İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bizde bugünü atlattık..
ilk 2 tenefüs bekledim ama o tenefüslerde beni pek sallamadı
annee felan dedi geldi az yanıma sonra koşturmaca aradaşlarıyla
sonra eve geldim beklemedim akşam da bizim öğretmenmizin düzeni acayip hoşuma gitti..
bütün 1. sınıf öğretmenleri saldı çocukları kapıdan annesini bulan koştu bulamayını koyun sürüsü gibi topladı anneniz hangisi? anneleri nerde acep diye beklendi durdu..

Bizim öğretmenimiz velilere geri çekilin uyarısı yaptı 2şerli sıra halinde bahçenin ortasına kadar getirdi almayın çocukları ellmeeyin dedi..
bir kaç açıklama yaptı eksiği olanlara sonra konuşmam bitti burda olan veli çocuğunu alsın dedi..

böyle devam ederse super..
Büyük sınıflardan korkuyordum ama maşallahı var 1. sınıfların 2.3 sınıflarla aşık atıcak boydalar maşallah..

dertliyim yaaa kızımın okulda yaptığı çizgi tamamlama ve boyamaları görseniz resimleri karalama çizgiler çift çift satırdan çıkmış ama böyle değildi evde çok düzgün yapıyo geçen sene anasınıfı öğretmeni çok memnundu makası gayet güzel kullanıyodu şimdi hiç beğenmiyorum niye böyle yaa kafayı yicem sınıfta öyle çekingen felan da değilmiş parmak kaldırıyomuş derse katılıyomuş ama gel gelelim hergün tembihliyorum annecim yapıyosun sen bunları neden böyle oluyo diye ama yok hep böyle gidicek diye çok korkuyorum.....

dotomes sen şimdi yukarıda yazdığın yazıyı kızım değil oğlum diyerek oku ve ben yazdım farzet.
şaka gibi aynılar. bugün türkçe kitabından 3 sayfa yapmışlar. bulutlar süper ama diğer 2 sayfa ... inanamadım. gözü kapalı yapsa bu kadar kötü olur ancak. yaptığı resim karalamadan ibaret. neden böyle bilmiyorum. yarın öğretmeniyle konuşup anlatayım diye düşünüyorum çünkü ne oura olsun söyleyin dedi. buda söylenmez diye düşünmeyin 1 sınıf çok önemli dedi.

bizde bugünü atlattık..
ilk 2 tenefüs bekledim ama o tenefüslerde beni pek sallamadı
annee felan dedi geldi az yanıma sonra koşturmaca aradaşlarıyla
sonra eve geldim beklemedim akşam da bizim öğretmenmizin düzeni acayip hoşuma gitti..
bütün 1. sınıf öğretmenleri saldı çocukları kapıdan annesini bulan koştu bulamayını koyun sürüsü gibi topladı anneniz hangisi? anneleri nerde acep diye beklendi durdu..

Bizim öğretmenimiz velilere geri çekilin uyarısı yaptı 2şerli sıra halinde bahçenin ortasına kadar getirdi almayın çocukları ellmeeyin dedi..
bir kaç açıklama yaptı eksiği olanlara sonra konuşmam bitti burda olan veli çocuğunu alsın dedi..

böyle devam ederse super..
Büyük sınıflardan korkuyordum ama maşallahı var 1. sınıfların 2.3 sınıflarla aşık atıcak boydalar maşallah..

erkek öğretmenlere çok kanım ısındı. hani hep kadın olsun diye beklenir ya erkek öğretmenler bunu yıkmak için daha çaba sarfediyor sanki. bizim okulda 2 kadın 1 erkek öğretmen var. erkek öğretmen bugün okula girerken bahçeye indi. çocukları sıraya soktu. mum gibiydi hepsi ama çok mutlular. velilerle konuştu. çıkıştada sizinki gibi gene sıraya sokup annelere teslim etti. bizim öğretmenler bahçeye inmedi bile :)

chessim sizin ilk gününüz nasıl geçti

gel anlat azcııkk:KK62:

ay canım sorma ya, baylıverecektim o kadar kalabalıktı ki, bi çocuk için iki üç veli gelmiş düşün, sıcak bi taraftan, hocalar bas bas bağırıyor velier geri çekilsin diye ama hiç dinleyen kim, eziliyodum valla
:KK53::KK53:

oğlumun sınıfı değişmemiş, en sevdiği arkadaşıylada oturdu keyfi yerindeydi, yeni gelen öğrencilerde olmuş

öğretmen bi ilk günden klasik kafadan fırçasını attı klasik, öyle olacak böyle olacak, bozuşuruz, çirkin yüzümü görürürsünüz tarzı beyanatlar havalarda uçuştu, güzeldi yani ilk günümüz
:KK1:

listede verilmiş akşam onları topladık geldik marketten şimdi oturduk kitap defter kaplıyoruz

sizin çocuklar naptı bugün veli ve çocuk selini görünce, geçen hafta iyidi yanlızdılar

kızlar sulu boyanın içinden küçük metal bi tüp çıktı o zımpırtı ne olaki acaba:KK53::KK53::26:

dotomes sen şimdi yukarıda yazdığın yazıyı kızım değil oğlum diyerek oku ve ben yazdım farzet.
şaka gibi aynılar. bugün türkçe kitabından 3 sayfa yapmışlar. bulutlar süper ama diğer 2 sayfa ... inanamadım. gözü kapalı yapsa bu kadar kötü olur ancak. yaptığı resim karalamadan ibaret. neden böyle bilmiyorum. yarın öğretmeniyle konuşup anlatayım diye düşünüyorum çünkü ne oura olsun söyleyin dedi. buda söylenmez diye düşünmeyin 1 sınıf çok önemli dedi.

erkek öğretmenlere çok kanım ısındı. hani hep kadın olsun diye beklenir ya erkek öğretmenler bunu yıkmak için daha çaba sarfediyor sanki. bizim okulda 2 kadın 1 erkek öğretmen var. erkek öğretmen bugün okula girerken bahçeye indi. çocukları sıraya soktu. mum gibiydi hepsi ama çok mutlular. velilerle konuştu. çıkıştada sizinki gibi gene sıraya sokup annelere teslim etti. bizim öğretmenler bahçeye inmedi bile :)

çarşamba günü bizimde veli toplantısı var ozaman söylesemmi? akşam şunu da düşündüm her gün düzgün yaptığın ders için yıldız vericem sana 10 yıldızda bir ödül desem acaba düzelirmi? babası eve geldi gösterdim bak bugün okulda yaptıkları buda evde yaptıkları diye; düzelir alışır diyo ama bende öğretmen yaptıklarını görüyo sonuçta bu kadar kötü görünmesini istemiyorum diyorum hayır evde yaptıklarınıda ben yaptım sanıcak

eğer konuşursan yaz bakalım ne dicek öğretmen..............

chess anasınıfında dağıtıkkları boyadan çıkmıştı. renk açıcıymış galiba. bizde 1 yıldır aynen duruyo. ellemedik hiç :)

bizim okulda çok kalabalıktı. hele çıkışta oğlumu bulamayacağım sandım :O bide tören uzun sürdü. güneşin altında pişti çocuklar. oğlum hergün böylemi deyip duruyo :)

ay canım sorma ya, baylıverecektim o kadar kalabalıktı ki, bi çocuk için iki üç veli gelmiş düşün, sıcak bi taraftan, hocalar bas bas bağırıyor velier geri çekilsin diye ama hiç dinleyen kim, eziliyodum valla
:KK53::KK53:

oğlumun sınıfı değişmemiş, en sevdiği arkadaşıylada oturdu keyfi yerindeydi, yeni gelen öğrencilerde olmuş

öğretmen bi ilk günden klasik kafadan fırçasını attı klasik, öyle olacak böyle olacak, bozuşuruz, çirkin yüzümü görürürsünüz tarzı beyanatlar havalarda uçuştu, güzeldi yani ilk günümüz
:KK1:

listede verilmiş akşam onları topladık geldik marketten şimdi oturduk kitap defter kaplıyoruz

sizin çocuklar naptı bugün veli ve çocuk selini görünce, geçen hafta iyidi yanlızdılar

bizimde öyleydi müdür bağırıp duruyodu veliler çıksın diye ama dinleyen yoktu okul bide sabahçı öğleci bahçe küçücük bütün sınıflar artı veliler ben izdaham olup çocuklar ezilecek diye çok korktum kızımda çok tedirgin oldu ama bundan sonraki günler daha iyi oluyo diyolar 1. sınıflarda diğer çocuklardan 5 dk daha önce çıkarılacakmış konuştum servis rehberide sınıftan alıcak ...

dotomes:

öğretmenle konuşunca yazarım
az önce oğlumla konuştum. (aynı düşüncelerle :) ) ödev vermiş öğretmen yaptı gayet güzel. öğretmen ben yaptım sanıcak dedim. senin evde güzel yaptığını bilemez sonuçta onun önünde yaptıklarını görüyo ve seni öyle tanıyo dedim. üzüldü :KK43: artık düzgün yapıcam diyo ama ben anladım sorunu.
benim oğlum çok geveze. 2,5 yaşına kadar konuşmadı ozamandan beri arayı kapatmak istermiş gibi hiç susmuyo. sanırım okuldada böyle anlattıklarından çıkardığım bu. öğretmen en öne masasının önüne oturtmuş. sanırım öğretmenini çok yoruyor ve konuşmaktan derse konsantre olamıyor.
oğlumla konuştuktan sonra öğretmenle görüşmem gerektiğini daha iyi anladım. öğretmenin yönlendirmesiyle sonuç alabilmeyi umuyorum.

özlemkg:

valla ben de konuştum soruyorum neden kızım diye bilmiyorum diyor üzerine gidersem soğur diye korkuyorum..... en iyisi öğretmenle konuşmak bende çarşamba konuşayım ................

çarşamba günü bizimde veli toplantısı var ozaman söylesemmi? akşam şunu da düşündüm her gün düzgün yaptığın ders için yıldız vericem sana 10 yıldızda bir ödül desem acaba düzelirmi? babası eve geldi gösterdim bak bugün okulda yaptıkları buda evde yaptıkları diye; düzelir alışır diyo ama bende öğretmen yaptıklarını görüyo sonuçta bu kadar kötü görünmesini istemiyorum diyorum hayır evde yaptıklarınıda ben yaptım sanıcak

eğer konuşursan yaz bakalım ne dicek öğretmen..............

düzelir canım merak etme, bence bu konuda fazla baskı yapma çünkü o zaman çocukların beynine ben kötü çiziyorum zaten annemde kötü çizdiğimi düşünüyo demekki ben bu konuda kötüyüm diye şartlanılar, ve o çizim asla düzelmez, öyle inanır çünkü, inan ki böyle test edildi onaylandı yani

o yüzden bence yorum yapmasan daha iyi kızına karşı, benim oğlan da geçen sene ilk dönem korkunç yazıyodu, şartlanmasın diye hiç kötü demedim hep güzel dedim, sene sonuna doğru gayet güzel yazmaya başladı

evde güzel okulda kötü çizmesinin nedeni, arkadaşlarına yetişmek için acele etmesi olabilir, ama evde rekabet etçek biri olmadığı için güzel çiziyodur

sen en iyisi öğretmenine sor normalmi bu diye muhtemelen normal diyecektir, artık bi uyarıda da bulunursa bu uyarıyı kızınla paylaşmadan çalışırsınız
:13::13:

bu arada evet canım 5 dk önce çıkıyolar hatta 15 dk önce bırakanlar öğretmenler bile var

Son düzenleme:
chess anasınıfında dağıtıkkları boyadan çıkmıştı. renk açıcıymış galiba. bizde 1 yıldır aynen duruyo. ellemedik hiç :)

bizim okulda çok kalabalıktı. hele çıkışta oğlumu bulamayacağım sandım :O bide tören uzun sürdü. güneşin altında pişti çocuklar. oğlum hergün böylemi deyip duruyo :)

heee, ailecek çözmemiştik ne olduğunu saol:KK1::KK1:

bizimkiler bugün
resim yapmışlar
hamur oynamışlar
çizgi çalışmışlar(fotokopi)
turkçe 3 sayfa çizgi yapmışlar
matematik şemsiyeye kadar olan kısım
hayat bilgisi ilk 2 sayfa

bana biraz çok geldi ama müfredat böyle galiba. sizinkilr neler yapmış
ben hayat bilgisi ve mat beklemiyordum.

Bizde daha tık yok
sadece kitapdan görsel konu anlatım yapmışlar birde resimler içinde doğrı olan davranışları boyayın demişler..
çizgi çalışması felan hafta sonu ödevde vardı dün yaptıkları sadece hamur oynamak, kitapdan görsel resimleri anlatmak olmuş..
Oğlumu kaldırmış öğretmen 2 sayfayı ona anlattırmış:KK17:
neler gördüğünü resimdekilerin neler yaptığını anlatmış..
Bir kaç kişinin yerini değişmiş oğlumun yanına bir kız öğrenci koymuş zaten düşüncesi 1 kız 1 erkek oturtmak idi..
Oğum çok hevesli bakalım ödevi sadece boyamak olmasına rağmen bana sesleri öğretsene dedi..
ve yeğenim 2. sınıfa geçti gecen seneki okuma yazma öğreniyorum kitabını bize vermişti..
e, k, l, y, harflerinin yazılışlarını bi kaç sıra yaptı kendi kendine.. o eski kitaba
hevesliyiz umarım böyle devam eder..

Bu arada dün tost koymuştum bugün 1poğça 1 simit istiyo benim ki:KK1:
afiyet bal şeker olsun dedim.. alırız

Serbest çizgi alıştırmaları
Düzenli çizgi alıştırmaları
e,l,a,t seslerinin okunuşu yazılışı
Sırasıyla diğer sesler,
Serbest okumaya geçiş.

Bu süreç normal bir öğrenci için Aralık ayında tamamlanır,ocak ayına da uzayabilir.Acele etmeyin,asla da gereğinden fazla yazı yazdırmayın,yazıları bozulur.Seslerin yapılış yönlerinin olduğu fotokopiyi öğretmenin vermesi gerek veliler için.Onu takip edin.Çocuğunuz baştan nasıl öğrendiyse öyle gider.Sonradan düzeltemezsiniz yazılarını.Kolay
gelsin.

teşekkürler bilgilendirme ve destek için daphnis35 öğretmenim :)

hanımlar nerelerdesiniz

bizinkiler bugün kitaplardan birşey yapmamışlar. öğretmen fotokopi dağıtmış. onları yapmışlar ama eve gelmedi o kağıtlar. bol bol resimde yapmışlar.
1 sayfa boyama
2 sayfa çizgi ödevi vermiş.

öğretmenle konuştum.
bi problem yokmuş. biraz hareketli evde enerjisini atmaya yönelik oyunlar oynasın dedi. öğrtmenin verdikleri hızlıca yapıp sonra sıkılıyormuş. bu normal alışacak dedi.
sevindim.
birazdan ödev yapmaya başlayacağız.
kolay gelsin hepimize :KK1:

bizden havadisler bukadar.

merhabalar nasıl gıdıyor kaç gundur gıremıyorum kızın okulu ,eşimin ameliyatı falann yogun gectı. hersey cok guzel gıdıyor şükür bugun okula kendi başına servis le gitti geldi:)sorun yoktu neşeliydi. okulumuz guzel ögretmenlerimiz iyideee öglen yemeklerini okulda yıyorlar pazartesi günü baktım el kadar cocukların elıne 1kase corba, 1kase pılav tavuk, 1kase makarna patataes porselen tabaklarda verdiler ellerıne tepsi ile hadi otur masana:KK56: benım kız zayıf taşıyamadı:KK50: ben yardım ettim. başka cocuk düşürdü kırdı herseyı üzüldü yemek yemedi :KK50:bize okula kayıt yaptırırken yardımcı teyzeler anaokulundaki gibi önlerıne koyacaklar 2ay sonra yavaş yavaş kendileri alıcaklar demişlerdi:KK19:müdüre söyledim alışsınlar diye yaptık dediler üstlerine dökselerse ya porselen biryerlerını keserse :KK20:offf bugun nasıl yedı bılmıyorum anlatmadı...birde benim kızın anaokulundan arkadası var baska sınıfta tenefuste benim kızı buluyor resmen kullanıyor yok senanın canı meyvesuyu istemiş yok şeker istemiş kızdım vermedım para:KK20: zaten para harcamak yasakmış... bugun cantasına kek koydum ac kalırsa yesın dıye arkadaşı kapmış yemış bizim akılıyada azcık vermiş.eve geldı benım kekımı aldı yedı aglıyo:KK19: nasıl kızdım annem kızıyo sende getir evden de dedim bakalım yarın sut ıle kek koyacam cantasına kendı yerse tabi:KK53: cok yazdımm:KK30:

tehlikeli canım ya, büyük olsalar bile birbirlerine çarpabilirler bi taraflarını keserler allah korusun, zorları ne illaki porselen olcak diye, evde bile korkuyorum ben benimkinin eline porselen vermeye, şu kırılmaz camlardan veriyorum duralex midir nedir:KK53::KK53:

tabildot tarzı metallerden kullansalar ya

ali_ye
öncelikle geçmiş olsun.
birçok özel okul 1. ve hatta 2. sınıfların yemeklerini masaya hazırlıyor. öğrenciler hazır masaya oturuyorlar. sizinki niye yapmadı acaba. diğer velilerde şikayetçidir bu durumdan çocuk o kadar yemeği nasıl taşısın. bence ilk toplantıda düzelir bu durum. merak etme.

chess
o kırılmaz dedikleri tabaklar unufak oluyor. tecrübeyle sabit :)

benim oğluş öfleye pöfleye bitirdi ödevini akşamdan ki yarın istediği oyunu oynayabilsin.
bu çizgi çalışmaları çok önemliymiş.
sabır sabır ya sabır :)

merhaba hepinize...

Sizinkilerin de kitapları elinize geçmiştir sanırım.Size sormak istediğim türkçe kitabının biz de sadece 2. si var 1. si yok.Sizde de öyle mi acaba?

günaydın..

Bizde hala boyama felan yapıyoruz..
10 tane çocuk hala kalem tutmayı bilmiyo dedi öğretmen bey..
sınıfta vuran ve tüküren varmış:97: çocuğu bi görim uyarcamm
herkese tükürüyormuş felan
Öğretmen ceza vermiş ona tahtada bekletmiş
Oğlum daha kafasına göre birini bulup arkadaş edinemedi:44:
Kalabalığada alışık değil tenefüslerde ürküyo yavrumm
ilk kalemimizide kaybettik:2:
kolay gele..

X