İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kadın tutup sınıfı temizletme fikri çok güzel heryer güzelce çamaşır suyuyla silinip dezenfekte olsun,özellikle grip mevsiminde mikroplar kırılır.

arkadaşlar bizim okulda 20 tl istediler veliler aya kalktı bazı arkadaşlar yazmış ne kadar istendiğini o kadar olsa ne yaparlardı acaba bizim okulunda temizlik sorunu var özellikle tuvaletler çok pis anlamadığım okul kayıt parası altında alınan paralar ne oldu neden temizlik görevlisi tutulmuyor kkoca okulda sadece 1 tane çalışan var devlet okulları neden böyle düzensiz oluyor ben anlamıyorum

off ne güzel bu duyduklarım...evde cocukla ilgilenmek fln.ben de bir öğretmenim keşke bizde de aynıları olsa veliler biraz ilgilense ne olurdu sanki...

Merhaba arkadaşlar allah hepimize kolaylık versin benimde kızım bu yıl yeni başladı sınıf mevcudumuz 43 öğrt. dahada çoğalabilir dedi inşallah çoğalmaz biz hala çizgi çalışmaları yapıyoruz begümde çok sıkılıyor bu durumdan ödev yaparken bir hayli ilgisi dağılıyor

Begüm sendee adanadaymışsınn sizz hangii okuldasınızz biz devlet su işleri baraj ilköğretim okulundayız

Sizlerden de para istendi mi. Ama okullarda haklı devlet gereken yardımı yapmıyor. ancak bazı veliler elini taşın altına sokmuyor, çocuğumuz için iyi bir eğitim istiyoruz bu nedenle öncelikle güzel ve temiz bir ortam sağlamamız lazım bence. Allah hepimize kolaylık versin arkadaşlar

Benimm küçükk kızımınn sınıfındaa hiçç bir velii itirazz etmedii herkezz kabull etti hemennn

Etüt bu sene kalkmış ama bizim okulda kurs adı altında açılacakmış.
Sizlerde varmı kurs?
Benim kızım 14.30 da okuldan çıkıyor, kurs 16.15'e kadarmış. Ücreti de 75 TL
Sizce etüt faydalımı etüte göndermelimiyiz, yoksa göndermeyelimmi karar veremedim, kafam karıştı.

Acaba 1.sınıfta faydası olurmu.

Birde şu yönü var, ben çalışıyorum ve saat 17.00 de çıkıyorum işten, kızım 14.30 da çıkıyor, etüte kalsa 16.15 de çıkacak, bu nedenle etüte kalsada kalmasada saat dörtten sonra mecburen saat beşe kadar ya ananesine gidecek, yada babasının yanında duracak.

Sizlerde durum nasıl ne düşünüyorsunuz etüt konusunda?

Ordaa ödevlerii yaptırılıyormuu bilmiyorumm amaa eğer yapılıyorssaa seninn içindee çokk iyi olurdu

off ne güzel bu duyduklarım...evde cocukla ilgilenmek fln.ben de bir öğretmenim keşke bizde de aynıları olsa veliler biraz ilgilense ne olurdu sanki...

Öğretmenn olduğunuzaa sevindimmm
Elimdenn geldiğincee bendeee ilgilenmeyee çalışıyorum kızlarımlaaa

onlarr başarılı olduklarıı zamann çokk mutluu oluyorumm

Dünn bizimm ödevde e harfi idi kızımm bu harftee çokk zorlandıı aslındaa basitt gibi amaaa çokk sıkıldıı bu harftenn

artıkk demeyee başladıı hergünn nedenn ödevv yapıyoruzz diyorrr

Günaydın arkadaşlarrr,
Anlaşılan çocuklarımız hayırlısı ile başarılı bir yıl geçirecekler... ipincunu kaçırmamalıyız. vereliniortak
Ben sınıf annesi olduğum için velilerden öneriler vs alıyorum Bunlardan biri de çocukların arkadaşlarına ve öğretmenlerine uyumu konusunda. Duyduğum kadarıyla sınıfta bazı çocuklarla anlaşamama birbirine vurma, tekme vs şeyler duyuyorum. Bende herşeyin velide bittiğini söylüyorum, çocuğunuz size şikayette bulunsada sizler herzaman arkadaşlarıyla iyi geçinmelisin arkadaşınla dost ol ki, hep beraber 8 yıl birlikte eğitim göreceksiniz gibbbbiiiii konuşmalarda bulunun diyorum . Dün bir veli aradı anlaşamayan iki çocuğun artık anlaştığını vs söyledi. Onlar çocuk bugün küserler kavga ederler yarın barışırlar. ış biz velilere düşüyor.... a.s. Sizlerde sınıfınızda , okulunuzda bu tip şeyler yaşıyorsanız lütfen bu konulara önem verip çocuklara yol göstermeliyiz... opuyorumnanaktan

evet oluyor ama bende aynen sürekli nasihat veriyorum vurma sen bana söyle ben annesine diyeyim diyorum sanada biri vursa sen bana deki annesine diyeyim gibi söylüyorum.

evet oluyor ama bende aynen sürekli nasihat veriyorum vurma sen bana söyle ben annesine diyeyim diyorum sanada biri vursa sen bana deki annesine diyeyim gibi söylüyorum.

Özlemciğim nasihat vermen çok güzel yanlız ben annesine söylerimi lütfen demeyin öğretmenin en şikayetçi olduğu konu bu ,
veliler arası sürtüşmeyi istemiyor. Öğretmene siz söyleyeceksiniz.
Veliyle iletişimi öğretmen kuracak. Öğretmenin bana velilere söylememi istediği bu oluyor... Çünkü veli var anlayışlı veli varrr benim çocuğum yapmazzzz diyen o sebeple en iyisi öğretmene söylemek gerekeni öğretmen bilgilendirir tatlım...
opuyorumnanaktan

Arkadaşlar şimdilik hoşçakalın babacığım yarın anjiyo ile stent takılacak kalbindeki tıkalı damara görüşmek üzere... dualarınızı bekliyorum canlarım... :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Son düzenleme:
terlikçim babana Allah acil şifalar versin

çabucak iyleşir inşallah

karabiber01 kızım gazi'ye gidiyor bizde bağışla başladı ödemeler devam ediyor bakalım zaten bir arkadaşım daha önce bana söylemişti 1.sınıfta masraflar çok olur çünkü herşeyi 1.sınıfta aldırırlar sonraki dönemlerde masrafın az olur demişti.

Biz daha dalgadayız E harfine geçmedik karabiber size ev ödevi kaç sayfa veriyor öğretmeni biz kaynak sette almıştık hem ordan hemde normal defterine yazması için en az 5,6 sayfa ödevimiz oluyor

Terlikçim babana acil şifalar dilerim canım.
Arkadaşlar bizde acayip ödev var dün tam 14 sayfa ödev yaptık.Kızım hepsini bitirdi ama bende bittim.Birçok çocuk yarım bırakmış ödevleri bugün tüm veliler öğretmenle ödevler konusunda görüştük şimdiden bıkacak çocuklar okuldan diye korkuyoruz.neyseki öğretmenimiz çok anlayışlı bir hanım bizi anlayışla karşıladı ve ödevlerimizi azalttı.Bugün 5 sayfa ödev vardı ama hep harf çalışması buda epeyce yorucu oluyor.Bizimkiler matematiktede epeyce ilerlediler toplama işlemine geçtiler bile.Sınıfımız şu an 30 kişi gidenler filan olmuş sınıfta boş sıralar var rahatlar yani şıkışık değiller.Storu projeksiyonu rahat kullanabilmek için istedi öğretmenimiz ışığı geçirmesin diye özel bir kumaş kullanılacak toz tutmayan anti alerjik bu yüzden şimdilik 250 tl toplanıyor ama dahada artabilir.Veremeyecek olanlarıda verenler üstleniyor bu konuda çok sorun yaşanmıyor allahtan.Ne yapalım herşey çocuklarımız için elimizden ne geliyorsa sonuna kadar yapmalıyız.Devlet okulları malum ama sınıfımız özel okul sınıflarından daha güzel ve modern diyebilirim sınıf annemiz dahil hemen hemen tüm velilerde şimdiden birbirimize ısındık iyi anlaşıyoruz çocuklarımızda öyle kızımda hergün bol bol yıldız alıyor öğretmeni çok memnun kızımdan:hooray: şimdilik herşey güzel gidiyor inşallah sonuna kadar böyle gider.Darısı başınıza arkadaşlar burada hep böyle güzel şeyleri paylaşırız umarım.opuyorumnanaktan

kızlar biz daha çizgi çalışması yapıyoruz
siz harflere falan geçmişsiniz
biz neden böyle geri kaldık acaba

sınıf mevcudu 18 kişi o yönden çok ferah bir sınıf
kızım öğretmenini çok seviyor

nekadar şanslısınızzzz mevcutunuzz azz
bizimm 40 kişi

mahallemiz küçük olduğu için busene adrese dayalı kayıt yaptılar ya oyüzden bu kadar çocuk çıkmış 1.sınıfa başlayan öğretmende çok mutlu bu durumdan
40 kişi de çok fazlaymış ya

karabiber01 kızım gazi'ye gidiyor bizde bağışla başladı ödemeler devam ediyor bakalım zaten bir arkadaşım daha önce bana söylemişti 1.sınıfta masraflar çok olur çünkü herşeyi 1.sınıfta aldırırlar sonraki dönemlerde masrafın az olur demişti.

ooooooo valla canımm senn en iyii okulaa yazdırmışsınn canımmm

Adanadaa o okull çokk favorii vee yazdırmakdaa çokk zorrr biliyorumm

Bendeee çokk istedimm amaa 2 kızımı oraya bağıçç yüzündenn yazdırmadımm eee birdee çoktaa yakınn tanıdıkk yokkk

Sonraa araştırmalarımm sonucuu dsi okulunaa kararr verdimmm

bize bazen 3 sayfa bazen 2 sayfaa veriliyorr

amaa öğretmenimizdenn çokk memnununnn

çünkü sadecee sırff öğretmenn araştırmasıı yapan velilerimizz varrr çocuğunuu okulaa yazdırmadann sırff öncee öğretemnn araştırıpppp okul okul bu öğretmene yazdıranlarr olmuşş hayırlısıı artıkk bakalımmmm

Gazi 1 numara adanada

Terlikçim babana acil şifalar dilerim canım.
Arkadaşlar bizde acayip ödev var dün tam 14 sayfa ödev yaptık.Kızım hepsini bitirdi ama bende bittim.Birçok çocuk yarım bırakmış ödevleri bugün tüm veliler öğretmenle ödevler konusunda görüştük şimdiden bıkacak çocuklar okuldan diye korkuyoruz.neyseki öğretmenimiz çok anlayışlı bir hanım bizi anlayışla karşıladı ve ödevlerimizi azalttı.Bugün 5 sayfa ödev vardı ama hep harf çalışması buda epeyce yorucu oluyor.Bizimkiler matematiktede epeyce ilerlediler toplama işlemine geçtiler bile.Sınıfımız şu an 30 kişi gidenler filan olmuş sınıfta boş sıralar var rahatlar yani şıkışık değiller.Storu projeksiyonu rahat kullanabilmek için istedi öğretmenimiz ışığı geçirmesin diye özel bir kumaş kullanılacak toz tutmayan anti alerjik bu yüzden şimdilik 250 tl toplanıyor ama dahada artabilir.Veremeyecek olanlarıda verenler üstleniyor bu konuda çok sorun yaşanmıyor allahtan.Ne yapalım herşey çocuklarımız için elimizden ne geliyorsa sonuna kadar yapmalıyız.Devlet okulları malum ama sınıfımız özel okul sınıflarından daha güzel ve modern diyebilirim sınıf annemiz dahil hemen hemen tüm velilerde şimdiden birbirimize ısındık iyi anlaşıyoruz çocuklarımızda öyle kızımda hergün bol bol yıldız alıyor öğretmeni çok memnun kızımdan:hooray: şimdilik herşey güzel gidiyor inşallah sonuna kadar böyle gider.Darısı başınıza arkadaşlar burada hep böyle güzel şeyleri paylaşırız umarım.opuyorumnanaktan

bize bırak 10 sayfaa dahaa 5 sayfaa ödev verilmedii en fazla 3 sayfaa oluyor hergünn

X