İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Bizim öğretmen k yı verecekmiş bugün.
ödevimiz genelde 1 sayfa fotokopi olduğu için rahat yapıyoruz.
bazen cümle kurma bazen 5-10 kere okuma şeklinde devam ediyoruz.
öğretmeni oğlumdan çok memnun inşallah hep böyle devam eder.
aşı için veli izin kağıdını imzalayalı 2 hafta falan oldu ama hala aşı olmadılar.

Bizim öğretmen k yı verecekmiş bugün.
ödevimiz genelde 1 sayfa fotokopi olduğu için rahat yapıyoruz.
bazen cümle kurma bazen 5-10 kere okuma şeklinde devam ediyoruz.
öğretmeni oğlumdan çok memnun inşallah hep böyle devam eder.
aşı için veli izin kağıdını imzalayalı 2 hafta falan oldu ama hala aşı olmadılar.

oo szin ödevler iyiymiş

demek 1 sayfa ödevlede çocuklar okuyabili-yomuşşş

bizden aşı için izin istemediler sadece not yollamışlar aşı olcak diye:KK53:

merhaba sizi takipteyim bide rları bitirmek üzereyiz yazılı oluyorlar aferin almış bu hafta daha iyi ama yazısı berbbat nasıl düzelecek:26:

oo szin ödevler iyiymiş

demek 1 sayfa ödevlede çocuklar okuyabili-yomuşşş

bizden aşı için izin istemediler sadece not yollamışlar aşı olcak diye:KK53:

bizimde sadece arkalı önlü ödevimiz oluyor genelikle .üstelik cok hızlıda gidiyorlar.birde sürekli okudukları 4sayfa fotokobi de cümeler var ekstra hergün onları calışıyor.b sesini de vermiş bu arada :KK55:uç ögrtmenim uç uç:KK55:

merhaba sizi takipteyim bide rları bitirmek üzereyiz yazılı oluyorlar aferin almış bu hafta daha iyi ama yazısı berbbat nasıl düzelecek:26:

merhaba ben sınıf öğretmenıyım ..cocugunuzun yazısı berbat yazmıssınız ..yazının guzellıgı çocugun kucuk kaslarıyla alakalıdır..kucuk kasları ne kadar gelısırse yazısı o kadar guzellesecektır..sıze tavsıyem bos zamanlarında oyun hamuru ıle oynatmanız veya stres toplarıyla egzersız yaptırmanız..kes yapıstır falıyetlerı de ıse yarayacaktır ..göreceksınız kı zamanla yazısı guzellesecek...2. sınıfta bu sorun muhtemelen kalkacaktır

bışey yapmadı çok şükür ama bazı arkadaslarım hastalanmış dedı
bugun ara karne almış dınleme ve okuması ıyı gerısı cok ıyı:):KK9:

bu gün herkez karne almış heralde

bizimde hepsi çokiyi

bu hafta sonu az ödev var

az dediğim daha öncekilere göre azz,

Merhaba hanımlar bende sizi takip etmekten kendimi alamıyorum.Katılımın daha çok olması için bende aktif olmak istedimve sizlerle paylaşacağım , fikir alışverişinde bulunacağım konular olacaktır diye düşünüyorum.Bizim evimizin de göz nuru 1.sınıfta ve her geçen gün büyüyen bir heyecanla biriktirdiği bilgileri ve gelişimini takip ediyoruz.biz m sesini bitirmek üzereyiz oğlum her kelimeyi takılmadan okuyup yazabiliyor diğer sesleri sorduğu zamanlar oluyor ve sesi verdiğimizde o kelimeyi de bir çırpıda okuyabiliyor.bizde durum şimdilik bu paylaşımlara devam:KK1:

ufff ufff sinirden ölüyorum benim eşim hiçççççççççç yardım etmiyor kızın ders çalışması için neymiş kafası götürmüyormuşşşş .benim kafam götürüyormu sanki adam 5dakka cekemiyor:KK57:sizin eşleriniz yardımcı oluyormu derslerine falan

ufff ufff sinirden ölüyorum benim eşim hiçççççççççç yardım etmiyor kızın ders çalışması için neymiş kafası götürmüyormuşşşş .benim kafam götürüyormu sanki adam 5dakka cekemiyor:KK57:sizin eşleriniz yardımcı oluyormu derslerine falan

benimkiler ikiz mecburen yardım ediyor..ama benim kızların biri kendine bile bıraksan yapıyor,biri biraz uğraştırıyor..o yüzden paylaşıyoruz;tabiki uğraşılması gerekenle ben ilgileniyorum..birde ufaklığım var artık bizim evi düşünün...:KK1::KK1:

ben yeni üyeyim benim kızımda bu sene 1.sınıfa basladı şuan o harfindeyiz ama çıldırıcam harfleri yanyana getirmeyi basaramıyo nasıl ögrenicek yardımcı olun çok zor tşk

bizimki geç geliyo zaten yardım etse ne zaman edicek.kaldıki bişeyden haberi yok ki ders nasıl çalışılır sistem nedir deftere yazılacakmı çocuk yazarken nelere dikkat edilecek :KK47:...bunlardan haberi olmayan bir adam çocukla aynı masaya oturur ders çalıştırmak isterse düşünün artık ne olur?:KK24:

bizimkide artık okumayı çözdü seri okuyamasada heceleyerek etraftaki herşeyi okuyor.cuma akşamı ödül koymuştuk saat istiyordu 2 aydır,onu aldık.okumayı çözdüğünde ödül olarak alıcam demiştim aldığımda bir sevindiki görmelisiniz,daha bir heveslendi..ödevlerini yaparken artık çok fazla eskisi gibi başında durmuyorum tabii çok zorlandığı bişey değilse...geçen baktım u harfini yapmış okuma yazma öğreniyorum kitabından.oysaki daha m harfini yeni bitirdiler neyse dedim ödev olarak verildiğinde rahat edersin.alem bi çocuklar valla:KK9:

Ben de tam bu duygular içindeyken sizi okudum.Çalışan biri olarak eve aynı anda girdiğimiz halde önce yemek sonra ortalığı topla daha bir sürü ıvır zıvır derken bi bakmışım çocukla oturup ders çalışıyorum zaten okulda yeterince kafam şişiyor.Gelelim bizim oğlandaki soruna iki üç günde bir mutlaka eşyasını okulda unutur suluğu,hırkası,montu,defteri derken bugünde beslenme çantası ile ödev kağıdını unutmuş sizin de bu tür durumlarınız oluyor mu yoksa bizim oğlan çok mu dağınık ve unutkan:18::18::18:

benim oğlum var canımm

ilk günden beri birşeyini unutmadan okuldan geldiğini hatırlamıyorum

cuma günü yağmurluğunu unutmuş,hırkayla çıkmış gelmiş

ne yapmak lazım bilmiyorum

Arkadaşlar merhaba,
benim kızımda 1. sınıf çalıştığım için okula gidip gelemiyorum cuma akşamı öğretmeni aradım m harfindelerdi durumunu sorayım diye, arkadaşlarından biraz geri dedi moralim alt üst oldu çok üzüldüm ki çocuk evde okuyor sadece yavaş okuyor mesela ol diyecek o+l= ol diyor buda normal değilmi yavaş okuyor ama sonuçta harfleri tanıyor, birde sürekli yer değiştiriyor öğretmenimiz bir erkekle oturtmuş geçen hafta kızımın bütün dikkati dağınıktı bu hafta oturmam onunla diyor başka bişiy demiyor öğretmenide söyledi oturmak istemiyor derstede beni dinlemedi diye ne yapcam bilmiyorum, dün eşim gitti okula çiçek açan bir kaç öğrenci var, sizinki ortalarda demiş ay napicam bilemedim ben bi sürü akşam yazdırılacak ödev oluyor, işten geliyorum çocuk okuldan yarım saat yemek yiyoruz ödev başına yaz yaz 9,30 a kdr ödev yapıyoruz okuma kartlarını anca 1 kez okuyabiliyoruz ki çocuğun artık yorulduğundan uykusu geldiğinden dikkati dağılıyor okumayı hızlı okuma sorununu nasıl çözeceğim arkadaşlar ben.

selamlarrrrr:KK3:

Benimde eşim yardımcı olAmıyor.. çünki gece 1 de geliyor:KK31:

neyseki oğlum fazla zorlamıyor beni

öğretmenimiz sınıf geneli benim vermediğim harfleri bile okuyabiliyorlar artık hızlanıyorum haberiniz olsun dedi..
"m" sesindeyiz..
artık hızlı hızlı geçicekmiş... tek fotokopi ödevimiz+ hece bumaca+ öğrendikleri harflerden uzun yazılar okuma+hergün 1 resim boyama..
bu şekilde ilerliyoruz şuan..
Benim oğlan ikizler burcu öğrenmeyi soru sormayı(bol bol bolca soru) çok seviyor..:nazar:

biz z sesindeyiz :KK31:aralıgın 15inde okumayı sökmüş olurlar dedi ögretmen ama benım kızın okadar süre içinde okumayı sökecegini sanmıyorummm:44:bakıcaz artık bırde dıger cocuklar 5. 6. kitaba gecmişler.bazıları ise 8. kitaba gecmişler benim kız daha 3.kitapda:KK30: 2kişi 3. kitaptaymış ahhh cadı kızım nasıl sökecek su okumayıııııııı:KK43:

oğlum sabahçı eşim gelene kadar ödevimiz bitmiş oluyo.
4 yaşında bir oğlum daha var.
abisi okuldan gelince kavga dövüş beni çok yoruyolar bu arada bide ödev yaptırıyorum
küçük abisini çok kıskanıyo.
oğlum okumayı bildiği için okumada zorlanmıyoruz,
yazmak için hiç özenmiyo çünkü aklı kardeşiyle oyun oynamakta.
artık çocuklara durun yapmayın demekten çoooook yoruldum.

bizimkiler enson ı yı öğrendiler.öğretmeni oğlumdan çok memnun.
hatta okuması için eve kitap gönderiyo...

arada kalem kaybediyoruz.unuttuğu bişey olmadı.okuldan çok heyecanla çıkıyolar unutmaları normal.

X