İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

oğlum sabahçı eşim gelene kadar ödevimiz bitmiş oluyo.
4 yaşında bir oğlum daha var.
abisi okuldan gelince kavga dövüş beni çok yoruyolar bu arada bide ödev yaptırıyorum
küçük abisini çok kıskanıyo.
oğlum okumayı bildiği için okumada zorlanmıyoruz,
yazmak için hiç özenmiyo çünkü aklı kardeşiyle oyun oynamakta.
artık çocuklara durun yapmayın demekten çoooook yoruldum.

bizimkiler enson ı yı öğrendiler.öğretmeni oğlumdan çok memnun.
hatta okuması için eve kitap gönderiyo...

arada kalem kaybediyoruz.unuttuğu bişey olmadı.okuldan çok heyecanla çıkıyolar unutmaları normal.

:nazar::nazar:maşallah oglunuza böyle devam etsin biz okumada zorlanıyoruz bildigi halde söylemiyor sıkıştırınca okuyor yazmamız güzel

merhabalar

Biz K harfine geçtik dün 2 sayfa ödevimiz vardı onu apar topar yapıp öğretmenimize hediye almaya gittik oğluşumun beğendiği oldu ya öğretmenimizde umarım beğenir .

Cuma günü ara karneyle geldi oğlum baya şaşırttı beni türkçede okuma iyi diğerlerinin hepsi çok iyi aslında okumayıda bilen bir çocuk niye öyle verdi diye şaşırdık bugün babamız sormuş sesi çıkmıyor kulağımı dayayıp duymaya çalışıyorum demiş bize gelince carcar okula gidince sesi çıkmıyormuş sıpanın.
Bu kadar olduya çok şükür diyorum.

Bizde çok eşya kaybediyoruz yaklaşık bir ay başkasının hırkasıyla gitti geldi etiketinden anladım değiştiğini en son geçen hafta bulmuş öğretmende değişti . Kalemin silginin haddi hesabı yok zaten .

selam hanımlar
uzun zaman oldu buraya gelemeyeli!
bizimkiler yarın k sesine geçecekler. artık hızlanacaklarmış. her perşembe sınav oluyorlar. cuma günleri geliyor kağıtlar eve. bazen hepsi doğru çıkıyor bazende her cümlede bir iki yanlış olabiliyor. özellikle r yazarken elini fazla indirdiğinden n gibi oluyor. sınavlarda bir istikrar yok yani. okuma fena değil. öğretmende biraz yükleniyor. bu hafta başından beri j ve ğ hariç tüm seslerin olduğu kitaplar gelmeye başladı. biraz takılsa da okuyor. matematikte onluk birlik öğrenmeye başlamışlar :)

sesleri tanıma ve birleştirmede morpanın çok faydası var. takılanlara tavsiye ederim.

Dün sınıfca öğretmenleriyle Anıtkabire gittiler.
giderken serviste şarkılar söylemişler eğlenmişler.
öğretmenler günü için öğretmenimiz kesinlikle maddi değeri olan bişey istemiyorum,
sadece sınıfça çiçek olabilir demiş.oğlumda öğretmenine kart yaptı.
iki gündür y çalışıyolar yarın s yi verecekmiş.

burdaki ögretmenlerimizinde günü kutlu olsun:KK3:bizde gömlekkravat aldık ögretmenimize ögretmenimiz gömlekleri deniyecekmiş evde olmayanları van a göndercekmiş ne güzel düşünmüş

merhabalar

Biz K harfine geçtik dün 2 sayfa ödevimiz vardı onu apar topar yapıp öğretmenimize hediye almaya gittik oğluşumun beğendiği oldu ya öğretmenimizde umarım beğenir .

Cuma günü ara karneyle geldi oğlum baya şaşırttı beni türkçede okuma iyi diğerlerinin hepsi çok iyi aslında okumayıda bilen bir çocuk niye öyle verdi diye şaşırdık bugün babamız sormuş sesi çıkmıyor kulağımı dayayıp duymaya çalışıyorum demiş bize gelince carcar okula gidince sesi çıkmıyormuş sıpanın.

Bizde çok eşya kaybediyoruz yaklaşık bir ay başkasının hırkasıyla gitti geldi etiketinden anladım değiştiğini en son geçen hafta bulmuş öğretmende değişti . Kalemin silginin haddi hesabı yok zaten .

bizim oğlan da 15 gündür başkasının hırkasıyla gidip geliyor o kadar haber yolladım hala ses yok çalışmasam çoktan gideceğim ama ben de öğlen çalışıyorum maalesef.bugün nihayet u sesine geçmişler bana yavaş gidiyorlar gibi geliyor yanılmıyorsam geriden gelen öğrencilerin olması muhtemel.

biz bugün y bitirip yeni sese geçeriz

hızlanmaya başladık

sınıfın durumu hakkında pek bi bilgim yok 1 aydır toplantı olmadı

bizim öğretmen genelde geriden gelen 10 kişiye göre ayarlıyodu ama onlarda yetişti heralde sınıfa hızlandıklarına göre

bizim bide ablamızda o okulda kardeşiinin eşyalarını topluyo ben sık sık gidip topluyorum

oda buna güveniyo heralde iyice dağıtıyo kendini:KK8:

merhabalar

bızde k harfındeyız dun akşam zorla ders yaptık baktım zorladıkça saçmalıyo bıraktım bende cok zorluyo benı cokk geçen babası aldı okuldan akşam bı baktım evde 2 tane hırka :KK9:hırkamızı kaybettık bulduk ama hala ıcıme sınmıyo acaba bızımmıkalemler sılgıler kaybolup duruyor :18:

arkadaşlar ben sınıf öğretmeniyim ve 1leri okutuyorum bu sene.. benim size tavsiyem hangi seslere geçmişseniz onlarla hece tablosu oluşturun ve çocuklarınıza sık sık tekrarlattırın. okuyamıyorsa ve yazamıyorsa bu heceleri çalıştırın. biz y harfini bitirdik pazartesi s harfine geçiyoruz. bu hece tablosu çok işe yarıyor. şimdi öğrencilerime ödev hazırladım hece tablosunu ben yapıp eve yolluyorum siz de burdan alabilirsiniz ekliyorum kolay gelsin :KK34:

1. Sınıf Günlüğü Dokümanları Sayfa-88

Merhabalar ,

Benim kızımda 1.sınıfa gidiyor.Bugün Y harfine geçecekler.Okuma konusunda bir sıkıntımız yok hikaye kitapları veriyor öğretmenleri evde okumaları için birkaç günde okuyup geri götürüyor öğretmeni yenisini veriyor.Fakaaat yazmaya gelince kargacık burgacık bir yazımız var.Kocaman kocaman bastıra bastıra şeklinde.Bir ara söyleye söyleye düzeltmişti ama şimdi yine bildiğini okuyor.Bir an evvel bitirmek için yazıyor.Sonra kendisi de okuyamıyor yazdıklarını :) Sınıftaki diğer arkadaşlarının yazılarını görünce şoke oldum zaten.İnci gibi yazanlar var maşallah.Ödevlerinde 5 cümle yazdırın diyor öğretmen ben son zamanlarda 6-7 yazdırmaya çalışıyou ki yazısı düzelsin diye.Bu arada ingilizce kursuna göndermeyi planlıyorum anadolu yakasında early step diye bir kurs var bileniniz var mıdır ? Bu yaş çocuğuna oyunla eğlenceli bir şekilde öğretmek daha yararlı olur kanısındayım.

herkese iyi akşamlar arkadaşlar...tüm kuzucuklara rabbim zihin açıklığı versin.bizde ara karnemizi dün aldık,çok şükür hepsi çok iyi...:KK9:öğretmenimiz çok memnundu zaten çok şükür rabbime karnemizde iyi geldi.okumamız iyi öğretmen sürekli kitap yolluyor,yazımızda güzel.ben düşünüyorum ama aceba hayat bilgisi matematik işin içine girince napıcaz.şimdilik okuma yazma olaylarındayız hepimiz sistemi kavradık çocuklarda iyi maşallah,diğer dersler başlayınca yine kafayı yermiyis aceba burda cümleten:KK53:

biz daha "k" geçicez yarın..
"u" ları çözemeden "k" geldi çattıı hayırlısı olsun bakalım..
biraz cümle yazdırdım pratik olsun diye yarın zorlanmasın..

merhaba anneler..
Bende oğlu 1. sınıfta olan bir anneyim..
Oğlum şimdi y sesinde
Tüm harfleri okumayı biliyor ama..
Gazete falan okumaya çalışıyor..
Ama yazısı inci gibi değil:)
İnşallah inci gibi yazdığını da görmek nasip eder Rabbim..

Benim en büyük derdim ödevlerini yapmaya zamanımızın kısıtlı olması
5 te çıkıyor okuldan ve başlayana dek 7-8 oluyor..
Ödevler 3-6 sayfa oluyor

merhaba anneler..
Bende oğlu 1. sınıfta olan bir anneyim..
Oğlum şimdi y sesinde
Tüm harfleri okumayı biliyor ama..
Gazete falan okumaya çalışıyor..
Ama yazısı inci gibi değil:)
İnşallah inci gibi yazdığını da görmek nasip eder Rabbim..

Benim en büyük derdim ödevlerini yapmaya zamanımızın kısıtlı olması
5 te çıkıyor okuldan ve başlayana dek 7-8 oluyor..
Ödevler 3-6 sayfa oluyor

merhaba bende vaktimizin kıstlı olmasından yakınıyorum. benim kızda 4:30da gelıyor eve üstünü degiştir yarım saat bir saat dinlen derken babamız geliyor yemek yıyoruz sonra 1saat çalışıyoruz 8:30da yatıyoruz sabahta 7de kalkıyor nezaman kitap okutcam nezaman ödev yaptıracam 2sayfa oluyor ödevimiz okuma oluyor birde kitap vs yetişmiyor:KK50: bu arada ara karnemiz geldi hepsi cok iyi bol bol kitap okusun dye not yazmış ögretmenimiz:KK31:

bizimki yarım gün okulda ama gene yetişemiyoruz. tam gün okulda olan çocuk ne zaman dinlenip ne zaman yemek yiyip ne zaman ders yapıp bide tekrar ve okuma yapacak. vardır tabi yapan çocuk ama biz zorlanıyoruz. oflaya poflaya oluyor. o değil de çocuk okumadan soğuyacak diye korkuyorum. kitap görmek bile istemiyor artık :KK43:

merhaba bende vaktimizin kıstlı olmasından yakınıyorum. benim kızda 4:30da gelıyor eve üstünü degiştir yarım saat bir saat dinlen derken babamız geliyor yemek yıyoruz sonra 1saat çalışıyoruz 8:30da yatıyoruz sabahta 7de kalkıyor nezaman kitap okutcam nezaman ödev yaptıracam 2sayfa oluyor ödevimiz okuma oluyor birde kitap vs yetişmiyor:KK50: bu arada ara karnemiz geldi hepsi cok iyi bol bol kitap okusun dye not yazmış ögretmenimiz:KK31:

Bize ara karne falan vermediler henüz..
Benimki bayağı geç yatıyor canım
dün 11 de yattık
ödevler 5 sayfa
okuma yapamadı
kendisi okumuş biraz

gerçekten zamanım kısıtlı
bir de hamile hamile
birde 4. bebek...

Bize ara karne falan vermediler henüz..
Benimki bayağı geç yatıyor canım
dün 11 de yattık
ödevler 5 sayfa
okuma yapamadı
kendisi okumuş biraz

gerçekten zamanım kısıtlı
bir de hamile hamile
birde 4. bebek...

sabah kaçta kalkıyor bayagı geç yatıyormuş 5sayfa ödevde cokmuşşş:KK19: one öyle yaa bız 2sayfayı yaptırasıya baygınlıklar gecırıyoruz:KK53: maşallah canım 4.yemi hamilesin Allah yardımcın olsun :KK53:benım 2tane ufaklıkta 2yasında suanda kendime ve çocuklarıma karsı yetersiz hisediyorum hiç birseye yetisemiyorum :KK50:

sabah kaçta kalkıyor bayagı geç yatıyormuş 5sayfa ödevde cokmuşşş:KK19: one öyle yaa bız 2sayfayı yaptırasıya baygınlıklar gecırıyoruz:KK53: maşallah canım 4.yemi hamilesin Allah yardımcın olsun :KK53:benım 2tane ufaklıkta 2yasında suanda kendime ve çocuklarıma karsı yetersiz hisediyorum hiç birseye yetisemiyorum :KK50:

^Canım sabah 8 de kalkıyoruz.
Bazen 7:45 de
8:30 da çıkıyorum evden zira
evet ödev çok.
Allah bağışlasın yavrularını
benimkilerde 3 yaşında ve 15 aylık

^Canım sabah 8 de kalkıyoruz.
Bazen 7:45 de
8:30 da çıkıyorum evden zira
evet ödev çok.
Allah bağışlasın yavrularını
benimkilerde 3 yaşında ve 15 aylık

Allah yardımcımız olsun. aminn cümlemizin evladını canım zor işin cok küçük ler daha
diger arkadaşlardan hiç ses yok kolaylaştı herhalde okumaları :KK31:biz ğ ye geçtık ama daha 3. kitabı bitiremedik:KK50:

oyyy hanımlar bakıyoum bunalımlardayız.benim baştan beri derdim ödev yetiştirememekti zaten benim gibi olanlar varmış çok şükür.biz anca 17.45 gibi evde oluyoruz malum öğlenci.evde yemek yoksa hemen mutfağa geçiyoruz benim 1 saatim yemek yaparken geçtiğinden onuda yanıma alıyorum fotokopi ödevler oluyor yazma falan işte yanımda onları yaptırıyorum bu arada karnım çok aaaççççç diye bağırıyor ama napalım anca yetişiyorum.yemek pişince hemen mutfakta yemeğini yediriyorum bilg.açıyorum sevdiği bişeyi izliyor bu arada,konuşuyoruz sohbet ediyoruz.yemek bitiyor,ödeve devam ediyoruz.9 civarını buluyor bazen bitmesi 10 a kadar oyalanıyor istediği bişeyle.sonra yatak.sabah erken kalkıyor 8 de anneme gidiyor babasıyla.bazı yazma ödevi ananeye kaldığı oluyor yada okuma falan..bende 8 de işbaşı yapıyorum..eğer akşam yemek derdimiz yoksa o zaman süper hemen yemek yiyip ödeve oturuyor,erken bitebiliyor haliyle yada bazen az ödevi oluyor,sonrası ona kaldığından ikimizde mutlu bitiriyoruz günü:KK6:

X