İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Öncelikle samimiyetine ve ilgine çok teşekkür ederim kendi adıma.Evet çok korumacıyız biz anneler.Ama yavrularımız daha bebek bizim gözümüzde,onları yabancı oldukları bir ortamda bırakacağız artık hayatlarında başkalarıda olacak.Oldukça ürkütücü ama bir o kadarda gurur verici.Ben 9-15 sisteminin çok yanlış olduğunu savunuyorum baştan beri.Sabahçı yada öğlenci olsa yarım günü kalıyor çocuğun ama 9-15 de tam günü gidiyor maalesef.Hele ki kışın havalar erken karardığında çok zor oluyor.Bizim okulumuzda 4 şube açıldı sınıflar 45-50 kişilik ve sınıflar küçük 3 kişi oturacaklar mutlaka.Ama okulumuz 9-15 te ısrar ediyor.Hemen hemen tüm veliler şikayetçi ama dikkate alan yok Milli eğitim aslında bir kota belirlese mesela şube sayısı ve öğrenci sayısı oranı gibi o zaman okulun insiyatifine kalmaz bu karar çocuklarımızda üstüste ders işlemek zorunda kalmazlar.Havasız bol mikroplu bir ortam ve gelsin hastalıklar endişe etmekte haksızmıyım sizce.Ayrıca siz eğitimcelerin hakkı ödenmez çocukalrımızın 2.anne babası oluyorsunuz onlara siz şekil veriyorsunuz Ben 38 yaşımdayım hala ilkokul öğretmenimle görüşüyorum.Çok önemlisiniz.Ama sizleride müfredatla sıkıştırıyorlar diye düşünüyorum çünkü eve çok ödev veriliyor yakın çevremden görüyorum çocuklar perişan oluyor.Bir diğer konuda performans ödevleri çok ağır hakikaten ve bunları çocuklar yapmıyor veliler yapıyor notu çocuk alıyor bu bir gerçek ama sizde belirtmişsiniz çok ilgisiz ebeveynler var bu ebeveynlerin çocuklarınada haksızlık olmuyormu öyleyse çocuklardan neden kapasitelerinin üzerinde şeyler isteniyor bunu anlamıyorum.Bakalım ne yapacağız allah herkese yardım etsin çocuklarımıza sağlıklı bol neşeli ve başarılı bir yıl diliyorum.

gerçekten bazen fazla korumacı oluyoruz hep yanımızdalar okulda birden yanlız bırakınca aklımız kalıyor haliyle benim oğlumda inşallah çabuk alışır.

ohhh beee oku oku anca bitirdim amma yazmışsınız arkadaşalar!

Selam hepinize! Benimde oğlum pazartesi okula başlıycak Allah izin verirse. Okadar heyecanlıyımki aklıma geldikçe karnımın içinde bişiler kıpırdıyor ve miğdem bulanıyor. Eşimle ilk görüştüğüm gün gibi sanki! Anlatılması zor bi duygu...
Endişelerde bi yandan bastırıyor tabii. Benim oğlumda çok titizdir hatta bazen faslsıyla titiz rahatsız edici oluyor! Hatta bazen oğlum pis ol biraz diyorum denmemesi lazım belki ama?
Ben ne illa şu okul olsun dedim neden şu öğretmen olsun! Bazı okulların adı kötülensede benim düşüncem orada okuyan çocuklar çocuk deilmi? Yeterki talebenin içinden gelsin ve veliside ilgili bilinçli olsun! Önemli olan bence bu ve öğretmenle hep irtibat içinde olmak! Sonuçta bi anne babada onlar olacaklar çocuklarımıza!
Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın zihin açıklığı versin! Bizlere çok önemli görevler düşüyor arkadaşlar... Burada inşaallah bugün nasıl ilk okul günlerini paylaşıyorsak gün gelirde inşaallah mezuniyet günlerinide paylaşırız!
Hepimize kolay gelsin Allah sabır ve gayret versin! Güzel paylaşımlarla buradayız inşaallah! a.s.

kızlaaaaaaaaaaaarrr

çok az kaldı az önce formalarını ütüledim

oofff bi tuhaf oldum

Kızlar yeter biraz sakin olun lütfen aa siz böyle paniklerseniz çocuklar napsın...

oğlumun yanında hiç bişi belli etmiyorum hatta yanında okulla ilgili az konuşuyorum

ama düşünsenize yarın giycekler formalarını önlüklerini pıtıt pıtır okula başlıycaklar

ya acaba ilk gün kitapları dağıtacaklarmı

sormayın biz kayıt yaptırdık kıyafet aldık bugün okuldan aradılar mahalledeki diğer okulda kaydı var diye anlamadım yarın gidicem bakalım bilmiyorum isim benzerliğimi dir nedir ya :sinifsinif:

Bu hepimizin çocuğu için geçerli canım bilhassa bulunduğun adrese bağlı olan okula kayıt ettirmediysen... okul açılınca öğreneceğiz bu gerçeği fakat arkadaşlarım şöyle diyorlar :
Bilgisayar otomotikmen yapıyormuş bunu ama gerçek bir kayıt değilmiş... nasılki, oy kullanacağımız adresler belli oluyor onun gibi... kaydirigubbakcemile3

Heyecana saatler kala... hazırlıklar tamammı arkadaşlar...alkisalkisalkis:1hug:

ilk hafta 9-12 arası gidilecek velisiyle birlikte.Öyleyse 9 dan önce okulda olmak lazım.Bizde de tüm hazırlıklar tamam çok heyecanlıyım yepyeni bir hayata ilk adımı atacak yavrularımız önlerinde çok uzun bir maraton var.Kızımda çok heyecanlı çok sevinçli çok meraklı ve istekli umarım hep böyle gider ödevlerle çocuklar bunalıp isteklerini yitirmezler bundan çok endişe duyuyorum.Bizde erken uyuma problemi var bakalım bunu nasıl aşacağız.Doğduğundan beri çok uykusuz bir çocuk oldu.Erken yatmak istemiyor bu zamana kadar bu prolemi aşamadık bakalım ne yapacağız.Bütün prens ve prenseslerimize allah zihin açıklığı versin arkadaşlar bizimde gazamız mübarek olsun.:))

yarın okul serüvenine başlayacak minimini yüreklere bir ömür boyu başarılar diliyorum....malesef bu heyecanı biz 24 eylülde yaşayacağız....

elimde 1. sınıfla ilgili bir sürü dokuman var, uygun olanları sizlerle paylaşmak isterim....

hazırlıklar tamam heyecan dorukta ama benim kafamı kurcalayan bir konu var çocuklar okula kaçta gidecekler bilen var mı ?

Sabah 9 da okulda olmak lazım... konuşma yapılır daha sonra İstiklâl Marşımız okunur daha sonra konuşmalar , anasınıfları belli olur daha sonra 1. sınıflar... hayırlısıyla... eşime diyorum ki, madem bizde eğitim görecekmişiz saçımı iki örük yapıp gideceğim diyorum... yerimseniben

Okula gidince yorulacak ve ister istemez uyuyacak canım merak etme... opuyorumnanaktan

O dökümanlara ihtiyacımız var çokoprensim... paylaşırsın bizlerle tatlım... senin evladınada, tüm çocuklarımıza hayırlı bir eğitim yılı diliyorum, emeklerimiz boşa gitmesin Allah utandırmasın... opuyorumnanaktan

slm kızceler nasılsınız bakalım
eee yarın okul günü ve ben bu gece oğlanı erken yatırma konusunda pes ettim yatıramadım ya
ssat 21:00 den beri uğraşlarıma rağmen pes dedim ayak ta şuana sizler ne yaptınız yattımı sizin şuğarlar

KIZLAAAR

Allahım hepimizinkine zihin açıklığı versin

hayırlı uğurlu olsun ilk günümüz

ÇOKOPRENS

bilgilerini bizimle paylaşırsan sevinirim

ben netten ders konularını işleyişlerini indirmek istedim olmadı sende neler var

bide kızlar hepinizde yazıcı varmı bende yok ve galiba çok gerekliymiş

benimki yatakta ama uyumadı sanırım gidip bakmıyorum benide çok uğraştırdı

Bizim şugar 20.30 da yattı... uykuda şu an...

Nelerden faydalanıyorsunuz arkadaşlar benim yazıcım var fakat neden gerekli anlamadım :uhm: açarmısınız... :1shok:

kızlar benim oğluşumda geç yattı ama herzmanki saatiydi:)
sınıfımız ögretmenimiz belli oldu bakalım artık sınıfımız 39 kişi

ayyy güleceksiniz belki yadaa abartığımı düşüneceksiniz ama ben heycandan yatamadımm gözümü kapatıyorum okuul bahçesinde görüyorum kendimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…