İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

ilgin için teşekkürler yeb2004

bugün öğretmenle görüşme günümüzvar gidip gitmemekte kararsızım sinirlerim çok bozuk gidersem dayanamayıp ağırkonuşurum diye korkuyorum oğlum çok üzülüyor bir haftadır çok iştahsız hiç önemli değilannecim desemde üzülüyor ama okumayı yazmayı öğrendim diyor görüşmeye gidersemde görsel sanatlardan 70 vermiş bunu neye dayanarak verdi (karnede performans ödevi görünüyor sadece ) yüksek puan verdiği performansları da görmek istiyorum çünki komşumun kızı kültürkolejinde okuyor ve biz ödevleri onlardan önce yaptığımız için onada aynı ödevleri yaptık o hepsinden 100 almış ve öğretmeni eve telefon etmiş çok güzel performans ödevleri hazırlıyorsunuz diye bizimkinin notları 60 70
biliyorsunuz bu sene sistem değişti karnesi hepsi 5 olsada takdir belgesi alınamayabiliyor öğretmenin verdiği notlar değil puanlar değerlendirilecek bedenden 84 vermiş mesela bir puan düşük verse oda 4 olacak yapmadıkları birşeyden nasıl 85 puan veriyorsunuzdiye de sorucam mesela şu görsel sanatlara taktım bir puan düşük verse karne notu 3 görünecek ya bu çocuk nekadar kötü resim yaparsa yapsın ki resimleri çok güzel ve çok güzel neler hayal ettiğini ifade edebiliyor bu daha ilk karne ilk heyecan bi resimden ne olacak ya adamresmen bu çocuğun karnesini nasıl mahvederim diye uğraşmış başka söyliycek şeylerimde var mesela ilk toplantıda prensip olarak özel günlerde hediye kabul etmiyorum dedi iyi güzel saygı duyuyoruz öğretmenler gününde bir tek çiçekten ne olur diye bazı veliler çiçek aldık çocuklar istediler çocukların çiçeklerini geri çevirmiş almamış çocuk ne anlasın senin prsensiplerinden ama devamlı örnek gösterdiği bir öğrenci var sadece onun çiçeğini almış öteki çocukları düşünebiliyormusunuz zaten bugün gidince o örnek öğrencinin ödevlerini de istiycem dünde okumayı sökemeyen bir kız çocuğu var onada birkaçtokat atmış ben belki şakadır annecimdedim ama oğlum yanakları kızardı baya ses geldi kız kendini ellerinle korudu dedi arkadaşına sordum oda aynı şeyi söyledi çok sinirliyim bakalım bugün ne olacak
Canım bende senin gibi dertliyim aslında öğretmenden benim oğlumada davranış notlarında sosyal etkinliklere 3 verip sosyal iletişime 1 vermiş nasıl bir çelişki anlamadım. Çocuğumu dedesi alıyordu dalmış 5 dk geç kalmış aradım öğretmeni evet bahçede aglıyor dedi sinir oldum aman sen rahatını bozma otur diyesim geldi sonra bakmaya gitti bi veli götürmüş dedi bende içimden senin çocuklarında aynı duruma düşerse anlarsın dedim.
evet kitapçılardavar.ben öğretmenim.biz sınıfça kullanmadık çünkü sınıfımız 55 kişi ve okuyamayanlar da var biz evde yaptırıyoruz.
valya arkadaşım karışmak istemem ama 1-2 ve3. sınıfta sınav yok o yüzden sistemin kilitlenmesi de olamaz.ama sizin öğretmen sınav tarihi girip not vermişse bilemem:)3 ten sonra sınavlar var ve tarih girince 15 gün içinde yazman gerekiyor.benim 5. sınıf dün bile not girildi,mdrün şifresiyle...
bebiş canım ya o sınıf kalabalığı derdi bizde de var 43 kişiler Allah yardımcıları olsun.

anladım 55 kişi çok kalabalık tabii, oğlumun sınıf 27 kişi öğretmeni herkese mutlu set aldırdı, yeterli midir bilmiyorum ama tavsiyene teşekkür ederim, bende bi bakayım

bizimkilerde mutlu set kullandı bence onlarda gayet güzeller

evet kitapçılardavar.ben öğretmenim.biz sınıfça kullanmadık çünkü sınıfımız 55 kişi ve okuyamayanlar da var biz evde yaptırıyoruz.
valya arkadaşım karışmak istemem ama 1-2 ve3. sınıfta sınav yok o yüzden sistemin kilitlenmesi de olamaz.ama sizin öğretmen sınav tarihi girip not vermişse bilemem:)3 ten sonra sınavlar var ve tarih girince 15 gün içinde yazman gerekiyor.benim 5. sınıf dün bile not girildi,mdrün şifresiyle...

o zaman onlara da bi bakıyım kitapçılardan
öğretmenimizde sağolsun bir sürü alıştırma kitapları veriyor çocuklar sürekli pekiştiriyolar
yarıyıl tatili içinde 1 tane dilbisi kitabı 1 tane matematik problemleri kitabı ve bir tande yarıyıl tatil kitabı verdi bizim oğlanda dilbisi ve matematik olanı bitirdi nerdeyse 2 günde :KK1: allahım işallah hep böyle hevsli ve hırslı olurlar :nazar:

ben dilbilgisiyle alakalı hiçbişey görmedim oğlumun çantasında ya, en iyisi ben bununla alakalı bişeyler bakayım

ben dilbilgisiyle alakalı hiçbişey görmedim oğlumun çantasında ya, en iyisi ben bununla alakalı bişeyler bakayım

ya yayıncısını hatırlamıyorum şimdi bakarım akşama ama yarıyıl için 3 tane kitabımız var onlarla beraber

Valya arkadaşım karışmak istemem ama 1-2 ve3. Sınıfta sınav yok o yüzden sistemin kilitlenmesi de olamaz.ama sizin öğretmen sınav tarihi girip not vermişse bilemem:)3 ten sonra sınavlar var ve tarih girince 15 gün içinde yazman gerekiyor.benim 5. Sınıf dün bile not girildi,mdrün şifresiyle...

valla canımya bende bilmiyorum öğretmenin dediği geçen sene karneler gününde yetişmemiş karne günü karne verememişler bunlar da notları bu sene erken girmek zorunda kalmışlar hatta davranış notlarını aralık ayında girmişler notlarda bir defa girilince değiştirilemiyormuş şifre müdürdeymişn sadece o giriş yapabiliyormuş ya ben zaten öğretmene çokta inanmıyorum çocuklara yaptırmadığı bir dersten kalkıpta birine 70 diğerine 100 verirse ben bu öğretmenin nesine inanayım zaten hiç önemli değil bu sene bitsin seneye başka öğretmen yada okul düşünüyorum biz bursada oturuyoruz şuan oğlumun gittiği okul başarı sıralamasında çok aşağıda bir evimiz daha var o bursanın başarılı ilk 2 okulundan biri ikametgahı orada gösterip oraya verebilirim ayrıca ben tamamen öğretmeni suçlamıyorum benim çocuğum süper zeki demiyorum ama biri çıkıp mesela sen öğretmensin hecelemeden okuyan yazabilen bir çocuk 3 mü hadediyor belkide okuması yazması yeterli değil bunun yanında başka ne yapması gerekiyor belkide ben yanlış düşünüyorum sen olsan okumayı çözmüş hatasız yazan bir çocuğa kaç verirsin notunu nerde ve neden kırarsınbirde bu sınıftaki duruş ne demek anlamadım valla ayrıca sadece bana söylemedi bu notların erken girilmesiyle ilgili benden önce 3 veliyle görüştü bitanesine matamatikten 4 vermiş aslında son hafta çocuk herşeyi eksiksiz yapmış ama notlar girildiği için karnede 4 amaçocuk aslında 5 hakediyormuş amaaaan önemli değil bu saatten sonra sadece benim sorunum yokki adamla sınıfın yarısından fazlası çocuklarını almak istiyorlar hayırlısı:KK71:

Valya arkadaşım karışmak istemem ama 1-2 ve3. Sınıfta sınav yok o yüzden sistemin kilitlenmesi de olamaz.ama sizin öğretmen sınav tarihi girip not vermişse bilemem:)3 ten sonra sınavlar var ve tarih girince 15 gün içinde yazman gerekiyor.benim 5. Sınıf dün bile not girildi,mdrün şifresiyle...

valla canımya bende bilmiyorum öğretmenin dediği geçen sene karneler gününde yetişmemiş karne günü karne verememişler bunlar da notları bu sene erken girmek zorunda kalmışlar hatta davranış notlarını aralık ayında girmişler notlarda bir defa girilince değiştirilemiyormuş şifre müdürdeymişn sadece o giriş yapabiliyormuş ya ben zaten öğretmene çokta inanmıyorum çocuklara yaptırmadığı bir dersten kalkıpta birine 70 diğerine 100 verirse ben bu öğretmenin nesine inanayım zaten hiç önemli değil bu sene bitsin seneye başka öğretmen yada okul düşünüyorum biz bursada oturuyoruz şuan oğlumun gittiği okul başarı sıralamasında çok aşağıda bir evimiz daha var o bursanın başarılı ilk 2 okulundan biri ikametgahı orada gösterip oraya verebilirim ayrıca ben tamamen öğretmeni suçlamıyorum benim çocuğum süper zeki demiyorum ama biri çıkıp mesela sen öğretmensin hecelemeden okuyan yazabilen bir çocuk 3 mü hadediyor belkide okuması yazması yeterli değil bunun yanında başka ne yapması gerekiyor belkide ben yanlış düşünüyorum sen olsan okumayı çözmüş hatasız yazan bir çocuğa kaç verirsin notunu nerde ve neden kırarsınbirde bu sınıftaki duruş ne demek anlamadım valla ayrıca sadece bana söylemedi bu notların erken girilmesiyle ilgili benden önce 3 veliyle görüştü bitanesine matamatikten 4 vermiş aslında son hafta çocuk herşeyi eksiksiz yapmış ama notlar girildiği için karnede 4 amaçocuk aslında 5 hakediyormuş amaaaan önemli değil bu saatten sonra sadece benim sorunum yokki adamla sınıfın yarısından fazlası çocuklarını almak istiyorlar hayırlısı:KK71:

bugün bizimkiler sınıfçak AVM ye gitmişler çocuk eğlence merkezine, dönem sonu partisi, çok mutlu olmuş oğlum:KK1:

:nazar:karnemizde bütün ders notları 5
bütün davranış notları 3 :KK64::KK64::KK64:

canım şimdi öğretmeni suçlamak istemiyorum ama ben hiç ilk 3 sınıfta sistemin kapandığını duymadım.zaten sen de demişsin bu saatten sonra önemi yok.Allah sağlık versin.

nasıl bir heyecandır ya bu şu karneyi alsak baş ucumuza koysak...........
saat 10:30-11:00 arası verilecekmiş öğretmeni ardım o söyledi........ işden izinde aldım gidicem oğlumun yanına :KK52:

:nazar: bütün çocuklarımıza maşallah inşallah ileriki senelerde de başarıları katlanarak devam eder.Bizde öğleden sonra alacağız karnemizi inşallah ilk karne heyacanını oğlumla beraber paylaşacağız.Bizede öğretmenimiz tatil kitabı önermiş oğlum söyledi yaprak testleri yapmayın demiş 2.dönem yapacaklarmış burda önerilen kitaplardan bakacağım ayrıca Notlarımız çok güzel ilk aylarda adaptasyon sorunu yaşamıştık şükür hepsini atlattık okuyoruz yazıyoruz artık çok mutluyum oğlumu okurken gördükçe:KK68:

kızlar sizin okul saati farklı mı bugün, normal ders saatleri değil mi:26: bize bişey söylenmedide sanırım yine aynı saatte girip çıkcaklar

biz öğreneli çok oldu ama açıkcası şimdi oğluma söylediğime pişman oldum, çünkü nette karnesini görünce çok mutlu olmuştu o mutluluğu sınıfta yaşamasını isterdim, karne heyecanı öldü yani, neyse artık başka karnelere:KK1:

nasıl bir heyecandır ya bu şu karneyi alsak baş ucumuza koysak...........
saat 10:30-11:00 arası verilecekmiş öğretmeni ardım o söyledi........ işden izinde aldım gidicem oğlumun yanına :KK52:

vallahi sormayın nasıl bir heyecan akaşmı iple çekiyorum geçmez bugün artık :KK70:

:nazar: bütün çocuklarımıza maşallah inşallah ileriki senelerde de başarıları katlanarak devam eder.Bizde öğleden sonra alacağız karnemizi inşallah ilk karne heyacanını oğlumla beraber paylaşacağız.Bizede öğretmenimiz tatil kitabı önermiş oğlum söyledi yaprak testleri yapmayın demiş 2.dönem yapacaklarmış burda önerilen kitaplardan bakacağım ayrıca Notlarımız çok güzel ilk aylarda adaptasyon sorunu yaşamıştık şükür hepsini atlattık okuyoruz yazıyoruz artık çok mutluyum oğlumu okurken gördükçe:KK68:

işallah amin canım cümlemizin evlatalrının başarıları devam eder işallahh:nazar:
ilk aylarda zor anlar yaşadık sıkıntılar yaşadık ama çok şükür dediğin gibi artık okuyoruz yazıyoruz ve çektiğimiz zahmetelrin sonucunu alıyoruz bugün :KK70:

kızlar sizin okul saati farklı mı bugün, normal ders saatleri değil mi:26: bize bişey söylenmedide sanırım yine aynı saatte girip çıkcaklar

biz öğreneli çok oldu ama açıkcası şimdi oğluma söylediğime pişman oldum, çünkü nette karnesini görünce çok mutlu olmuştu o mutluluğu sınıfta yaşamasını isterdim, karne heyecanı öldü yani, neyse artık başka karnelere:KK1:

bizimde giriş saatleri aynıymış ama 3 gibi çıkacakalrmış
bende biliyoruum notlarını netten baktım ama ona söylemedim sadece babasına söyledim
akşam diyorum oğluma nasıl gelecek bakalım karne diye o da bana anne sanki bilmiyosun nasıl geleceğini diyor :KK52:

X