İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

valla bizim hoca 20 yıllık hoca, erkek.. dışardan baksanız allah allah yandı çocuklar dersiniz, despot gibi görünüyo
ama bakıyorum çocuklar tepesine çıkıyo valla, hiç çocukların konuşmasına gezmesine kızmıyo
bazen oğluma soruyorum sohbet eder gibi, öğretmen size kızdımı diye, o bize kızamıyomuş bizi çok seviyomuş öyle dedi diyo, benimde hoşuma gidio tabii

çok şanslısınız chesciğim. benim kızım öğretmenide tam anlattığın gibiydi. birtek öğretmen velilere masraf çıkmasın diye hiç bir etkinliğe katmıyordu çocukları. mezuniyet gününde bile saç yaptırmalarına izin vermemişti yazık enne babalarınıza diye. kızımın çok canı sıkılmıştı o gün kuaföre gidemedik bir yet tutmalarına izin vermemiş sınıfta mezuniyet töreni kutlamışlardı:roflol:
bu öğretmenimiz bayan. bu kezde bayan olsun istedik sosyalleştirelim çocuğu dedik hayırlıs bakalıma.s

yok bizimki masraf konusunda tam tersikaydirigubbakcemile3

bugun aşı vardı ama aşı kalmamış bizim okula, ertelendi.:hulya:

Son düzenleme:

canım ne aşısı olacaklarmış öğrendinmi.bizim daha hiç adı bile geçmiyor okulda.

canım bi kağıt dağıttılar bugun kkk difteri tetenoz boğmaca polio aşılarıymış bir enjeksiyon bir ağızdan damla şeklinde olcakmış sanırım, rutin aşılarmış, her 1. sınıf çocuğu olcak yani, eğer aile istemezse müdüre ya da öğretmene bildircekmiş

anladım canım saol.ateşlenmezler umarım çocuklar aşıdan sonra.bizim küçükken çok zor geçerdi aşı dönemlerimiz inşallah yine öyle olmaz.

anladım canım saol.ateşlenmezler umarım çocuklar aşıdan sonra.bizim küçükken çok zor geçerdi aşı dönemlerimiz inşallah yine öyle olmaz.

dimi tamda unutmuşken korkunç aşı günlerini dejavu yaşıcaz, gerçi artık büyüdüler ya, küçükkenki kadar olmaz
gerçi ben hatırlıyorum okulda verem aşısımı ne olmuştuk, 2 hafta geçmemişti, kabuklanmıştı falan, umarım artık o tarz yan etkileri olmuyodur bu aşıların

Bizimkilerde hala aşı lafı falan yok.bilmiyorumkismile
Benimde ilkokul 1.sınıftaki aşılarım kabuk bağlamıştı,hala izleri duruyor 2 tane yapmışlardı bize..

aşı konusu henüz bizim okuldada yok. şimdilikte olmasın zaten zorla gidiyor üzerine birde aşı çıkarsa toptan gitmezkaydirigubbakcemile3.
benim oğlum akşam 3.5 te eve geliyor. bir çizgi filime oturuyor 2 saat kalkmıyor. daha sonra derse oturuyoruz yetiştiremiyoruz. bende dün elektirik şartiyerlerini inrirdim elektirikler yok dedim artık derse oturmak zorunda kaldı ve 2 tane arkalı önlü fotokopiyi saat 4 ten 12 ye kadar anca bitirdikafamçokkarıştı hadi oğlum yaz oğlum demekten dilimde tüy bitti... çok ağır ve zor yazıyor.
dün al < ve alaya geçmişler....:bbo: bu heceleri bile çok zor yazıyor. sil olmadı sil olmadı sosyal hayat diye bir hayatım kalmadıkafamçokkarıştı
dün okulda 2 satır al 2 satırda ala yazmış.....mafoldumben ben ne yapacağım bu çocukla yaa. inanın yatarken artık gerildimm gerildim bir top misali oldumbenneyaptımki
sizin minikler bu konuda nasıl kızlar yaa. bana yine bir akıllllllllllllll verinnnnnnnnkaydirigubbakcemile

aynen arkadasim bizdede ayni sorun.sizleri surekli takip ediyorum ama cok yazmaya firsatim olmuyor.bizim ogretmenimiz cok hizli n harfine gectiler sinifta 20 kisiler okuma yazma bilen birkac cocuk varmis heralde ogretmen onun icin biraz hizli geciyor benim biri 5 yasinda biri 1 yasinda iki tanae daha cocugum var ders calistirirken cok zorlaniyorum kizim dikkatini toplayipta derse konsantire olamiyor.yazmakta okumakta istemiyor mafoldumben

sizin öğretmen gerçektende çok hızlıalsanaalsanasmile çocuklar birini kavramadan diğerine hopluyorlar. bende seni çok anluyorum canım. senin işin benimkindende zor diğer ufaklıklarla. hiç olmazsa benim uğraşacak 1 tanem var. büyüğünü babasına devrettim..aklinialirimsmile onun sorunları ergenlikleydiş zaten. 1. sınıfta bana hiç sorun çıkarmamıştı. yavrum okuldan gelir gelmez derse oturur zorla ben kaldırırdım çok yoruldun diye:. bunuda zorla otutturamıyorum bilekaydirigubbakcemile

kızlar merhaba kızımın okula alışma süresince neler yaşadığımızı anlatmıştım öğretmeni değiştikten sonra kızım okulunu derslerini sevmeye başladı sınıf ikincisiymiş okumada ve derse katılımda öğretmeni çok memnun :)) çok şükür okula alıştıya dünyanın en mutlu insanı benim
dün okuldan gelir gelmez hem ödevini yapmış hem dergisini bitirmiş hemde okumasını yapmış ben eve geldiğimde hala ders çalışıyordu okumayla ilgili bir sıkıntımız yok çok şükür okuyabiliyor :))
yazılarıda çok güzel Allah hepsine başarılı bir okul hayatı nasip etsin inşallah

canım verem aşıları öyle olur diye biliyorum ben.hatta aşı olduktan belli bir süre sonra gelip cetvelle ölçerlerdi kaç santim şişmiş diye eğer şişmezse hastaneye tekrar aşıya yollarlardı.belkide şimdi değişmiştir aşılar 22-25 yıl geçti aradan.

canım çok üstüne gitme, okuldan gelince dinlensin oynasın bi kaç saat sonra oturt, eğer güzel yazı defteriyse çok zorlanmaz zaten canım ya, mesela l u aşağı çizgiden başlayıp yukarı çizgiye değince aşağı incek gibi hatları kesin söylersen belki işe yarar
bide çocuklar çok ellerini çekiyo, el yazısında amaç elini kaldırmadan yazmak ama sürekli çektiklerinde uzun sürüyo
bizimkinin ödevi bir sayfa i idi. tüm satırı elinden kaldırmadan yaptırdım yani bitişik i ler en son tüm satıra i nin noktalarını koydurdum, yoksa bıraksam tek tek yaptıkça noktaları koycak, bi gün sürerdi öyle
sempatiksalakcinni

canım senin durumunda çok zor gerçekten allah yardımcın olsun 4 ten 12 ye ne sende sabır kalır nede çocukta ders yapacak hal kalır.bizimde ilk zaman çok ağır yazıyordu çıldırıyordum resmen ama neyseki aştık o günleri.siz birde üstelik daha 3 harf öğrendiniz galiba, bizimkiler 2-3 harf hariç hepsini öğrendi.okuldan 3:30 da geliyor yemeğini yedikten sonra soruyorum biraz dinlenip öylemi yapmak istersin yoksa hemen ödevini bitirip rahatça oturmakmı istersin diye kendisi karar veriyor.eğer dinlenmek isterse en fazla 1 saat dinlenip sonra oturuyoruz dersinin başına.2 saattede bitiriyoruz ödevini.bu duruma bir çare bulmanız lazım yoksa sen gerildikçe oda kesin tedirgin oluyordur.birde chees arkadaşın bana tavsiyesinide uygulayabilirsin oda işe yarıyor.bırak ödevini yapmasın ertesi gün okulda kendi mahçup olacaktır hem öğretmenine karşı hemde sınıfta arkadaşlarına karşı.bizim biriki kere unutmuştu ödevini sınıfta herkes yapıp o yapmayınca öğretmeni kızmış bir daha hiç ne ödevini unuttu nede ihmal etti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…