İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Bizde ı sesinden puanlı dikte sınavı var yarın.. hayırlısı bakalım r harfine geçicez yarın bide :) okunuşu tamam da yazılışını yarın vericek öğretmen

Yeni gördüm bu başlığı. Merhabalar. 3 oğlum var. Biri 3te biri 1de biri 1 yaşında. 1e giden oğlum yarın r harfine geçecekler. Köy okulu olduğu için ben hep geri kaldıklarını düşünürdüm. Demek ki değillermiş. Matematik defterini ilk kez bugün kullandılar ama. Kitaba hiç başlanmadı. Hayat bilgisinden 10 sayfa kadar yaptılar. 67 aylık başladı oğlum. Şükür hiç sıkıntı yaşamıyoruz. Ama büyük oğlum mahfetti beni zamanında. Sürekli ağlama ve mızmız...

Hayır şu an puan vermiyor..Tarih atıyor gelişimlerine bakacak:KK66:Her hafta yapılıyor zaten:KK66:
Benim ki hata yapmıyor çok şükür:)
Amin inşaallah:KK200:
Puan baskısı olunca hata oluyor maalesef 3 veya 4 yanlışımız oluyor :KK43: sizin ki daha mantıklıymış :KK66:

Sağlık olsun inşallah düzelir diyorum..:dua:

Puan baskısı olunca hata oluyor maalesef 3 veya 4 yanlışımız oluyor :KK43: sizin ki daha mantıklıymış :KK66:

Sağlık olsun inşallah düzelir diyorum..:dua:
Çocuklar geriliyor:KK43:
Bizimde yazılı sayılıyor bu sebeple doğru yapmaları gerekiyor..Onlar sonra bize eksi olarak dönebilir:)
Evde sık sık dikte çalışması yapıyoruz..Ödevlerini okuyor sonra kapatıp ben okuyorum bakmadan yazıyor..Bunun çok faydası oluyor...

Çocuklar geriliyor:KK43:
Bizimde yazılı sayılıyor bu sebeple doğru yapmaları gerekiyor..Onlar sonra bize eksi olarak dönebilir:)
Evde sık sık dikte çalışması yapıyoruz..Ödevlerini okuyor sonra kapatıp ben okuyorum bakmadan yazıyor..Bunun çok faydası oluyor...
Evet bizdede aynı bu şekilde dikte dersimiz , bizim öğretmen fazla ders veriyor. 3 gün okul yoktu 10 sayfa ders vermiş ! Bi nevi öğretmenlik yaptım :)

Evet bizdede aynı bu şekilde dikte dersimiz , bizim öğretmen fazla ders veriyor. 3 gün okul yoktu 10 sayfa ders vermiş ! Bi nevi öğretmenlik yaptım :)
Günlük en az 6-7 sayfa ödevimiz oluyor:KK45:Bunun yanında Matematik ve okuma:)
Yeni bitti sayılır..Bu sebeple akşamları kkya bile giremiyorum:KK53:

Günlük en az 6-7 sayfa ödevimiz oluyor:KK45:Bunun yanında Matematik ve okuma:)
Yeni bitti sayılır..Bu sebeple akşamları kkya bile giremiyorum:KK53:
Vazgeçtim dert yanmıyorum :KK70:sizin ki daha çokmuş Allah kolaylık versin hepimize inşallah emeklerimizin karşılığını alırız :KK39:

İyi geceler canım:KK5:

Benin 6 yıldır r dedirtemediğim çocuğuma öğretmeni r dedirttiği gibi r li kelimeleri bile okuyor. :eek: Cuma günleri tatil bizim evde. Hiç ödev yapmıyoruz. Ama c.tesi pazar yemek ve mutfak işleri dışında hep ödev başındayız..

Benin 6 yıldır r dedirtemediğim çocuğuma öğretmeni r dedirttiği gibi r li kelimeleri bile okuyor. :eek: Cuma günleri tatil bizim evde. Hiç ödev yapmıyoruz. Ama c.tesi pazar yemek ve mutfak işleri dışında hep ödev başındayız..
Bizim hafta sonu programimiza gore degisiyor bazen cuma gununden bitirir odevlerini.

Bizim hafta sonu programimiza gore degisiyor bazen cuma gununden bitirir odevlerini.
Cuma günü bitirmeye çalışıyoruz.Hafta sonu sadece okuma yapıyoruz..

3 fotokopi vermiş öğretmenimiz. R yazılmış okulda. Birleştirmeyi öğrendiler artık malum. Fotokopiler daha çok okuma ağırlıklı artık şükür. Dikte sınavları iyi olunca çocukların azalttı öğretmenimiz yazma ödevlerini. Çocuklar da okumada hızlanınca da iyi oldu. Yoksa 1 yaşında bir bebekle saat 3ten 7ye kadar zor oluyordu.. Oğlum 6 ve 7yi bazen ters yazıyor. Var mı benzer sorun yaşayanınız?

6 ve 9 u karıştırıyordu önceleri şimdi çözdü :)
Bizde hem okuma hem yazma var 4 fotokopi bide 12 kelime 2 şer sıra deftere yazılacak :kahve:

Aboww. Bir fotokopi üstüne kelime yazmaydı. Hece vermiş dağınık 30 tane kendi bulup kelime oluşturacak. 12 tane cümle uydurulup yazılacak. Gerisi okuma. Bir de geçen sene 100 kadar sayan çocuk bu sene sayamıyor..

Günaydın Bayanlar bende sayfayı artık takipteyim :KK66:

Bir oğlum var tam gün okula gidiyor çalışan bir anneyim bu dönem bizim için adaptasyonumuz güç oldu gerçekten

Anca anca rayına oturttuk çok şükür

Bizim ögretmenimiz ödevleri çok veriyor derken bi kaç sayfa geriden okudum sözümü geri alıyorum :olamaz::olamaz::olamaz:

4 sayfa rutin ödevimiz oluyor ekstra iki kitaptan okuma metin bakarak ve bakmayarak dikte çalışmalarımız var

Birde ögretmenimizin elinde hikaye kitabı var ögrendikleri harflerle ilgili haftada 2 -3 defa onlar geliyor okumak için

Bizim ödev konusunda tek avantajımız haftanın 3 günü ögretmenimiz geride kalan çocuklar için kurs veriyor sınıfta herkesi aynı seviyeye getirmeye çalışıyor,oğlumu kursa gerekli görmedi ama

Benim gibi çalışan 3-5 veli ögretmenimizle konuştuk kursta bi grup oluşturdu ödevleri yetiştiremediğimiz için oğlum kursa kalıyor ödevlerin yazılacak kısımlarını kursta hallediyor 1 turda okuma yapıyorlar bu bizim için nimet oldu

kalan eksikleri okumaları evde yapıyoruz bizde

çok şükür şimdilik güzel gidiyor 2 haftada bir sınav oluyorlar sınavlarımızda gayet iyi

biraz telaffuzda zorlanıyoruz Rana ya Nara ,Nalan'a Naran Kenan'a Kenal diyor dilimde tüy bitiyor doğru harfleri çıkartsın diye :sinirli::sinirli:

Bu konu bayağı sessiz kalmış.
N sesine geçtim dün, yazılar biraz bozulmuş ödevleri de biraz artırmayı düşünüyorum.
Merhaba koalina hanim kızım 1. Sınıfta karnesini aldık hepsi cokiyi ama dk da 25 kelime okuyor şimdi tatil de okuma yapıyoruz ama artmiyor nasıl hizlandirabilirim ne yapmam lazım bilemiyorum

X