İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Evet canım ikizlerim aynı sınıfta ama o kadar umutsuzum ki öğretmen ne kadar iyi olursa olsun 57 minikle uğraşmak çok zor, hepsiyle tek tek ilgilenmesi mümkün değil

Evet canım ikizlerim aynı sınıfta ama o kadar umutsuzum ki öğretmen ne kadar iyi olursa olsun 57 minikle uğraşmak çok zor, hepsiyle tek tek ilgilenmesi mümkün değil

57 minik aynı odada çok zor, umutsuzluğa kapılma bence, bakarsın bu hafta ayırırlar, müd. yard lara sor bence yarın, sınıflar bölüncekmi diye

ilk elektrik ne kadar önemli değimi?öğretmenin gözüne bakıyoruz valla onu yakalayabilmek içinneyseki sizinkide gönlünüze göre olmuş hep böyle devam etsin inşallah

bence ilerleyen günlerde bu kadar kalabalık sınıfın zorluklarını görüp bi çare arıyacaklardır,sonuçta hiçbir öğretmen istemez bu kadar çocukla uğraşmayı üstelik çoğu 66 aylık.

Bugün öğretmene sordum sınıflar ayrılacak mı diye, ayrılmayacakmış, şuan mevcudumuz 53 ama 43 olmasını umuyoruz dedi yani rapor alanlar olabilirmiş

Ben iyi elektrik alamadım öğretmenden. Diğer sınıflar teneffüse grup haline öğretmenleri başında çıktı. Bizim sınıfı öğretmen kendi haline bıraktı. Bir baktım benim oğlan koşuyor koridorlarda kimisi sınıfta kimisi bahçede öğretmen yanlarında değil. Öğretmene diğer sınıflar gibi yapsanız dedim olmaz dedi ben o şekilde yapmıyorum kimisi tuvalete gidiyor kimisi beslenme yapıyor hangisini bir araya toplayayım. Haftaya velileri de almayacaklar. Benim çocuğuma teneffüs arasında zarar gelse kim verecek hesabını hiç kimse. Allah a emanet...

Çocuğunu devlet okuluna göndermek tek başına sokağa salmak gibi bir şeymiş onu anladım ve ben hiç tek başına sokağa salmadım çocuğumu... Ana sınıfında gösterilen önemin zerresi yok. Çocuklar sudan çıkmış balık gibi oldu. 66 aylıkların annelerine daha da sabır versin.

Ek olarak 2012-2013 öğretim yılı velileri paylaşım alanı diye bir konu açıp ders planlarını vs sorunları etkinlikleri paylaşaılacak bir konu açayım mı ?

canım umarım sizin okul sadece ilkokuldur, bir de üst sınıflar gibi sorun var ki sorma

Son düzenleme:
canım umarım sizin okul sadece ilkokuldur, bir de üst sınıflar gibi sorun var ki sorma

Chessim 1. sınıflar 560 kişi, 2. ve 3. ve daha üst sınıflar sabahçı olacakmış, eşime öyle demişler inşallah öyle olur, sınıflar 40 kişilik Allah tan buna da şükür diyoruz. Zaten öyle bir hale getirdiler ki 50-60 kişilik sınıfları duyunca 40 kişilik sınıf mükemmel geliyor bize. Teneffüs durumundan gözüm çok korktu. Üst katta bile öğrenciler var birbirlerine çarpıp düşürebilirler, merdivenlerden yuvarlanabilirler güya anasınıfı gibi olacaktı, hiç de öyle değil, teneffüslerde çocuklar Allah a emanet... Tuvaletlerde sabun yok, güya gelecekmiş ama öğrencilere dayanmıyormuş yanlarına da sabun verin diyorlar. 5-6 yaşında çocuğun tuvalete giderken aklına sabun götürmek gelir mi? sık sık ellerini ıslak mendilinle sil diye tembihledim.

nerden aklına gelecek canım, anaokullunda temiz oluyolar ama ilkokulda pis olmayı onlarda benimsiyo
merak etme zamanla alışır, merdivenlerden tutunarak in çık, dışarda hep arkadaşlarınla gez tek başına dolaşma diye tebihlerdim ben hep, bide klasik ilkokul eğlencesi çelme takma var tabii, o konuda hala uyarırım
allahtan ilkokulmuş okulunuz, bazı okullarda 2. kademe mezun olana kadar kalacak, öyle olsa hepten aklın kalırdı, 2. kademe çok saygısız ve küçüklere çok eziyet ediyolar
evet 40 kişi iyi nispeten umarım artmaz, hayırlı olsun bu arada

Eklentiler

• $185104_10151068521473248_221315085_n.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 42

Sağol canım.
2. kademe sınıflarda var galiba nakil yapmadıysalar, kapıda yazıyordu. Ama eşime öğlenci sadece 1. sınıfları yaptık demişler.

Bazı öğretmenler böyle maalesef burnundan kıl aldırmıyor direk tersliyor insanı,halbuki okulun ilk günleri anneler minicik yavruları için endişeleniyo,nasıl olcak tuvalet,tenefüs,beslenme,hijyen derken kafasında binbir soruyla bide öğretmen böyle yapınca umutsuzluğa düşüyo insan,ama alışacaklar merak etmeyin hepsi düzene girecek.Onlarda yaşadıkça öğrenecek bazı şeylerle baş etmeyi.Siz hergün kafanıza takılan konularda çocuğu tembihleyip gönderirsiniz okula.Öğretmeninizde inşallah değişir biraz sınıfını tanıdıkça

Ben birinci sınıf okutuyorum bu sene. İlk hafta tenefüslerde de başlarındaydım ama haftaya malesef istesem de olamayacağım çünkü diğer öğretmenler gibi hafta da iki gün nöbet tutacağım ve nöbet tuttuğum alandaki çocuklardan sorumlu olacağım. ben veli olsaydım asla çocuğumu 60-66 ay arasında ilkokula başlatmazdım ana sınıfı daha korunaklı bir ortam. 66 aydan büyükler için de söyleyeceğim şu çocuklarınıza herşeyi sıkı sıkı tembih edin çünkü öğretmen istese de sürekli başlarında olamaznöbeti olur, fotokobi işi olur müdüre imzalatması gereken evrak olur... Çocuklarınız tenefüste yalnız başlarına kalacaklar ve aynı okulda büyük çocuklar da olacak. Ben anne olmadığım halde kendi öğrenilerim için endişe ediyorum.

Bugün ilk teneffüse kadar kaldım saat 4 te tekrar gideceğim, her şeyi tembih ediyorum. Bugün veliler serbestçe girip çıkıyor. haftaya daha sıkı denetim olur herhalde, olması da iyi zaten. Çocuklarımız Allah a emanet bizim öğretmenimiz alışmasınlar diye serbest bırakıyor o da kendince haklı, bir anne olarak bende endişelerimde haklıyım.

bizdede babam götürdü okula her zamanki gibi okul bahçesinden öğretmenler almış bundan sonra bize emanetler demişler.velileri yukarı sınıflara kadar çıkarmamışlar,bakalım akşam nasıl olacak.Gelişmeleri arar öğrenirim.

Beslenme listesi vermiş öğretmeni dün,uyulması kolay bi liste hazır hiçbirşey istemiyor.herşey evde yapılmış olacak meyve suyu bile.Allahtan onu akıl ettim yazın şeftali suyu hazırladık bol bol.onun dışında süt ve ayran.ders programınıda vermiş ama ortada kitap yok sizin kitaplarınız dağıtıldımı kızlar?bide ben çocuğun okul nosu ile veli bilgilendirmeye giremiyorum,sizler denedinizmi?sistemde mi tuhaflık var anlamadım:44::44:

kaç aylık çocuğunuz ? :26:

Berkay yayınlarının kitaplarını aldırdı dün öğretmenimiz içinde ilk okuma yazma dergileri çok,mandola etkinlikleri diyede bir dergi var sanırım bu haftadan sonra derslere başlıcaz artık çünkü şu an laylaylom gidiyo.noktaları birleştirme çizgi alıştırmaları veriyğlumda bebek oyuncağı bunlar diye söyleniyo bıktı tabi çocuk haklı olarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…