İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bizede salı günü n yi hissettirmişti öğretmen

dün de nalan,nail,tan,nil,altan toplanıp bize gelmişler bayağı zorlandık n ile ilgili ne kaadar kelime varsa hepsini 1 günde vermiş okuyun ve yazın diye
zorlandık bayağı
bizim öğretmen yavaş gitti gitti birden hızlandı

kızlar yardım 'let,lat,tat,tal bunlardaa çok zorlanyoruz tat dicene 'tıat' diyo napabilirim siz nasıl bir yol izlediniz...

ben a ve e için okutan harf(sesli harf)

l ve t için sessiz harf diyorum

a ve e yi okuyoruz l ve t yi okuyomuş gibi yapıp kandırıp a-e yı okuyoruz diyorum o zaman tıı diye uzatamıyo,kandırıyoruz deyince hoşuna gidiyo oyun gibi geliyo
ben herşeyi oyunla yaptırmaya çalışıyorum

çocukların öğretmenlerini sevmesi gerçekten çok çok önemli.dün akşam gelmiş bana
-"anne biliyomusun öğretmenimiz bize ne dedi?"
-noldu ne dedi ? dedim.
-"sizi dağlar kadar çok seviyorum dedi" diye sevine sevine söylüyordu.bizim öğretmen erkek olmasına rağmen sevgisini çok iyi gösteriyor sağolsun biz çok memnunuz.öğlen okulda sıraya geçtiklerinde öğretmen hepsinin başını sıvazlar okşar,rabbim bozmasın..amin...

bizimkide erkek ve ben erkek öğretmen olmasını özellikle istedimmm..
Şükür ayhh bide şöle tıkır tıkır okuduklarını görsek bi ıkınmadann dünyalar bizim olsaaaaaaaa

yaşasınnn 3. kitaba geçmişiz yeni sesimizde y

çok sevindim

bizim öğretmende uçuşa geçti o dayız
ben bayrama kadar iiileriz diyodum ama

nn lerde benim oğlan biraz takılıyo

bu gün gerçi n için okuma belgesi almış ama benim içime sinmedi

aliyecim y desiniz çocuklar zorlanmadımı peki bütün sesler birbirine karışmadımı

öf bizim öğretmen yine çok ödev vermeye başladı ,çekilmiyo artık
saat 3 t3n beri mola vermeden dergiyi bitirmeye çalıştık

6 sayfada o ile ilgili fotokopi var ,yarın toplantı var isyan edicem artıkkk

bizimkide erkek ve ben erkek öğretmen olmasını özellikle istedimmm..
Şükür ayhh bide şöle tıkır tıkır okuduklarını görsek bi ıkınmadann dünyalar bizim olsaaaaaaaa

olacak arkadaşım oda olacak elbette.bende erkek olsun diye resmen yırtınmıştım.çok doğru bir karar verdiğimi görüyorum ve mutluyum.bu akşam çıkışta kzıım koşa koşa geldi anne dedi cuma günü beslenme getirmicez okula dedi.niye dedim.öğretmen hepimize döner ekmek ayran ısmarlıcakmış dedi.valla öğrenci olasım geldi kızımın sınıfında birden

bu ara ödevler çok şükür dozunda yani çok bunalmıyoruz."o" harfiyle ilgili yazıları var.bulmaca şeklinde genel tekrar vardı.1 adet fotokopi N harfiyle ilgili."anne et naneli,nine naneli et al" yazıp duruyoruz.bide 15 maddelik sayfa hazırlamış öğretmen kağıda.bugüne kadar öğrendikleri seslerden-kelimelerden 15 cümle kuracaklar.hepsini bitirdik şükür şimdi cumhuriyet bayramıyla ilgili resim yapacaklarmış öğretmen beğenirse panoya asacak dedi.bakalım neler olacak

bende erkek öğretmen diye ttuutranlardanım

şimdilik memnunuz ödevler hariç sınıf geneli 2005in 6. ayından sonra doğanlr haliyle yapamıyolar çok ödev verince yapıcaklarınıda zannetmiyorum ben ama öğretmenimiz elleri alışsın diye çok veriyomuş öf anlamadım gitti

dün nette gezerken gereksiz ödevin çocukları aptallaştırdığını öğrendim bilimsel bi açıklama her çocuğa ayrı ödev verilmesi lazımmmış ,oda imkansız gibi gözüküyo bizim ülkemizin şartlarında

benim oğlan şimdiden aptallaştı çocuğun öğrenme isteği kalmadı ,tek derdimiz ödevleri yetiştirmek
bizi sorulaara boğan çocuğun soru soracak vakti kalmıyo

fazla ödev gerçekten çocukları boğuyor amaç öğrenmekten yazmaktan çıkıp aman yetiştirelim hadi hadi baskısına dönüşüyor.ortasını bulmak lazım ama sağolsun öğretmenlerimiz veriyorlar düşünen yok bu yavrular eve gelip hiçmi dinlenmeyecek hiçmi oyuncaklarıyla oynamayacak.bide etüde verenler var,saat sabah 10 da gidiyor çocuk 12 de çıkıp okula geçiyor.aylık 200 tl diye konuşuyorlardı.valla kimse yanlış anlamasın hani ihtiyaç halinde tabiki bizde gereğini yaparız ama sanırım bazı anneler kendilerini üzmek yormak istemiyorlar,bi bayan vardı ayyy dedi ben hiç kendime vakit ayıramıyorum etüte vericem falan dedi.nerde çalışıyorsunuz dedim zannettim ki çalışan bayan.ev hanımıyım dedi.sanırım bizler canımızın kıymetini bilmiyoruz takmışız bi tarafımıza bir motor koş oraya koş buraya...:84:

aynen benim oğlanı ben çok yapmaya zorlasam(öğretmenimiz çok vermiyor her gün 1 fotokopi sayfası) ben yapsın diye bbiraz fazla zorlayınca karıştırmaya başlıyor..
her zaman okuduğu kelimeleri okuyamıyor at yazıyosa taa demeye başlıyor çok yapınca..
bende akşam fotokopi ödevini yaptırıp deftere ğretmenin yazdırdıklarını okutuyorumm..
sabahda deftere bi kaç satır yazdırıp hikayeler var öğrendikleri harfe göre onlardan okutuyorum
çocuğu boğmaya gerek yok

zorlanıyoruz ama biraz ben takip edemiyorum artık sesleri. bugün d ye gecmışler:26kumamız karısıyor ama yazmamız iyi.bügün ögretmen bize geldi odasına baktı kızım çok mutlu oldu çiçek getirmiş ögretmenimiz birde uctu sevinçten gün geçtikce birazdaha iyiyye gidiyor diyor bakalım
ayyy canım ya benımkı dayanamaz okula gitmiyvereyim der bukadar cok ödev verırse bızım ögretmen.bencede az ödev versin tiksinir çocuklar birde sizinki kaç saat ders görüyor merak ettim bizimki 8saat mişşş ben 7saat sanıyordum:26:

kimsecikler yok:44: şimdiden herkezin bayramı mübarek olsun hayırlı bayramlar

bizim bayram ödevimiz hergüne bir ödev vermiş 1.günü dinlenme günü yazmış nasıl yapıcaz bakalım hepsini tatile cıkıyoruz yarın :26:

bende şimdiden bayramınız mübarek olsun diyim..

bizim yine fotokopi ödevimiz var..
ama bolca okucaklarr şimdiye kadar verilen tüm fotokopi ödevlerimizi pörtföyde topladık gözden geçirip geçmişide okusunlar ş-s-b-r gibi sesleride verebilirsiniz cümle içinde dedi kulakları alışsın dedi..
dün hadi ses etmedim bugün biraz yap felan dedim tatil boyunca bişe yapmıcam havasında dolanırkenn yap dememle çocuk höng? oldu..
amam tatilllllllllll
Ödev yapılcak okuncak defterede yazıcaz dedim..
neyse yapmıcam diye diye 1 sayfa yazı yazdı okulda yaptıklarını okudu sonra yazdırdıklarımıda okudu..
yarın 1 sayfa daha yazar artık
ayy zorlayıncaa çok aksileşiyoo napcam bilemedim:26:
Laz damarı tuttu yine diyorumm

Son düzenleme:
bayramınız kutlu olsun.

bizim öğretmenimizde genel tekrar için fotokopi hazırlamış.
bol bol okumalarını, cümle kurmalarını istemiş.yarısını yaptık.
dün de m yi vermiş.

iyi geceler...

selam
hepimize iyi bayramlar :104:
bizim ödevimizde her güne 1 fotokopi ama ne fotokopi
çok çok oku bakmadan yaz.
n sesindeyiz. cuma o verir herhalde.

cokkkk yorgunummm yoldan dah gece geldikk sabah kızı okula gönderdim. ödevlerimizde yarım kaldı

bayram dönüşü herkese merhabaaaa
iyi bir tatil geçirdi bizim kız her güne bir fotokopi ödev vermiş ama biz biriktirip yaptık açıkçası sıkmadım da..hepsini bitirdi yetiştirdi çok şükür.şimdi 2 gün okul sonra tatil ne de olsa haftasonu eksikleri kalırsa bol tekrar yaptırabilirim diye düşünüyorum.
bizimkiler hala yığınla oltan'lı inal'lı alaattin'li cümle kuruyorlar.geçen gün geçerken diş hekimi yazan tabelayı okumaya çalıştı tabii sadece diş kısmını okudu ben müdahale etmeden.bingo yu okudu bide banyoda duran yumuşatıcıyı.öğretmeni kitap vermişti bugün geri götürdü bakalım ne dicek öğretmeni.8 adet seri kitaptan 7 numara vermişti düşünün artık
bakalım bugün hangi ödevle gelicek.okul çantamı paramparça oldu kızlar sizin ne alemde.aldığım yere götürdüm dikeriz dedi tutacak tarafı kalmamış ki neresini dikecekler.bizde arefe günü yeni bi tane aldık orjinal winx'mişşşş yazık olmuş bizim çocukluğumuza valla

slm kızlar benım kızımda 1. sınıfta 2005 aralık doğumlu sınıfın en kücügü tabı işi gücü oyun ders yapmak cok zor gelıyor:18:ömurum yarısı gıttı valla ugraşmaktan bu kadar zor olucagını tahmın etmemiştim bugun r sesıne gectıler bı okuyo bı okuyamıyo önden seslı harf gelırse daha kolay okuyo
valla napıcam bılmıyorum ama bana geldıler hatamı ettım acaba seneyemı verseydım okula

ahh canım yaa keşke seneye verseydin ama is işten geçti. benim kız temuz 2005dogumlu ben bile pismanım:44: ögretmenimizde bünye olarak çok küçük keşke seneye verseydiniz dedi ama iş isten gecti:18:aşıcaz insallah bunları ilk günler 2 satır yazamıyorlardı simdi daha iyiler ama bizde okumada çok zorlanıyoruz yazması iyi

bızde okumada zorlanıyoruz öğretmenımız yapar dıyo ama benım kızım ders yapmak ıstemıyor kendını da olmaz mecbur verse vermıyo aklı başka yerlerde
zaten 3 yıl anaokuluna gıttı bu senede anaokulunu kaldıramazdı evde dursada olmıcaktı en ıyısı okula başlamasıydı anaokulundakı öğretmenlerıde bızı teşvık ettı ama kızım bızı sok ettı umdugum gıbı olmadı hayırlısı bakalım inş bı an önce okumayı yazmayı kavrarlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…