İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

çok doğru arkadaşımvereliniortak, bilmediğimiz şeyleri öğreniyoruz birbirimizden.en önemlisi bu sıkıntılı dönemi hep beraber aşıyoruz.birbirimizin sorunlarına birlikte çözüm arıyoruz.kk gücü bu olsa gerek:lepi:

hanımlar kızımı bugün doktora götürdüm.doktor fiziksel bir rahatsızlığının olmadığını söyledi
artikülasyon bozukluğu var dedi yani bazı sesleri işine geldiği yada kolayına gelecek şekilde söylüyor buna alışmış dedi
siz hergün 15 dk 3 seansta kelimeleri doğru bir şekilde söyletmeye çalışın.ağız hareketlerini belli ederek bastırarak söyleyin ona da söyletin dedi.
konuşma terapistleri bu olayı çözer ama maalesef burda yok.iş bana düştü yine
kalıcı da olabiliyormuş bu durum ama inşallah öyle değildir.:Saruboceq:
küçük kızımında göz problemi var onunla uğraşıyorum zaten şimdi de bu kızımla ilgilenmem gerek.üstüne dersleri ödevleri derken moralim bozuk biraz:çok üzgünüm:
allah beterinden korusun ne diyeyim inşallah düzelirler:Saruboceq:

ay çok sevindim canım fizyolojik olmadığına,kaydirigubbakcemile5 umarım atlatır, sanırım bebekliğinden kalma bişey, kolayına geldiği gibi söylemek

Bende çok sevindim fizyolojik olmadığına.Keşke konuşma terapisti olsaydı tabi daha kolay olurdu işin.Ama olsun ne yapacaksın.Dediğin gibi Allah başka dert vermesin canım,Allah kolaylık versin sana..

canım sevindim fizyolojik olmadığına.seni çok sabır gerektiren bir dönem bekliyor anlaşılan.küçük kızınada çok geçmiş olsun inşallah onunkide önemli birşey değildir

Bugün ses birleştirme mantığını kavrayan bir öğrencime,elat tan sonraki sesleri tek tek verdim.Gösterdiğim her şeyi okudu. İlk mısırım patladı ama elat grubunda olması da şaşırtıcı.Bu kadar erken okumazlar çünkü.

mantığını kavramıştır hocam, anaokulundan alt yapısıda güzelse....kaydirigubbakcemile5

geçen sene anaokulunda sesleri falan göstermişlerdi oğlumun sınıfında, nokta birleştirmeyle harf birleştirmişlerdi vs...

Günaydın herkese,bizde 1 grup sesleri bitirdik bugün 2.yazılısını olacak oğlum dün akşam biraz çalıştık yavaş yavaş olayın mantığını kavramış gibi gözüküyor ama inşallah ezber değildir.

kesinlikle katılıyorum. burdaki arkadaşlarımın sayesinde birçok şeyi öğrendim. oğluma sizden öğrendiklerimi uyguladım sonuç iyiye gidiyor. dünkü yazılısımdan 4.5 almış. sadece lale nin e sini yazmamış yarım puan ordan kesilmiş. bunada şükür benim hiç umudum yoktukaydirigubbakcemile3

canım ya benim kızım çok farklıydı. ister istemez kıyas yapıyorum maleseffff:sinifsinif:

inşallahhhh en yakın zamanda bizim mısırlarda patlamaya başlar hocammm:Saruboceq:
bu arada çok hoşuma gitti ilk mısırım sözünüzkaydirigubbakcemile3

tatlım sağol bizde çok mutluyuz okula alıştığı için:))) opuyorumnanaktan
iki gün önce sınıfbaşkanı seçilmiş kızım nasılda mutlu oluyor canım benim

günaydın kızlar....
mihribancığım çok sevindim canım yaa. çok geçmiş olsun. benimde oğlum 2 gündür heceleri okuyup cümle kurabiliyor....
amaaaa öğretmeni yazılısı güzel tahtada okuyamıyor dedi. oysa evdede okuyordu.
belki heyecandandır dedim...
bu sabah okulda oku tamammı dedim ısrarla ben okulda okuyamıyorum diyor.
sabahta sınıfına bırakınca tahtadakileri sordum oturduğu yerden göremiyorum yazılar çok küçük dedi ve tahtanın dibine geldi ordan okudu. tabi ben dururmuyum sempatiksalakcinni hemen öğretmenini bekledim ve durumu anlattım. biraz bekliyelim dedi belki heyecandan belki bi göz kusurundandır dedi. haftaya durum değerlendirmesi yaparız dedi ama ben yinede akşama bir dr ye göstermeyi düşünüyorumm

oğluna çok ama çokk başarılar diliyorum canımmmmmsırnaşık şey
inşallahhhhhhhh ama mantığı kavramışsa ezber olduğunu sanmammmdelikafadulden

canım günaydın, nasıl biliyosun yazılı olcağını hoca mı bildiriyo, nasıl yapıyormalrmış peki, bizim zamanımızdaki gibi, defterler kitaplar kalksın deyip, kağıt mı dağıtıyo acaba

bizimki, hiç yazılı olduk, sınav olduk diye gelmedide merak ettim
bilmiyorumkismile

aaa evet canım ya, daha önce hiç götürmediyseniz hemen götür bencede, iyi ki fark etmişsinkaydirigubbakcemile5

bizim bu 1. yazılımız chesciğim.
1. sinden 3 almıştı. bundan 4.5
bizim zamanımızdaki gibi 1. gün öncesinden öğretmen sölüyor.
kelime yazdırıyor...
araya resim yazdırıp cümle yazdırıyor.
öğretmen sölüyor çocuklar birbirine bakmadan yazıyorlar.....
ilk yazılıda harf ve el ele büyük farfle El yazmasını sormştu. bunun yanında la yazmalarını istemiş. el ele
2. sinde ala . yada ala lale al birde ela lale el ele bu tip cümleler yazdırmış

Son düzenleme:
hııım, sanırım bizim hoca yazılı falan yapmıyo, ya da yapıyoda bildirmiyo, bizimkide bunun yazılı olduğunu bilmiyobilmiyorumkismile

Bizim öğretmenimiz geçen hafta 1 tane güzel yazı defteri alıp etiketleyin ve okula gönderin bu sınav defteri olacak diye not yazmış o deftere öğretmen söylemiş bizim çocuklar yazmış yanlız ben kaç aldığını pek anlamadım çünkü yazmıyordu bugünde deftere yine yazacaklar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…