İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bizdede aynı şekilde i ve n peşpeşe geldi 3 sayfa i dan ödev yaptık ertesi gün n dergisi geldi hafta sonu bitiririz inşallah dergileri.
Bu hafta baya iyi çalıştık öğretmenimizde doldurmuş aferin, bravo , sen süper bir çocuksun yıldızlar ben bile motive oldum :KK9::KK9:
oğlumunda maşallahı var okulda bütüngün oturan çocuktan bu hallere geldik şükürler olsun hep böyle gidicek diye çok üzülüyordum.

umarım böyle devam eder, evde ve okulda desteklenen çocuk gerçekten çok farkediyor. dikkat ettim bizim öğretmende güzel yazdıklarından çok biraz hataları olan ve düzelttiği sayfalara daha çok aferin yazıyor, bizim kıza hata yapmışsın denmiyor hemen küser surat değişir, sanırım öğretmen bunu farketmiş yazıyı kırmızı kalemle düzeltmiş sonra bizimki öğretmenin gösterdiği gibi düzgün yazmış öğretmen de o sayfalara hep aferin yazmış hatta böyle bir yazısını panoya asmış, bu tarzı çok hoşuma gitti...

slm kızlar..bizde sorunlulardanız malum..okulda tek nokta bile koymuyor..o yüzden orda yapmadığını evde yaptırıyoruz ve haşatımız çıkıyo onunda bizimde...öğretmeni aradı eşim okulda hiç yazmıyo sıkıştırın diye...okulda yapmıyomuş evde yaparım diyormuş öğretmeninde canına minnet kapat defteri diyo sanırım..offf çok üzülüyorum ya...
bu hafta T ye geçtiler...ve de okumaya..tabi bizimki okumada da çok zorlanıyor..le la te yi bile okuyamıyor..bugün okula gttim durumunu sormaya..öğretmn fena değil biraz düzeliyo dedi ama hiç içime sinmiyo bu durum..şu senenin sonunu bir göreydik..hergün geliyo şu okudu bu okudu kitap dağıttı defter dağıtt öğrtmen diyip duruyo...kendide içerliyo biliyorum ama heves yok..aklı daha anaokulunda..dikkat eksikliği var..bebek gibi davrnıyo bazen çıldırtıyo....

slm kızlar..bizde sorunlulardanız malum..okulda tek nokta bile koymuyor..o yüzden orda yapmadığını evde yaptırıyoruz ve haşatımız çıkıyo onunda bizimde...öğretmeni aradı eşim okulda hiç yazmıyo sıkıştırın diye...okulda yapmıyomuş evde yaparım diyormuş öğretmeninde canına minnet kapat defteri diyo sanırım..offf çok üzülüyorum ya...
bu hafta T ye geçtiler...ve de okumaya..tabi bizimki okumada da çok zorlanıyor..le la te yi bile okuyamıyor..bugün okula gttim durumunu sormaya..öğretmn fena değil biraz düzeliyo dedi ama hiç içime sinmiyo bu durum..şu senenin sonunu bir göreydik..hergün geliyo şu okudu bu okudu kitap dağıttı defter dağıtt öğrtmen diyip duruyo...kendide içerliyo biliyorum ama heves yok..aklı daha anaokulunda..dikkat eksikliği var..bebek gibi davrnıyo bazen çıldırtıyo....

bizde sizinle aynı durumdayız.benim oğlumda okulda az yapıyor evde canımı alıyor.biz bugün n'ya geçtik.eski okumaları çok güzel okuyor ezbere ,farklı yerde görünce la le ta söyleyemiyor.ben bugün rehberliğe gittim.pazartesi oğlumla görüşücek.bana dediği fazla sıkmayın çok sıkılan çocuklarda özgüven kaybı olur daha sonrasında sınav stresi yaşar dedi.şimdilik bu kadar.kolay gelsin hepimize.

dün kızımla beraber ödev yaptık. bende onunla beraber yazdım yarış yaptık:KK17: benn kızımı anladım benım bıle ellerım agrıdı :26:el yazısı nezormuş:KK19:ne tefaruatlı bir r yazcak asagı in çizgiyi tekrar gec amannn beee:KK52:

bir yıl daha anaokuluna göndermeyi düşündünüz mü ya da öğretmen veya rehberlik bu konuda bir şey söyledi mi.
söylemedilerse derste yapıyordur nazı sizedir.

öğretmen sınav yaptığından bizde dün böle yaptık..
hiç bakmadan ben söledim oğlan yazdıı şimdiye kadar ne öğrendilerse böle böle ezberden kaçınıp düşünürek sesleri tekrar ederek yazmayı okumayı öğrensinler
yazdı sonra okudu..

öğretmen sınav yaptığından bizde dün böle yaptık..
hiç bakmadan ben söledim oğlan yazdıı şimdiye kadar ne öğrendilerse böle böle ezberden kaçınıp düşünürek sesleri tekrar ederek yazmayı okumayı öğrensinler
yazdı sonra okudu..

bizimde ödevimiz 5kere okutup yazmak vardı ama okuyamıyor yazmaya gelince yazıyor .:KK31:

bizimde ödevimiz 5kere okutup yazmak vardı ama okuyamıyor yazmaya gelince yazıyor .:KK31:

okurken takıldığı kelimelerde oluyor benimkinin..
ama ona hep diyorum hecelere böl oku..
yazarkende içinden tekrarla kelimeyi harfleri gözünün önüne getirmeye çalış diyorum her hafta sınav olucaklar öğrendikleri kelimelerden
canım yazdır sen söyle o yazsın böle karışık sonra okut..
bide şey iyimiş öğretmenimiz öle dedi bulmaca..

öğrendikleri tüm kelimeleri boş bi kağıda karışık yazın dedi sırayla diil ama böle biri yukarı biri aşşa dağınık sonra ona o kelimelerden birini söleyin bulsun yuvarlak içine alıp aşşaya yazsın ve yazdığını okusun dedi..

3 tanede fotopiki ödevimiz oldu böyle bulmaca şeklinde evdede sürekli yapın dedi..

yazarkende içinden tekrarla kelimeyi harfleri gözünün önüne getirmeye çalış diyorum her hafta sınav olucaklar öğrendikleri kelimelerden

öğrendikleri tüm kelimeleri boş bi kağıda karışık yazın dedi sırayla diil ama böle biri yukarı biri aşşa dağınık sonra ona o kelimelerden birini söleyin bulsun yuvarlak içine alıp aşşaya yazsın ve yazdığını okusun dedi..

3 tanede fotopiki ödevimiz oldu böyle bulmaca şeklinde evdede sürekli yapın dedi..

bu hafta sonu işimiz bulmaca çözmek oldu tam arkalı önlü 14 sayfa vermiş öğretmen 3 güne böldük yaptık en sonlarda yavrumun sabrının sınırları taştı "anne talatı bulmayalım olurmu" diyor talatta gözünün önünde duruyor .
Ama bulmacanın bayabi faydası var düz yazı yazmaktan daha eğlenceli en azından.

bu hafta sonu işimiz bulmaca çözmek oldu tam arkalı önlü 14 sayfa vermiş öğretmen 3 güne böldük yaptık en sonlarda yavrumun sabrının sınırları taştı "anne talatı bulmayalım olurmu" diyor talatta gözünün önünde duruyor .

Aynen canım hatta öğretmenimiz şaşırtma amaçlı ela ayda et, at bunun gibi bazı kelimeleri hem kücük hem büyük harfle yazıyor ve aynı kelimeyi bi kaç defa, ezber yapmıyolar harfleri tanıyıp kelimeyi öğreniyorlar

gecenlerde bulmaca verdi ögretmenimiz ama birde evde bende deneyeyım bulmacayı bakalım:KK31:cok zorlanıyoruz ama bugun bıraz daha ıyı gıbı

14sayfamııııı:KK30: biz 3sayfayı yazıp okuyacagız diye canımız cıkıyor :KK53:14sayfayı düsünemiyorummm benım kız ödevin sonuna dogru cokk yoruluyor sapıtıyor okuyamıyor karıştırıyor:KK37:o talat yokmı talat ı arıyorum ben simdi onat mine rana nalan erol altan geldi bizlere talatttt nerdesin:KK55::KK9:

14 sayfa ödev biraz fazla olmuş sanki ama alışıyor çocuklar.
bizimki bugün aferin almış pek mutlu olduk. diktede gayet iyi. morpanın faydası çok.

:) le la te'yi bile okuyamıyor yazmışsınız gülümsettiniz beni :) zaten onlar işin mantığı.. onları ezberlemedn okuduktan sonra gerisi geliyor.. ben de 1. sınıf öğretmeniyim 13 öğrencim var özel okul gibi olmasına rağmen aynı sıkıntıyı yaşıyorum.. el al gibi ünlüyle başlayanları çabuk kavrıyorlar ama ünsüzle başlayınca birleştirmede zorluk yaşıyorlar çok sıkmayın (tabi boşlamayın) sıkmadan sevdirerek ders çalıştırmaya bakın ve evde de sürekli yapabiliyorsun bu daha ii oldu şunu da yapsan çok daha güzel olacak gibi yapıcı cümlelerle motive ederseniz işiniz kolaylaşır die düşünüyorum kolay gelsin saygılar..

dün öğretmenimiz sınıf genel olarak iyi yazıp okuyabiliyorlar 5-6 kişidışında dedi(o çocuklarımızda başından beri öyleler )
yazıp okuyamayan velilerle (zaten her akşam gitmeyin bekleyin diyor onlara)birebir görüşüp yönlendiricem dedi neler yapacaklarını öyle bakalım iyiyiz biz gidişattan memnunum ben:KK16:

14sayfamııııı:KK30: biz 3sayfayı yazıp okuyacagız diye canımız cıkıyor :KK53:14sayfayı düsünemiyorummm benım kız ödevin sonuna dogru cokk yoruluyor sapıtıyor okuyamıyor karıştırıyor:KK37:o talat yokmı talat ı arıyorum ben simdi onat mine rana nalan erol altan geldi bizlere talatttt nerdesin:KK55::KK9:

siz baya hızlısınız canım ya biz n yi bitirdik anca o,m,r üç harf önceden gidiyorsunuz. Herhalde bugün bizim o ya geçecek öğretmenimiz dünde 2 sayfa fotokopi vermiş onları yaptık.

Biz bayağı geriden geliyoruz sanırım daha it lerle uğraşıyoz..
1. okuma kitabımız bitmedi..
Birara fırsat bulursam öğretmenle konuşmaya gitcem ,
bakalım nasıl durumu bana iyi geliyor ama bakalım öğretmenimiz ne diycek

kızlar biz yavaş yavaş ilerliyoruz,bugün t lere yeni geçtik,ela,lale bunlarda zorlanmadık ama t gelince bakalım ne olucak hepinize kolay gelsin...:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

siz baya hızlısınız canım ya biz n yi bitirdik anca o,m,r üç harf önceden gidiyorsunuz. Herhalde bugün bizim o ya geçecek öğretmenimiz dünde 2 sayfa fotokopi vermiş onları yaptık.

gercekten bende hızlı gittiklerine inanıyorum ki daha benim kız n yi yeni kavradı biz 1.kıtabı yenı bıtırdık.atlı kovalıyor sanki :KK19: ögretmenimiz 3. kitaba başlayanlar var dedi sınıfta 2. kıtabı bıtırmeyen 3kiş varmış bunlardan bırıde benim kız:KK50:bana gören anca cocukları sıkmaya gerek yok sindire sindire:KK20:bugün okulda 1sınıf babalarına çigköfte gecesi düzenlemişler babamız gidecek

X