Çocuğa bakan anneye ödenen nafaka

Çocuğunu babaya bırakıp kendi çalışsa rezil ne biçim anne bu
Vicdansiz cani denir
Çocukta anneden kaçırılarak annen seni terk etti diye diye büyütülur
Olan her şekil kadına oluyor bu ülkede

Gayet normal böyle olması. Baksanıza burada bile kadınların çoğu gurursuzlukla, yiyicilikle, edepsizlikle suçlamış. Kadınlar böyleyken erkeklerin böyle demesi çok normal. Allah yardımcımız olsun ne diyelim.

Herkes aynı benim kocişim farklı demedim. Kociş falan da demem ben. Öyle öven bir tarzım da yoktur. Size vicdansız da demedim. Başka bir üyeyle beni karıştırıp sonra da tartışma çıkarmaya çalışmayın. İyi akşamlar.

Zaten kadın kadının kurdu
Gecen instagramda çıkan haberlerde görmüştüm
bir futbolcu vardı karısını dövmüş kadının darp raporlari falan var tehdit küfür hakaret neyse (asena olayi değil farklı biri ismini hatirlayamadim )
Kadın boşanıyor tazminatta istemiş sanırım
Haberin altına yapilan yorumlarda kadına küfür hakaret eden hatta beddua edenlerin çoğunun cinsiyeti neydi bilin bakalim
O yüzden şaşırmıyorum

Son olarak kendi çocuğunuza parayla mi bakiyorsunuz
Baba nafaka baglamasa çocuğuna bakmayacak misin diyen kadınları
Asgari ücretle kira evle sabah saat sekizde gidip aksam en az altıda döndükleri işlerinden ailelerinin yardımı olmadan ve nafaka almadan çocuk bakmaya davet ediyorum

Erkekler ve 2. eşleri çok iyi organize olmuşlar, nafakayı kaldırmak için dernek kurmuşlar. Kadınlar da birbirinin ayağını kaydırmakla meşgul. Biz daha çoooook eziliriz bu kafayla.

Sonuna kadar size katılıyorum benbosuna kadin kadinin dusmanidir demiyorum illaki eleştirecekler diye haksizligi kabulleniyorlar..

Erkekler ve 2. eşleri çok iyi organize olmuşlar, nafakayı kaldırmak için dernek kurmuşlar. Kadınlar da birbirinin ayağını kaydırmakla meşgul. Biz daha çoooook eziliriz bu kafayla.
Bir de o derneğin facebook sayfasını inceleseniz, kabus gibi! Başlarında da tam bir ataerkil hizmetkârı kadın! Çok merak ediyorum geceleri rahat uyuyor mu bu kadın???

Cocuk sadece kadinin degildir para olmasa nasil bakilacak.baba evlilik sorumluluğunu yerine getiremiyorsa bosanma noktasina getiriyorsa bakmak karşılamak zorunda..

Konu sahibi istirak nafakasindan bahsetmiyor. Istirak nafakasi kesilmez. Konu sahibi buna ek olarak ömür boyu kadına bakıcı parası bağlanmasını talep etmiş. :)
Omur boyu dulluk damgasi vurmasini biliyorlar kadinin ayakta durmasi icinmi destek olamiyorlar o adam yuzunden kadin bosandi cocugunu tek basina buyutuyor bir zahmet destek olsun

Çevremde 1000 tl üstü nafaka alan kadın yok. Ben nafakalar yüksek demedim. Hayat standartlarına uygun olmalı dedim.
Tabi ki Türkiye’de ki nafakalar çok komik. Bu durumun düzeltilmesi gerekir.
Konu kadına nafaka bağlanıp bağlanmaması. Günümüz Türkiye’sinde babasının maaşın almak için boşanıp hala evliliğini devam ettirenler var. O yüzden suistimale yatkın olan bu konunun ancak çocuk için bağlanacak adam gibi bir nafakayla ,çözüleceğine inanıyorum.

Valla ikinci mesajınızdaki hakaretlerinizi görmeden ilk mesajımda sizi karıştırdığımı anlayıp pardon demistim. Sonrasında ikinci mesajda hakaret ederek polemiğe çeviren siz oldunuz. En iyisi göz ardı etmek. size de tavsiye ederim. Iyi aksamlar

Tamam işte, mahkeme diyecek ki; çocuk okula gidiyor taksidi şu kadar, aylık giyim, sağlık, kırtasiye, gıda, sosyal etkinlik ücreti şu kadar. Baba da şu kadarını ödeyecek diyecek. Komik nafaka yerine adam gibi nafaka verecek.

Erkekler her türlü birbirini kolluyor zaten
adam karısını aldatsada dovsede türlu pislik yapsada adamin arkasinda duruyorlar

Biz kadinlar ise burada boşanmış kadına çocuğun tüm maddi manevi ihtiyaçlarını sen karşıla
sadece sen bak
eski kocanin ve yeni karısının hayatına çocuğunla beraber gölge etme sus otur yerinde diyoruz

Başka konuda da bosanamayan tek başına cocuk bakmak zor gecinemem diyen kadına da gurursuz musun niye bosanmiyorsun diyoruz

Ben de ilk mesajınızdaki hakaretlere istinaden yazdım. Zira ilk mesajınızda bana saldıran sizsiniz. Doğru, göz ardı etmek gerek. İyi akşamlar.

:)) babanın cebinden çıkan paranın adı değişsin Benim için hiiiç problem değil.
Zaten kadına+çocuğa 500-1000 lira arasında toplamda ödedikleri.
Anne de çocuğun masrafları, geçim telaşı varken o parayı saçına başına, pedikürüne, cilt bakımına harcamıyordur degil mi?
He zaten kadın böyle bir kadınsa, çocuğun ihtiyaçlarını göz ardı edip, yaşamını öyle sürdürüyorsa, adam da zahmet olacak aöa o çocuktan baba olarak sorumlu, bırakmasın böyle bir anneye.

Bu konuda yasal duzenleme var .
Erkek ,bosanmadan sonra eski esi yoksulluk icinde kalacaksa, karsi tarafin talebi uzerine hakim belli bir miktar tayin eder..ayni sekilde kucuk cocuklar varsa onlarin egitim ,bakim vb.ihtiyaclari icin nafakaya hukmedilir.
Nafaka,adamin gelirinde bir artis oldugunda belli sartlar altjnda arttirilir.
Ve kadin evlendiginde nafaka kesilir.. nafakaya hukmedilmesinde artik bir gerekce olmadigi dusunuldugunden dolayi.
Nafakanin kesilmemesi icin bilerek evlenmeyen,(yani durumun kendi lehinden cikmasini onlemek maksadiyla) evlenmeyen ancak baskasiyla birlikte ortak hayatini surdurdugu anlasilan kadinin nafakasi kesilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…