İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kızlar benim oğlum çok haylaz, derslerle alakası bile yok ağaç yaşken eğilir derler daha şimdiden böyle yapıyorsa ilersini düşünmek bile istemiyorum. öğretmeni şikayet ediyor şimdiden çok yaramaz diye ama geçen sınıfta bir pohpohlamış yaptığı küçük testten 100 almış, beni aradı oğlum yapar gibi motive edin dedi. ettim 2 gün harika yaptı derslerini (hoş derste boyamam vs. ama) :) sonra gene salıverdi. aslında bilipte yapmayanlardan bir çocuğum var. nasıl önerilerde bulunabilirsiniz bana bu konuyla ilgili hergün pohpohlayıp ödeül vererek teşvik edememki alışmasın öyle sürekli. yardımlarınızı bekliyorum kızlar...

Ağaç yaşken eğilir,doğru söylüyorsunuz ama her çocuk bir olmuyor daha yolun çok başındalar eğer ufak tefek şeylerle teşvik edebiliyorsanız bi süre devam edin derim ben,ders çalışma alışkanlığı yerine oturana kadar.Bazı çocuklarda teşvikde işe yaramıyor çünkü siz gene şanslısınız.bu arada ufak başlıyanlardanmı oğlunuz?

2006 lı fakat aralık 18 doğumlu 6 yaşını bitirmedi yani daha ama oğlumdan ufaklarda var yazık ya :)

2006 lı fakat aralık 18 doğumlu 6 yaşını bitirmedi yani daha ama oğlumdan ufaklarda var yazık ya :)

Küçükler daha ya benim oğlumda aralık 24, 2005 doğumlu,geçen yıl vermedim çünkü oğlumu tanıyodum sıkılır dedim.Dediğim gibi her çocuk farklı arkadaşımın oğlu var 2006 haziran doğumlu zehir gibi çocuk maşallah,okuma yazmayı geçen yıl söktü.iyimi tabiki değil şu an sıkılıyo ama annenin özel bir uğraşı olmadı bu konuda çocuk hevesliydi kendi öğrendi.Bizler şimdi dersler için sabırlı olup bi şekilde teşvik etmeliyiz çocukları,en çok sevdiği şeylerle.Ben mesela biraz bilgisayarla tehdit ediyorumhaftasonuda olsa önce ders bitecek sonra bilgisayar diyorum yada çizgifilm.benimki çok düşkün çizgifilmlere maalesef bütün gün olsa seyreder sıkılmaz.onun için çocuğun zayıf yerinden tatlı dille ikna yoluna gitmeli

Bizde henüz öğrenci çalışma kitaplarından boyama tarzı şeyler yapıyolar bide okulda çizgi çalışması yapıp öğretmen yıldız atıp eve gönderiyor bir,iki sayfa bişey..ödev olarakta sadece sanırım şuan için öyle hafta sonu çalışma kitabından etkinlik veriyor.sizin çalışmalarınız nasıl ödevler başladımı sanırım şuan oyun halindeler okuma yazma çalışmaları bu sene gecikecekmiş sanırım..

evet aynı sizinki gibi yaptıkları ve ödevleri ki düşünün artık onu bile yapmıyor. 1 sefer e harfini vermiş öğretmeni resmen bildiğiniz karaladı defterini kalem tutmuyor harf yazmıyor kesinlikle boyamayı bile zoraki ödüllerle yaptırıyorum.

bence acele edip strese girmeyin,her çocuk farklı oluyo,boyaması çizmesi ...Çocuğunuzun tembel olacğını a düşünmeyin.Çocuklar ilgisiz gibi görünüyolar ama aslında çok dikkatliler.Şimdik çocukların geneli zeki..:)Zamanı gelince hepsi de alışacaklar ve çalışmayı öğrenecekler,rahat olun:)

bizdede çizgi alıştırmalarını veriyo ders diye 1 yada 2 sayfa şimdilik problem yok güzel gidiyo,inşallah böyle devam eder.bize aşı için kağıt göndermişler okul çağı aşılarının yapılmasını istiyorum yada istemiyorum diye,birde kurs açılmış satranç,futbol,basketbol.ben satrancı öğrenmesini çok istiyorum oğlumda futbol istiyo ikisinide yazdık bakalım.1.sınıf anneri sizlerde durum nasıl çok sessizsiniz

öncelikle herkese merhaba. benim oğlum da 2006 mart doğumlu. bu sene bizde 1. sınıfa başladık. başladık diyorum. biliyorsunuz velilerde çocuklar sayesinde tekrar tekrar okul okuyorlar. büyük oğlum 7. sınıfta. onunla bayağı ilerlemişken tekrar başa döndük. bu gidişle ben daha çok ilkokul ortaokul, lise bitiririm. çünkü şu an 3 yaşında da bir kızım var. anlayacağınız 2 oğlum 1 kızım var. bu sene eğitim sisteminde çok değişiklikler oldu. bu güzelmi oldu? kötü mü oldu bunu tartışmak bile istemiyorum. ama ben bu durumdan memnun olmadığımı belirtmek isterim. ben kamu da çalışan bir anneyim. eşim üniversitede çalışan bir akademisyen. oğlum bölgenin iyi bir etüt okulunda okuyor. maalesef bu etütlü okullarda iptal oldu. e okul üzerinden öğrenci almaya başladılar. sınıflar 40 ın üzerinde. burda öğretmene diyecek bir sözüm kalmıyor. öğretmen neyapsın. bu sınıfda ki öğrenci gruplarında küçüklerde var. okul laylaylom edeasında geçiyor. maalesef. müfredat bu. çizgi, boyama, hamur vb. gibi faaliyetlerle uzun süre devam edecek.anlayacağınız bu sene 1. sınıf velisi olmak çok zorrrr.

merhaba arkadaşlar,

benimde moralim çok bozuk. kızım için bir öğretmen ayarlamıştık onun için adres değişikliği yapıp öğretmenin olduğu
okula kayıt yaptırdık. ama maalesef öğretmenimiz alan değişikliği yapıp gitti.
herşey alt üst oldu. bir haftadır dersler boş geçiyor.
pazartesi başka bir okuldan öğretmen gelecekmiş kafam çok karışık.

panik yapıp başka bir okula nakil için soruşturdum oda çok zahmetli olacağını öğrendim.

bu arada e ve l harfini birde 1 2 3 4 5 6 rakamlarını öğrenmiştik.

kızım 2007 martlı ve zorunlu olarak okula başladı... ama ben çok zorlanıyorum kızıma 1 yazdırmayı bile başaramıyorum.. öğretman konusunda da çok şanssızım hiç anlayışlı bir öğretmene rastlamadık..

cnm benım benım bulundugum şehırde pek cok okulda öğetmenler ımza ıle 2007 lı cocukları anaokuluna gönderdı sızde böyle bı durum söz konusu degılmı benım kızımdaa 2007 ocak doğumlu ben rapor alıp dırek anaokula gönderdım bu taraz seyler yaşayabılecegımden bence zorlanıyosa yavrunu zorlama derım kaqsım sona kadar sansın var

haklısın aslında bende rapor almayı düşündüm fakat devlet hastanesine gittiğimde gelişiminde problem olmadığını bir pedagoga götürmemi istediler ancak kızımın önüne olumsuz olarak döneceğini düşündüğümden daha sonra bu durumdan rahatsız oldum.ama şimdi gerçekten zor durumdayım kızım şimdi okula gitmeyi istiyor fakat ben onun buna hazır olmadığını görüyorum

aynı okulda bildiğin yada tavsiye ettikleri bir öğretmen varsa onun sınıfına aldırsan duyduğuma göre okula bağış gibi bir para verirsen yapıyolarmış,geçen gün arkadaşım söylüyodu öğretmen değiştirmek 300 tl ye maloldu diye.okul değiştirmekten daha kolay bi yol.çünkü nakil için sorun yaratıyolar,inşallah iyi bir öğretmene düşersiniz

Bende bu mantığı anlamıyorum çocuğumun önüne kötü olarak çıkar düşüncesi çok saçma geliyor. Önemli olan çocuğun psikolojisi. Siz onu okula göndermekle kendinden yaşça büyük çocukların arasına yolladınız. Daha oyun çağındaki çocukların ilk okulda işi ne anlamıyorum. Bide büyük bir riski var ki çocuğun okuldan soğuması gibi eğer benim imkamın olsa bu yıl kendi kızımı yollamazdım. Amaa maalesef ki benim kızım 2006 ocak doğumlu. Ders yapmasını çok sevdiği hale şimdi sızlanıyor anne nolur öğretmenle konuş çok ödev veriyor, sıkılıyorum oyun oynayamıyorum diye. Sizin çocukları düşünemiyorum bile. Bence yol yakınken alın anaokuluna gönderin. Emin olun ilerde de hiç bir sorun olmaz. Çocuğunuzu harcamayın.

Bu topik ne kadar sessiz kalmış böyle. Ben daha hareketli olur diye bekliyordum ama öyle olmamış. Ben şimdi şunu merak ediyorum seslere geçenler var mı yoksa herkes hala çizgi çalışmalarımı yapıyor?

Bu topik ne kadar sessiz kalmış böyle. Ben daha hareketli olur diye bekliyordum ama öyle olmamış. Ben şimdi şunu merak ediyorum seslere geçenler var mı yoksa herkes hala çizgi çalışmalarımı yapıyor?

bizde henüz seslere geçmedik,e ve l harflerinin yazılımından sonra şimdi a dayız.sanırım ilk dönem böyle geçecek.oğluşum el yazısını güzel yazıyo gayet dikkatli o konuda:)

bizde henüz seslere geçmedik,e ve l harflerinin yazılımından sonra şimdi a dayız.sanırım ilk dönem böyle geçecek.oğluşum el yazısını güzel yazıyo gayet dikkatli o konuda:)

Bizimkiler hala çizgi çalışması yapıyorlar. Henüz hiç bir harfin yazılışına geçmedik. Rakamlarla birlikte gidiyor öğretmen. En son dün 4 ü yazmışlar. Sınıfta 2006 ve 2007 lilerin aynı anda olması çok kötü oldu sanırım küçükler henüz tam alışamadıkları için hala çizgi çalıştırıyor. Bencede artık harflere geçmeleri gerekiyor çünki benim kız iyice sıkıldı.

toplama göstermiş öğretmen,benimki parmakla sayarak yapıyodu zaten,bide t harfini vermiş dün anne tıh yazsana bana dedi anlamadım,meğerse t ye tıh diyolarmış.dün aşı oldular onun için okulda ders yokmuş.Aşıdan sonra eve göndermiş öğretmen ama tabi bizimkilere sıra gelene kadar akşam olmuş.

slm hanımlar benımde kızım 1.sınıfa gıdıyor ve 2007 doğumlu zorunlu başlayanlardan...bızım ılk gunden ıtıbaren bır ders boyunca kapıda beklıyoruz ızın vermıyo gıtmemıze ondan sonra ısınmaya başlıyo..çok şükürkı öğretmenınden cok memnunuz ılgılı kendılerı sağolsun...el yazısın abaşladılar artık e harfı yapıyolar....anne buyuk E neden 3 e benzıyo dıyo bende evet bırbırının tersı dıyom napıyım..malum el yazısı cayıp sılgı delısı olmadı sıler bıdaha sıler takı aynısı olana kadar...takıntılı ve tıtız bır kızım var bu konuda sorunumuz var bukadar temızlık konusunda cok tıtız okul tuvaletını zor durumlarda kullanıyo...evden sabununu göturur bızde boyle valla....gecen okula bıraktım eve gelıyorum bı baktım bırı bağrıyo arkamdan anneeeee gıtmeeeee baktım kızım tekrar gerı dondum öğretmene teslım ettım geldım...kalınca daha cok nazlanıyo kalmayınca ağlıyo bakalım bugun ne olcak....:26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…