İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

günaydın kızlar. bu hafta tatilinde uzun olması sebebiyle oğluma sürekli dikte çalışması yaptırdım. netice oldukça daha iyiyiye gidiyor. arada bir karıştırdığı olsada artık umutsuz değilim en azından........
heceleri tek tek yazdım ve bunları ona öğtettim. sonrada bu heceleri birleştirip kelimeler yazdırıyorum. tabi boğazlarım da patlamıyor değil bu çalıştırmayı yaparken. mesela ali yazacağız ya aaaaaaaa liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii diye uzatıyorum. ağzımdan çıkan seslere dikkat et yaz diyorum........ ama inannın sesimi duymayan kalmıyordur binadan

nasılsınız kızlaaaar, pazartesi sendromu başladımı çocuklarınızda...

komşu gelip, çocuğum ali yazsana ne bağırtıyon anneni diyomuş

inan chesciğim her zil çalışında tek endişem o.:18:. bazen diyorum teyzeciğim sesimiz geliyormu diye kadında nezaketen de olsa gelmiyor diyor ama onların konuşması gelirken benim bağırmamın gitmemesi ne mümkün

ay nolcak canım ya, anlıyolardır sonuçta ders çalıştırdığını, zaten an fazla ara tatile kadar bağırmaktan kurtulcaksın:13:

arkadaşlar nette gezerken, bi yerde bi öğretmenimiz müfredata göre sadece yazı el yazısı olmalı, okudukları düz yazı olmalı demiş, size öğretmenleriniz böyle bi uyarıda bulundumu, yani aldığınız hikaye kitaplarını düz yazıya göre alın diye?:26:
okudularsa kk da ki öğretmen arkadaşlarımdanda yardım almak isterim:26:

ay kızlar hiç söylemiyonuz ya, saat değişiminden erken gitceklermiş, bende yine 1 de götürdüm geç kaldık ya

günaydın kızlar. buralara kimse uğramamışşş:18:
chesciğim bizim hikryelerde hem düz yazı hem el yazısı var.
mesela önce
AL YAZISIYLA ALİ ATA EL ELE YAZIYOR
sonra düz yazıyla aynısı yazıyor

saatlere gelince pazar gün alınmış ve ben okul toplantısına 1 saat erken gitmiş oldum ve orda beklemek zorunda kaldımmmm

bakın size ne anlatacağım. aslında bu sıpalar varya çok akıllı ama akıllarını başka yerlerde kullanıyorlar
sabah benim oğlum yazın okuduğum bir kitabı eline almış ve anne sen bunu artık okumuyorsun diye sordu
bende ona
senden bana fırsatmı kalıyor oğlum dedim
ve cevap alarak
sende aralarda ağlıyorsunya o zaman okuuuu dedi
hey allaım dedim
musade ette o zamanda bir ağlayım kitapsız deftersiz dedim

senden bana fırsatmı kalıyor oğlum dedim
ve cevap alarak
sende aralarda ağlıyorsunya o zaman okuuuu dedi
hey allaım dedim
musade ette o zamanda bir ağlayım kitapsız deftersiz dedim

doracım ağlama bak, kitap okumayı ağlamakla özdeşleştircek

topiği boşlamadık chess ben dr dr geziniyorum oğlana ameliyat dedi dr geniz eti ve bademcik ameliyatı
derslere gelince benim oğlana öğretmeni okuma yaptırmıyor sen okuyosun zaten diyip geçiştiriyor oğlanın bütün okuma hevesi kaçmış durumda

aa bizimde antibiyotik aldığı sıralar oldu ürtiker
dr k.b.b yolladı geniz eti bademcik alınsın kurtulun dedi ama dr kendi arlarında çelişiyor prf yapmayın dedi ergenlikte düzelirmiş. şimdi yapılacak ameliyat yüzü şekline kadar bozarmış ilerde romatizmaya neden olurmuş bademcik olmalıymış kafam allak bulak
senin oğlanın sınıf mevcudu kaç canım
bana sorduysan sınıf mevcudu 40
nasılsınız kızlaaaar, pazartesi sendromu başladımı çocuklarınızda...
bizde hergün bi sendrom yaşanıyor
saati elinde zil saatini bekliyor bu sayede saatli öğreniyor

Son düzenleme:

yaa çok üzüldüm canım ya, üni. hastanesine mi götürdünüz sanki onlar daha iyi bilir gibime geliyo

evet canım siz bayağı kalabalıkmışsınız

aynı sorun bizde de var aslında, benimkide okuma biliyo ya, anne parmak kaldırıyorum kaldırıyorum hiç bana okutmuyo diye üzülüyo

Son düzenleme:
Geçmiş olsun melda acil şifalar ameliyat geniz etinde hep şart diyolar inşallh bir an önce kurtulur Topic geride kalmış kızlar bu arada bayağı bi hızlı ilerliyorduk...Bizdede yaramazlık şikayetleri hala devam ediyor kıpır kıpır yerinde durmuyormuş ayrıca sürekli birilerini bana şikayet ediyor diyor ))))) Hala projeksiyon cihazlarımız alınmadı müdür bey alacakmış bir velimiz ilk toplantı yapıldığı zaman söyledi ben projeksiyon cihazları satıyorum piyasadaki ürünün yarı fiyatına veririm sınıfımıza bir katkım olsun dedi ama olmaz müdür bey alacakmış.Sadece sınıfta perdemiz var örtülerde 5.sınıflardan geldi.Bunlarında yıkamasını veliler sırayla yapıyor sınıfımızda 2 tane öğretmen çocuğu var onlar es geçiliyor diğer veliler paylaşıyor buda beni rahatsız ediyor ama çıkıntılık yapmamak adına susuyorum.

topiği niye boşladınız kızlar bende gelmicem artık madem

Canım hiç sorma ben bir yoğunum bir yoğunum anlatamam,ondan uğrayamıyorum.Evim revire döndü,eşim menisküs ameliyatı oldu,annesi babası geldiler bakmaya.Kayınbabamdada menisküs çıktı,oda ameliyat oldu.Yarın sabah gelecek onada açacam bir yatak baba oğul yatacaklar.Bende arada yemek,temizlik,hastalar,birde kızın okulu başım dönmüş durumda..

Son düzenleme:

ay nasıl bi şans ya. çok geçmiş olsun canım.:13: babasınında canı çekmiş demekki oğlundan

ay nasıl bi şans ya. çok geçmiş olsun canım.:13: babasınında canı çekmiş demekki oğlundan
Sağol hayatım.Hiç sorma valla,ne yapalım iyi olsunlarda.Yalnız kızın 1.sınıfına denk gelmesi olmadı,geçen hafta sonu hiç istediğim gibi ilgilenemedim çocukla.Geçmiş olsuna gelenler oldu çünkü.Neyse hafta içi gelen olmuyor,bende öncelikli kızımla ilgileniyorum artık..

öyle canım napcan allah beterinden saklasın

bayram tatili geliyo bol bol ilgileniriz çocuklarla:13:

çok çok geçmiş olsun Allah şifa versin canım.öğretmen ne kadar yanlış davranıyor.zaten hep zayıf öğrencilerle ilgilenilir çalışkanlar isteyerek yada istemeyerek bastırılıyor geçiştiriliyor.çok üzüldüm inşallah aşarsınız bu sorunu.

öğretmen çocuklarına ayrı davranılması ne demek..ne ayıp?asıl öğretmeniniz değil o veli olan öğretmenler de hata.ben bak arkadaşı geç veriyor falan demesin diye ne istenirse önce ben veriyorum.insan utanır ya.görmüyor mu onlar sınıfa yapılanları,öğretmen para istemese de olmaz biz de veliyiz demeleri lazım.utandım şimdi o meslektaşlarımdan.

ay seninki daha fena.bir hasta az geldi ikincisi geldi.Allah yardımcın olsun.çok sevap işliyorsun Allah kabul etsin diyelim.Allah şifa versin hastalarına.

bu arada r sesini öğreniyoruz.ama benim kız hep n diye okuyor.mesela " rana" yı "nara" diye okuyor."atlar" ı "atlan" okuyor.acaba bu sorunu yaşayanlar var mı benim gibi..bi konuşma terapistine mi götürsem bi kontrol ettirsem?

ben yaşıyorum canım
kızım 5-6 tane harfi t gibi söylüyor.r sesini de l olarak çıkarıyor
öğretmen bugün r sesini vermiş okutuyorum eline ve erine kelimelerini aynı okuyor.r yi l gibi söylüyor.misal ter ve tel kelimeleri de aynı ikisine de tel diyor
buralarda konuşma terapistide yok.bugün canım sıkıldı inan hiç ders çalıştırmak bile gelmedi içimden
ne yapacağım bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…