İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Tebrikler canım,insan nasıl seviniyor değil mi.:KK8:Bizim bugün okuma bayramımız vardı,valla ben daha heyecanlıydım kızımdan..
Senide tebrik ederim canım,Allah'ım hepimizin evlatlarının başarılarını daim kılar inşallah..

amin canım, çocukların ilk karnesi olunca heyecanlanıyo insan

inşallah bu başarılı karnelere alışırız yıllarca, hep berber
:KK66:

kızlar dün aşı olmuşlar, aşı kartı vermişler bi de, difteri, boğmaca, polio falan yazıyodu
2. aşısı oldu okulda

kızlar dün aşı olmuşlar, aşı kartı vermişler bi de, difteri, boğmaca, polio falan yazıyodu
2. aşısı oldu okulda

evet bizimki de aşı olmuş ama kart vermemişler. ilk aşıda bende gitmiştim okula (niye gittiysem) çok nazlandı ağladı..ikincide gitmedim zaten haberde vermediler.hiç sesi çıkmamış :KK9:

evet bizimki de aşı olmuş ama kart vermemişler. ilk aşıda bende gitmiştim okula (niye gittiysem) çok nazlandı ağladı..ikincide gitmedim zaten haberde vermediler.hiç sesi çıkmamış :KK9:

anneleri olunca naz yapıyolar canım:KK1:

merhaba kızlar

bizimöğretmen notları girmiş ve çok kötü
resmen şok oldum beden 5 görsel sanatlar 4 hayat bilgisi 5 matem 4 müzik 5 türkçe 3
öğretmenle konuştum bu arada bizim öğretmenimiz sınıfı 3 çe bölmüş ilk sırada başarılılar 2 ci sıra normal olanlar ve 3 cü sıra başarısızlar çocuklarda kendi aralarında gruplaşmışlar ben her çarşambaöğretmenle görüşmeye gidiyorum her seferinde iyi şeyler söyledi okumaya bir ay önce başladı her gün bir hikaye kitabı okuyor okuldan set alındı türkçeden 3 vermesinin nedeni eğik yazamıyor diye yazısı çirkinmiş birde sınav yapmış 15 kelimeden 4 yanlış yazmış bu arada evde hatasız yazıyor heceleyerek ama okulda sesli heceleyemediğiiçin yazamıyormuş oğlum öyle diyo okuması çok güzel ama bu nedenlerden dolayı 3 verdim dedi birde diğer çocuklara haksızlık olurdu dedi ozaman mademki memnun değildiniz keşke beni uyarsaydınız her seferinde iyi demeseydiniz dedim ay çok moralim bozuk çocuğu okul açıldığından beri okadar sıktımki devamlı çalıştırdım bari görsel sanatlardan 5 verseydiniz dedim ilk karne çok heyecanlı okumayı öğrendi diye çok mutlu şimdi karneyi görünce çok üzülecek ya kızlar ben oğlum olduğu için mi böyle düşünüyorum 15 kelimeden 4 yanlış için ve eğik yazamadığı için 3 verilir mi bazılarına 1 vermiş sınıfta daha okumaya geçemeyen var dolayısıyla yazammayan ona 2 vermiş okumayı çözmüş yazmayıda çözmüş çocuğada 3 veriyo ay kızlar ya ben mi abartıyorum matematiktende 4 vermesinin sebebi ikiiki saymış 5 /5 saymış ama 100 e kadar sayarken bir yerde takılmış toplama çıkarmada çokiyi diyor bügün öğretmen matematikten bir soru sormuş kimse bilememiş sadece oğlum cevaplamış çok mutlu olmuş bütün gün hep bunu konuştu sınıfta velilerin yarısından çoğu memnun değil 2 dönem okul değiştirecekler var

of uykularım kaçtı ben notları takmıyorumda oğlum çok üzülecek anne ben çok çalışıyorum başaracağım karnem çok iyi gelecek deyip duruyor gerçekten okul açıldığından beri hiç bir gün ödevimi yapmak istemiyorum demedi okuldan geliyor kapanıyor odasına ben sadece komntrol ediyorum okumaları beraber yapıyoruz :KK43:

merhaba kızlar

bizimöğretmen notları girmiş ve çok kötü
resmen şok oldum beden 5 görsel sanatlar 4 hayat bilgisi 5 matem 4 müzik 5 türkçe 3
öğretmenle konuştum bu arada bizim öğretmenimiz sınıfı 3 çe bölmüş ilk sırada başarılılar 2 ci sıra normal olanlar ve 3 cü sıra başarısızlar çocuklarda kendi aralarında gruplaşmışlar ben her çarşambaöğretmenle görüşmeye gidiyorum her seferinde iyi şeyler söyledi okumaya bir ay önce başladı her gün bir hikaye kitabı okuyor okuldan set alındı türkçeden 3 vermesinin nedeni eğik yazamıyor diye yazısı çirkinmiş birde sınav yapmış 15 kelimeden 4 yanlış yazmış bu arada evde hatasız yazıyor heceleyerek ama okulda sesli heceleyemediğiiçin yazamıyormuş oğlum öyle diyo okuması çok güzel ama bu nedenlerden dolayı 3 verdim dedi birde diğer çocuklara haksızlık olurdu dedi ozaman mademki memnun değildiniz keşke beni uyarsaydınız her seferinde iyi demeseydiniz dedim ay çok moralim bozuk çocuğu okul açıldığından beri okadar sıktımki devamlı çalıştırdım bari görsel sanatlardan 5 verseydiniz dedim ilk karne çok heyecanlı okumayı öğrendi diye çok mutlu şimdi karneyi görünce çok üzülecek ya kızlar ben oğlum olduğu için mi böyle düşünüyorum 15 kelimeden 4 yanlış için ve eğik yazamadığı için 3 verilir mi bazılarına 1 vermiş sınıfta daha okumaya geçemeyen var dolayısıyla yazammayan ona 2 vermiş okumayı çözmüş yazmayıda çözmüş çocuğada 3 veriyo ay kızlar ya ben mi abartıyorum matematiktende 4 vermesinin sebebi ikiiki saymış 5 /5 saymış ama 100 e kadar sayarken bir yerde takılmış toplama çıkarmada çokiyi diyor bügün öğretmen matematikten bir soru sormuş kimse bilememiş sadece oğlum cevaplamış çok mutlu olmuş bütün gün hep bunu konuştu sınıfta velilerin yarısından çoğu memnun değil 2 dönem okul değiştirecekler var

of uykularım kaçtı ben notları takmıyorumda oğlum çok üzülecek anne ben çok çalışıyorum başaracağım karnem çok iyi gelecek deyip duruyor gerçekten okul açıldığından beri hiç bir gün ödevimi yapmak istemiyorum demedi okuldan geliyor kapanıyor odasına ben sadece komntrol ediyorum okumaları beraber yapıyoruz :KK43:

çok üzüldüm canım ya, kesinlikle sen haklısın.
hem sürekli oğlunun durumunu soruyorsun, hep çok iyi diyor, seni uyarmıyor, hem verdiği notlara bak
sanki lise öğrencisi bu kadar cimri olmaya ne gerek var
bu çocuklar notla motive olmayacakta 1. sınıfta neyle motive olacak allahaşkına ya, valla belkide sende öğretmen değiştirmeyi düşünmelisin. Bizim öğretmen hiç sınav yapmadı, genel gözlemlerine göre not verdi diye tahmin ediyorum bence 1. sınıftada öyle olmalı, ne anlasınlar bunlar da sınav ciddiyetinden, valla ne diyeceğimi şaşırdım, bence oğluna destek ol, bu karne çok iyi ama 2. dönem daha iyi olcak falan diye kompanse etmeye çalış, çünkü üzülecek gerçekten, kıyamam ben ona ya, hatta karnen güzel diye oyuncak alabilir ya da gezmeye sevdiği bi yere götürebilirsiniz.

en çokta iyi iyi deyip, bu bahsettiği sorunlardan sana bahsetmemesine takıldım

Son düzenleme:
çok üzüldüm canım ya, kesinlikle sen haklısın.
Hem sürekli oğlunun durumunu soruyorsun, hep çok iyi diyor, seni uyarmıyor, hem verdiği notlara bak
sanki lise öğrencisi bu kadar cimri olmaya ne gerek var
bu çocuklar notla motive olmayacakta 1. Sınıfta neyle motive olacak allahaşkına ya, valla belkide sende öğretmen değiştirmeyi düşünmelisin. Bizim öğretmen hiç sınav yapmadı, genel gözlemlerine göre not verdi diye tahmin ediyorum bence 1. Sınıftada öyle olmalı, ne anlasınlar bunlar da sınav ciddiyetinden, valla ne diyeceğimi şaşırdım, bence oğluna destek ol, bu karne çok iyi ama 2. Dönem daha iyi olcak falan diye kompanse etmeye çalış, çünkü üzülecek gerçekten, kıyamam ben ona ya, hatta karnen güzel diye oyuncak alabilir ya da gezmeye sevdiği bi yere götürebilirsiniz.

en çokta iyi iyi deyip, bu bahsettiği sorunlardan sana bahsetmemesine takıldım

çok sağol cnm

morilim çok bozuk oturduğumuz mahallede yeni bir okul açılıyor seneye sınıfın yarısı
oraya geçecek dün anneler konuşuyorlardı olmazsa bizde okul değiştirebiliz velilerin hepsi nerdeyse bu adamla 5 yıl geçmez diyorlar öğretmenimiz erkek bu arada selam veriyoruz cevap yok çocuklarımız hasta oluyor ödevler için arıyoruz bir geçmiş olsun yok okuyamayan 3 çocuk varmış sınıfta bırakacağım diyor aileleri suçluyor kendinde kesinlikle hata aramıyor bütün sınıf para topladık okuma seti aldık herkese vermiş okuyamayan çocuklara size yok okuyamıyorsunuz deyip vermemiş
of bilmiyorum ben mi çok hassasım eşimle çok düşündük özel okula mı göndersek diye okula başlamadan ben özel okula pek sıcak bakmıyordum devlet okulu olsun dedim ama şansımıza okulun en kötü öğretmeni bize denk geldi bu arada birde çocuğun birine kafasına vurup bütün sınıfın önünde sen ne kadar aptalsın gerizekalısın demiş ailesi müdürle konuşmaya gidecekti herhalde seneye özel okula vercez çok büyük hata yaptık bu sene ben devlet okulları kötü demiyorum bizim şansızlığımız

resim dersi bu ya resimdende 4 verilirmi ilk karne ilk heyecan bu çocuklar ressam mı güzel sanatlarda mı okuyorlar kaldı ki resmide kötü değil en son düğün ile ilgili resim yapmışlar anneciğim anlatırmısın neler çizdin dedim gelin damat yapmış birde nikah masası süslemiş bi güzel sandalyeleri bile süslemiş bu çocuk daha ne yapsın
ay iyice daraldım hayırlısı olsun hiçbirşey oğlumdan değerli değil karne alınca uludağda tatil sözü vermiştik gidip bi güzel tatilimizi yaparız oğluma moral olur dediğin gibi canım

kızımın okul nosunu bilmediğim için giremiyorum nete bakamadım:26:
vasat bir karne bekliyorum ama benim için hiç sorun değil.nottan önemlisi kızımın düzgün konuşabilmesi:KK31:
şükür düzelme var bu beni çok mutlu ediyor:KK69:
karnesi güzel gelenleri tebrik ediyorum:KK19:

çok sağol cnm

morilim çok bozuk oturduğumuz mahallede yeni bir okul açılıyor seneye sınıfın yarısı
oraya geçecek dün anneler konuşuyorlardı olmazsa bizde okul değiştirebiliz velilerin hepsi nerdeyse bu adamla 5 yıl geçmez diyorlar öğretmenimiz erkek bu arada selam veriyoruz cevap yok çocuklarımız hasta oluyor ödevler için arıyoruz bir geçmiş olsun yok okuyamayan 3 çocuk varmış sınıfta bırakacağım diyor aileleri suçluyor kendinde kesinlikle hata aramıyor bütün sınıf para topladık okuma seti aldık herkese vermiş okuyamayan çocuklara size yok okuyamıyorsunuz deyip vermemiş
of bilmiyorum ben mi çok hassasım eşimle çok düşündük özel okula mı göndersek diye okula başlamadan ben özel okula pek sıcak bakmıyordum devlet okulu olsun dedim ama şansımıza okulun en kötü öğretmeni bize denk geldi bu arada birde çocuğun birine kafasına vurup bütün sınıfın önünde sen ne kadar aptalsın gerizekalısın demiş ailesi müdürle konuşmaya gidecekti herhalde seneye özel okula vercez çok büyük hata yaptık bu sene ben devlet okulları kötü demiyorum bizim şansızlığımız

resim dersi bu ya resimdende 4 verilirmi ilk karne ilk heyecan bu çocuklar ressam mı güzel sanatlarda mı okuyorlar kaldı ki resmide kötü değil en son düğün ile ilgili resim yapmışlar anneciğim anlatırmısın neler çizdin dedim gelin damat yapmış birde nikah masası süslemiş bi güzel sandalyeleri bile süslemiş bu çocuk daha ne yapsın
ay iyice daraldım hayırlısı olsun hiçbirşey oğlumdan değerli değil karne alınca uludağda tatil sözü vermiştik gidip bi güzel tatilimizi yaparız oğluma moral olur dediğin gibi canım

valla canım çok iyi edersiniz bence öğretmen değiştirmekle. Çocuklar okuyamıyor buna ceza olarak çocuklara kitap vermiyor, eee pes yani, çocuklara ceza olsun diye oyun dışında tutarsında, ceza olsun diye kaynaktan mahrum bırakan ilk defa duyuyorum, bence de bu öğrtmenle 5 yıl geçmez. Ben hassas olduğunu düşünmüyorum doğrusu, az bile tepki vermişsin, resim dediğin çocuğun hayaldünyası, herhalde kendi hayadünyasına uymayanlara düşük not veriyo:KK53::KK53:
Ona sorsan şimdi velileri birbirinden berbattır, valla canım bi yolunu bulup kurtarın dediğin gibi, çocuğu okul hayatından soğutmasın

Son düzenleme:
ya kızlar öğrtemenin eve yolladığı hikaye kitapları çok kötü ya, akıcılıktan uzak okunması zor, bide anlattırcakmış haftaya, valla ben okudum ama ne okudum bilmiyorum, ben bile bişey anlamadım, çocuklar ne anlıcak merak ediyorum
zaten oğluma anlat dediğimde de, ne bileyim kurtla koyunsa hikayenin adı, bi kurtla koyun varmış diyo sadece
:86::86: haklı ama bende anlat deseler kurtla koyun varmış derdim herhalde:KK1::KK1:
ama benim adığım kitapları hem hevesle okuyo hem anlatıyo
şimdi öğretmene söylesem kızar:KK6:

Ankara'da sömestr tatilinde önerebileceğiniz atölye çalışması ya da faaliyet grupları var mı?
sanırım alışveriş merkezlerinde bazı etkinlikler oluyor, ama benim keastettiğim tam bir atölye çalışması.

mesela geçen ay İstanbul'a gitmiştik. yapı kredi sanat merkezinde "past present future" adında, çocuklara yönelik bir atölye çalışması vardı. çok çok güzel bir organizasyondu. özellikle eğitimcilerden filiz demirkaya gerçekten mükemmeldi. o günden beri çocuklarımın resme bakış açısı bile değişti.
yani kastettiğim böyle atölye çalışmaları ya da gruplar:)

selam hanımlarr
bayağıdır girmiyodum
çok şükür okumalrı da sökmüşüz ee artık karne heycanımız başaldı heyecanla bekliyoruz bakalım ilk karnemizi :nazar:

selam valya senin çocuk nasıl gişdiyor

ilgin için teşekkürler yeb2004

bugün öğretmenle görüşme günümüzvar gidip gitmemekte kararsızım sinirlerim çok bozuk gidersem dayanamayıp ağırkonuşurum diye korkuyorum oğlum çok üzülüyor bir haftadır çok iştahsız hiç önemli değilannecim desemde üzülüyor ama okumayı yazmayı öğrendim diyor görüşmeye gidersemde görsel sanatlardan 70 vermiş bunu neye dayanarak verdi (karnede performans ödevi görünüyor sadece ) yüksek puan verdiği performansları da görmek istiyorum çünki komşumun kızı kültürkolejinde okuyor ve biz ödevleri onlardan önce yaptığımız için onada aynı ödevleri yaptık o hepsinden 100 almış ve öğretmeni eve telefon etmiş çok güzel performans ödevleri hazırlıyorsunuz diye bizimkinin notları 60 70
biliyorsunuz bu sene sistem değişti karnesi hepsi 5 olsada takdir belgesi alınamayabiliyor öğretmenin verdiği notlar değil puanlar değerlendirilecek bedenden 84 vermiş mesela bir puan düşük verse oda 4 olacak yapmadıkları birşeyden nasıl 85 puan veriyorsunuzdiye de sorucam mesela şu görsel sanatlara taktım bir puan düşük verse karne notu 3 görünecek ya bu çocuk nekadar kötü resim yaparsa yapsın ki resimleri çok güzel ve çok güzel neler hayal ettiğini ifade edebiliyor bu daha ilk karne ilk heyecan bi resimden ne olacak ya adamresmen bu çocuğun karnesini nasıl mahvederim diye uğraşmış başka söyliycek şeylerimde var mesela ilk toplantıda prensip olarak özel günlerde hediye kabul etmiyorum dedi iyi güzel saygı duyuyoruz öğretmenler gününde bir tek çiçekten ne olur diye bazı veliler çiçek aldık çocuklar istediler çocukların çiçeklerini geri çevirmiş almamış çocuk ne anlasın senin prsensiplerinden ama devamlı örnek gösterdiği bir öğrenci var sadece onun çiçeğini almış öteki çocukları düşünebiliyormusunuz zaten bugün gidince o örnek öğrencinin ödevlerini de istiycem dünde okumayı sökemeyen bir kız çocuğu var onada birkaçtokat atmış ben belki şakadır annecimdedim ama oğlum yanakları kızardı baya ses geldi kız kendini ellerinle korudu dedi arkadaşına sordum oda aynı şeyi söyledi çok sinirliyim bakalım bugün ne olacak

öfff aman valya, valla okurken bile fenalık geldi bana seni düşünemiyorum, imkanınız varsa seneyi beklemeyin canım ara tatilde değiştirin okulunu ya da öğretmenini
öğretmenin iyi niyetli olmadığı herhalinden belli
konuşcam diyosunda neyi konuşcaksın ki, seni duymıcak bile, içinden bu velilere diye saydırcak sadece
bence bu öğretmenle konuşark hiç bir yere varamayacağın gibi sadece daha çok yıprancaksın, ayrıca çocuğunada kin gütmeye başlıcak
çok güzel çok iyi öğretmenlerimiz var umarım birine denk gelirsinizde, çocuk okula nefret geliştirmez

ya şimdi bazı arkadaşlar bizim konuşmalarımıza bakıp, ne ukalalar öğretmenin objektif değerlendirmesidir o diyebilir
ya ama söyler misiniz nasıl bir öğretmen 6-7 yaşında bir çocuğun bir çiçeğini geri çevirir ya, bence bu bile iyi bi öğretmen olmadığına dair çok güzel bi ipucu
tokat olayını hiç söylemiyorum bile

ilgin için teşekkürler yeb2004

bugün öğretmenle görüşme günümüzvar gidip gitmemekte kararsızım sinirlerim çok bozuk gidersem dayanamayıp ağırkonuşurum diye korkuyorum oğlum çok üzülüyor bir haftadır çok iştahsız hiç önemli değilannecim desemde üzülüyor ama okumayı yazmayı öğrendim diyor görüşmeye gidersemde görsel sanatlardan 70 vermiş bunu neye dayanarak verdi (karnede performans ödevi görünüyor sadece ) yüksek puan verdiği performansları da görmek istiyorum çünki komşumun kızı kültürkolejinde okuyor ve biz ödevleri onlardan önce yaptığımız için onada aynı ödevleri yaptık o hepsinden 100 almış ve öğretmeni eve telefon etmiş çok güzel performans ödevleri hazırlıyorsunuz diye bizimkinin notları 60 70
biliyorsunuz bu sene sistem değişti karnesi hepsi 5 olsada takdir belgesi alınamayabiliyor öğretmenin verdiği notlar değil puanlar değerlendirilecek bedenden 84 vermiş mesela bir puan düşük verse oda 4 olacak yapmadıkları birşeyden nasıl 85 puan veriyorsunuzdiye de sorucam mesela şu görsel sanatlara taktım bir puan düşük verse karne notu 3 görünecek ya bu çocuk nekadar kötü resim yaparsa yapsın ki resimleri çok güzel ve çok güzel neler hayal ettiğini ifade edebiliyor bu daha ilk karne ilk heyecan bi resimden ne olacak ya adamresmen bu çocuğun karnesini nasıl mahvederim diye uğraşmış başka söyliycek şeylerimde var mesela ilk toplantıda prensip olarak özel günlerde hediye kabul etmiyorum dedi iyi güzel saygı duyuyoruz öğretmenler gününde bir tek çiçekten ne olur diye bazı veliler çiçek aldık çocuklar istediler çocukların çiçeklerini geri çevirmiş almamış çocuk ne anlasın senin prsensiplerinden ama devamlı örnek gösterdiği bir öğrenci var sadece onun çiçeğini almış öteki çocukları düşünebiliyormusunuz zaten bugün gidince o örnek öğrencinin ödevlerini de istiycem dünde okumayı sökemeyen bir kız çocuğu var onada birkaçtokat atmış ben belki şakadır annecimdedim ama oğlum yanakları kızardı baya ses geldi kız kendini ellerinle korudu dedi arkadaşına sordum oda aynı şeyi söyledi çok sinirliyim bakalım bugün ne olacak

valya canım selam şu yazdıkalrını dünden beri hayretle okuyorum ya çocuk psikolojisinden anlmayan bi insan nasıl öğretmen olabiliyor onu da hiç anlamış değil anlattıkalrın gerçekten çok üzücü alla sana sabırlar versin ben okurken patlayısım geldi değiştirebiliyosan değiştir öğretmenini arkadaşım yoksa çocuğun böyle daha çok üzülecek

X