İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

başarcaklar inşallah. üzülme ben çözümü dedemizde buldum ondan biraz çekiniyor kafayı dagıtamıyor çalışmak zorunda kalıyor. seninde öyle bir tanıdıgın varsa ondan yardım istesen.

ögretmenimiz tekerleme vermiş bize şu yogurdu sarımsaklasaktamı saklasak sarımsaklamasaktamı saklasak ezberliyecekmiş:18:

bizde dün 3. sınavımızı olduk..
"n" sesine kadar okuyup yazabiliyoruz "o" sesi verilmiş dün ondada pek problem çıkcanı sanmıyorum..
tek sorunumuz takılıyoruz..
çok ıkınıyoruz okurken
yavaşız..
2. dönem dakikada bilmem kaç kelime okudular diye yarışlar yapılcak harfleri karıştırmasa
Ton ton ninene anlat dicek misalen...
nina ( e yerine a diyo bazen) ayyy nine diyoo düşününce önce düşünse biraz atlamasa sazanım sorun olmucak..

ayy dün 9 tane 1. sınıf annesi bir araya geldikkk aman Allahımmm..
(gecen seneki anasınıfı arkadaşlarımızın anneleri)
biri diyoo onu okuyamıyoo öteki diyoo ödev yapmıyoo bennn elle diyorum o araba elinde vın vınnn geziyo diyoo
Hepsi aynııı çok sorun etmeyin

Son düzenleme:
bizde r sesindeyiz

benim oğlanda r leri kelime içinde söylemiyo bazen

r ,n,l hepsi karışıyoo

ay dün ranalar dedirtene kadar ,dedirtemedim zaten

lalalar diyo nalalar diyo dili dönmdedi bi türlü

öğretmenimize göre durumu çok iyi çok hızlı öğreniyo diyo ,inşallah böle devam eder

aynen bızde de r ler oldu n yazılışlarını bıle aynı yapıyo bı ranamız eksıktı irilerini dedırtemedım bı turlu dılı dönmedı

bizde bugün epeyce ödev yaptık 2 gündür postu sermiştik bugüne kaldı.yazması kuması iyi hala onat ile oltan karışsada. haftasonu ilk kuma serisi bir kitap aldım henüz görmediği harfler olsada serinin sonuna doğru olan kitabı okuyabildi.ö-ü-k-g-y-m gibi harflerden oluşan cümleleri heceleyerek okuyabiliyor.bi görseniz nasıl havalarda nasıl kendine güveni geldi anlatamam
öğretmeni bide defterini temiz tutmasını beğenmiş durmadan söylüyor.bu ara şımarmanın doruğundayız

birleştirme mantığını kavrayınca okuyabiliyolar

şu havalara girme işi bizdede var ,napalım idare edicez biraz şımarıklıklarını

kolay değil okumayaı öğreniyolar

Selam,benim oğlumda 2005 aralık sonu doğumlu,ben bu yıl göndermedim.bu sene anasınıfında 3.senesi bir sene daha çocukluğunu yaşasın ve yaşını doldurupta gitsin istedim.öğretmenler genelde kendi yaşıtlarıyla gitmesinden yana ama pedagoglar aynı şeyi söylemiyor.Kısmetse bundan sonra ömürleri okumakla geçicek zaten.Şimdi yorumlarınızı okuyunca doğru bir karar verdiğimi daha iyi anlıyorum.

çok iyi yapmışsın okula vermemekle,çocukluğunu yaşasın

kızlar brnmi kafama bişey takılıyo

bu gün yine 10 sayfalık fotokopi vermiş dolu dolu ,noktaların üzerinden geçip yazıcaklar sonra yaklaşık 5 sayfalık fotokopi deftere yazılcak ,seri bir şekilde okuyana kadarda okutulcak bu günkü ödevimiz

mmm sesini bu gün gördüler ne kadar kelime varsa hepsini vermiş ,uzun uzuzn metinler vermiş,siyah beyaz resimsiz sadece sayfa dolusu metin

deftere hiç bişey yazamadık biz 4 sayfa fotokopi yaptık 1 sayfa metnin üzerinden geçtiksadece 1 sayfayı 1 kere okuyabildik çoğu okulda görmediği kelimeler uyku saati geldi yatırdım

sanki bu öğretmen yükü tamamen bizim üstümüze atıyomuş gibi geliyo bana ,sanki ben öğretiyorum çocuğa okumayı yazmayı bugün mm yi güzel yazamıyodu m den başka herşeye benziyodu biraz uğraştık oldu ,sınıfta ne yapıyolar merak ediyorum
benim oğlan şimdiye kadar öğrendiklerinin ancak%25 ini okulda öğrenmiştir
ilgisiz veli olmak varmış ,özendim bak şimdi onlara

okuyamayan çocuklarla birebir ilgilendiğini biliyorum,okuyanlarda nasıl olsa evde öğreten var diyemi düşünüyo bilemiyorum

kaynak dergilerimiz vzr çok güzel kitaplarıda yeterli,ödev kitabıda var bu fotokopilerde ne oluyo anlamadım

off çok dertliyim bu akşam

bizim hoca geçen sene bunu itiraf bile etmişti veli toplantısında, benim özel öğretmenlerim var dedi hatta sayı da verdi, yani diğer velilere çocuğunuzun eğitimini sallamıyorsunuz demek için, genelde böyle dolanbaçlı yolları tercih ediyo
insan çocuğunun eğitimini şansa bırakmamak için çocuğunun özel öğretmeni oluyor, bi reklam vardı ya; Benim annem hem doktor, hem aşçı, hem kuaför, hem özel hoca... vs. vs.

Allah bagışlasın canım benim inanki endogru kararı vermişsin tecrübeyle sabitir :)

Birinci sınıf öğrencisi olmak zordur.
Çocuğu birinci sınıfa giden anne olmak daha zordur.:2:
Birinci sınıf öğretmeni olmak en zorudur.
Tecrübeyle sabittir.

Selamlar...
"r" de bittii..
harfler arapsaçı olduu..
sınıf genelimiz iyimiş..
ara karnemizi aldık hepsi çok iyi..
tek fotokopili ödevlerimizleee yeni seslere devamm

merhabalar

geçmiş bayramınız kutlu olsun ,
biz bir hafta tatil yaptık burnumuzdan geldi sanki hiç uğraşmamışız gibi en başa döndük bütün aylarca gitmiycem yazmıycam deyip direnen çocuğumu ne güzel düzeltmiştik okulu sevip yazılar falan düzelmeye başlamıştı ki pazartesi sabahı gene gitmiycem deyip kalktı zorla gönderdik okula.
Tabi anane ,dedeler , babanne hepsi özlemiş olarak acayip şımarttılar
Neyse gidene kadar gidince sevip geri geliyorda bir ton ödev bu sefer ödev yapmıycam çatışması ne kadar zormuş bu sene nasıl geçecek bilmiyorum.
İlk akşam neyse verilenlerin yarısını yaptık öğretmende yazmış ödevlerini tamamla diye dün akşamda geri kalanını bide ek verilenler var tabi onları tamamladık uykumuz gele gele mola pazarlığı yaparak
"m" harfindeyiz dergimiz bu akşam bitecek sanırım .
meteler , mineler bizdeydi dün akşam

bizimde naileler ,emineler ,emeller gitti

onur ve umut geldi

ödevleerle boğuşup duruyoruz

bu gün 3 sayfa fotokoi vardı ,deftere 1 sayfa yazılcak vardı ,az ama bütün günümüzü aldı ,extra bi çalışma yapmaya zaman kalmıyo
netten bir sürü sunular indirdim ,hem vakit yok çocuk bakmak istemiyo ,pc ye bile oturmuyo heryerden okunacak bişeyler çıkıyo diye

biz ağır ve emin adımlarla ilerliyoss galibaa "r" devam..
1 sayfa f0tokopi okuma 1 sayfa hece bulmaca var..
ama benim oğlan extra deftere hergün 1 sayfa yazıyor ben öğretmenden önde gidiyom yafss
Ben dün defterine Erol-tere-otel- gibi şeler yazdırıp cümle kurdurmuştum( minimininirlerden buldum cümleleri) baktım bugün öğretmen erol tere otel yazdırmışş
öğretmenden önde gidiyom oğlum öğrenmiş biliyo halde gidiyo okula

ooo biz uçuştayızd m s ş ö y z ögrenivermişisiz:44:bende anlamadım biz daha d deyiz tabiögretmenimiz bugün ödüllerin toplamı karşılıgında plastik top vermiş hediye pek mutluyduk

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…