İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

niye katılmadın askvesen nedeninide yazsaydın keşkeboshayallersmile kitapları daha işlevsel basabilirler, basamazlar mı yani? hem öğretmenler set aldırmak zorunda kalmaz böylece, hem fotokopi masrafıda daha az olur:hulya:

canım yanlış oldu o ara int kesildi yaa daha da yeni farkettim kusura bakma olurmu katılıyoruma basmıştım nasıl olduysa olmuş.:kedi:

bencede mebin verdiği kitaplar tam fiyasko onlara harcanan parayada emeğede yazık.bizlerin yaptığı artı dergi, kitap masraflarınada yazık.sözde kitaplar ücretsiz ama içi boş olduğu için mecbur kaynak kitap almak zorunda kalıyoruz yine bizlerin alım gücü varda alabiliyoruz ya alamayanlar ne yapsın.

bencede mebin verdiği kitaplar tam fiyasko onlara harcanan parayada emeğede yazık.bizlerin yaptığı artı dergi, kitap masraflarınada yazık.sözde kitaplar ücretsiz ama içi boş olduğu için mecbur kaynak kitap almak zorunda kalıyoruz yine bizlerin alım gücü varda alabiliyoruz ya alamayanlar ne yapsın.

valla canım alamayanlarda fotokopiye dayanıyo, öğretmenlerin işi daha da zor alamayan yerlerde
:hulya:

kitaplar bedava dağıtılıyor deniyor ama kitaptan bişey yapmıyolar ki

o kitapların basımına, kağıdına verilen paraya yazık, devlet setler gibi işlevsel kitaplar dağıtsa keşkede hem parası boşa gitmese hem çocuklaın işine yarasa
kaydirigubbakcemile5

slm kızlar ara ara topiğinizi okuyorum
sizlere hak veriyorum ders kitapları çok karmaşık
bizde yardımcı kitaplar aldık akıcı ve anlaşılır
ordan ders veriyor bize
ana kitapları sınıfta işliyorlar
sonra okuldaki dolaplarında kalıyor :)

sağol canım oğluna da aferin
bu arada göz doktoruna mutlaka götür ihmal etme canım.
benim küçük kızımda gözlük kullanıyor.gerçi kızımın durumu biraz farklı ama sonuçta küçükken önleminmi almak gerek
umarım bir sorun yoktur gözlerinde
o gün dr ye götürdüm canım. yüzde 50 astirmat başlangıcı varmış. şu an gözlüğe gerek yok dedi. ama 6 ayda bir kontrole çağırdı
selam kızlar
yazdıkalrınıza bakıyorum da çok hızlı ilerliyosunuz bizimkiler daha t harfini yeni öğreniyolar o da küçük t yi öğrendiler daha büyük t ye geçmediler ama 1 harfi kavrayana kadar bir sürü alıştırma veriyor öğretmenimiz kaç kere yazıyoruz kaç kere dikte çalışması yapıyoruz. nerdeyse hafta da bir harf öğreniyoruz diyebilirm. a.s
bende en geriden bizmi gidiyoruz diyordum açıkcası. cuma gün t harfine geçtiler bizimkiler
bu ne hız ya... yoksa ben de mi sorun var? bu hafta t sesini verecem.. e, l, ve a yı kavratmaya çalıştık.. müfredatın gerisinde değilim .. ama çok kıskandım ileride olanları)) maşaallah
bizde t sesindeyiz hocam.....kaydirigubbakcemile5

biz n deyiz hocam
ama Talat beyden de baygınlık gelmişti, eski Türk filmlerini hatırladım durdum
kaydirigubbakcemile3
:roflol::roflol::roflol: ilahi chess sabah sabah beni güldürdünyaaa

ya kızlar veli toplantısı olan var mı, öğretmenler bu aralar toplantı yapıyorlar mı merak ediyorum
bu arada bizim projeksyon hala alınmadı sinir oluyorum, sanırım yeterli para toplanmadı
bizim öğretmende velilerle nerdeyse iç içedelikafadulden günlük konuşuyoruz nerdeyse

valla canım bizim hoca velilerle iletişime kapalı biraz, bişey söylemeye çekiniyorum açıkcası, merak ettim tek şeyde oğlumun durumu, nelerde eksik, nelerde iyi
bilirsem evde tamamlamaya çalışırım, tek çocuk olunca sezemiyosun bunları çünkü ilk defa okula çocuk yolluyosun, öğretmenle konuşmak lazım ama pek mümkün olamıyo oda
bizim öğretmende tam tersi. veli görüşmelerine çok önem veriyor.
bence sen bir konuş öğretmeniyle chesciğimolumunekankayizsmile

Son düzenleme:
kızlar bugün oğlum yazılı olacaktı o kadar heyecanlıyımki sabırsızlıkla oğlumun gelmesini bekliyorum,acaba ne yaptı.eğer başarılı olursa ödüllendireceğimi söylemiştim.ama olamazsa nasıl davranmalıyım sizce normal bir durummuş gibimi yapmalıyım yoksa derslerine daha sıkı çalışması için uyarmalımıyım bilemedim ne tavsiye edersiniz bana.

kızlar bugün oğlum yazılı olacaktı o kadar heyecanlıyımki sabırsızlıkla oğlumun gelmesini bekliyorum,acaba ne yaptı.eğer başarılı olursa ödüllendireceğimi söylemiştim.ama olamazsa nasıl davranmalıyım sizce normal bir durummuş gibimi yapmalıyım yoksa derslerine daha sıkı çalışması için uyarmalımıyım bilemedim ne tavsiye edersiniz bana.
biz çocuklardan daha heycanlıyız :KK1:
bizim öğretmen ödülü başardığı çabaladığı sıra verin diyo
çocuk bir çaba sarfetmişse başaramdığı için ödülü vermesen ters tepki de verebilir ben ödüllendiriyorum ama daha iyi olabileceğini sürekli söylüyorummm

biz çocuklardan daha heycanlıyız :KK1:
bizim öğretmen ödülü başardığı çabaladığı sıra verin diyo
çocuk bir çaba sarfetmişse başaramdığı için ödülü vermesen ters tepki de verebilir ben ödüllendiriyorum ama daha iyi olabileceğini sürekli söylüyorummm

anladım yani başaramasanda çok çalıştığın için ödülü hakediyosun,mesajı vermek için ödüllendirilmeli.ama verirkende bunu belirtmeli herhalde, yoksa bu seferde nasıl olsa yapamasamda ödülü alıyorum anlamı çıkarmamalı çocuk değilmi.

anladım yani başaramasanda çok çalıştığın için ödülü hakediyosun,mesajı vermek için ödüllendirilmeli.ama verirkende bunu belirtmeli herhalde, yoksa bu seferde nasıl olsa yapamasamda ödülü alıyorum anlamı çıkarmamalı çocuk değilmi.
aynen öyle
ben bu konu hakkında rehber öğrtmenle görüştüm ödüllendiriyim derken rüşvetçi çocuk yetiştirmeyelim dedim:1closedeyes: çocuğa ödül verecem deyip vermesenizde ters tepkilerle karşılaşırsınız teşvik amaçlı verin dedia.s dedi çaba sarfetmiyorsa ödevini yapmıyorsa bırakın yapmasın bir iki kez yapmaz sonra mecbur yapacaktır dedi söz dinlemeyen ödev yapmayan çocuğa tv izlemeyi, bilgisayarı, oyununu yasaklayın cezalar çok işe yarıyor dedi

Merhaba arkadaşlarım
yiğenim 1.sınıfa başladı ama çok uyumsuz okulda yazmak istemyormuş ödevlerini yaptırırken annesi en az 2,5 saatini hazrcıyor 1 sayfayı yaklaşık 45dk yapıyorlar
bu hafta sonu ben yaptırmaya çalıştım ama malesef
el ele örneğin 1 saatte yazıyor
ata yazacak t'yi önce yazıyor vs
ve bilmyor okuyamıyor öğrendklerini bile
hep uyduryor harfleri tanıyamıyor
ne yapmamız gerek ablam çok şikayetci belli etmyor ama resmen çıldıryor
öğretmeninide sevmiyormuş hatta yüzüne söylüyor
ben birz konuştum annemi özlüyorum felan diye bahaneler söylüyor
29 ekimde 7 yaşına girecek 2004 doğumlu erken mi verdik okula lütfen yardımlarınzı rica ediyorum ne yapalım ,nasıl davranalım şaşşrdık
çok teşekkürler

Merhaba arkadaşlarım
yiğenim 1.sınıfa başladı ama çok uyumsuz okulda yazmak istemyormuş ödevlerini yaptırırken annesi en az 2,5 saatini hazrcıyor 1 sayfayı yaklaşık 45dk yapıyorlar
29 ekimde 7 yaşına girecek 2004 doğumlu erken mi verdik okula lütfen yardımlarınzı rica ediyorum ne yapalım ,nasıl davranalım şaşşrdık
çok teşekkürler

burda bazı arkadaşlarında bu tür sorunları olmuştu onların çocuklarıda öğretmenlerini sevmediklerini söylüyorlardı sınıf değiştirince düzeldiler ,siz hiç ciddi anlamda çocuğun neden öğretmenini sevmediğini araştırdınızmı acaba, belki gerçektende sorun öğretmendedir.

Merhaba arkadaşlarım
çok teşekkürler

bizimde ilk zamanlar başımıza bu sorun vardı oğlum okumayı biliyor derrste sıkılıyordu bahanesi de çeşit çeşit:nazar: yazı yamaya gelince yazı estetiği diye bir şey yok düzelmiş değil ama öğr ödevini yapsın önce zamanla eli çabuklaşır dedi ödevi yaparken yaptığı oda da ilgisini çekecek hiç birşey olmamalıdedi odamıza kapanıyoruz ödevi bitmeden çıkmayacağını biliyor:bbo: .yiğeninin öğrt sevmemesi yüzüne söyleyecek kadr cesareti olan bi çocukmuş rehber öğretme sorsanız nasıl yaklaşmalı die 1.sınıfta bütün çocuklar bu sıkıntıyla gidiyo kapısına ben gittim faydasını gördümm

burda bazı arkadaşlarında bu tür sorunları olmuştu onların çocuklarıda öğretmenlerini sevmediklerini söylüyorlardı sınıf değiştirince düzeldiler ,siz hiç ciddi anlamda çocuğun neden öğretmenini sevmediğini araştırdınızmı acaba, belki gerçektende sorun öğretmendedir.
,
askvesen merhaba
öğretmeni bayanmış
ablam sürekli hergün gidiyor ama öğretmeni pek tutarlı değil diyor
pek yardımcı olmuyormuş sorularına
sürekli söz dinlemiyor vs diye sürekli şikayet ediyormuş
okula alışamıyor diyormuş
başka öğretmene vermeyide düşündüler ama psikolojisi bozulur die başka bi öğretmen olmaz demişler
diğer öğretmenlerde erkek öğretmen diye korkmuş duyunca artık ne oluyor çözemiyoruz okulda
teşekkürler ilginiz için

bizimde ilk zamanlar başımıza bu sorun vardı oğlum okumayı biliyor derrste sıkılıyordu bahanesi de çeşit çeşit:nazar: yazı yamaya gelince yazı estetiği diye bir şey yok düzelmiş değil ama öğr ödevini yapsın önce zamanla eli çabuklaşır dedi ödevi yaparken yaptığı oda da ilgisini çekecek hiç birşey olmamalıdedi odamıza kapanıyoruz ödevi bitmeden çıkmayacağını biliyor:bbo: .yiğeninin öğrt sevmemesi yüzüne söyleyecek kadr cesareti olan bi çocukmuş rehber öğretme sorsanız nasıl yaklaşmalı die 1.sınıfta bütün çocuklar bu sıkıntıyla gidiyo kapısına ben gittim faydasını gördümm

meldam merhaba ne yapacağını şaşrmış durumdayız
ders yapmakta istemyor
ilginiz için çok teşekkürler rehber öğretmende başka öğretmnde psıkoloji bozlulablr diye vermek istememiş
bu öğretmnide ilk bu yıl başlamış şansınz tecrübeside yok
onunda etkisi varmı bilmyorum

2004lü olmasıyla alakası varmı burda arkadaşların çocukları kaç doğumlu öğrenebilirmiyim biz erken mi verdik anlamdım CADIARZU

2004lü olmasıyla alakası varmı burda arkadaşların çocukları kaç doğumlu öğrenebilirmiyim biz erken mi verdik anlamdım CADIARZU

canım burda birçoğumuzun çocuğu 2004 lü.zaten bu yıl 2004 lüler 1.sınıfa başladı.öğretmen değişikliğine rehber öğr. karşı çıktı yoksa yiğeninmi istemedi.onun fikrini sordunuzmu hiç sınıfını değiştirmek isteyip istemediğini.öğretmenin ilk yılı olmasıda etkili olabilir,belkide oda bu durumla nasıl başedebileceğini bilemiyordur.peki yiğenin öğretmenini neden sevmediğini söylemiyormu.en azından konuştuysanız annesi anlar çocuğunun gerçekten öğretmeniyle problemimi var yoksa bahanemi ettiğini.

yok canım ya benimkide 2004 lü, yani çocuğun gelişimi geri olmadıktan sonra aynı yaşıtlarıyla gitmeli diye düşünüyorum
zaten bu da meb in kararı yani 2004 lülerin gitmesi

bence çok üstüne gitme canım ya daha 1. sınıftan sınav stresi yaşamasına gerek yok nacizane fikrim...
bence ödül daha sevgiye övgüye yönelik olmalı en azından 1. 2. sınıfta diye düşünüyorum

zaten sizin hoca çok hırslı bi de sen evde çocuğu zorlarsan allah korusun hasta bile olabilir baskıdan

canım burda birçoğumuzun çocuğu 2004 lü.zaten bu yıl 2004 lüler 1.sınıfa başladı.öğretmen değişikliğine rehber öğr. karşı çıktı yoksa yiğeninmi istemedi.onun fikrini sordunuzmu hiç sınıfını değiştirmek isteyip istemediğini.öğretmenin ilk yılı olmasıda etkili olabilir,belkide oda bu durumla nasıl başedebileceğini bilemiyordur.peki yiğenin öğretmenini neden sevmediğini söylemiyormu.en azından konuştuysanız annesi anlar çocuğunun gerçekten öğretmeniyle problemimi var yoksa bahanemi ettiğini.

annesi soruyor sürekli
dersini yap dediği içinmiiş sözde yani
kaçamak cevaplar veriyor sürekli
yiğeinim çok hiperaktif ve babanne,hala şımarttı çok yaramaz anneyi bile dinlmyor
hep ikilemde büyüdü şimdide zararlrnı ablamda görüyor ,yiğenimde
rehber öğretmen istemedi başka bir öğretmene geçmesini
hatta konuşurken öğretmeni beni sevmediğini söyledi demiş ablama
sonrada o sırada yiğenim arkadaşıyla yanlarına gelmiş
evte anne söyledim demiş
sonrad annesi özür dile öğretmenini dedmiş
özür dileyip öpmüş sözünüzü dinleyecğim demiş
ablam sorunu bulamıyor galiba dr götürcek bu gidişle
geçen hafta okula zorla götürmüşler

X