gorustuk. Size tavsiyem cocugunuzu taniyan egitimcilerin ve tarafsiz disaridan bakabilecek uzmanlarin cocugunuzla ilgili goruslerini alin. Bizim gozumuzde cocuklar buyumuyor onlar ise bizim kadar duygusal bakmiyorlar. Biz cok isabetli tavsiyeler aldik. Iyiki baslatmisiz. Hem akran iliskisi hemde ders basarisi gayet normal. Gecen sene baslamasi gerekirken baslamayan cocuklar dersleri daha kolay yapsada sosyal yonden uyumsuz kaliyor kucuklerle akran iliskisi kuramiyor sinifin yaramazi cete basi oluyor:) 2010lu tanidiklariniza soyleyebilirsiniz

Bunlar birinci sinif matamatigi ola bilirmi

Eklentiler

• 20170326_185145.jpg
    20170326_185145.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 102
  • 20170326_185056.jpg
    20170326_185056.jpg
    25,9 KB · Görüntüleme: 92
Evet 1. sınıf matematiği. Yapabiliyorlar da. 3 lü toplamalı problemlerde 3. toplanani unutuyor benin oğlan da, ama alışacak.
Birinci donemde diger siniflar ikiser , beser, onar sayma yapilmis.. Bizde Birinci donemde 1 den 10 kadar sayim ve yazilim yapildi, birinci donemde bisi gormeyince bana tuhaf geldi bide 2inci sinifa giden komsunun kizi yeni aliyorlarmis, oyle degince sasirdim.. Demeki her sene farkli programla calisiyorlar.. Allahtan anliyor.. Abakusle yapmaya calisiyoruz..

arkadaşlar merhaba.. bu okuma bayramını otelde falan düşünüyor bizim sınıf.. kişi baiı çocuklara da 40 tl ve uzak bir otel. havuz başında. bence sınıfta olması daha mantıklı. biraz abartılı değil mi? ilk olduğu için pek bi bilgim yok.. merak ediyorum

arkadaşlar merhaba.. bu okuma bayramını otelde falan düşünüyor bizim sınıf.. kişi baiı çocuklara da 40 tl ve uzak bir otel. havuz başında. bence sınıfta olması daha mantıklı. biraz abartılı değil mi? ilk olduğu için pek bi bilgim yok.. merak ediyorum
Bizde okulun konferans salonunda olucak diye biliyorum bence gereksiz ama öğretmen istediyse yapıcak bişi yok diğer velilerle konuştunuz mu ?

Bizde okulun konferans salonunda olucak diye biliyorum bence gereksiz ama öğretmen istediyse yapıcak bişi yok diğer velilerle konuştunuz mu ?

sınıfta yapacak sınıflar var.. bizim öğretmen eğlenceli yemekli istiyor. 28 kişilik sınıftan 3 kişi şimdilik okey verdi. çoğu masraflı olduğundan istemiyor. ben hamilelik durumundan dolayı da zorlanıyorum. biraz daha makul olması lazımdı diye düşünüyorum. sonuçta ne bilim sadece 40 TL ile kalmaz kıyafeti bilmem ne.. bizde de salonda olsa keşke

sınıfta yapacak sınıflar var.. bizim öğretmen eğlenceli yemekli istiyor. 28 kişilik sınıftan 3 kişi şimdilik okey verdi. çoğu masraflı olduğundan istemiyor. ben hamilelik durumundan dolayı da zorlanıyorum. biraz daha makul olması lazımdı diye düşünüyorum. sonuçta ne bilim sadece 40 TL ile kalmaz kıyafeti bilmem ne.. bizde de salonda olsa keşke
Bizde kıyafet için 70 tl masraf oldu.
Daha da vardır bişiler ama henüz açıklamadı.
Ee tabi sınıfta olması daha makul isterseniz öğretmenle konuşun işin maddi boyutunu anlatın.

Ama bi kaç Veli anlaşın öyle gidip konuşun.

Ben okuma bayramını sizden öğrendim. Bizim gündem 23 nisan bu ara. Kıyafetleri tamamlıyoruz. Sınıfta yaparız biz kesin, köy okulu olunca..

Ben okuma bayramını sizden öğrendim. Bizim gündem 23 nisan bu ara. Kıyafetleri tamamlıyoruz. Sınıfta yaparız biz kesin, köy okulu olunca..
Bizim öğretmen okuma bayramına ağırlık veriyor bizim şimdilik 3 görevimiz var (gösteri) ezber yapıyoruz dersten kalan zamanda.

Ne okuma ne 23 nisan . suan hic bir haber yok.. Ilk kizimda olunca yapmalarini cok isterim 23 nisani..

Bizde kıyafet için 70 tl masraf oldu.
Daha da vardır bişiler ama henüz açıklamadı.
Ee tabi sınıfta olması daha makul isterseniz öğretmenle konuşun işin maddi boyutunu anlatın.

Ama bi kaç Veli anlaşın öyle gidip konuşun.

valla canım toplantıda konuşulmuş ancak toplantıya yetişemedim. hastanedeydim. itirazlar olmuş ama yapılacakk denmiş. 23 nisan içün bizin sadece istiklal marşı 10 kıta ezberlenecek dendi.. nasıl olacak bilmiyorum. o ayrı bir zorluk.. 2 kıtayı anca ezberlediler..

X