İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

canım 1. sınıf müfredatında bölme hiç yokki, diğer sınıflar abartmış bence, zaten öğrenende pek yoktur, öğrenenlerde yazın unutur, diğer işlemlere göre daha soyut çünkü işlem olarak. ve 67 kelime 1. sınıf için normal bence, sessiz hızlı okuması önemli sesli değil.

sebebi neymişki bu kadar rapor almasının, hasta falan mı, belki sebebi ortadan kalkarsa yazın falan, seneye böyle olmaz belki

ama bence ders yapmak istememesi yaparken ağlaması falan daha büyük sorun, sevdirmek için farklı medotlarmı deneseniz acaba, şekillere çizerek, farklı malzemeler kullanarak falan anlatsan

Chess müfredata filan hiç bakmadım valla. Diğer sınıflarda görünce var sandım ne bileyim.

Bi de sessiz okutayım bu akşam bakalım kaç okuyacak, okuduğunu anlayacak mı??

Ne bileyim ne için rapor alıyor, zati köpürüyorum sinirden:KK19: Müdürle filanmı konuşsam, ne yapsam. Seneye de böyle olursa valla naparım bilmem. Zaten okulda değişecek sanırım, 4.sınıfa kadar bir okula toplayacaklarmış, dolayısıyla oğlanın okulu değişecek, kız aynı kalacak.

Chess müfredata filan hiç bakmadım valla. Diğer sınıflarda görünce var sandım ne bileyim.

Bi de sessiz okutayım bu akşam bakalım kaç okuyacak, okuduğunu anlayacak mı??

Ne bileyim ne için rapor alıyor, zati köpürüyorum sinirden:KK19: Müdürle filanmı konuşsam, ne yapsam. Seneye de böyle olursa valla naparım bilmem. Zaten okulda değişecek sanırım, 4.sınıfa kadar bir okula toplayacaklarmış, dolayısıyla oğlanın okulu değişecek, kız aynı kalacak.

canım bu sesli hızlı okutma bence çok saçma bir önceki sayfada bi arkadaşa daha yazmıştım, saçma olması neyse bi de zararlı bence, çünkü gerçek hayatta ve sınavlarda hep sessiz okucak, sesli ve hızlı okumaya alışırsa, sessiz okuduğu zamanda sadece dudak hızında(yani yavaş) okuyabilcek beyninde
evet canım zaten okulun ve öğretmenin değişme riski var, eğer öğretmeniniz gençse yani çalışma yılı azsa bu risk daha fazla sanırım
canım bence çok üstüne gitme oğlunun diğer velilerin söylediklerini de kafana takma, bazısı çok meraklı çocuk yarıştırmaya, ister istemez insan etkileniyor tabii, bi de sen haliyle kızınlada kıyaslıyosun, her çocuk bir olmaz ki, inan bana sosyal zeka, akademik zekadan çok daha önemli hayatta, bunlarıda göz önünde bulundur derim

canım öğretmen konusunda da artık ne yapsan olmaz bence, çünkü bayağı bi gerilmişsiniz anlaşılan, sanki öğretmen değiştirmen daha hayırlı olcak gibi, umarım seneye daha iletişim içerisinde olabileceğiniz bi hoca olur

kuzum çarpma bölme ikinci sınıf müfredatı zaten o kadar rapor alıpta çarpmalara geçtiyse iyi biz yeni geçtik çarpmalara öğretmen müfredat dışı ama aşina olsunlar dedi belki önemli bir sorunu vardır öğretmenin umarım ikinci sınıfta düzelir...

bayanlar yaz tatlil için öğretmeniniz hangi kitapları önerdi
ben hızlı okuma kitabı istiyorum ama uyduruk iki sayfalık birşey değil

ne almalıyım bu konuyu öğretmenimizlede konuşacam ama öğretmenimizden pek memnun değilim
bu arada bizim:nazar::nazar::nazar: karnede hepsi 100:nazar::nazar::nazar::nazar:maaşallah
ama ben yinede öğretmenimizin eğitiminden memnun değilim

ne almalıyım bu konuyu öğretmenimizlede konuşacam ama öğretmenimizden pek memnun değilim
bu arada bizim:nazar::nazar::nazar: karnede hepsi 100:nazar::nazar::nazar::nazar:maaşallah

bizimki yaz için kırmızı beyaz yayınlarının dilbilgini ve matematik bilgini kitaplarını vermiş, canınız sıkılınca 3 sayfa yapın, ödev değil bitirmeye mecbur değilsiniz ama yapmanızı isterim falan demiş..
dün çarpmaya geçmişler yazın çarpım tablosunu ezberletirseniz iyi olur demişti, sanırım bu yüzden bi hazırlık olsun diye yapmış, zaten sınıfta ezbere bilenlerde varmış.

nasıl bir şey bu hızlı okuma kitabı? bizde hiç gündeme gelmedi, zaten okuma yarışı falanda yapmıyoruz, noktaya virgüle dikkat ederek anlayarak okusun falan diyor. ilk başlarda kızıma söylemeden kendim dakika tutup burda söylenen rakamlarla karşılaştırıyordum ama artık yapmıyorum sonuçta akıcı bir okuması var ve bence yeterli...

canım mutlu yayınlarının var cd li hızlı okuma diye, geçen sene hocamız tüm sınıfa dağıtmıştı ama oğlum 2 sayfa bile yapmadı attım:KK53::KK53: gözün sıçrayarak okumasını sağlayan göz alıştırmaları var içinde, ama dediğim gibi bu alıştırmalar bile asında sessiz hızlı okuma için

bi de başka sınıftan zambak yayınlarını duymuştum, sezon bittiği için acele et bence kırtasiyelere bakmak için

internette de çok kaynak var, program var indirebilirsin

bi de eğitimhane diye bi site var, orda dosyalar bölümünden hızlı akan çocuk hikayeleri var, ordaki öğretmenler hızlı okuma için hazırlamış bu dosyaları oradanda faydalanabilirsin, ben bu sitenin forum bölümünü takip ettiğimden oradan biliyorum

Son düzenleme:

canım 1. sınıf müfredatında bölme hiç yokki, diğer sınıflar abartmış bence, zaten öğrenende pek yoktur, öğrenenlerde yazın unutur, diğer işlemlere göre daha soyut çünkü işlem olarak. ve 67 kelime 1. sınıf için normal bence, sessiz hızlı okuması önemli sesli değil.

sebebi neymişki bu kadar rapor almasının, hasta falan mı, belki sebebi ortadan kalkarsa yazın falan, seneye böyle olmaz belki

ama bence ders yapmak istememesi yaparken ağlaması falan daha büyük sorun, sevdirmek için farklı medotlarmı deneseniz acaba, şekillere çizerek, farklı malzemeler kullanarak falan anlatsan

bizde bölmelere geceli3hafta falan oldu.çarpmalara geçmedik.bizde satın aldık tatil kitabı falan ama elimize geçmedi henüz yarın genel toplantı var bakalım ne konuşacak ögretmenimiz:KK6:.15günlük hızlandırılmış etüde yazdırdım kızı ayın 15ine kadar okula devam yani detaylarını yarın ögrenirim artık. birde ingilizce cok takılıyor aklıma yumurcaktvde reklamlarda bilgece egitim kuru diye ingilizce ögrenmek için oyun kartları reklamını gösteriyor netten baktım 31tl alsammı acaba:44:?yarın onuda konuşayım evimiz uzak gidemiyorum ögretmenimizde pek bi ciddi agzından lafı zorla alıyorsun:KK45:. keşkee bayan ögretmenimiz olsa daha rahat konuşsak diye hala üzülüyorum.ama adamda disiplin var diger sınıflar bayan ögretmen gıren cıkan oturan kalkan:KK30: tek bizim sınıftan ses cıkmıyor mumgibiler valla:KK1:

Son düzenleme:
birinci sınıf zormuş vallahi dedirten bir yıl oldu .. ama bitti sayılır . tatil kitabını aldık tabi ama çok istekli değildim açıkcası. tatil için test aldık :KK4:tatilde test kitabı olur mu ya o kadar sıkıldı ki kızım . ne bileyim ben çok sıcak bakmıyorum bu kadar baskıcı tutuma zorla ite kalka yaptırtmaya çalışıcaz yine hadi yavrum yapallım mı diyerek hep . bana bağımlı halde ders çalışmaya başlıyo ondan sonra . ben söylemeden yapmıyo yani sadece okumak için kitaplar verilse hikaye kitapları yaz için ama yok işte . bizede tatil kitapları verirlerdi ilkokulda ama eğlence içerikli bilmeceli bulmacalı olurdu . kısa masallar olurdu içinde adı üstünde tatil yaaa . bunlar bana özel düşünceler tabi . bence tatilde test çözmek iyi fikir değil :KK45:

birinci sınıf zormuş vallahi dedirten bir yıl oldu .. ama bitti sayılır . tatil kitabını aldık tabi ama çok istekli değildim açıkcası. tatil için test aldık :KK4:tatilde test kitabı olur mu ya o kadar sıkıldı ki kızım . ne bileyim ben çok sıcak bakmıyorum bu kadar baskıcı tutuma zorla ite kalka yaptırtmaya çalışıcaz yine hadi yavrum yapallım mı diyerek hep . bana bağımlı halde ders çalışmaya başlıyo ondan sonra . ben söylemeden yapmıyo yani sadece okumak için kitaplar verilse hikaye kitapları yaz için ama yok işte . bizede tatil kitapları verirlerdi ilkokulda ama eğlence içerikli bilmeceli bulmacalı olurdu . kısa masallar olurdu içinde adı üstünde tatil yaaa . bunlar bana özel düşünceler tabi . bence tatilde test çözmek iyi fikir değil :KK45:

kesinlikle haklısın:13:

merhabalar okuluda bitiridik gibi bişi artık..
Bizde tatilkitabı siparişimizi verdik cuma günü gelicek hikaye kitapları aldık yazın okumak için
3'er 4'er 5'er saymayı öğrencekler (biraz biliyolar zaten)
çarpmalara ve bölmelere çalıştırıcam yazın artık
hepimize geçmiş olsun:)

merhaba arkadaşlar bizimde öğretmenimiz işleyen zeka adlı tatil kitabını alıp dağıttı çocuklara, bişey söylemedi şimdilik ama evet çarpım tablosunu ezberletmekte yrar var 2.sınıfta bunlar karşımıza çıkacak en azından ozmn rahat etmiş oluruz.

kesinlikle haklısın:13:

teşekkürler desteğin için bende kendimden şüphe ediyorum artık benmi tuhafım ne bileyim ya verilen kitap bitmesse benimde içim rahat etmiyo . çok yüklenmek çocuğumla aramı açıyo bana kızıyo çünkü eğlenceyle eğitimden yanayım uzaylımıyım neyim :KK53:hoşgörü istiyorum sadece ya ben :21:

teşekkürler desteğin için bende kendimden şüphe ediyorum artık benmi tuhafım ne bileyim ya verilen kitap bitmesse benimde içim rahat etmiyo . çok yüklenmek çocuğumla aramı açıyo bana kızıyo çünkü eğlenceyle eğitimden yanayım uzaylımıyım neyim :KK53:hoşgörü istiyorum sadece ya ben :21:

Ne mutlu size 1.sınıf stresini atlattınız.bizde kısmetse seneye bu topikte olucaz.Ama önce tabi şu kayıt stresinden kurtulmamız gerekiyor.adrese dayalı olduğundan geçen senede anasınıfı için bu stresi yaşadım.göndermek istediğim okula adresim tutmuyor,bi şekilde anasınıfına kaydettirdim ama 1.sınıf için yine aynı belirsizlik var şu an.15 hazirandan sonra herşey belli olacak dediler.bide bu 4+4+4 okul yöneticilerininde kafasını fazlasıyla karıştırmış durumda.şu anda hiçbir veliye cevap veremiyorlar onlarda sıkıntı içindeler.İnşallah 15 güne kadar bu işeride hallederizde kafamız rahat eder.
:44:

Ne mutlu size 1.sınıf stresini atlattınız.bizde kısmetse seneye bu topikte olucaz.Ama önce tabi şu kayıt stresinden kurtulmamız gerekiyor.adrese dayalı olduğundan geçen senede anasınıfı için bu stresi yaşadım.göndermek istediğim okula adresim tutmuyor,bi şekilde anasınıfına kaydettirdim ama 1.sınıf için yine aynı belirsizlik var şu an.15 hazirandan sonra herşey belli olacak dediler.bide bu 4+4+4 okul yöneticilerininde kafasını fazlasıyla karıştırmış durumda.şu anda hiçbir veliye cevap veremiyorlar onlarda sıkıntı içindeler.İnşallah 15 güne kadar bu işeride hallederizde kafamız rahat eder.
:44:

inşallah canım hakkınızda hayırlısı olur miniğine başarılar şimdiden 1. sınıf mğfredatıda değişcek diyolrlar kesinlikle haklısın belirsizlik var umarım düzene girer kısa zamanda

herkese iyi tatiller diliyorum karnemizi aldık biz maşaallah çok iiyi :KK8:hepsi o kadar küçükler ki ne kadar zorlandılar küiücük elleriyle ama geçti . burayı yeni sahiplerine bırakıp biz 2. sınıf topiğine yollanalım:KK55::KK55:

herkese iyi tatiller diliyorum karnemizi aldık biz maşaallah çok iiyi :KK8:hepsi o kadar küçükler ki ne kadar zorlandılar küiücük elleriyle ama geçti . burayı yeni sahiplerine bırakıp biz 2. sınıf topiğine yollanalım:KK55::KK55:

bende bütün miniklere ve velilerine iyi tatiller diliyorum,bu senenin sizler için çok zor geçtiğine eminim.1.sınıf benimde gözümü korkutur çok.bakalım seneye biz neyle karşılaşıcaz çok merak ediyorum,ne diyelim hakkımızda hayırlısı artık:KK49::KK49::KK49:

herkeze hayırlı ugurlu olsun.çok zorlandık hepimiz yeri geldi kızımda bende agladık:2: bütün aile 1.sınıfı başarmak için seferber olduk çok şükür geçti bitti :KK31:2.sınıf daha kolay olur inşallah :KK1:

Biz okuldan tatil için kitap aldık içinde 5 tane test var 3 tane hikaye kitabı ve 1 karışık konulardan testli kitap
20 tane hikaye kitabı ve yine test ve bulmacalı 1 kitap daha aldım tatil boyunca bunları bitiricez
Herkese iyi tatiller

X