İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

benim kız elat ile oluşturulmuş farklı 12 kelimeyi dün okudu .t yi de üstelik haftabaşı öğrendi bende yavaş diyordm hemde ben okuyorum o da yazıyor dün 6 sayfa ödev yaptı.ing daha kolay diyor spelling inanılmaz güzel Arı kolejinde böyle değildi amcası ABD den geldi çok beğendi telaffuzunu .
Tek sorun dağınıklık eşyalarını kaybetmesi ve yavaşlık

tarzı bu herhalde kendi aramızda ing konuşuyoruz onu anlamaya çalışıyor aklinialirimsmile

benim kız elat ile oluşturulmuş farklı 12 kelimeyi dün okudu .t yi de üstelik haftabaşı öğrendi bende yavaş diyordm hemde ben okuyorum o da yazıyor dün 6 sayfa ödev yaptı.ing daha kolay diyor spelling inanılmaz güzel Arı kolejinde böyle değildi amcası ABD den geldi çok beğendi telaffuzunu .
Tek sorun dağınıklık eşyalarını kaybetmesi ve yavaşlık

valla canım dağınıklık ve yavaşlık herkesin problemi bu yaşta, normal yani, daha tam olarakta zaman kavramları yok
bugün oğlana git üstünü giy okul vakti dedim, aradan 15 dk geçti gittim baktım arabalarıyla oynuyor, neymiş daha park etmeyi bitirmemiş, geç kaldık bugün
:bbo::bbo:

Bizim öğretmenimiz geçen hafta 1 tane güzel yazı defteri alıp etiketleyin ve okula gönderin bu sınav defteri olacak diye not yazmış o deftere öğretmen söylemiş bizim çocuklar yazmış yanlız ben kaç aldığını pek anlamadım çünkü yazmıyordu bugünde deftere yine yazacaklar

yok canım ben bizim oğlanla konuştum hiç sizin dediğiniz gibi sınav falan yapmıyor, defteride genelde boş oluyor, dikte falanda mı yapılmıyo ne
anlamadım valla bunlar bütün napıyor
herhalde setin defterlerinde mi yazıyolar
:bbo:

ben de bugün öğretmenimizle konuştum.bizim hanımefendi çok çabuk kavrıyormuş ve çabucak bitirdiği için canı sıkılıyormuş.çok zeki dedi.maaşallah kuzucuğuma.biz deste,düzineyi bitirdik dün toplama yaptı bugün de çıkarma yapar herhalde:)ödevimiz yok ama ben soğumasın diye 1-2 sayfa yaptırıyorum.

yok canım ben bizim oğlanla konuştum hiç sizin dediğiniz gibi sınav falan yapmıyor, defteride genelde boş oluyor, dikte falanda mı yapılmıyo ne
anlamadım valla bunlar bütün napıyor
herhalde setin defterlerinde mi yazıyolar
:bbo:

Canım bizimkilerde 2 defadır güzel yazı defterine, yazılı gibi öğretmen söylüyor çocuklar yazıyor..Bizim öğretmen mesela 1 cümle yazdırıyor,ilk kim bitirdiyse ve doğru yazdıysa 1 .oluyor.Diğer yazdırdığı cümlelerdede böyle devam ediyor,değişik biraz yani.Bugünde yapmışlar mesela,benim kız 3 cümlede 1. ,2 sinde 2.olmuş..Belki sizin öğretmende biraz değişik bir yöntemle sınıyordur çocukları..bilmiyorumkismile

Canım bizimkilerde 2 defadır güzel yazı defterine, yazılı gibi öğretmen söylüyor çocuklar yazıyor..Bizim öğretmen mesela 1 cümle yazdırıyor,ilk kim bitirdiyse ve doğru yazdıysa 1 .oluyor.Diğer yazdırdığı cümlelerdede böyle devam ediyor,değişik biraz yani.Bugünde yapmışlar mesela,benim kız 3 cümlede 1. ,2 sinde 2.olmuş..Belki sizin öğretmende biraz değişik bir yöntemle sınıyordur çocukları..bilmiyorumkismile

galiba canım, bizim sette 3 güzel yazı defteri var, onlar eve gelmiyo, herhalde onlara yaptırıyo

Bende çok sevindim fizyolojik olmadığına.Keşke konuşma terapisti olsaydı tabi daha kolay olurdu işin.Ama olsun ne yapacaksın.Dediğin gibi Allah başka dert vermesin canım,Allah kolaylık versin sana..

canım sevindim fizyolojik olmadığına.seni çok sabır gerektiren bir dönem bekliyor anlaşılan.küçük kızınada çok geçmiş olsun inşallah onunkide önemli birşey değildir

sağolun hanımlar teşekkürlera.s.a.s.
zor bir dönemden geçiyorum allah yardımcım olsun:Saruboceq:

günaydın kızlar....
mihribancığım çok sevindim canım yaa. çok geçmiş olsun. benimde oğlum 2 gündür heceleri okuyup cümle kurabiliyor....
amaaaa öğretmeni yazılısı güzel tahtada okuyamıyor dedi. oysa evdede okuyordu.
belki heyecandandır dedim...
bu sabah okulda oku tamammı dedim ısrarla ben okulda okuyamıyorum diyor.
sabahta sınıfına bırakınca tahtadakileri sordum oturduğu yerden göremiyorum yazılar çok küçük dedi ve tahtanın dibine geldi ordan okudu. tabi ben dururmuyum sempatiksalakcinni hemen öğretmenini bekledim ve durumu anlattım. biraz bekliyelim dedi belki heyecandan belki bi göz kusurundandır dedi. haftaya durum değerlendirmesi yaparız dedi ama ben yinede akşama bir dr ye göstermeyi düşünüyorumm

sağol canım oğluna da aferin
bu arada göz doktoruna mutlaka götür ihmal etme canım.
benim küçük kızımda gözlük kullanıyor.gerçi kızımın durumu biraz farklı ama sonuçta küçükken önleminmi almak gerek
umarım bir sorun yoktur gözlerinde

biz elat grubunu geçen haftadan bitirdik öğretmen i ve n yi de verdi ama benim cadım çok karıştırıyor:bbo:
öğretmen sanki hızlı gidiyor daha benim kız telle iletti ile ite gibi kelimeleri okumaya çalışıyor onları karıştırıyorken üstüne birde n geldi.
acaba diyorum sınıftaki diğer öğrenciler çok mu iyi benim kız mı geride kaldı da öğretmen böyle hızlı gidiyor.kızıma soruyorum anne sadece 1 kişi hepsini doğru okudu diğerleri yanlış okudular diyor. o zaman öğretmenin acelesi ne anlamıyorum ki
zaten konuşma probleminden dolayı canım sııkın üstüne öğrenmede de sorun yaşayınca tam moralim bozuluyor.:çok üzgünüm:
çocukla dil çalışması yapmak istiyorum zamanım kalmıyo ki ders çalıştırmaktanbenneyaptımkisanırım 1. dönem dili için bişey yapamıcam galiba 2. dönem üstüne düşerim artıkfisfisfis

Sınav konusu açılmışken ben de bugün sınav yaptım.Her cuma yapıyorum.Ayrı bir sınav defterleri var.Araya çantab koyuyoruz kimse birbirine bakmıyor.Ben sırayla 5 tane cümle söyledim dikte ile yazdılar.Ama not yok tabii ki.Hepsini doğru yapana çıkartma vb. Pazartesi günü i sesine geçiyorum.
Bugün iki mısır daha patladı .:))

Sınav konusu açılmışken ben de bugün sınav yaptım.Her cuma yapıyorum.Ayrı bir sınav defterleri var.Araya çantab koyuyoruz kimse birbirine bakmıyor.Ben sırayla 5 tane cümle söyledim dikte ile yazdılar.Ama not yok tabii ki.Hepsini doğru yapana çıkartma vb. Pazartesi günü i sesine geçiyorum.
Bugün iki mısır daha patladı .:))

ah benim mısır da bir patlasaydıkaydirigubbakcemile3
sanırım sene sonu ancak patlar :KK1:

Benim kızın ezberi çok iyi,öğretmene söylemiştik bunu.Oda 29 ekim için şiir vermiş,okulun töreninde okuyacak.İlkokul 1 lerden sadece benim kızım okuyacak şiir.:nazar:Öğretmenle konuştum bugün,müdür yardımcısına kızım için,ezberi çok iyi,okumaya geçen bir öğrencim ben ona çok güveniyorum demiş..:nazar:Eve geldik geleli çalışıyoruz,ezber kısmı tamam,biraz iyileştirmemiz gerekecek.Ben kızımdan daha çok heyecen yaptım bu arada..eyvahedigeldismile

Benim kızın ezberi çok iyi,öğretmene söylemiştik bunu.Oda 29 ekim için şiir vermiş,okulun töreninde okuyacak.İlkokul 1 lerden sadece benim kızım okuyacak şiir.:nazar:Öğretmenle konuştum bugün,müdür yardımcısına kızım için,ezberi çok iyi,okumaya geçen bir öğrencim ben ona çok güveniyorum demiş..:nazar:Eve geldik geleli çalışıyoruz,ezber kısmı tamam,biraz iyileştirmemiz gerekecek.Ben kızımdan daha çok heyecen yaptım bu arada..eyvahedigeldismile

hadi gözünüz aydınkaydirigubbakcemile3
heyecanlanmanda normal canıma.s

biz o harfine gectik iki gundur valla ben yetisemiyorum bu hiza sizinkiler hangi harfteler.bizimkilerde ilk defa sinav olacaklar heralde ogretmen fotokopi hazirlamis okutun bakmadan yazdirin demis bakalim bu hafta sonu onu calisacagiz.

biz o harfine gectik iki gundur valla ben yetisemiyorum bu hiza sizinkiler hangi harfteler.bizimkilerde ilk defa sinav olacaklar heralde ogretmen fotokopi hazirlamis okutun bakmadan yazdirin demis bakalim bu hafta sonu onu calisacagiz.

biz n deyiz canım
hoca hiç sınav mınav demiyo valla
:hulya:

kızlar sonunda bizimde yazılı zamanı geldi çattı.aslında hiç istemiyordum bu sıralar yazılı olmalarını.öğretmenimiz hemen her harfi öğretti çocuklarda ister istemez karıştırıyorlar birbirine.bakalım nasıl yapacak benim oğlan.bizim çalışacağımız yer türkçe kitabının 74 üncü sayfası.kitap olarak oraya kadar geldik ama aslında ordan çok daha ilerideyiz.

bizim cumhuriyet bayramı şiirimizde mustafa kemalin kağnısı.sınıfça hep beraber okuyacaklar.benim oğlumun üç mısralık bölümü var.her öğrenciye ikişer kişi paylaştırmış.hergün çalışıyorlar nasıl okuyacaklarını.

kızlar sonunda bizimde yazılı zamanı geldi çattı.aslında hiç istemiyordum bu sıralar yazılı olmalarını.öğretmenimiz hemen her harfi öğretti çocuklarda ister istemez karıştırıyorlar birbirine.bakalım nasıl yapacak benim oğlan.bizim çalışacağımız yer türkçe kitabının 74 üncü sayfası.kitap olarak oraya kadar geldik ama aslında ordan çok daha ilerideyiz.

Dün veli toplantısı vardı.Öğretmen müfredata göre bu hafta n sesi verilmesi gerek dedi.Siz hepsini bitirdiniz demek.Benim kızım bile n harfine yeni geçtiler,harfler çoğalınca karıştırmaya başladı,senin oğlun ne yapsın..bilmiyorumkismile

X