İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Bizde daha pek ödev yok. Dün etüte gitti kızım. orda çoğunu yapmış zaten az bişey kalmış eve. onu da bitirmiş..

sen yurt dışındamısınn canımmm
benn 3yıll polonyadaa bulundumm ordaa büyükk kızımadaa fazlaa ödevv vermezlerdiiii
genelliklee fazlaa sıkmıyorlarrr

Arkadaşlar bizimkiler e ve l harflerini öğrendiler.

el, ele, el ele, le, elle yazmayı öğreniyorlar. Ama bana biraz hızlı gidiyorlarmış gibi geliyor.
Sizlerde durum nedir.:uhm:

Neeefisfisfisel,ele,el ele,le,elle mii yazdılarr biz dahaa geçmedikkk vee bugün yz geldi bize

merhabalar, 16 öğrencimle halen çizgi çalışmalarına devam ediyorum, 8 öğrencim hala okula gelmiyor, taşıma ihalesi olmadığı için, uzak köylerden veliler de getiremiyor, sabırla bekliyorum

ödev konusuna gelince, 4 sayfa gibi rakamlardan bahsedilmiş, çok fazla bu çocuk için,okuldan soğur, çocuğu şimdiden yorar, ben önlü arkalı tek sayfa veriyorum,

ağır ve emin adımlarla gidilmeli diye düşünüyorum, bazı hataların geri dönüşü olmuyor malesef...

Hımm ne güzell anladığımm kadarıylaa hemm 1,nci sınıf öğretmenii vee annesisinn

DOĞUDAMIöğretmenlikk yapıyorsunn genelliklee ordaa taşımaa araçlarıı zor oluyorr

Aranızda Ankarada olup ahmet andiçen ilköğretim okuluna çocuğunu gönderen varmı?

bize öğretmen fazla ödev vermiyor şimdilik
daha kelime yazmıyorlar önce çizgiler çizdirdi sonrada e harfiyle başladık şimdide l ile devam ediyoruz boyama yapıyoruz birde
ama kızım yinede çok sıkılıyo huysuzluk yapıyo zamanla alışır umarım

bugün toplantımız vardı akıllı tahta felan alınacakmış ne oldugunu pek bilmiyorum ama sınıf annesi gibi bişe oldum eşimle birlikte 6 7 kişi birlikte bakalım neler yapılacak neler olucak

arkadaşlar bugün oğlum derste konuşuyor diye ögretmeni onu ve arkadasını tek tek oturtmuş ayrı ayrı buna içerlemiş benim sıra arkadaşım yok diye üzülüyor yarın toplantımız var diyoki ögretmenime de beni eski yerime oturtsun napiyim şaşırdım desemmi sizce bi daha konuşmam diyor.

merhabalar, 16 öğrencimle halen çizgi çalışmalarına devam ediyorum, 8 öğrencim hala okula gelmiyor, taşıma ihalesi olmadığı için, uzak köylerden veliler de getiremiyor, sabırla bekliyorum

ödev konusuna gelince, 4 sayfa gibi rakamlardan bahsedilmiş, çok fazla bu çocuk için,okuldan soğur, çocuğu şimdiden yorar, ben önlü arkalı tek sayfa veriyorum,

ağır ve emin adımlarla gidilmeli diye düşünüyorum, bazı hataların geri dönüşü olmuyor malesef...

Bizim öğretmenimiz de eve hiç ama hiç ödev vermiyor.Toplantıda sorduk bu konuyu.Sıkmayalım çocukları,sıkarsak okuldan soğurlar bir daha da bu problemi aşamazlar gibi şeyler söyledi.Tamam söylediklerinde haklılık payı mutlaka vardır ama bir sayfa da olsa -en azından sorumluluk vermek adına- ödev verse daha iyi olmaz mı?

Bir de öğretmenimiz yurt dışında (Londra'da) kalmış ve buradaki Türk öğrencilere öğretmenlik yapmış uzunca bir süre.Sanırım bu sistemi benimsemesinde bunun da etkisi var.
Ben evde (sıkmamaya çalışarak) rica minnet bir şeyler yaptırıyorum oğluma,en azından tekrar olsun diye.Ama sıkca ''Öğretmen ders vermedi,yapmam''diyip duruyor,isteksiz oturuyor çalışma masasına.Ne yapacağımı şaşırdım doğrusu,sizce ne yapmalıyım...???

arkadaşlar biz okumaya geçtük bize 8 ssatırlık el ele elle ilgili ve çiçek ev ve çocuklar olan resimli bir okuma sayfası verildi ve bunu bakmadan yaacakmış...
3 adet türkçe bitirdik ve 1 adet matemetik drgisi...
20 ye kadar ileri geri ve 50ye kadar sayma....
10 kıtalık istiklal marşı ezberleme....
of of başımı kaldıramıom hergün en az 5 sayfa öedev aman allahım diorum yaaaaaaa!

Son düzenleme:
ne güzel ya kursların olması bence gönderin birine çocuk hep derslerden bunalmasın
ankara da hangi okul bu merak ettim

Eryamanda tatlım cahit zarifoğlu ilk. öğ. okulu canım...
Kızım keman kursunu istiyor, karar verdik yalnızca keman dersi alıcak....

bize de yüzme kursu diolar bide santranç bakalım naparız ikiside iyi ama çok yoğun olursa yanarız hem ders hem bunlar offfffffff

Aranızda Ankarada olup ahmet andiçen ilköğretim okuluna çocuğunu gönderen varmı?

Canım hangi semtte bu okul??

arkadaşlar biz okumaya geçtük bize 8 ssatırlık el ele elle ilgili ve çiçek ev ve çocuklar olan resimli bir okuma sayfası verildi ve bunu bakmadan yaacakmış...
3 adet türkçe bitirdik ve 1 adet matemetik drgisi...
20 ye kadar ileri geri ve 50ye kadar sayma....
10 kıtalık istiklal marşı ezberleme....
of of başımı kaldıramıom hergün en az 5 sayfa öedev aman allahım diorum yaaaaaaa!

Maşallah bu ne hız, bziim öğretmenimiz hala çizgi çizdiriyor, aslında bu hafta e harfine başlıyacaktık ama sonra ek olarak aldığımız yayınlardan bi kitapçıktaki çizgi çalışmalarını önce bitirelim demiş, el kaslarının gelişmesi açısından..
Bakalım çizgiler bitti sayılır haftaya bizde geçeriz artık e harfine...

bize de yüzme kursu diolar bide santranç bakalım naparız ikiside iyi ama çok yoğun olursa yanarız hem ders hem bunlar offfffffff

Canım aslında derslerden bi nevze sıyrılıp sosyal aktivitelerden yararlanmalarıo daha güzel bence, çocuklar için bi değişiklik olur... Sizinki haftada kaç saat, bizimki 4 saat haftanın 4 günü 1 saat geç çıkacak...

ayda 4 saat
ama aile paylaşımı olsun istioz hep okul hep eğitim daha erken olmaz mı canım ya.....

Canım hangi semtte bu okul??

Maşallah bu ne hız, bziim öğretmenimiz hala çizgi çizdiriyor, aslında bu hafta e harfine başlıyacaktık ama sonra ek olarak aldığımız yayınlardan bi kitapçıktaki çizgi çalışmalarını önce bitirelim demiş, el kaslarının gelişmesi açısından..
Bakalım çizgiler bitti sayılır haftaya bizde geçeriz artık e harfine...
valla bizim diğer 2 sınıftan biri bzimle yanı diğeri bizden 1 adım ileri bizim okulun politakası herlade bu ama izimirin 2,si...
bu arada en iyi öğrenci bizim öpretmenden çıkmış ....oh tamamm öğretmen işi bilio dedik korkumuz bizimde sıkılırlar diyeydi ama bişicik kalnadı içimizde korku adına....
valla derler çok yoruluom ne dizi izliom ne kk...
bu gece böle sadece.. gündüzde işlerim oluo ...öğlenci die kızım fırsat bu fırsat diom işe dalıom falan derken bitti özel hayat şimdiden..dersler çok ama eğitim güzel çok şükür hepsinin seviyesi iyi ve başarılı çocuklar çok seviolar çok mutlular ama bazen sıklılıolar tabbi elleri ağrıo hemne hmene hepsinin yazmaktan ..bakalım...

bizim yarın 12 de toplantımız var

biz henüz büyük e küçük e lerdeyiz

ödevlerimiz 1 sayfa

öğretmenimiz fazla sıkmayalım diyo

bide öğretmenimiz velilerle çok resmi

bu beni rahatsız ediyo

Öğretmenimiz hafta sonu için e harfini vermiş yazmaya başladık ama begüm yazarken bir hayli zorlanıyor birde arkadaşlar okul açıldığı gün bütün çocuklar ön sıraya oturmuştu kızıma arka sıra kaldı yanında oturan arkadaşıda çok konuşan biri sürekli kızımın ilgisi dağılıyormuş öğretmeni tam duyamadığını söylüyor üstelik diğerlerine göre daha kısa öğretmenimiz toplantıda haftada bir yerlerini değiştireceğini söylemişti ama değiştirmedi sizce konuşmalımıyım yoksa biraz daha sabretmelimiyim. ılk günden sivrilmek istemiyorum.

bugün toplantımız vardı ...
sınıf annesi seçildim...
web sitemiz açılıyor hazırlayacağım 5 yıllık bütün herşey orada olacak....
forklör çalışmamaız dışarıdan gelen hoca ile başlıyor...
istiklal marşı 10 kıta ezbere başladık ve yarışmalara katılacağız....
2,dönem santranç kursumuz başlıyor.....
öğretmenimiz kahvaltılara gelecek hepimizin evine....
veliler gün yapacaklar...
sıra örtüsü ve perdeler dikildi....
okumaya başladık el ve ekleri ile....
hadi hayırlısı baklaım kızlar!

X