İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Bizimkiler saat 18 de geliyor eve.. Bende işten eve gidince bakacağım inşallah geçmişlerdir.belki o zaman biraz heveslenir gibi geliyor

Valla siİn öğretmen çok beriyormuş bazı öretmenler ilk onun sınıfı okumaya geçsin diye hızlı davranıyorlarmış öyle duymuştum bizim öğretmen hafta içi 1 hafta sonu 2 sayfa ödev veriyor onuda sizin dediğiniz gibi zorla yapıyoruz.
YAZIK YAAA ÖĞRETMENLERİN EGOSU YÜZÜNDEN KUZULAR ZOR DURUMDA KALIYO

Benimki gelmiş kyv ile görüştüm paşamla bakalım akşam ne yapmış konuşuruz

Valla siİn öğretmen çok beriyormuş bazı öretmenler ilk onun sınıfı okumaya geçsin diye hızlı davranıyorlarmış öyle duymuştum bizim öğretmen hafta içi 1 hafta sonu 2 sayfa ödev veriyor onuda sizin dediğiniz gibi zorla yapıyoruz.
sizinki iyiymiş ödev konusunda bizim perşembe gününden beri ödevlerimiz çok arttı 5-6 sayfa çizgi çalışmaları
inşallah böyle gitmez

e harfini çizgi çalışması olarak yaptık biz ama kendilerine yazdırdı mı bilmiyorum.Bakayım birazdan

Biz 'el' yazmaya başladık çok hızlı gidiyor ogretmenimiz bugün boyamalari saymıyorum 6 sayfa ödev yaptik ama psikolojikmen bitik durumdayiz 1 ayda okumayi sökecek hepsi diyor öğretmen işinede karışıp sivrilmek istemiyorum her gece uykularim kaçıyor kizarak odev yaptiran anne olmak istemiyorum ama yavrum sıkılıyor istemiyor dogal olarak hiç oyuna eğlenmeye vakti kalmiyor ödev bitiyor aninda uykuya dalıyor bendede vicdan azabı neden böyle ya geç öğrensin ne olacak yarış ati degil ki bu çocuklar önlerinde bir sene var

Merhaba hanımlar :) sakin olun. Ben de ilkokul öğretmeniyim ve herhangi bir okulda çalışmıyorum. Size de yerden göğe kadar hak veriyorum. Özellikle okula başlama yaşını bu kadar düşüldükten sonra ve öğretmenlere de sıkış tepiş bi program verildikten sonra maalesef yapacak bir şey yok. Daha oyun çocuğu bunlar minicikler sıkılırlar tabi. Öğretmenler de kendilerine laf getirmemek için acele ediyorlar anlaşılan. Kötü eğitim politikalarının faturası...

Günaydın kızlar.. Akşam baktım henüz tam olarak harflere geçmemişler O ve S harfi yaptırmış ama harf olarak henüz öğrenmemişler..Hala elimizi alıştırma çabasındayız. Öğretmen bol bol çizgi çalıştırması yaptırın diyor ama ne mümkün. Ödevi ancak yaptırıyorum.Akşam babamız yaptırdı o oyunla falan yaptırıyor daha sabırlı .ben çok çabuk kızıveriyorum..Toplantıda öğretmenimiz 1. sınıfta sadece okuma yazma öğrenilir o yüzden ben 1 ayda öğrettim 2. ayda öğrettim gibi bir yarışla çocukları sıkmayalım demişti..

benimki yapmak istemiyor yaa ne yapacağım bu çocukla bilmiyorum
öğretmeni derstede öyle diyo yapamadığından değil keçiliğinden

Biz 'el' yazmaya başladık çok hızlı gidiyor ogretmenimiz bugün boyamalari saymıyorum 6 sayfa ödev yaptik ama psikolojikmen bitik durumdayiz 1 ayda okumayi sökecek hepsi diyor öğretmen işinede karışıp sivrilmek istemiyorum her gece uykularim kaçıyor kizarak odev yaptiran anne olmak istemiyorum ama yavrum sıkılıyor istemiyor dogal olarak hiç oyuna eğlenmeye vakti kalmiyor ödev bitiyor aninda uykuya dalıyor bendede vicdan azabı neden böyle ya geç öğrensin ne olacak yarış ati degil ki bu çocuklar önlerinde bir sene var

yapma canım yaa sizin öğretmen daha fena imiş, aynı duyguları bende yaşıyorum inan

Evet çok hırslı bugün yine ayniyiz 'el ele' yaziyoruz bu arada son zamanlarda boyama gibi kolay kek ödevlerde yok saat 3 te oturduk odevlerin basina yeni mola verdik saat 8 e ceyrek var hakkimizda hayırlısı

Merhaba arkadaslar benimde Kasım 11 doğumlu oğlum..ee lere geçtiler.ama cook ama cok zorluyor ..pişmanım verdiğime ? Ama aklıma abisindede pişman oldugum geliyo..o şuan üçüncü sınıf ogrencisi ve basaramayacagın düşünmüştüm. sınıfta kalsa dıye dusunerek ki 65 aylık gitti. ? Herkese aynı zamanda okumaya gecti. ! Birden çözüldu ve dersler cok iyi..sadece sabır gerekiyo r ama. ?

Süper demekki birtek ben degilim böyle düşünen basaracak eminim ama bıkmadan inşallah büyüğün el yazisi nasıl mesela.. ? Benim oğlum yavaş yavaş yaziyor 1 sayfa odevi 1 saate yakin yapıyor bende hadi hadi demekten bogazim agriyor agustos doğumlu ve tam yaşında gidiyor sizinle aynı sıkıntıları yaşadığınıza göre bir kac ayın pek biseyi degistirmeyecegini düşünüyorum

Merhaba arkadaşlar bizim öğrermenimizde E yazmını ödev vermiş bugün öğretmen yaptırdı ek dergimizdende 11. Sayfaya kadar demiş 4 sayfaya kadar yapabildik yarına kaldı bakalım nasıl bitecek

merhabalar arkadaşlar
benim oğlum yazma konusunda istek yok
okulda yazamadığı için deftari kalemi fırlatmış ağlamaya başlamış bağırtısından diğer çocuklar korkmuş
öğretmeni anlattı çok üzüldüm devamlı elimi tut diyor yazarken ne yapacağımı bilemez durumdayım
birde okulun wcsine tek başına gitmek istemiyormuş korkuyorum diyor
anlatıyorum ama aynı evde de çocuk tek başına wcya gitmek istemiyor kapıdan ayrıldığımdan kıyamet kopuyor.

Süper demekki birtek ben degilim böyle düşünen basaracak eminim ama bıkmadan inşallah büyüğün el yazisi nasıl mesela.. ? Benim oğlum yavaş yavaş yaziyor 1 sayfa odevi 1 saate yakin yapıyor bende hadi hadi demekten bogazim agriyor agustos doğumlu ve tam yaşında gidiyor sizinle aynı sıkıntıları yaşadığınıza göre bir kac ayın pek biseyi degistirmeyecegini düşünüyorum
bizde öyleyiz yazma konusunda arkadaşım. dersimizi yapalım hadi annecim dediğimde çocuk agresifleşmeye başladı

bizde e ve l harflerini vermiş öğretmen bayramda onu yazmak için uğraştı durdu allahım el yazısı nasıl bir zulüm bu çocuklara ve biz ebeveynlere

bugünde a harfine geçecekler sanırım

valla heposi öylr sanırım ya benimkilerde yazmada zorlanıyorlar
birde el yazısı zor ya eski sistem çok iyiydi bence :KK43:

çocuklarda haklı benimkilerde elmi tut diyorlar
ama ödev için zorlamıyorum allahtan kendileri hemen gelince ödevimiz var diyip oturuyoprlarda
sonuna dogru aglamaya başlıyor bir tanesi

Merhaba arkadaşlar uzun zamandir giremedim tam gaz devam ediyoruz biz okumaya geçtik cümleler gönderiyor daha çok artık ogretmenimiz elat bugün bitti diger kitabı istemiş sayilardanda 6 yaziyoruz basit toplama çıkarma yapıyoruz resim boyama hiç yok defterlerini kontrol ediyorum resim defterine ilk gün bi resim yapmış o kadar eskiye nazaran ödevleri azalttı çünkü gidip konuştuk sağolsun rahatlatti bizi azaldi odevler .. okumayı zevkle yaptığı için, 2 sayfa yazmayida daha hizlandigi icin kısa sürede bitirip eglenmeye dinlenmeye vaktimiz oluyor çok şükür sizler ne durumdasiniz merak ettim

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Benimde oğlum 1.sınıfa başladı.Onlarda e yapmaya başladılar.Benim oğlum atipik otizmli harfleri sayıları hepsini çok iyi biliyor.Ama okuması nasıl olur bilemiyorum.Çoook üzülüyorum ya okuyamazsa diye :KK43:

X