İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

çok sevindim canım, öğretmen değiştirdiğinizi bilmiyordum
ben bunu söyleyince bazı arkadaşların pek inanası gelmiyo galiba ama
bence çocuk ısrarlı bi şekilde mutsuzsa sorun öğretmendedir diye düşünüyorum ben, senin kızında da aynısını düşünmüştüm, çok sevindim adınıza
kaydirigubbakcemile5

valla allah kolaylık versin, burda bizim bi mihribanımız var o da 3 çocuklu
yok canım ya okuma yazma bilen bi kaç çocuk yüzünden öğretmenin hızlı gideceğini sanmam diğer onlarca çocuk nolcak ya, bizim oğlanın sınıfıda tahminimce n geçecek yarın
umarım kızının odası vardır, odasında yapsa
ya da babanızdan yardım alsanız, o diğer çocuklarla ilgilenirken sen yaptırsan güzel olur, tabii şartlarını bilemiyorum

ay inşallah canım ya, o aşı bayağı sıkıntı yaratmıştı yani, hayal meyal hatırlıyorum, ceviz gibi şişmişti, ağrımıştı günlerce falan
inşallah öyle değildir artık

esimin bana pek bir yardimi yok malesef canim ayrica esim lise ogretmeni bana telas yapiyorsun diyor hersey normal diyor ama ben korkuyorum geri kaliyor diye.ayri odasida var ama beni basinda otutturuyor diger cocuklar tepemize cikiyor falan baya zor isim yani

işin zor canım gerçekten, 3 çocuk, 3ü de ilgi ister bakım ister, eşin yardım etmiyosa, başınımı bile kaşıyamazsın, allah kolaylıklar versin

doracım 8 saate 2 sayfa fotokopimi yaptınızakannehir
niye bu kadar ağır canım yaaa:uhm:
1 saat 2 saat uğraştık desen neysede bu kadarı fazla canım
erkek çocukları sanırım kızlara göre ödev konusunda daha vurdumduymazlar
yine de sabırlı ol canım sakin olmaya çalış
1. dönem böyle zorlanıcağız ama 2. dönem herşey daha kolay oluyora.s

bizimkinin yazısı çok güzel maşallah da hala sınıfta dikkati dağınık diyor öğretmeni.kreşe başladığımız 3.5 yaşından beri tüm öğretmenleri çok zeki sınıfın lideri diyordu özgüven tavan kızda.şimdide laylaylom hırs sıfır böyle giderse zor valla

Son düzenleme:
secdenur soruna ben kendi adıma cevap vereyim
büyük kızımda zorlandı ortancam da zorlanıyor.sanki bu daha da çok zorlanıyor gibi hattaCADIARZUbir fark yok yani
inan bende şimdiden son kızımın 1. sınıfını düşünüp stres oluyorumkafamçokkarıştı

az önce ödevini yaptık sürekli karıştırıyor fazla yazmak istemiyor.
bende üstüne gitmiyorum bildiğini de unutuyor çünkü
öğretmen bugün de n yi vermiş.bu ne hız anlamadımakannehir
çocuklar daha t ve i yi sindiremeden hemen n yi vermiş
yarın gidip konuşmayı düşünüyorum.sınıfta eminim ki tek zorlanan benim kızım değildir.
başlarda ağır gitse sonra hızlansa çocuklar daha iyi kavrarlara.s

Canım benim kızında bugün dikte ödevi vardı,yazıyor yazmasına ama,mesela telle yazacak e harfini atlıyor yada i ve e yi karıştırıyor.Bugün biraz zorlandık,gerçekten sabır istiyor ödev yaptırmak..Biz i harfindeyiz,öğretmen bol bol okuma ve dikte çalışması ödev veriyor,okuldada aynı şekilde.

bizde de aynı canım bol bol okutun diye yazı gönderiyor öğretmen ama çabuk sıkılıyor kızım kızarım diye korkuyor üstüne gitmiyorum bende
okurkende yazarkende karıştıryor çok tekrar yaptırmama rağmen karıştırıyoraklinialirimsmile
allah yardımcımız olsun ne diyeyimfisfisfis

n normal canım ya, bende bugun n gelcek ödev diye bekledim ama sanırım bugun son i li ödevlerini yaptı, muhtemelen yarın ödevler n li gelcek, önümüzdeki cuma tatil 29 ekim, bi de bunun kasımda 9 gün kurban tatili var, ne planlıyo acaba hocalar 9 gün tatile kadar
tatilden sonra bizimkiler cozutmaz umarım yazılarda

Son düzenleme:
chesciğim defterimiz güzel yazı defteri...
galiba benimde hatalarım oluyomuştu. dün ben konuyu sınıf anneleriyle görüştüm ve olmadı bozuk diye sürekli siliyordum. hayırr silmiyeceksin bırak bozuk yapsın sen çocuğun özgüvenini sarsıyon dediler...
öğretmen bozuk olursa silmeyin demiş ama ben orasını kaçırmışımmirmirmirmir
benim oğlanda elini çok kaldırıyor yazarken. chesciğim yardımın ve desteğin için çok teşekkür ediyorum canım yaaaŞeniza.s.
aşk sevenim çok sağol canım... gerçektende işim zor ama dün sevindirici bir olay oldu.
dün öğretmenimiz ödev vermedi. serbestsiniz ama yarın yazılı yapacağım bol bol kelime hece cümle çalışın dedi. bizde yoğun bir şekilde çalıştık. bakalım dünkü kelimeleri hep okuyor bu gün ne olacak yazılısında heyecanla bekliyorumsempatiksalakcinni
aynen sölediğiniz gibi ben gerildikçe o iyce şapalamaya başlıyor. bildiğinide yanlış yapıyor ama elimde olmuyor işte. bazen çok sinirlenmeyim diye dersi bırakıp balkona atıyorum kemdimi derinn derin nefes alıyorum.a.s yeniden ders başına geçiyorumkaydirigubbakcemile3
öğretmenimiz çocuklar oyunla daha iyi kavrarlar dedi. ve öğrendikleri kelimeleri küçük kağıtlara yazın bir poşete koyun tonbala oynayın dedi. bizde sölediğini 2 gündür yapıyoruz. ödevin bitsin tonbala oynuyacaz diyorum heyecanla o saati bekliyor.
bir ben bir babası 1 ablası çekiyor en zor kelimeyi kim bulacak diyoruz:roflol: gerçektende işe yaradı gibi bakalım. en son sabah yaptık ve kendine özgüven halinde onda bilemiyecek ne var diye okuyor:roflol: biraz olsun içim rahatladı bugünvereliniortak

aşksevenciğim bu sölediğini mutlaka uygulayacağım. eğerki bidaha ödevini yapmaz istemezse öğretmeniylede ön görüşme yapıp ödevi yapmadan yollayacağımsempatiksalakcinni

Son düzenleme:

çok sevindim arkadaşım durumu aşabildiğinize. inşallah hep böyle devam eder.çocuğun yapamayınca nasıl üzülüp bunaldığını anlayabiliyorum hepimizin başına geliyor çünkü. bazen öyle oluyorki bir gün önce takır takır yaptığını ertesi gün tamamen unutabiliyorlar.bende bazen aynı hataya düşmüyor değilim,bir anda parlayıp bildiklerinide unutturabiliyoruz çocuklarımıza.silgi konusuda çok doğru hem çocuğa vakit kaybı hemde kendine olan özgüveni kırılıyor.bizim öğretmen sınıfa silgi getirilmesini tamamen yasakladı getiren olursada elinden alıyor.düşünsene bir örgü falan yaptığımızda bile sökmek zorunda kalınca nasıl hevesimiz kaçıyor birdaha elimize bile almak istemiyoruz aynı durum buda.

hiç bu şekil düşünmemiştim.:umursamaz: bu örgüdede geçerli bir tarif aldığımızda deniyoruz tutturamazsak bidaha yapmıyoruzbenneyaptımki
çocuklar içinde durum çok zor biz anneler içinde.
dün oğlumun çıkış saatini beklerken bir teyzeyle karşılaştım ve keşke benimkilerde küçük olsalarda ilgilensem onlarla uğraşsam diyordu. hepsi dağıldılar gittiler tek başıma kaldım diyor.
10 tane küçük çocuğum olsa inanın hiç öfkelenmem tek tek ilgilenirim diyordu.
bu günlerinizin kıymatini bilin çok arayacaksınız dedi. içime biraz rahatlattı.:lepi:

inşallah her şey yoluna girecek aşksevenim. biz annelerde özellikle bede sabırsızım galiba bu konuda. ben kızımdaki başarıyıda bunda bekliyorum biraz telaşem ondan da galiba

ne bileyim ki canım ben ona hiç dikkat etmiyorum biliyo musun, yanlış yada çok kötü yazarsa, önce soruyorum neresi yanlış oldu, nasıl olmalıydı diye, o söyeyince silip şimdi söylediğin gibi yap diyorum

zaten güzl yazı defterinde çok sorun olmuyoda bi de normal çizgili defteri var işte onda çok sorun oluyo, setteki bazı metinleri metne bakmadan deftere geçiriyoruz ödev öyle yani, çizgili defterde berbat yazıyo
kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

Arkadaşlar bende burdan sizlerden öğrendim çocuğa fazla silgi kullandırmamak gerektiğini.Yoksa ben bol bol sildirirdim daha düzgün olsun diye.Bu topik böyle faydalı paylaşımlarla çocuklarımız için faydalı oldu gerçekten,teşekkürler hepinize..a.s.

teyze çok doğru söylemiş canım yaa .allah evlatlarımıza sağlık sıhhat versinde gerisi boş eminim ikinci dönem bugünleri hiç yaşamamış gibi olacağız.senin birde büyük abla var galiba tabi onda böyle zorlanmayınca ister istemez kıyaslama da yapıyordursun ikisi arasında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…