İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Merhaba hanımlar :)
Çocukların okula başladığı ilk sene annelerin dikkat etmesi gereken bir kaç husus var okuduğum bloga göre. İlk defa bu kadar kalabalık bir ortamda bulunacaklar, mikroplarla karşılaşmaları kaçınılmaz. O yüzden ilk sene çocuklarımız sık sık hastalanabilirler. Bir diğer husus ise okula ayak uydurma problemi. Eğer anne-baba rahat olursa bu çocuğu da etkiler ve okula uyum sürecini kolaylaştırır. Okuduğum yazı Yavrucak Net'te yer alıyor. Güzel tavsiyeler verilmiş. Okumanızı öneririm ben de :)

merhaba arkadaslar benimde oglum 1. sınıfa baslayacak bende cok endiseli ve heyecanliyim.bir hafta oncesine kadar ist evimize yakin olan okula gdecekti bir anda bursaya tasindik ve dun burada kaydıni yaptırdık
bu okulun ogrenci profilinin iyi oldugunu duydum.kayit yapılırken esime erkek ögretmen seciliyorsa secelim demistim unutmus sormayi ama müdür yardımcisı ögretmen secerseniz ücreti var demis esimde arayip bana sordu erkek ogretmen secmesini soyledim ama burda yeniyiz kimi sececegimizi bilemedik.kalkip okula gim mudur yardimcisina acikca sordu soylediginiz ögretmenin bir özelligi varmi yoksa tesatesadufmu o isteyen istedigi ogretmeni seciyormu sinifin bir ozelligi varmi ögretmenuzun sureli o okuldaymis veyetistirdigi sinifin basarı orani yuksekmis bende o sinifi sectim pazartesi gereken parayi verip sinifini degistirecegiz hayirlisi artik ins butun cocuklarimiz basarili birer ogrenci olurlar...

merhaba arkadaslar benimde oglum 1. sınıfa baslayacak bende cok endiseli ve heyecanliyim.bir hafta oncesine kadar ist evimize yakin olan okula gdecekti bir anda bursaya tasindik ve dun burada kaydıni yaptırdık
bu okulun ogrenci profilinin iyi oldugunu duydum.kayit yapılırken esime erkek ögretmen seciliyorsa secelim demistim unutmus sormayi ama müdür yardımcisı ögretmen secerseniz ücreti var demis esimde arayip bana sordu erkek ogretmen secmesini soyledim ama burda yeniyiz kimi sececegimizi bilemedik.kalkip okula gim mudur yardimcisina acikca sordu soylediginiz ögretmenin bir özelligi varmi yoksa tesatesadufmu o isteyen istedigi ogretmeni seciyormu sinifin bir ozelligi varmi ögretmenuzun sureli o okuldaymis veyetistirdigi sinifin basarı orani yuksekmis bende o sinifi sectim pazartesi gereken parayi verip sinifini degistirecegiz hayirlisi artik ins butun cocuklarimiz basarili birer ogrenci olurlar...
kusura bakmayın ama hangi okula kayıt ettirdiniz çocuğunuzu?
benim oğlum da 1.sınıfa başlayacak ve sabahçı çıktı kurada
bir türlü öğlenci yaptıramadım

Merhaba sevgili birinci sinif anneleri. Ben evli degilim cocugum da yok ama sanliurfada bi koyde birinci sinif ogretmeniyim bu sene. Öğrencilerimin maddi durumlari cok kotu. Ciddi kirtasiye sorunumuz var. Ama bu sene ogretmenlerinizin sizlerden de isteyecegi okuma yazma setlerine ihtiayacim var. Velilerim alamiyorlar. Bana yardim eder misiniz

Merhaba benimde büyük kızım birinci sınıfa başladı şuan tam 66 aylık. Okul öncesi iki yıl tam gün anaokulunda geçirdiği için kes yapıştır boya dan çok fazla bıkmıştı. bir yıl daha anaokuluna gitmek hiç istemedi. çalışan bir anneyim ; iki hafta yıllık iznimi kullanıp alışma döneminde yanın da olmaya çalıştım; 20aylık bir kızım daha var ve ablasını çok kıskanıyor. öğretmenimiz çok küçük , oyun oynamak istiyor ; fakat gayretli bakalım deneyelim; gibi bi yorum yaptı. çok fazla yazma ödevi veriyor. özel bi yayının okuma yazma dergi setini aldırdı ve şuan onuncu dergideyiz her dergi otuz sayfa. başka arkadaşlarımın çocuklarının öğretmenleri spor -boyama -müzik- etkinlik şeklinde geçirdi bizim öğretmenimiz son sürat gidiyor. okula alışma uyum sorunu kesinlikle yok çok mutlu gidip geliyor. ama gece on bir on ikilere kadar ders yapıyoruz. çok yoruluyor. sıra arkadaşı ondan bir yaş iki ay büyük arasında bakışlarında bile büyük bi fark gördüm. şuan ne yapacağımı bilmiyorum. yapmaya çalışıyor fakat çok yorgun bitkin okuldan almayı düşünebilirim..

Merhaba benimde büyük kızım birinci sınıfa başladı şuan tam 66 aylık. Okul öncesi iki yıl tam gün anaokulunda geçirdiği için kes yapıştır boya dan çok fazla bıkmıştı. bir yıl daha anaokuluna gitmek hiç istemedi. çalışan bir anneyim ; iki hafta yıllık iznimi kullanıp alışma döneminde yanın da olmaya çalıştım; 20aylık bir kızım daha var ve ablasını çok kıskanıyor. öğretmenimiz çok küçük , oyun oynamak istiyor ; fakat gayretli bakalım deneyelim; gibi bi yorum yaptı. çok fazla yazma ödevi veriyor. özel bi yayının okuma yazma dergi setini aldırdı ve şuan onuncu dergideyiz her dergi otuz sayfa. başka arkadaşlarımın çocuklarının öğretmenleri spor -boyama -müzik- etkinlik şeklinde geçirdi bizim öğretmenimiz son sürat gidiyor. okula alışma uyum sorunu kesinlikle yok çok mutlu gidip geliyor. ama gece on bir on ikilere kadar ders yapıyoruz. çok yoruluyor. sıra arkadaşı ondan bir yaş iki ay büyük arasında bakışlarında bile büyük bi fark gördüm. şuan ne yapacağımı bilmiyorum. yapmaya çalışıyor fakat çok yorgun bitkin okuldan almayı düşünebilirim..

Aslında biraz erken mi vermişsiniz diye düşündüm. Benim oğlumda 1.sınafa başladı bu yıl. Tam olarak 72 aylık..
Öğretmeninizde çok hızlıymış sanırım. 10.dergi nedemek.
Bizim öğretmenimiz toplantı yaptı geçen hafta. Birinci sınıfta tek işimiz okuma yazma öğretmek oyüzden acele etmeye gerek yok. Sizde stres olmayın..Güzel yazsınlar önemli olan bu ..Okumayı ilk öğreten öğretmenede öğrenciyede madalya vermiyorlar bu yüzden çocukları sıkmaya gerek yok dedi..Haklıydı..Bizim ki bir iki sayfa ödev veriyor ama onu bile bir saatte yaptırıyorum..

benim oğlum da 66 aylık çok küçük olduğunu düşündüğüm halde okuma- yazmayı bildiği için başlattım okula . Her günümüz ağlamayla geçiyor hiçbirşey yapmak istemiyor çizgi çalışmaları boyama çok sıkıcı geliyor. Bizim öğretmenimiz ilk dönem sonunda bütün sınıfın okuma yazma işi bitmiş olacak dedi hızla ilerlemeye çalışıyor . Ödevleri çok fazla 1 akşama 7-8 sayfa verdiği bile oluyor..Hadi oğlum hadi oğlum ağlaya sızlaya yapmaya çalışıyoruz.Okumayı bildiği için dikkatini vermiyor Bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim :KK43:

merhaba arkadaşlar benim oğlumda anasınıfına gitti ikigüm önce 7. yaşına girdi okulada alıştı bizde o dergilerden aldık daha sadece 2 tanesını okula götürüyor boyama ve çizgi çalışmaları yapılıyor genelde 1 sayfa arkalı onlu ders oluyor.öğretmenimizden de memnunum çok şükür ama birinci sınıf çok zormuşbenımkide kalemi çok bastırıyor parmağı acıyor tek bir sayfayı bile 2 saate yapıyoruz ondan çok ben bunaldım. inş düzene girer birde bebeğim var 5 aylık oyuzden sureklı basındada duramıyorum durmasam kendi hiç yapmıyor bende şaşrırdım kaldım.

Merhaba arkadaşlar bende 1. Sınıf annesiyim burdan durumlarimizi sıkıntılarimizi paylasmak hepimiz icin iyi olucak ödevler ilk haftadan başladı bizde çok zor çok yavaş ve isteksiz ödev yapiyor oglum saat 3 te geliyor hemen ödevlerin başına geciyoruz 7 de zar zor bitiyor arada tuvalet yemek molasi yarim saat ama sinirlerim alt üst oluyor hadi annecim hadi kuzumlari 965426788754 kere soylemekten bogazim ağrıyor bir yandanda çocuğa aciyorum içim gidiyor sabah 7 de kalkıyor okulla aksam 7 ye kadar ödev 9 yatış hangi ara oyun eğlence banyo vs. Bence öğretmenler aileyide ogrenciyide okuldan sogutuyorlar yazik 8 sayfa ödev bana verse ben bile zorsunurum ne yapmaya çalışıyor bişey diyemiyorum işine karismak olur diye ama icim içimi kemiriyor

benimd eikizlerim gidiyor 1. sınıfa ama hiç ödev vermiyor ögretmenimiz bende bundan tedirginim ??

Valla siİn öğretmen çok beriyormuş bazı öretmenler ilk onun sınıfı okumaya geçsin diye hızlı davranıyorlarmış öyle duymuştum bizim öğretmen hafta içi 1 hafta sonu 2 sayfa ödev veriyor onuda sizin dediğiniz gibi zorla yapıyoruz.

Valla siİn öğretmen çok beriyormuş bazı öretmenler ilk onun sınıfı okumaya geçsin diye hızlı davranıyorlarmış öyle duymuştum bizim öğretmen hafta içi 1 hafta sonu 2 sayfa ödev veriyor onuda sizin dediğiniz gibi zorla yapıyoruz.

ARKADAŞLAR HARFLERE BAŞLADINIZMI BİZ BUGÜN E HARFİNİ ÖĞRENECEKTİK

X