İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Bizde güzel yazı defterine degişik çizgiler yapıyoruz yani harflere geçmediler. türkçe hariç kitaplar çantalarında agır oluyor acıyorum kıyamıyorum ya küçücükler.

bizde cizgi calışması yapıyoruz henuz harflere gecmedik bugün matamtik yapmışlar ama her akşam ödev var

biz yarın e harfine geçcez
ödevlerimiz bir sayfa fazla sıkılmamaları için
kaynak kitap olarak topses yayınlarını aldık 30 tl ye
bu gün yarım gündü öğretmen toplantısı vardı heralde haftasonu da veli toplantısı vardır

öğretmeni oğluma bu gün yıldız vermiş ve öpmüş başarılı olduğu için
bakalım inşallah başarılı olurlar

ödev felan yok dedim 6 sayfa geldi ögretmenimiz diyoki sıkmayın sıkıldıgı yerde bıraksın tekrar başlayın oldugu kadar

Günaydın Arkadaşlar,
Bizde de daha çizgi çalışmaları yapıyorlar. Harflere daha geçmediler, oğlum her geldiğinde bugünde daha harf yazmadık
diyor.
Ben sınıf temsilcisiyim ve sınıfın her türlü ihtiyacını bitirdim çok şükür. Öğretmenimiz yazıcı istedi , velilerden para topladım yazıcıyı aldım. Güneşlik istedi , pazartesi onuda taktırdım. Biz stor istemedik , öğretmenimizde istemedi storu çünkü hava girmiyormuş o zaman hemde sağlıklı değil dendi alerjisi olanlara ve astımı olanlara , güneşliğin daha sağlıklı olduğu söylendi istendiğinde çıkarıp yıkanabilen bir ürün olması dolayısıyla...
Ayrıca kumaşıda çok güzel perdeci otellere kullanılanı tavsiye etti kadifemsi gibi o kadar yumuşak ve güzel ki, renkte öyle... 2 sınıf aynı yerden aynı renk yaptırdık...
Dosya istemişti öğretmenimiz 30 adet aynı renkte onları da bir veli uyguna buldu o getirtti...
İşte böyle şekerler...
opuyorumnanaktan

Oh terliikcim halletmişsiniz siz işleri ne güzel...
Bende yardımıcıyım ama her an bırakabilirim, 2 çocuk ikiside okula gidiyor, eşimin işler yoğun evin tüm giderlerine bakıyorum, birde ev işleri,
Bizdede bugün e harfine başlıyacaklar, benim kızımda soruyor hergün ne zaman okumayı öğrenicem, yan sınıfta arkadaşı var, onlar öğrenmiş felan diyor.. Neyseki bugün başlıyacaklar...

Bizdede sınıfa alınacaklar listesi şöyle,
başta laptop, prajeksiyon, perde, yazıcı ve masa örtüleri...
Bizde ek olarak eryıldız yayınları alındı, 30 tl verdik...

Arkadaşlar herkese merhaba, benide aranıza kabul ederseniz çok sevinirim, bu paylaşımı yeni gördüm. Çok güzel bir paylaşım yeri olmuş. Benimde kızım bu sene 1.sınıfa başladı, sizlerle bilgi alışverişinde bulunmak beni çok mutlu eder.
Bizim sınıf 37 kişi, öğretmenimiz orta yaşlarda bayan bir öğretmen, kızım öğretmenini ve okulunu çok seviyor. ınşallah hep böyle devam eder.
Biz bu hafta başı e harfini öğrendik, dün akşamda büyük E den iki sayfa yazdık. Matematikte de 1 sayısını öğrenmişler.
Bugün yeni bir ses öğreneceğiz dedi herhalde l harfini öğrenecekler.
Allah herkesin çocuğuna zihin açıklığı versin inşallah çok başarılı olurlar. yerimseniben

Oh terliikcim halletmişsiniz siz işleri ne güzel...
Bende yardımıcıyım ama her an bırakabilirim, 2 çocuk ikiside okula gidiyor, eşimin işler yoğun evin tüm giderlerine bakıyorum, birde ev işleri,
Bizdede bugün e harfine başlıyacaklar, benim kızımda soruyor hergün ne zaman okumayı öğrenicem, yan sınıfta arkadaşı var, onlar öğrenmiş felan diyor.. Neyseki bugün başlıyacaklar...

Senin işin zor be anam 2 çocukla sınıf anneliği zordur ben tek çocukla inan evde olamıyorum araştır uygunu bul vs vs... birde veli bayanlardan biri görsen nasıl despot birşeyyy pahallı almışsınız yazıcıyı diyor (biz velilerle konuşmuştuk, tonerli alınırsa kartuş parası sık sık vermeyiz diye bu tip almamızı istediler) velilerin tümü sağolsunlar senin arkandayız ne gerekiyorsa alabilirsiniz dediler. Bende kriterlerimize uyanı aldım anlayacağın sivrilen birtane çıktııı... akannehir Ne yapalım onada he he diyeceğiz... yerimseniben

Arkadaşlar herkese merhaba, benide aranıza kabul ederseniz çok sevinirim, bu paylaşımı yeni gördüm. Çok güzel bir paylaşım yeri olmuş. Benimde kızım bu sene 1.sınıfa başladı, sizlerle bilgi alışverişinde bulunmak beni çok mutlu eder.
Bizim sınıf 37 kişi, öğretmenimiz orta yaşlarda bayan bir öğretmen, kızım öğretmenini ve okulunu çok seviyor. ınşallah hep böyle devam eder.
Biz bu hafta başı e harfini öğrendik, dün akşamda büyük E den iki sayfa yazdık. Matematikte de 1 sayısını öğrenmişler.
Bugün yeni bir ses öğreneceğiz dedi herhalde l harfini öğrenecekler.
Allah herkesin çocuğuna zihin açıklığı versin inşallah çok başarılı olurlar. yerimseniben

Tabiiki kabul ederiz hoşgeldin canım... Allah çocuklarımıza zihin açıklığı versin inşallah... :Saruboceq:kaydirigubbakcemile2:nazar:

hosgeldin.gif

Hoşbulduk, Allah kısmet ederse 2018 yılında 8.sınıftan mezun olucaklar :nazar:
Arkadaşlar akşam öğretmen iki sayfa büyük E yazma ödevi vermiş, kızım güzel yapamıyorum diye mızmızlandı biraz, bende tatlım çok güzel yapıyorsun böyle devam et dedim hevesle iki sayfa ödevini yaptı :lepi:
Bu sene işimiz zor allah hepimize yardım etsin, çok sabırlı olmamız lazım çoooook
Birde el yazısında büyük E ye 3 diyor bizimki:1shok:

Son düzenleme:
kızlar biz daha çizgi çalışması yapıyoruz
siz harflere falan geçmişsiniz
biz neden böyle geri kaldık acaba

sınıf mevcudu 18 kişi o yönden çok ferah bir sınıf
kızım öğretmenini çok seviyor

nekadar şanslısınızzzz mevcutunuzz azz
bizimm 40 kişi

Bizdede sınıfa alınacaklar listesi şöyle,
başta laptop, prajeksiyon, perde, yazıcı ve masa örtüleri...
Bizde ek olarak eryıldız yayınları alındı, 30 tl verdik...

bizdede sizinkilere ilavetenn öğretmene masa ve dolapta istendii
velii başınaa 200 milyon verdikk

siz ne kadar verdinizz canımm
bizimm sınıftaa sınıf annesi değilde sınıff babasıı seçildiii para işlerinee bakmakk içinn

Biz de 150 TL verdik. Sınıfa projeksiyon aleti ve yazı tahtası alınacak, sıra ve masalar yenilenecek.

Merhaba arkadaşlar allah hepimize kolaylık versin benimde kızım bu yıl yeni başladı sınıf mevcudumuz 43 öğrt. dahada çoğalabilir dedi inşallah çoğalmaz biz hala çizgi çalışmaları yapıyoruz begümde çok sıkılıyor bu durumdan ödev yaparken bir hayli ilgisi dağılıyor

Sizlerden de para istendi mi. Ama okullarda haklı devlet gereken yardımı yapmıyor. ancak bazı veliler elini taşın altına sokmuyor, çocuğumuz için iyi bir eğitim istiyoruz bu nedenle öncelikle güzel ve temiz bir ortam sağlamamız lazım bence. Allah hepimize kolaylık versin arkadaşlar

evet ya bazı veliler para lafı olunca yan çiziyo

bizde daha toplantı olmadı bu hafta sonu olur heralde

ben ta geçen hafta dedim kadın tutalım sınıfı temizletelim
bir iki kişi mırınkırın etti

neyse anca önümüzdeki hafta düzelir herşey heralde

Etüt bu sene kalkmış ama bizim okulda kurs adı altında açılacakmış.
Sizlerde varmı kurs?
Benim kızım 14.30 da okuldan çıkıyor, kurs 16.15'e kadarmış. Ücreti de 75 TL
Sizce etüt faydalımı etüte göndermelimiyiz, yoksa göndermeyelimmi karar veremedim, kafam karıştı.

Acaba 1.sınıfta faydası olurmu.

Birde şu yönü var, ben çalışıyorum ve saat 17.00 de çıkıyorum işten, kızım 14.30 da çıkıyor, etüte kalsa 16.15 de çıkacak, bu nedenle etüte kalsada kalmasada saat dörtten sonra mecburen saat beşe kadar ya ananesine gidecek, yada babasının yanında duracak.

Sizlerde durum nasıl ne düşünüyorsunuz etüt konusunda?

Son düzenleme:
Biz de e harfine geçtik.. bugün telefon ettim anne yazmak çok zor diyo garibim..eli ağrıyomuş:) Öğretmenimiz pek ödevleri olmayacak.. zaten etütte bitiririz ödevleri dedi. nadiren eve ödev yollayacakmış..

X