İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

canım derdim vara da yazabilirsin, çünkü bildiğin dert bu yani bence, çocuk için okul bakmak, yeni öğretmenden emin olmak çok zor, yaşamayan anlamaz o ayrı

bizim eller kısmındaki erzincan başlığınada yazabilirsin

umarım yardımcı olcak birileri çıkar

bence kızının karakteri buysa hep böyle gider merak etme, öğretmeninizede katılmadım açıkcası, ilkokulda her zaman şefkatli öğretmen makbuldur bence, sonuçta müfredat belli, öğretmen hırslı olsa ne olur olmasa ne olur, sadece o müfredatı verecek, kızın zaten çalışkansa o müfredatı gayet güzel alacak

sağol canım yaaa içimi rahatlattın ama kızımın çok çabuk küsme ve kendini çekme özelliği var öğretmen bunu kastediyor eğer öğretmen olayı çözemezse çocuğa yanlış bir tepki verirse falan dedi çünkü çok bunaltıyormuş öğretmeni dün üzerime çıktı dedi hatta ayakkabılaı pantolonu toz içinde kalmış kızmış hatta ama biz birbirimizi çözdük başlarda küsüyordu bana ama artık küsmüyor dedi ne biliyim içime şüphe düşürdü :KK43:((

Merhaba arkadaşlar :=) Sizlere sormak istediğim bir şey var (Bende 1. sınıf çocuk annesiyim bu arada )
Anneler günü için sınıf annenize hediye aldınızmı almak gerekirmi sormak istedim size ..İyi paylaşımlar.

Merhaba arkadaşlar :=) Sizlere sormak istediğim bir şey var (Bende 1. sınıf çocuk annesiyim bu arada )
Anneler günü için sınıf annenize hediye aldınızmı almak gerekirmi sormak istedim size ..İyi paylaşımlar.

öncelikle hoşgeldin bizim sınıf annemiz yok ama alınması gerekir mi bence gerekmez...

kızlar okulun sonu geldi geliyor merak ediyorum çocuklarınız dakikada kaç kelime okuyor
okul sonu itibariyle:nazar::nazar:

canım maşallah seninkide iyi biz bol bol kitap okuduk mutlu yayınlarının hızlı okuma kitabıyla alıştırmalar ve bol bol göz egzersizleri yaptık diğer dersleride çok iyi öğretmen zaten kızıma çok şaşırıyor hayatımda böyle bir öğrenci görmedim diyor öğrenmeye çok hevesliymiş:):nazar::nazar::nazar::nazar:

kızlar bir de biraz önce çok güzel bir haber aldım eşimin iş değişikliği nedeniyle erzincana gidecektik ya eşim buraya dönmek için dilekçe vermişti dilekçe olumlu onaylanmış yani burda kalıyoruz öğretmen okul değişikliği yapmayacağız çok mutluyum:))))))

maaşallah canım yaaa benim ki 70 kelime anca okuyor
birde 120 kelime okumayı nasıl başardınız yardımcı olursanız sevinirim diğer dersleri nasıl:nazar:

canım bence okuma hızını kafana takma, hızlı okumanın bi anlamı yok bence, çünkü okuma yarışlarında hızlı ve dudakla okutuyorlar, buna alışan çocuk, sessiz okumada dudak hızında okuyor kafasında, yani sessiz okumada 4 kat hızlı okuyabilecekken beyninde dudak hızında yani aslında yavaş okuyor
gerçek hayatta ve sınavlarda da hep sessiz okuyacak bence sessiz ve hızlı okumasının önünü kesiyo, sesli ve hızlı okumaya alışmak

kızlar bir de biraz önce çok güzel bir haber aldım eşimin iş değişikliği nedeniyle erzincana gidecektik ya eşim buraya dönmek için dilekçe vermişti dilekçe olumlu onaylanmış yani burda kalıyoruz öğretmen okul değişikliği yapmayacağız çok mutluyum:))))))

sevindim canım adınıza, yoksa ne kadar zor olacaktı sizin için, gerçi kötü haber vermek gibi olmasın ama şuanda herkes için bi okul ve öğretmen değişikliği riski var, okullar ilkokul ya da ortaokul olarak ayrılacak ya, umarım okulunuz ilkokul olur

aaaa bunu bilmiyordum eee öğretmenler nolacak o zaman yani sınıf öğretmenleri ortaokul olan okullardakiler iyi olmadı bu haber bizim okul çok kalabalık zaten 2 li öğretim yapılıyor neyse hayırlısı umarım değişmez:KK43:((

aaaa bunu bilmiyordum eee öğretmenler nolacak o zaman yani sınıf öğretmenleri ortaokul olan okullardakiler iyi olmadı bu haber bizim okul çok kalabalık zaten 2 li öğretim yapılıyor neyse hayırlısı umarım değişmez:KK43:((

canım işte, örneğin sizin ortaokul olursa, ikametgaha göre onlara yakın ilkokullara dağılcak öğrenci ve öğretmenler, ilkokullarda sadece sınıf öğretmenleri, ortaokullarda da branş öğretmenleri olcak, bizim zamanımızdaki gibi yani, ama eğer okul müsait değilse hem ortaokul hem ilkokul olarak devam etcek, şimdiki gibi yani
bakalım daha neler değişir eylüle kadar

Son düzenleme:
o zaman biz öğretmenimize yapışacaz o nereye biz oraya bunu halledebilirim sanki:)))öğretmenle irtibatı kesmeyim yazın zaten bizim öğretmen öğrencilerini bırakmaz gibi geliyor velilerde öğretmeni bırakmaz bakalım görelim hakkımızda hayırlısı olsun...

Merhabalar,

Biz Ağustos ayı içinde İstanbul'a taşınmayı planlıyoruz.Şuanda Ankara'da oturuyoruz.Oğlum 7 yaşında ve 1. sınıfa gidiyor.Henüz İstanbul'da oturacağımız evi almadık.Araştırıyoruz.Ama bizim için yer konusunda en belirleyici nokta iyi bir devlet okuluna olan yakınlığı.İstanbul'da yeni evliyken oturduğumuz için ,okullar konusunda hiçbir fikrimiz yok.Bu konuda bize fikir verebilecek bir yakınımız da yok.
Sizden ricam,Anadolu veya Avrupa yakasında özellikle öğretmen konusunda çok memnun olan arkadaşların okul ve öğretmen adı tavsiyesi.
Anakara da oğlumun okuduğu okulu çok tavsiye etmişlerdi.Ancak öğretmeninden hiç memnun kalmadık.Şuanki tercihim öncelikle iyi bir öğretmen.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Şimdiden ilginize teşekür ederim.

bizim öğretmen okuma yarışması yapmış iyileri tahtaya kaldırmış biride benim ki
ama kazanamamış şu anda dakikada 70 kelime okuyor normalmi üstü okuyan arkadaşlar varmı
yarışmada şiir okumuşlar evde çalışmaya vermişti şiiri ama yarışma olacağını bilmiyorduk ben oğluma bu düzyazı değil şiir dedim şiir
şiir gibi okunur coşklu vurgulu dedim demez olaydım birinci olan hiç böyle şeylere dikkat etmemiş sular gibi okumuş akşam eve gelince benim kafamın etini yedi senin sayende diye:2:

bu topiğe ilk defa denk geldim...ben 1. sınıf öğretmeniyim...bence şiir,masal gibi şeylerde yarış yapılması çok yanlış...ben ilk zamanlarda sadece tekerlemelerde okuma yarışı yapıyordum...çünkü onda noktalama işaretleri olmuyo ve çocukların okuma hızlarının artmasında çok etkili oluyo...ama artık yapmıyorum...zaten müfettiş de önermedi...çocuklar artık noktalama işaretlerine dikkat ederek okuyolar...bence doğrusu da bu...sürekli yarış yapıldığında hızlı okuyolar ama okuduklarını anlamıyolar...hele şiirde okuma yarışı çok çok saçma...tabi bu benim fikrim...

e okuldan oğlumun karnesine baktık hepsi 100 bu yılı başarıyla bitirdik darısı tüm çocuklara

Off kızlar canım sıkkın, patlıycam sinirden. Bir akıl verin nolur.

Benim oğlanın öğretmeni yine rapor almış 5 gün. Kadın heleki 2.dönemi paso raporlu geçirdi desem yeridir kanaatimce. Hiçmi sorumluluk yok. Daha 1.sınıfta bu bebeler. Sen bir sınıf öğretmenisin, branş değil. Nasıl bu kadar uzun rapor alabiliyorsun:KK20: Dolayısıyla çocuklarda dersler boş olduğu için okula gitmiyorlar. Burnumdan soluyorum valla. Bu dönem toplam 15 gün filan gelmedi okula. Yuuuuuhhh:KK19:, Toplasan kaç günki zaten dönemler. Fesubhanallah yarebbim yav. Kadın çok tembel gibime geliyor. Valla çok huzursuzum. Kendi ellerimle oğlanı hebamı ettim acaba. Çünkü kayıt zamanı pek bir övmüşlerdi müdür yardımcıları illa bu öğretmene verin diye, bizde verdik tabi. Pişmanım. Seneye değiştirsemmi acaba. Çocuk etkilenir mi. Napsam ne etsem. Değiştirdiğim öğretmen daha da beter çıkarsa.

Yav Ankara'nın göbeğinde eğitim sıfıııııırrrrrr. Daha çarpmalara yeni geçtiler. Bölme hak getire zaten. Diğer 1.sınıflar bölmeler çoktan geçmiş. Evde biz mi öğretsek acaba. Oğlanın zaten aklında ders filan yok hiç. Ders yapmak istemiyor, yaparken ağlıyor. Offfff napıcam ben. Bi akıl verin lütfen. Okuma dersen yavaş, geçen dakika tuttum 67 kelime okudu. İmdaaaaatttttt. Napıcak bu çocuk 2.sınıfta.

Kızımın 1.sınıfıyla oğlanın 1.sınıfını karşılaştırıyorum ister istemez, kızın öğretmeni, ders işleyişleri, performans ödevleri, dersle alakalı 5'e katlar oğlanınkini.:KK14:

Off kızlar canım sıkkın, patlıycam sinirden. Bir akıl verin nolur.

Benim oğlanın öğretmeni yine rapor almış 5 gün. Kadın heleki 2.dönemi paso raporlu geçirdi desem yeridir kanaatimce. Hiçmi sorumluluk yok. Daha 1.sınıfta bu bebeler. Sen bir sınıf öğretmenisin, branş değil. Nasıl bu kadar uzun rapor alabiliyorsun:KK20: Dolayısıyla çocuklarda dersler boş olduğu için okula gitmiyorlar. Burnumdan soluyorum valla. Bu dönem toplam 15 gün filan gelmedi okula. Yuuuuuhhh:KK19:, Toplasan kaç günki zaten dönemler. Fesubhanallah yarebbim yav. Kadın çok tembel gibime geliyor. Valla çok huzursuzum. Kendi ellerimle oğlanı hebamı ettim acaba. Çünkü kayıt zamanı pek bir övmüşlerdi müdür yardımcıları illa bu öğretmene verin diye, bizde verdik tabi. Pişmanım. Seneye değiştirsemmi acaba. Çocuk etkilenir mi. Napsam ne etsem. Değiştirdiğim öğretmen daha da beter çıkarsa.

Yav Ankara'nın göbeğinde eğitim sıfıııııırrrrrr. Daha çarpmalara yeni geçtiler. Bölme hak getire zaten. Diğer 1.sınıflar bölmeler çoktan geçmiş. Evde biz mi öğretsek acaba. Oğlanın zaten aklında ders filan yok hiç. Ders yapmak istemiyor, yaparken ağlıyor. Offfff napıcam ben. Bi akıl verin lütfen. Okuma dersen yavaş, geçen dakika tuttum 67 kelime okudu. İmdaaaaatttttt. Napıcak bu çocuk 2.sınıfta.

Kızımın 1.sınıfıyla oğlanın 1.sınıfını karşılaştırıyorum ister istemez, kızın öğretmeni, ders işleyişleri, performans ödevleri, dersle alakalı 5'e katlar oğlanınkini.:KK14:

canım 1. sınıf müfredatında bölme hiç yokki, diğer sınıflar abartmış bence, zaten öğrenende pek yoktur, öğrenenlerde yazın unutur, diğer işlemlere göre daha soyut çünkü işlem olarak. ve 67 kelime 1. sınıf için normal bence, sessiz hızlı okuması önemli sesli değil.

sebebi neymişki bu kadar rapor almasının, hasta falan mı, belki sebebi ortadan kalkarsa yazın falan, seneye böyle olmaz belki

ama bence ders yapmak istememesi yaparken ağlaması falan daha büyük sorun, sevdirmek için farklı medotlarmı deneseniz acaba, şekillere çizerek, farklı malzemeler kullanarak falan anlatsan

X