İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

benim oğlum hiç ders çalşmak istemiyor. daha 5 sayfa ödevi var. ve sabahtan beri bir kere ödevim var demedi. ben de inat ettim. bu sefer ödevini yap demeyeceğim. yarın sınıfa bi rezil olsun bakalım. ama buna karşılık öğretmenimiz sınıfın en iyisi olduğunu ve biraz üzerine düşse okumya geçeceğin söyledi. bizimki de z, ç, gibi görmedikleri hfleri de okuyor. ama ders çalışmıyor. çıldıracağım. bir de beslenme çantalarınane koyuyorsunuz. hergün ne koyacağımı sapıtıyorum.

oh ohh benimki nasıl okunacagını daha yeni çakkmışşş eee kızım biz sana kaç aydır ne diyoruz be annem bizim okulada yıyor yemegini sabah ölen 8saat ders görüyorlar 1süt ve kek çikolata kraker vs götürüyor sadece

iyi geceler anneler bizde s ye geçeceğiz :18:ama hepsi karışıyor derste hep dalga geçiyor kalem hep yerde yazısı çok kötü kendi okuyamiyor:44: yazısını
oğlan çocuğu Allahım 1 gün ders yapalımdemeden ders yapsa çok bunaldım

Al benden de o kadar. erkek çocuğu daha bir zor sanırım. silgiler kalemler yerde geziyor. o kadar stresliyim ki onun ödevleri yüzünden. çocuğumla aramda kurduğum yıllarca emek verdiğim iletişimim çatırdamaya başladı. çünkü elimde olmadan bağırıyorum. bütün akşamımız hadi ödev yapalım la geçiyor. masaya oturunca da pazalık yapmaya başlıyor teneffüs için. delireceğim artık

sevgili 1. sınıf anneleri ben 1. sınıf öğretmeniyim genelde ödev sıkıntısını paylaşmışsınız benim sınıfımda sene başında ödev sıkıntısı vardı velilerim benimle paylaşmadan bilgim olmadı paylaştıklarında ödev ile ilgili çeşitli ödül olayına girdim şimdi biraz rahatsızım ödev veremediğim günler oluyor bugün sadece okuma yapın dediğimde hepsi üzülüyor ben sınıfımda öğrencilerimi yeteri kadar yoruyorum ev ödevi olarak günlük arkalı önlü bir fotokopileri oluyor bir tarafı okuma bir tarafı yazma ödevi fazla ödev isteyen var mı diye soruyorum çalışma az gelenlere yedek ödevler oluyor elimde onları veriyorum bazen evde sıkıldığınızda anneyle tekrar yapın defterinize yazın diyorum ekstra çalışanları da ödüllendiriyorum bu yaş çocuğunu ikna etmenin tek yolu ödül oluyor(sadece maddi ödül değil alkışlatmak yıldız vermek sarılmak kuvvetlice bir afferinnn sana demek onlar için dünyalara değer oluyor)ve bu ödül öğretmen tarafından verilmesi daha etkili oluyor.. eğer çocuk isteyerek yapmıyorsa o sadece işkenceye dönüşür unutmayalım ödev bir amaç değil dersi unutmaması tekrar yapması için bir araçtır.. yükünüz ağır biliyorum allah yardımcımız olsun endişe duymayalım er ya da geç her çocuk okumaya geçecektir erken ya da geç öğrenmesi değil kalıcı öğrenmesidir önemli olan hepinize sevgiler..

Daha dün ödevlerini yapmıyor diye kızıyordum. çok sinir oluyordum. ama bugün öğretmenimiz okumaya geçtiğini söylemiş, bir tane de kitap hediye etmiş. hem çok mutluyum hem de çok pişman. ona bağırdığım için.

benim oğlum nerde ne görse okumaya çalışıyo okuyoda..
gazete. ilaç kutusundaki isimler, tabela, sabah kolonya şişesinin üstündekileri okudu, doktora gittik hastanede panoda bişiler yazıp asmışlar bebekler hakkında hepsini okudu bana sıramızı beklerken..
biraz hastayız biz cuma okula götürmedim doktora götürdüm boğazımızda hafif bi tahriş kızarıklık varmış bugün iyidi ama gitti okula.. yarın "d" geçiyoruzz..
oğlum artık okuyooo galibaaa

Benim oğlum akşam eve geldiğinde kimse çantamı açmasın ödevime bakmayın deyip elleini yıkadıktan sonra odasına girip kapıyı da kapatıyor. Ödevini bitirip çıkıyor. Okumalaını beraber yapıyoruz. Öğretmenine sordum ne söylediniz böyle yapıyor diye. Öğretmeninin de hoşuna gitti. Ödevler sizin sorumluluğunuz anne babanız işe giderken hazırlamaları gerekenleri nasıl kendileri hazırlıyorsa siz de ödevlerinizi yapıp çantanızı kendiniz hazırlamalısınız demiş. Hikaye kitaplarını okurken sadece dinliyorum hiç karışmamaya çalışıyorum. Hızlı okuması için elimle takip ediyorum sadece. Anlayarak okuması için sonradan da anlattırıyoruz.

kuzular başlamış yavaş yavaş okumaya maşallahh

bizde okuyoruz galiba

öğretmenimiz okuyor demeden inanamıycam

merhaba teşekkür ederim önce bizimle ilgilendiğiniz için:13:

bizim öğretmenimiz çok ödev veriyor ,ne yapmam lazım bilmiyorum birkaçkere söylemeye çalıştım yalnış anlaşılmak istemiyorum adamcağız ilgileniyo,sayfa sayfa fotokopileri bi araya getiriyo araştırıyo belli çok emek harcıyo ama keşke çocuklar yapabilde daha daoğrusu yetiştirebilse

mesela dünkü ödevimiz 15 sayfalık ö dergisi i,5 sayfa matematik fotokopi ,ne oyun oynamaya vakti kalıyo nede başka bişiylri merak edip okumaya

dün bitirmedik dergimizi sabah 5.30 da uyandık bitirdik ,okumaya hevesli çocuk okumaktan soğudu

15 sayfa mı?
gerçekten çokmuş.
bence hepsini bir günde yapın dememiştir..
acaba çocuklar mı yanlış anladı?
bize de dergi veriyor ben onu bazen ya yaptırıyorum ya yaptıramıyorum..

bizde b harfindeyiz..

birgün 17 sayfa dolu dolu fotokoi vermişti 3 sayfa fotokopiye üsütnden geçilip yapılıcak sonra deftrere yazılıcak,k sesine ilk geçtikleri gündü,öğretmeni aradım bunlar bu günmü yapılcak cuma gününe kadarmı diye sordum

bugünün ödevleri onlar ded,i çokmu geldi diye sordu bide
yapabildiği kadarını yapsın demişti ama o zamanda ödevi bitirmedn okula gitmeye alışır diye korkuyorum

birgünde
2 sayfa kitaptan, 8 sayfa dergiden ve 2 fotokopi okuma vermişti o ödev bize o kadar az geldiki ,inanamadım,belki artık böle devam etçek dedim ama 1 gün sürdü sadece

15- 17 sayfa bence çook fazla.çocuk hiç oyun oynamayacakmı?
onlar daha oyun çocuğu bence öğretmenle konuşmalısınız.

bizimkiler b harfini öğrendiler.maşallah sınıfımızın hemen hemen hepsi okuyo.
sizlerin kuzucuklarıda okumaya başlamış tebrik ediyorum onlarıda.

offff offf benım kızımla başım dertte okulu bır turlu anlıyamadı gıttı hıc caba göstermıyo tek derdı ne zaman bıtıcek ödevım kaç tane kaldı
selı harf ondeyse cok rahat okuyo ama sessız harf varsa zorlanıyo aynısını soyluyo mesela as okuyo sa yı okuyamıyo zorluyo zorluyo cıkarıyo
harflerı unutuyo ömrumun yarısı gıttı valla ne zormuş 1 sınıf perfonmans ödevlerımızde gelıyor hergun sızlerede gelıyomu

aynı sorun bizdede vardı tam kızımdan ümidi kesiyordum ataga kalktı 1haftada 2kitap bıtırdı. tabi ödül vardı sonunda winx şemsiyesi işine gelince cok güzel yapıyor

merhaba hanımlar benimde küçük prensesim birinci sınıfa başladı ilk zamanlar kabus gibiydi e harfini hayatım boyunca unutmayacagım iki sayfa e harfi ödevini sekiz saatte yazmıştı bende artık çıldırmıştım kendi kendime allahım alfabede yirmidokuz harf var daha ilkkindeyiz gerisinde ne yaparız diye hayıflanıyordum çünkü eli okadar agırdı ki siliyor yazıyordu allahım şimdi iki sayfa ödevi varsa en çok 45 dakikada bitiriyor çok şükür okumaya geçtik kendi kendine harflerin ses mantığını kavradı ben göstermedim yani bu ğün öğretmeni hikaye vermiş evde oku yarında sınıfta bana oku demiş o okudu bende dinledim tabiki akıcı okuma henüz yok hece mantığıyla ama bizim sınıf daha yeni y geçti benim kızımla birlikte on tane öğrenci var aynı şekilde okuyan çogunuz ödevlerin çokluğundan şikayetçisiniz bizimde ilk bir ay on sayfa dan aşa inmiyordu öğretmenimizle konuştuk oda şimdi vazlaca evde ödev yapmak isteyenlere veriyor onun dışında bir sayfa bir tarafı yazılıyor diğer tarafı okunuyor sizlerde konuşun bu sıkıntınızı öğretmeninizle çünkü öbür türlü çoçuğun dinlenme vakti kalmıyor allah hepimizin yavrularına zihin açıklığı versin emeklerini boşa çıkarmasın hepsinede başarılar versin

Krakerr gerçekten ödevleriniz çokmuş.Siz veliler toplantıda öğretmeninize durumu anlatırsanız iyi olur.Daha 7 yaşındalar oyun çocuğu bunlar.Hep ders olmamalı zaten bundan sonra yılllarca ders yapacaklar.

Benim kızımın yazısı kötüydü sonunda o da düzelmeye başladı yavaş yavaş.Bende okuma konusunda kızımda hiç zorluk çekmedim.Okula başlamadan zaten 3 harfli sözcükleri okuyabiliyordu o mantığı vardı.Kolay çözdü şükür.

okulumuz cadde üstünde arabalar vızır vızırrr..
kapı önü ana baba günü oğlumu öğlen okula götürürken yolda birini gördüm tanıdık ayak üstü konuşuyordukkk tam gözümün önündeee araba çocuğa vurdu..
birde panikatağim ben aklım çıktı elim ayağım boşaldı gözümün önünde olması beni çok etkiledi daha 2.5-3 yaşlarında çocuk yola fırladı bi anda..
hemen alıp götürdüler ama noldu bişi varmı hiç bişe bilmiyorum..
bu okullar neden hep cadde üstü en işlek yerlerdeki aklım çıkıyo bişi olucak diye sağdan soldan habure araba kollamakdan başım dönüyo..
ve birde oğlumda gördü çok korktu..
aman çocuklara dikkat...

"d" sesiyle ve hızlı hızlı ilerlemeye devam ediyoruz arada "a" , "e", "ı" gibi sesleri yazarken yutuyo oğlum yazmıyoo..
bunu nasıl öğreticem bilmiyorum sürekli dişkkat etmesini söylüyorum ama defterini koltrol ettiğimde mesela..
dondrma(u sesi), attnmı(ı sesi) gibi sesleri yazmayı unutuyo..

Nasıl bu sesleri daha iyi kavratıcam bilmiyorum.. şaşkınım..

Bizim oğlanda d sesini bitirdi yarın s sesine geçiyor.Bizim ödevlerimiz 5 ya da 6 sayfa oluyor 4 ünü akşamdan, 2 sini sabah kalkınca yapıyor kendini öyle ayarladı.artık eli de hızlandı çok çabuk bitiriyor ödevlerini sabah ta biz kalkmadan bitirmiş oluyor.ayrıca benim dağınık mı dağınık oğlum kıyafetlerini katlayıp asmadan yatağını toplamadan evden çıkmıyor.öğretmenin toplantıda soracak odasını topluyor mu toplamıyor mu dedim ve sonuç mikemmelçok şükür sorunlarımız kalmadı tabi şimdilik

bizim sesler bitti:44: en son j gördüler 15aralıkta okuma bayramı olacakmış galıba biz 5.kitaptayız :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…