İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

ayyy sıra bizde artık :18:1. sınıf çok zor oluyor diyor herkes ,anasınıfında da ödevlerimiz oluyordu onda bile çocukların çoğu yapmak istemiyordu siz seneye napıcaksınız diyordu herkes. Allah yardımcımız olsun ama bu sene 1.sınıf anaokulu gibi olucakmış etkinlik ,elbecerisi gibi şeylere ağırlık verilicekmiş diyolar yaşayıp görücez bakalım önce şu kayıt işini bir halletseydik hala hiç bişey belli deil:KK50:

ayyy sıra bizde artık :18:1. sınıf çok zor oluyor diyor herkes ,anasınıfında da ödevlerimiz oluyordu onda bile çocukların çoğu yapmak istemiyordu siz seneye napıcaksınız diyordu herkes. Allah yardımcımız olsun ama bu sene 1.sınıf anaokulu gibi olucakmış etkinlik ,elbecerisi gibi şeylere ağırlık verilicekmiş diyolar yaşayıp görücez bakalım önce şu kayıt işini bir halletseydik hala hiç bişey belli deil:KK50:

15 hazirana kadar okulların durumu belli olacakmış,hangi okul ilkoul hangisi ortaokul olacak bunlar belirlenecekmiş.kayıtlarda ondan sonraki hafta.bu sene karıştı işler.bizde 1.sınıfa başlıcaz bende önümüzdeki hafta gidip konuşucam müdürle::44::44:

15 hazirana kadar okulların durumu belli olacakmış,hangi okul ilkoul hangisi ortaokul olacak bunlar belirlenecekmiş.kayıtlarda ondan sonraki hafta.bu sene karıştı işler.bizde 1.sınıfa başlıcaz bende önümüzdeki hafta gidip konuşucam müdürle::44::44:

canım biz müdürümüze çok sorduk ama kesin bişey söylemiyolar ama veliler arsında bizim okulun orta okul olacağı konuşuluyordu. bilgi alırsan burda paylaşırmısın lütfen internetten falan nerden öğrenebileceğimiz konusunda

canım biz müdürümüze çok sorduk ama kesin bişey söylemiyolar ama veliler arsında bizim okulun orta okul olacağı konuşuluyordu. bilgi alırsan burda paylaşırmısın lütfen internetten falan nerden öğrenebileceğimiz konusunda

Bilgi alırsam paylaşırım tabiki,ama genelde okul müdürleri kesin bişey söylemeselerde biliyolar okullarının ne olacağını.ben geçen hafta karne günü gittiğimde hademenin bile haberi vardı.bizim okul ilkokul hemen karşısındaki okulda ortaokul olacakmış.müdüre sordum doğruladı.valla bu sene arapsaçına döndü.çöz çözebilirsen bakalım ne zaman rayına oturacak.bende hop oturup hop kalkıyorum ne olacak diye.:KK52::KK52::KK52:

benim kızımda başlayacak 1e ama öğretmen şeçmekte kararsızım kızım erkeklerden utanır duygularını isteklerini onlara karşı pek anlatamaz bayan öğretmene vermelerini rica ederim diyorum müdür ve yardımcısı tanıdık nazım geçer diyorum ama 1leri okutacak bir erkek öğretmen var herkes çok iyi bir öğretmen şanı okulda yayılmış bende onu isterim ama kızım erkek öğretmeni sevebilirmi anlaşabilir mi bilmiyorum yardım edin arkadaşlar ne yapmalıyım kayıtlar haziranın 26 sında başlıyacak dedi müdürümüz kesin değil dedi ama bizim okulumuz ilkokul olacakmış...yorumlarınızı bekliyorum

benim kızımda başlayacak 1e ama öğretmen şeçmekte kararsızım kızım erkeklerden utanır duygularını isteklerini onlara karşı pek anlatamaz bayan öğretmene vermelerini rica ederim diyorum müdür ve yardımcısı tanıdık nazım geçer diyorum ama 1leri okutacak bir erkek öğretmen var herkes çok iyi bir öğretmen şanı okulda yayılmış bende onu isterim ama kızım erkek öğretmeni sevebilirmi anlaşabilir mi bilmiyorum yardım edin arkadaşlar ne yapmalıyım kayıtlar haziranın 26 sında başlıyacak dedi müdürümüz kesin değil dedi ama bizim okulumuz ilkokul olacakmış...yorumlarınızı bekliyorum

ben kendi açımdan düşündüğümde sanki bayan öğretmenle her konuda daha iyi iletişim kurabilirmişim gibi geliyor yani çocuğumla ilgili her konuda, eğer birde anneyse dahada iyi olur tabi.ama bizim bazı velilerde erkek öğretmenlerin eğitiminin bayan öğretmenlere göre daha iyi olduğunu söylüyorlar. bilmiyorum herkes kendince bişey söylüyor.ama ben sanırım herşeyi oluruna bırakıcam .geçen sene oğlumun sabahçı olmasını hiç istemiyordum okulun ilk günü sınıfların kurayla belirleneceğini söylediler ,hemen orda bir veliyle anlaştım o sabahçı olsun istiyordu değişicektik ama kurada onun oğluda benimkide sabahçı oldu. daha sonra birçok veli gitti değiştirmek için ama müdür çok geçerli bir sebebi olmayanları ve tabikide yüklü bir bağış yapmayanları değiştirmemiş.ama sonra sınıftan, öğretmenimizden hatta velilerden öyle memnun kaldımki iyiki osınıfa düşmüşüz dedim yani herşeyin hayırlısı canım ben yine oluruna bırakıcam

yaz geldi ders okuma vs.. hepsi bir kenara bırakıldı elinde tablet, sadece şarjı bitince bırakıyor, ozamanda gidip tv izliyor, sıkmakta istemiyorum ama artık ben sıkılıyorum..
madem tableti elinden bırakmayacak acaba online çalışan interaktif eğitim programlarına mı üye olsam diye düşünüyorum, belki öylesi eğlenceli gelir de ortak bir nokta buluruz... vitamine baktım 4. sınıftan başlıyormuş ona benzer tavsiye edeceğiniz interaktif programlar var mı? birde yaz için 1. sınıfamı 2. sınıfamı üyelik almak lazım

okulların açılmasına çok az kaldı ve heyecanlanmaya başladım arkadaşlar sizler ne alemdesiniz 1.sınıf anneleri?:KK3::KK3:

AKADASLAR MERHABA..tüm ilköğretim öğrencilerine temel derslerden özel ders vermekteyim.Özel bir kolejde öğretmenlik yapmaktayım.Takip ettiğim öğrencilere eğitim koçluğuda sunmaktayım.Öğrencilerim güzel yerlere geldiler.Ders aldırmak isteyen İstanbul Anadolu yakasında oturan öğrencilere destek verebilirim.

selam kızlar benimde oğlum bu sene okula başlıcak bi heyecan varki sormayın :))

slm cnm,bu sene bu topikte dertleşicez inşallah hep beraber:KK34:bide okullar açılıp şu kaos bitse daha rahata ericez:KK49:

a.s canımm
inşallah inşallah ödevlerden fırsat bulup girebilirsek tabikii :)) artık ilk okullarda çok ödev veriyorlar
az kaldı bakalım hayırlısııı

ilk gününüz nasıl geçti kızlar?sınıflarınız nasıl çok kalabalıkmı?öğretmenininizi sevdinizmi?

bizim ilk günümüz çok güzeldi,oğlum bayan öğretmene düştü,okulun en iyi öğretmeni diyolar bakalım göricez.bugün bir veliyle görüştüm büyük kızıda bu öğretmenden mezun olmuş çok iyi dedi.sınıfları şu anda 26 kişi ona çok sevindim.şimdilik herşey gönlümce oldu:KK76::KK76:umarım sizlerinde öyle olmuştur.1.sınıf anneleri bıu topiği boşlamayın:KK34::KK34:

Merhabalar eğitim öğretim yılınız hayırlı olsun öncelikle.

Bizimde ilk günümüz güzeldi.öğretmenimiz bayan iyi bir öğretmen.
çocuklar için yaka kartları hazırlamış,her çocuğa çocuk şeklinde kurabiye yapıp çok güzel süslemişti.
mevcudumuz 38 kişi ama artacağını düşünüyorum.

yarın içinde resim defteri pastel boya ve oyun hamuru istedi.
Birde çocuklara okulu gezdireceğini söyledi.
Sınıfımızın etütlü sınıf olma ihtimali var çok talep varmış.

Bizden de bu kadar şimdilik.

Paylaşımlarımıza devam edelim arkadaşlar.

hayırlı olsun hanımlar, çocuklarınız uzun bir yolculuğa adım attı bugün:13:

Bizimde ilk günümüz iyi geçti istediğimiz bayan öğretmene düştük ama sınıf mevcudunun 57 kişi olduğunu görünce öğretmene bile sevinemedim, MEB Bakanı kesinlikle kalabalık sınıf olmayacak, yeni derslikler açılacak diyor ama sonradan yeni sınıf açılır mı sanmıyorum, okulda da öyle bir açıklama yapılmadı

Merhabalar eğitim öğretim yılınız hayırlı olsun öncelikle.

Bizimde ilk günümüz güzeldi.öğretmenimiz bayan iyi bir öğretmen.
çocuklar için yaka kartları hazırlamış,her çocuğa çocuk şeklinde kurabiye yapıp çok güzel süslemişti.
mevcudumuz 38 kişi ama artacağını düşünüyorum.

yarın içinde resim defteri pastel boya ve oyun hamuru istedi.
Birde çocuklara okulu gezdireceğini söyledi.
Sınıfımızın etütlü sınıf olma ihtimali var çok talep varmış.

Bizden de bu kadar şimdilik.

Paylaşımlarımıza devam edelim arkadaşlar.

ne kadar güzel bi karşılama, hep böyle devam etsin inşallah:13:

Bizimde ilk günümüz iyi geçti istediğimiz bayan öğretmene düştük ama sınıf mevcudunun 57 kişi olduğunu görünce öğretmene bile sevinemedim, MEB Bakanı kesinlikle kalabalık sınıf olmayacak, yeni derslikler açılacak diyor ama sonradan yeni sınıf açılır mı sanmıyorum, okulda da öyle bir açıklama yapılmadı

canım senin ikizlerin vardı dimi, ikiside aynı sınıftamı

X