İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bayağı hızlı gidiyosunuz

biz bugün ii dedik

bizede çok yavaş geliyo sıkılıyoruz ama yavaş olması daha iyi

benim oğlan meğer okuyamayanlara özeniyomuş talatlarda beni çıldıtmıştı öğretmeni gayet güzel dedi ,sınıftaki en iyi öğrencim o dedi çok sevindim

karıştıranlara özenmiş,kuduranlarada özeniyo işimiz var onunla düz duvara tırmanıyo

bu geçen sene bizde de olmuştu, okula başlarken gayet akıcı okuyan oğlum, okul başlayınca hecelemeye başladı, niye böyle okuyosun diyordum, ee arkadaşlarımda öyle okuyo ama diyodu

kızlar kolay gelsin..biz geçen gün ilk yazılımızı olduk.1 eksiği çıkmış cümlelerinden.öğretmen söylemiş bunlar yazmış.altına çok iyi diye not düşmüş bizimkine öğretmeni.havalara uçuyordu okul çıkışında.durumumuz genel olarak iyi şuanda.öğretmenle tekrar görüşmeye gittiğimde memnun olduğunu söyledi.ama dün akşam sanırım hiç havasında değildi berbat bir ders çalışma geçirdik.bende kötüydüm başım ağrıyordu tahammülsüz bir akşamdı yani.til-lil-lit yazarken inanılmaz karıştırdı.bugün n ye geçiyorlar.akşama kesin 1 fotokopi 1 dergi verecek.
atilla ve alet küçük harfle başlayınca süper hem yazıyo hem okuyo ama büyük harf oluca duraksıyor anlamsız karıştırmaları var.bakalım bu akşam nasıl geçicek yeni harfimizle

bu geçen sene bizde de olmuştu, okula başlarken gayet akıcı okuyan oğlum, okul başlayınca hecelemeye başladı, niye böyle okuyosun diyordum, ee arkadaşlarımda öyle okuyo ama diyodu

evet aynen öyle canım ben farkedene kadar baya canım sıkılmıştı

senin oğlun okumayı bilerek başladı galiba maşallah

benim oğlum okumayı bilmiyo ama hep 1 ses önde gidiyo

dün i ye geçtiler o evdeki i dergisini sonuna kadar birlrştirip okuyabiliyo sonrada fantazi yapmaya başlıyo yanlış okuma fantazisi

ay biz daha yazılı olmadık

ben evde yapıyorum genelde hepsini doğru yazıyo

karıştırınca biraz sakin olmak gerekiyo ara verip daha sonra başlamak lazım bizde öle oluyo ,üstüste tekrarlayınca saçmalamaya başlıyo,

Dün bnm oğluşda tahtaya çıkmışş..

öğretmen fotokopi dağıtmışş okuyabilenler parmak kaldırsın demiş bnmki de parmak kaldırmış tahtaya çıkmış okumuşn alkışlanmış pek bi hoşuna gitmiş

birde oğlumun adı Yiğit Efe..

öğretmen dün ona TALAT demiş bi anlatıyo 5 gülüyoo öğretmen adımı şaşırdı bana TALAT dedi diyoo sırıtıyooo yumurcak

Bugün "i" ye geçicekmişiz.

dünde 1 sayfa fotokopi 1 sayfada(deftere)1,2,3 yazdılar..

bizde o dayız Allahıma çok şükür zor günlerimiz bitti...kendi nazarım değecek diye ödüm kopuyo valla....

Merhaba arkadaşlar , yazılanları okudum hepimiz de aynı endişeler ve telaşlar var ,allah kolaylık versin her birimize.
Kızım dün itibari ile " n" sesini öğrenmeye başladı.

Bugün ciddi ilk sınavını verecek , bakalım nasıl gelecek yazılı kağıdı :)
Öğretmenler farklı şekiller de çocukları okuma -yazmaya özendiriyor anlağıgım kadarı ile , bir site var üyelik ücretli bir incelemenizi öneririm.
Ben sanırım üye olacağım.. Morpa Kampüs okuma yazmayı çocuğa keyif verecek şeilde öğrettiklerini söylüyorlar...

biz bugun u ya gecmişiz ne cabukkk ögretmenimiz cumaya kadar 2.kitap biticek dedi :18:bizimkiler başardıkları bir şeyin karşılıgında gülen yüz alıyorlar ahşap tan küçük yuvarlak yuz 10tane olan hediye alıcakmış bizim 5tane olducok seviniyor benim kız

uu 3. grup sesi değilmi

biz daha yeni 2 . grubun ilk sesi ii deyiz

ödevleri biraz azaltmış bizim öğretmen
çok şaşırdım 1 sayfa değil 3 er satır yazın demiş inanamadım

normal, talat hocanın rüyalarına bile giriyodur, bir nesil nefret edecek talatlardan

uu 3. grup sesi değilmi

allah bozmasın canım, allah daha da az ödevler göstersin

Son düzenleme:
allah bozmasın canım, allah daha da az ödevler göstersin

amin amin canım
ödevin fazlası gerçekten bıktırıyoo

dün işte 2 sayfa fotokopi yazdık okuduk
3 er satırlık il,ile,ali,ili,li yazdık ,bayağı rahat geçti ödev faslı

merhaba uzun süredir yazılarınızı okuyorum,benimde 1. sınıfa giden oğlum var.okumayı biliyordu sıkıntı olurmu diye çok korkmuştum ama şimdilik sıkıntımız yok.el yazısı ona eğlenceli geldi okuluyla mutlu.devlet okulunda ve sınıf mevcudu 25.

bugün o yu öğrenmişler.
ödevlerimizi yaptıktan sonra ben ona öğrendikleri kelimelerle bulmaca hazırlıyorum onu çözüyo.

inşallah anneler çok yorulmadan çocuklar okumayı başarırlar.

uu 3. grup sesi değilmi

evet ya 3. grup ve bugun k ya gecmişis bune hız anlamadım 1sayfa arkalı önlü ekmek mek okul yazıcak birde kitaptan k yazıcak birde 2. kitabı okuması lazım yarın okutcakmış bu arada yarın ögleden sonra tatılmış okulumuz

merhabalar.öncelikle cumhuriyet bayramınızı kutlarım.biz o harfine geçtik.malum hafta sonu ödev çok uğraşıyoruz.herkese kolay gelsin.

bizd i'deyiz ama al tamam ama la'yı bilemiyor ali okurken a l i diye harfleri birleştirip okuyamıöyor ipin ucu kaçtımı ta en baştan mı çalışalım ama hikaye kitaplarını okuyor ama tek tek hecelerken karıştırıyor:18:

selam.
cuma günü i ile tanıştık. artık daha hızlı gideriz herhalde. i ile ilgili kelimeler okutttum sorunsuz okudu yavaş ama emin adımlarla ilerliyorlar.

Selamlar..

Bizde cuma günü 2. sınavımızı olduk..

ile. ete. tel. tat. ali ve diğerleri gibi kelimeleri cümle halinde 1 sayfa yazdırmışş sadece okumuş öğretmen bizimkiler yazmış 2. sınavımız bu bunda da sorun yok şükür..

"i" leride çözdük bakalım bu hafta nolucakk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…