İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bizimkide bayramdan sonra diğer sınıflar ile birlikte başlayacakmış..okula bugün gidenler ayrıntıları paylaşırsa sevinirim :)

kızlar okulumuza gittik geldik az durduk öğretmenimizle tanıştık kitap falan dağıtılmadı cumaya kadar ancak dedi öğretmenimiz yarın beslenmeyle resim malzemeleri istedi bu arada kaynak kitap alıcaz bencede gerekli zaten ama oğlum acayip heyecanlıydı gece tuvalete götürürken bile ödevlerimi nası yapıcam diye sayıklıyodu sabahta oğlum kalk dedim hemen fırladı anneeeeeee okuuuul diye bağırarak
ayy çok etkilenmiş halbuki şimdiye kadar hiç belli etmemişti onu hemen rahatlattım

ŞEBNEM
sen benden betermişsin ben dört buçukta yattım 6 buçukta ufaklık mızırdanda kalktım biraz sonra yine yattım 8 bucukta laktık kahvaltımızı yapıp okulumuza gittik
zaten okul evimizin karşısı

buarada bizim sınıf mevcudum şimdilik 18 geçen yıllar hep 40-45 kişilikmiş bu netten kayıt iyi oldu galiba tabi nakil falan olmazsa

TERLıK

yazıcı performans ödevleri çin gerekliymiş yıl içinde yani diğer velilerden duydum

HEPıMıZE HAYIRLI OLSUN

başarılı bi sene geçirirler inşallah
gittik, geldik, sevdik, sevindik
öğretmenimiz bayan orta yaş üzeri
sadece tanışma yapıldı
ağlayanda vardı gülende cok şekerlerdi hepside
25 kişiyiz gayet güzelbi sınıf mevcudu
herkeslere hayırlı ve uğurlu olsun 2009-2010 öğretim yılı

evett biz de gittik geldik, ilk günümüzü hayırlısı ile tamamladık. Tabi elimizde uuzuuun bir kırtasiye listesiyle birlikte. Başladık paraları vermeye. Bugün geç girdiler derse, öğretmen tüm velileri çıkardı sınıftan sonra teneffüs yaptılar. Ondan sonraki derste tüm okulu gezdiler öğretmenleriyle. Bizim sınıfta 30 kişi civarı gibi. Orta yaş üstü, oldukça deneyimli ve başarılı olduğu söylenen bir öğretmene düştü kurada. okula girerken bizimkilere birer küçük çukulata verdiler güzel bir sepetin içinde. Okul bitiminde de öğretmeni hepsini tek tek öperek gönderdi. Bir de resim çektik öğretmeniyle ilk gün hatırası. Yarına yanlarında resim defteri ve kuru boya götürecekler. Ertesi gün de sanırım oyuncak götürülecek. Yarın ayrıca veli toplantımız var. işte ilk gün hikayemiz böyle.
Yazıcı performans ödevleri için gerekebilir. Hatta renkli yazıcı daha bile iyi olabilir ama şart değil. Sonuçta bastıracağınız şeyleri bir internet kafeden de bastırabilirsiniz. Bunca masrafın arasına onu da sokmayabilirsiniz. Zaten performans ödevleri kasım sonu filan gibi en erken başlıyor.

merhabalar bayanlar, ilk günün heyecanı hala yaşıyor olmasınız ne güzel....

elimde bir sürü dokuman var ancak direk ekleyemiyorum siteye. bu konuda curly e özel mesaj attım. gelen cevabı bekliyorum, gelen cevaba göre hareket edeceğim..

bizde gittik öğretmenımızle tanışdık resim defteri güzel yazı defteri boya kalemı istedi ilk gün güzel geçti

Kalem Tutmaya Hazırlık Oyunları

çocuklarımızn küçk kasları yeterince gelişmediği için çalışmalar esnasında çok çabuk youlabilir. kasları geliştirmek için evde minişlerinizle yapabileceğiniz hareketler...

1. HAREKET:
Kollarını öne uzatarak sağ elini, hızı giderek artacak şekilde (önce yavaş,sonra hızlı,sonra daha hızlı) aç, kapa.
a.Kollarını öne uzat.
b.Sağ elinin parmaklarını avuç içinde toplayarak elini kapa.
c.Sağ elinin parmaklarını öne doğru uzatarak aç.
ç.Ellerini açıp kapamaya devam et.

2. HAREKET:
Kollarını öne uzatarak sol elini, hızı giderek artacak şekilde (önce yavaş,sonra hızlı,sonra daha hızlı) aç, kapa.
a. Kollarını öne uzat.
b.Sol elinin parmaklarını avuç içinde toplayarak elini kapa.
c.Sol elinin parmaklarını öne doğru uzatarak aç.
ç.Ellerini açıp kapamaya devam et.

3. HAREKET:
Lâstiği al. Uçlarından tutarak çek.
a.Bir elinle lâstiğin bir ucundan tut.
b.Diğer elinle lâstiğin öteki ucundan tut.
c.Ellerini zıt yönde hareket ettir.
ç Ellerini birbirine yaklaştır.

4. HAREKET:
Ellerini göğüs hizasında yumruk yaparak baş parmaklarını kendi ekseninde döndür.
a.Ellerini göğüs hizasına kadar kaldır.
b.Baş parmağının dışındaki parmaklarını avuç içine değdirerek topla.
c.Baş parmağını kendi ekseni etrafında döndür.
5. HAREKET:
Baş parmağın serbest, diğer parmakların bitişik durumda iken baş parmağını kendi ekseninde farklı yönlerde döndür.
a.Ellerini,avuç içi yere bakacak şekilde göğüs hizasında kaldır.
b.Baş parmağın dışındaki parmaklarını birbirine birleştir.
c.Baş parmağını yukarıdan
aşağıya çevir.
ç.Baş parmağını aşağıdan yukarıya çevir.

6. HAREKET:
Baş parmağın serbest durumda iken diğer bitişik dört parmağını el ayasına doğru bük, aç.
a.Ellerini göğüs hizasında kaldır.
b.Başparmağının dışındaki parmaklarını bükerek avuç içine değdir.
c Baş parmağının dışındaki parmaklarını öne doğru uzatarak aç.

7. HAREKET:
Parmakların birbirinden ayrık durumda iken parmaklarını sırayla baş parmağına dokundur.
a.Ellerini avuç içi yukarıya / aşağıya bakacak şekilde öne uzat.
b.ışaret parmağının ucunu baş parmağının ucuna değdir.
c.ışaret parmağının ucunu baş parmağının ucundan çek.
ç.Orta parmağının ucunu baş parmağının ucuna değdir.
d.Orta parmağının ucunu baş parmağının ucundan çek.
e.Yüzük parmağının ucunu baş parmağının ucuna değdir.
f.Yüzük parmağının ucunu baş parmağının ucundan çek.
g.Serçe parmağının ucunu baş parmağının ucuna değdir.
h.Serçe parmağının ucunu baş parmağının ucundan çek.

8. HAREKET:
Masanın üzerine tek tek parmaklarını bastır.
a.Ellerini, avuç içi aşağıya bakacak şekilde masanın üzerine götür.
b.Bir elinin baş parmağının ucunu masanın üzerine bastır.
c.ışaret parmağının ucunu masanın üzerine bastır.
ç.Orta parmağının ucunu masanın üzerine bastır.
d.Yüzük parmağının ucunu masanın üzerine bastır.
e.Serçe parmağının ucunu masanın üzerine bastır.

9. HAREKET:
Elin yumruk hâlindeyken, küçük parmaktan başlayarak tüm parmaklarını yukarı kaldır.
a.Ellerini göğüs hizasında kaldır.
b.Parmaklarını avuç içinde toplayarak yumruk yap.
c.Bir elinin serçe parmağını yukarı kaldır.
ç.Yüzük parmağını yukarı kaldır.
d.Orta parmağını yukarı kaldır.
e.ışaret parmağını yukarı kaldır.
f. Baş parmağını yukarı kaldır.

10. HAREKET:
Elini masanın üstüne açık hâlde koy. Baş parmaktan başlayarak tüm parmaklarını yukarı kaldır.
a.Ellerini masanın üzerine koy.
b.Bir elinin baş parmağını yukarı kaldır.
c.ışaret parmağını yukarı kaldır.
ç.Orta parmağını yukarı kaldır.
d.Yüzük parmağını yukarı kaldır.
e.Serçe parmağını yukarı kaldır.

11. HAREKET:
ıki parmağının arasına sıkıştırdığın silgiyi düşürmeden elini yukarıdan aşağıya hareket ettir.
a.Elinin parmaklarını aç.
b.Elini silginin üzerine götür.
c.Silgiyi iki parmağının arasına alarak sıkıştır.
ç. Silgiyi düşürmeden elini yukarı kaldır.
d.Silgiyi düşürmeden elini aşağıya indir.

çizgi çalışmaları:
http://rapidshare.com/files/279897854/1.Sae_nae_f___izgi___alae___malarae_-11.doc.html

linke tıklayın, açılan sayfada free user a tıklayıp, saniyeyin dolmasını bekleyin saonra download a tıklayıp, pc nizde istediğiniz bölüme kaydedin.

Son düzenleme:
Bizde bugün gittik 3 bayan 1 bay öğretmen vardı kızımın şansına erkek hoca çıktı..Çok üzüldüm hep bayan istiyordum.Ve zar zor değiştirdik bir bayan hocayla...Hayırlısı olsun bakalım..

günümüz törenle geçti sınıflarımız ve öğretmenlerimizi öğrendik şu anda mevcut 38 kişi görünüyor inşallah artmaz anasınıfından 5 arkadaşıyla aynı sınıfta çoğu velinin istediği öğretmen kızımın öğretmeni oldu buna çok sevindim ilçe belediye başkanı öğretmenlerle konuştuğunu velilerin çok ilgisiz olduğunu toplantıya bile 10 velinin ancak katıldığını öğretmenlerin bu şekilde verimli olamayacağını çocukların başarısız olacağını belirtti şu anda herşey yolunda görünüyor

Biz de başladık bugün.. Şansına anasınıfındaki yakın arkadaşlarıyla aynı sınıfa denk düştü.. sınıfları 25 kişi.. bir de bu hafta veli eğitim semineri var hergün. pilot okul seçilmişler verimli olursa seneye bütün okullarda uygulanacakmış.. Bu haftaları anasınıfı gibi sadece resim boyama öğretmene alışmayla geçecekmiş.. okul palyaçolar getirtmiş balonlarla süslemiş heryeri:) maksat okul fobisi oluşmasın. Öğretmenimiz de şansımıza bir çok velinin istediği bir öğretmen oldu..

Allah hepsine zihin açıklığı versin.. a.s.

Son düzenleme:
bizde gittik her zaman ki saate çıktım evden 08:30 da müdür
açıklama yaptı öğrencinin sınıfını öğretmenini açıkladı
bizim öğretmen belliydi zaten erdem bebek'ken belliydi yani b.oğlumun öğretmeni
ben husisi istedim b.oğlanın öğretmenini hiç değilse huyunu biliyor ve tanıyor olmamdan erdem de alışıktı veli toplantılarına gittiğimizden
biraz mızıklandı sende gel dedi gitmedim öğretmeni erdi gelsin dedi abisiyle çıktılar sınıfa
resim yaptırmış,şarkı söylemişler bahceye çıkıp oyun oynamışlar
evde dei öğretmen daire çizdirin resimler yapsın dedi yarında dedi boya kalemi ve reism defteri getirsinler dedi
bakalım yarın neler olacak
biz velilerde 1 hafta boyu seminerlere katılacakmışız

bizimkide bayramdan sonra diğer sınıflar ile birlikte başlayacakmış..okula bugün gidenler ayrıntıları paylaşırsa sevinirim :)

Oğlum sınıfına yerleşene kadar bayağı heyecanlıydım sınıfına gidipte öğretmeninide görünce mutlu oldum. Oğlum o okulun anasınıfını bitirip 1 ' e geçti o yüzden sınıfında olmasını istemediğim haşarı arkadaşları vardı çok şükür istediklerimiz birlikte olmuşlar... :1rolleyes:
Onlar öğretmenleriyle tanışırken bizlerde salonda müdürümüzün ve yardımcılarınında katıldığı veli katılım projesinin 1 ci ayağını oluşturan 1. dersimizi slaytlar eşliğinde gördük. Yarın sınıflara alınacağız ve 2. sınıf öğretmenleri tarafından yapmamız gerekenler hakkında bilgilendirileceğimiz 2. dersimizi göreceğiz.
Bu cuma gününe kadar devam edecek...

Yarın için öğretmenimiz kuru boya kalemi sadece istedi şu an o kadar... Oğlumun sınıfı 30 kişiden oluşuyor... Etütlü oğlumun okulu öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı var. Okulumuzun kantini yok... Okulda akan suların hepsi arıtmalı su okula taşımıyorlar. ışte böyle arkadaşlar bugün çok şükür iyiyim , iyiyiz oğluşda mutlu... Hepinize mutluluklar dilerim... opuyorumnanaktan

Demek yazıcı gerekiyor o zaman gerekince kullanırım hem renklide yazıcım gerçi , teşekkürler canım... Sağolasın canım sizlerede hayırlı olsun... opuyorumnanaktan

Çokoprensim paylaşım için teşekkürler tatlım... Hemen uygulayacağım... opuyorumnanaktan

Artık heyecanımızı attık değilmi arkadaşlar :uhm: artık darısı derslere... Başarılar diliyorum bebişlerimize.... :Saruboceq:kaydirigubbakcemile2

Son düzenleme:
ehh biraz daha iyi ama bize seminerden falan mahsedilmedi

demek bizim okulda yok
yarın yinede bi sorayım

ÇOKOPRENS

indirdim ama tek sayfa çıktı
bide ona yazıcı olması lazım o da bende yok

neyse zaten anasınıfında da yaptılar şimdide yapacaklar

bizim sınıfımız da 23 kişi şimdilik, benim oğlumun öğretmenide abisinin öğretmeni, palyaçolarla karşıladılar, balonlar şekerler verdiler, öğretmen 'bugün tanışıp kaynaşma, oyun oynama günü' dedi yarın pastel boya götürecekler, bu hafta anasınıfına gitmeyenleri hazırlamak için biraz çizgi çalışmaları yapacaklarmış, çocuklarımıza başarılar öğretmenlerinede sabırlar diliyorum...

ÇOKOPRENS

indirdim ama tek sayfa çıktı
bide ona yazıcı olması lazım o da bende yok

neyse zaten anasınıfında da yaptılar şimdide yapacaklar

canım bunun gibi çok sayfa var ama sıkıştırıp eklemek lazım.bu sayfayı deneme maksatıyla gönderdim. bir de bunlara çıkaracak yazıcınız olması lazım tabi.:hulya:

okuma yazma öğretimi cd si var ma nasıl eklerim bilmiyorumbenneyaptımki

okulumuza gittik herkes çok heycanlıydı öğretmenimiz çok güleryüzlü erkek hoca istedigimiz hoca iyi oldu yani
sınıf mevcudu 41 kişi malesef hersene 28 30 olurmuş bu sene böyle oolmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…