İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

selam kızlar...bizde'ö'harfindeyiz.ama sınıfta okumaya geçen çocuklar var..evde aileleri öğretmişler,
öğretmenimiz sizde gösterin dedi...:26:benimkiler ikiz birine öğretebildim....hepsini okuyor pazartesi okutturacağım öğretmene..
ama diğeri öğretmenin öğrettiklerinde daha onu sıkıştırmak istemiyorum,kafası karışmasın.....öğretmende birşey demiyor zaten kendi öğrettiklerinde geri kalmasın yeter.....:97:

Son düzenleme:

senin işin daha zormuş 2 çocuk sınıflarıda ayrı heralde

bizde dün ü dedik

müfettiş gelid okula ondanmıdır nedir ödevlerimiz biraz azaldı

3 satır ü yazın deftere demiş
dergiden 6 sayfa yapılacak
1 fotokopi okuma
2 fotokopi ü sesinin üsütnden geçme ,çok az geldi bana aman dilimi ısırayım böyle devam etsin

müfettiş öğretmenimizin çalışmalarını çok beğenmiş ,tamam çok güzel şeyler buluyo eve gönderiyo yapalım diya ama yetiştiremiyoruz keşke yapabilsek

birde biraz geri kaldığımızı söylemiş ama burdan takip ettiğim kadarıyla geri değil , sesleri bitiren sınıflarda çok var,neye göre değerlendirdiyse artık

öğretmenimiz her çocuğa dosya hazırlamış oğluşumun başarı oranı %100 müş birde yıldız yapmış yanına ,sevindik tabi 1 tane okuyamayan çocuk var sınıfta oda geçen seneden sınıfta kalmış ,7-8 kişide bazı seslerde takılıyo,sınıfın durumu genelde çok iyi

yok canım sınıfları aynıkızım dün kırmızı kurdale almış............

Son düzenleme:
Bwnim oğlan okumayı söktü..
Artık kitap okutuyorum bol bol..
Şimdiye kadr 4 kitap okuduk..
Tüm harfler var.
ğ harfini öğrenmediklerinden duraksıyor bu harfte...
İnşallah süpermen gibi okur oğluşumm.....

Merhaba,

Oğlum bu sene birinci sınıfta,okumaya Kasım'ın ilk haftasında geçti,problem yok.Ancak sorunum okulda arkadaşlarıyla oynadıkları oyunlar.Sanırım erkek çocuğu olmasının da getirdiği sertlik mi nedir bilemiyorum,sürekli birbirlerine vuruyorlar.Özellikle bacakları morluklarla dolu,nerdeyse bir hastalıktan şüpheleneceğim.Sizde durumlar nasıl?

Bwnim oğlan okumayı söktü..
Artık kitap okutuyorum bol bol..
Şimdiye kadr 4 kitap okuduk..
Tüm harfler var.
ğ harfini öğrenmediklerinden duraksıyor bu harfte...
İnşallah süpermen gibi okur oğluşumm

arkadasım nasıl başardınız bukadar çabuk masallah bu işin bir kolayı varsa lütfen banada söyleyin çıldırıcam benmi yanlış göeteriyorum yoksa lütfen yardım

arkadasım nasıl başardınız bukadar çabuk masallah bu işin bir kolayı varsa lütfen banada söyleyin çıldırıcam benmi yanlış göeteriyorum yoksa lütfen yardım

CAnım inan bilmiyorum..
Kendi kendine televizyondaki reklamları okumaya başladı 1 ay önce..
Şaşırdık..
Sonra bilemediği her harfte bu harf hangi harf diye sormaya başladı..
Önceleri önemsemedim
Sonra söylemeye başladım..
Birden okumaya başladı...

Benim 4. bebeğim olacak birde canım..
Çocukların yaşları birbirine yakın..
6-3-1-ve 0 ...
6 yaşındaki ödevlerini yaparken yada kitap okurken..
diğerleri de 1 yaşındakine boyama yaptırıyorum
3 yaşındakine kavramları öğretiyorum şimdi.
En büyük kalem gibi mesela..

Oğluma da öyle yapmıştık..
Sadece okuma öğretmemiştik öğrenirse sınıfın önünde olur diye..
Şimdi bazen diyorum öğrenseydi fena mı olurdu diye...

Senin oğlun-kızın okulöncesi eğitimde nasıldı canım?

merhaba,
biz dün c harfine geçtik. geriye 6 harf kaldı ama kızım zaten o harfleri sora sora öğrendi ama takılıyor tabii sık sık h,j,ğ bu neydi diye soruyor söylüyorum mesela o sayfada tekrar çıkarsa sormuyor ama ertesi gün yine takılabiliyor okulda öğrendikten sonra takılmaz sanırım. 4-5 hafta önce işin matematiğini çözdü bu şekilde sora sora okuyor sonra okulda o harfi öğrendikten sonra sormaya gerek duymuyor. benim merak ettiğim bu okumaya geçtiği anlamına mı geliyor, tam olarak hangi beceri kazanılınca okumaya geçmiş sayılacaklar?

Yaşları yakınmış,Allah kolaylık versin...

yok canım sınıfları aynıkızım dün kırmızı kurdale almış............

maşallah maşallah tebrik ederim kızınızı.bizim öğretmenimiz kırmızı kurdela vermiycekmiş.

bizimkiler dün ç yi öğrendiler.
dün drama dans ve halkoyunları dersleri başladı.
salı ve cumartesi günleri olacakmış toplamda 4 saat.
birde öğretmenimiz satranç dersi veriyor.

Son düzenleme:
bu hafta 3 harf birden gördük bayabi hızlandı öğretmenimiz çabuk çabuk geçicem demiş dün eşime. Oğlum epeydir okuyor zatende yazmamız sıkıntıydı onuda aştık sayılır. Ödevleri güzel güzel yapmaya başladı .
Sınıfta sanırım 9 kişi okuyor anne diyor oğlum .

Bu hafta sonu doğum günümüz var sınıf arkadaşlarını çağırıcaz bakalım nasıl olcak hepsi erkek bi tane apartmandan var kızımız . Bak okuldaki gibi kudurukluk istemem diyorum "arkadaşlarımın hepsi evde nasıl oynancağını biliyor kurallara uyuyorlar"diyor . 9 ,10 kişi çağıracak doğum günü kartları aldık pastamızı sipariş verdik.

bizde hızlandık

hergün 1 ses öğreniyolar

bu gün g yi öğrenirler heralde yada okuma yazma pekiştirmesi yaparlar öğüretmen bugün çocukların seviyelerini ölçücekmiş

bizde okuyoruz sayılır artık düz yazı hikaye kitaplarıda okumaya başladık ,takıldığımız hafr yok tek sorunumuz 1 kere okuduğu birşeti bidaha okumak istemiyo ,tekrar yapmadan nasıl olcak bilmiyorum ,öğretmenimiz çok iyi diyo derste okumaya pek hevesliymiş evde binbir naz

oğlunun doğumgünü kutlu olsun nice yaşlara inşallah

günaydınlar
bizde bu hafta çok yoğunduk öğretmen resmen çıldırdı.
bu haftaki ödevlerden resmen boğulduk diyebilirim.ya nedir anlamadım öğretmenimizden çok çok memnunuz ama ödev bu hafta resmen kızımıda benide bitirdi isyanlardayız.geçenlerde sadece bi akşamda 2 harfin dergisi (herbiri 8 sayfa kadar)-okumak için arkalı önlü fotokopi-evde oumak için 1 kitap-deftere yazılacak olan 1 adet fotokopi vermişti.dün akşamda okumak için fotokopi-yine okumak için kitap-kitaptan 2 sayfa deftere yazılacak-1 adet matematik dergisi (10 sayfa falandı) bide çok zamanları kalıyor ya resim ödevi kış mevsimini yapacaklarmış.:84:
tabiki okumak için verilen kitaplar kalıyor haftasonu okutucam onları.çocuğun resmen suyu çıktı.bide anlamadığım matematikte onluk birlik kavramı verilmiş okulda bi kere okudu anne dedi benimki.bilmediği şeyi ben anlattım tabi anlatana kadar boğazım patladı sinir harbi yaşadık.2 basamaklı doğal sayı-sayılarda onluk birlik ayrıştırması falan vardı ve çok zorlandık.öğretmen neden iyice göstermediği konuları eve veriyor anlamadım.sonuçta ödev evde tekrar pekiştirme değilmi yaaa yanlışım varsa düzeltin lütfen

maydanoz olmak gibi olmasında bunlar 2. sınıfın konusu yaw, benim oğlum 2. sınıf onlar gördü yani bu onlukları birlikleri ayırmayı
valla sizin hoca biraz çocuklara eziyetmi ediyo ne
:26::26:

yok yok şimdi hatırladım görmüşlerdi ama 2. dönem, 1. dönemde rakamları nasıl el yazısı formatında yazcaklarını görmüşlerdi, basit sayma işlemleri falan vardı

Arkadaşlar merhaba,
Yazıklarınızı okudum benimde 1. sınıfa giden kızım var şuan Ü harfindeler haftada 2 harf bitiriyorlar, daha 11 harfimiz var, kızım şuan heceleyerek okuyor ödevlerimiz çok fazla değil ilk başlara nazaran okumaya vaktimiz kalıyor, çalıştığım için akşam çok yoğun bi şekilde ödevlerimizi bitirmek için çabalıyoruz. Size sormak istediğim çocuklarınız okuma hızı nedir nasıl okuyorlar? benim kızım çok bilindik heceleri bir defada ağzından çıkartıyor ama bazılarını hala önce tek tek okuyup birleştiriyor mesela d+a=da diyor bazılarında bu normal mi? Birde biz matematikte sadece harfleri yazıyoruz 20 ye kadar sürekli yazdırıyor okulda öğretmenimiz onluk birlik kavramlarına hiç girmedik.

Merhaba..

Bizimkiler bugün c yi öğrendiler.
matematiktende toplama yapıyolar.
bugün sınıfta velilerle yerli malı kutlaması vardı.
çocuklar şiirler okudu çok güzeldi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…