Çocuğa bakan anneye ödenen nafaka

Dikkatimi çekti de sanırım eski eşinizden kaynaklı erkeklere çok öfke dolusunuz.
Yanlış anlamayın. Melek değiller. Ama siz hepsini bir kefeye koyup ölsün gebersin sürünsünler morundasınız.

Bütün mesajlarınızda sanki kendi evliliginizin acısı var.
Benim ilk ve tek evliliğim şu anki. Eski değil yani eşim. 11 yıllık evliyim. Eşim de böyle bir insan değil zaten. Ben evlenmeden önce de aynı şeyleri düşünürdüm. Çünkü çevremi çok gözlemlerim.
Çevremde öyle çok acı çeken kadın var ki... Kapıcımdan arkadaşlarıma, öğrenci velilerimden aileme, komşularımdan memleketimdeki kadınlara... Öyle hikâyeler biliyorum ki anlatamam. Annemin, anneannemin, teyzemin, kuzenlerimin yaşadıkları inanılmaz.

Bence siz de biraz gözlemleyin çevrenizi. Emin olun aynı şeyleri düşünmeye başlayacaksınız.

Daha önce defalarca yazdım ve yazacağım abimin 10 binlik geliri olmasına rağmen boşandığı ve çocuklarının annesi eski eşine verebildiği 400 lira onu da doğru düzgün vermişliği yoktur.Yeni eşinin baskısından dolayı verse de eksik veriyor yada biz kardeşleri zorluyoruz vermesi için ortada yeğenimiz var ki yeğenim olmasa bile boşanmış kadın olarak hayatına devam edecek.Toplum baskısını aile baskısının sadece kadına kilitlendiği bir toplumda yaşıyoruz.Lütfen kadın olarak önce biz sahip çıkalım birbirimize

Çalıştığım iş dolayısıyla boşanmış Çiftlerin %99 unun erkek eksenli (suçlusu) olduğunu görüyorum.Eğer adliyede veya bir hukuk bürosunda çalışırsanız ne demek istediğimi çok daha iyi kavrayacaksınız.Erkeğin boşanma eylemi gerçekleşmeden metresi veya sevgilileri olabiliyor.Belki yapan kadınlar da var ama bu oran erkeğinki kadar astronomik değildir.

3nity 3nity yani kısaca :) gerçekten ihtiyacı olana verilmeli nafaKa . Sevgilisiyle eski kocasının parasını yiyen zavallılara değil .kulaklarımla duydum yahu ,kadın kocasını sömürmenin peşinde .bence bu nafaka iyice arastirilmadan bağlanmamalı ..hatta erkekler de kadınlardan alabilmeli. Normalde kadın hakları savunucusuyum fakat boylelerinin değil ..birkaç örnek hikayem daha var .duydukça midem bulanıyor .kadın ve çocuk mağdur edilmesin, uyanıklar da mağdur sıfatıyla erkekleri soymasin

ilahi sen :)) gelmiş devam da etmişsin...
Hepimiz aslında aynı şeyi istiyoruz.
Adalet.
Bu konuda mağdur olan erkek İnan bana kadınların yanında çok çok azdır.
Mahkeme 300-400 lira nafaka bağlıyor zaten, kadın hangi parayla gününü gün edecek :)
Çok kere yazdım bu konuda, çevremizde bu konuda kadın-erkek örnekler var, hepimiz tek tek anlatabiliriz.
Burada da bir o kadar konu okuyoruz, çocuk+kadın nafakası olarak 1000+ nafaka alan kaç kişi var? Boşanmaların yüzde kaçı bu rakamı görüyordur?
Ve şurada kaç kişi hesapladı, kreş Çağında çocuk dediğinin aylık masrafı ortalama, 1500.
İki çocuğu konuşamıyoruz bile :)

Daha önce defalarca yazdım ve yazacağım abimin 10 binlik geliri olmasına rağmen boşandığı ve çocuklarının annesi eski eşine verebildiği 400 lira onu da doğru düzgün vermişliği yoktur.Yeni eşinin baskısından dolayı verse de eksik veriyor yada biz kardeşleri zorluyoruz vermesi için ortada yeğenimiz var ki yeğenim olmasa bile boşanmış kadın olarak hayatına devam edecek.Toplum baskısını aile baskısının sadece kadına kilitlendiği bir toplumda yaşıyoruz.Lütfen kadın olarak önce biz sahip çıkalım birbirimize

Daughter of your father Daughter of your father
Bak 10bine 400 :)
Nafaka dediğin şey adil değil.
Ben 5000 e 500 görmüştüm, çok bileymiş :)

ilahi sen :)) gelmiş devam da etmişsin...
Hepimiz aslında aynı şeyi istiyoruz.
Adalet.
Bu konuda mağdur olan erkek İnan bana kadınların yanında çok çok azdır.
Mahkeme 300-400 lira nafaka bağlıyor zaten, kadın hangi parayla gününü gün edecek :)
Çok kere yazdım bu konuda, çevremizde bu konuda kadın-erkek örnekler var, hepimiz tek tek anlatabiliriz.
Burada da bir o kadar konu okuyoruz, çocuk+kadın nafakası olarak 1000+ nafaka alan kaç kişi var? Boşanmaların yüzde kaçı bu rakamı görüyordur?
Ve şurada kaç kişi hesapladı, kreş Çağında çocuk dediğinin aylık masrafı ortalama, 1500.
İki çocuğu konuşamıyoruz bile :)
Harbi ilahi ben :) bırakıp gittim ,alelacele cevapladım :)

Ya bak haklısın ama benim dediğim o yüzdesi düşük olan erkek sınıfı için geçerli .haklı mağdurları (kadınları) tenzih ediyorum . Onlar benim savunduğum konunun çok dışında .tabi ki gereken yapılmalı bu durumda .iki çocuğa bağlanan nafaka bir tanesinin okul giderlerini karşılamıyor evet .burda da adalet istiyoruz .kadın konusu çok geniş ,konuş konuş bitmez .bdv de bile nelerini okuyoruz .dilerim hepsi maddi refaha ulaşır ..

Daughter of your father Daughter of your father
Bak 10bine 400 :)
Nafaka dediğin şey adil değil.
Ben 5000 e 500 görmüştüm, çok bileymiş :)
Haklisin da çocuk için bağlanan nafakayi normal buluyorum zaten .ben anneye bağlanan nafakadan bahsediyorum .ihtiyacı varsa bağlanır ,yoksa çerez parasına ihtiyacı mi var ? Tamamen açgözlülük !

Ayrıca şu nafaka adaletsizliği de gündeme oturmalı ..hiçbir zaman çocuğun çıkarı gozetilmiyor .atıyorum bir bebeğe bağlanan 200 lira nafaka bez parasını karşılamıyor. 10000 de 400 de büyük ayıp ..adamın boğazından geçmez be

Dikkatimi çekti de sanırım eski eşinizden kaynaklı erkeklere çok öfke dolusunuz.
Yanlış anlamayın. Melek değiller. Ama siz hepsini bir kefeye koyup ölsün gebersin sürünsünler morundasınız.

Bütün mesajlarınızda sanki kendi evliliginizin acısı var.
Bu arada, neden bana böylesi bir tahlilde bulunma gereği duydunuz? İlla boşanma mı yaşamak gerekiyor kadınlara, çocuklara yapılan haksızlıkları görebilmek için? Empati kurabiliyor olmak yeterli. Tabii bir de vicdan sahibi olmak!

Haklisin da çocuk için bağlanan nafakayi normal buluyorum zaten .ben anneye bağlanan nafakadan bahsediyorum .ihtiyacı varsa bağlanır ,yoksa çerez parasına ihtiyacı mi var ? Tamamen açgözlülük !

Ayrıca şu nafaka adaletsizliği de gündeme oturmalı ..hiçbir zaman çocuğun çıkarı gozetilmiyor .atıyorum bir bebeğe bağlanan 200 lira nafaka bez parasını karşılamıyor. 10000 de 400 de büyük ayıp ..adamın boğazından geçmez be
Anne değilsiniz sanırım bu yüzden bu martavalları okuyorsunuz ve kadınlara karşı bu nefretinizi bilmeyi isterim açıkçası

Abim evlendi şuan çocuk bekliyor eski yengem ise işe koşuşturup çocuklara ancak yetebiliyorken zaten bir yuva kurması pek mümkün görülmüyor.Olan kadına mı oldu erkeğe mi?

Ben de bu dediğiniz yüzünden konuda geçen kadının nişanlandık aöa evlenemiyoruz demesini garipsemedim...
Kadın+çocuğa verilen nafaka 600 lira olsun hadi bu konuda...
kadın da çalışıyor ve 3000 lira maaş alıyor olsun.
3600 ile büyükşehirde kirada geçinecek dese, kendisine hayat kurması olası degil...
Zaten kadınların derdi çocuğun sorumluluğu degil ki, çocukla birlikte geçim.
Şu erkeğin mağduriyetine bu kadar kafa yoracagımıza nafaka meselesinde ‘çocuğa verilen’ nafakanın en azından çocuğun masrafının yarısı olmasını, bunun dışında çocuğun düzgün bir yerde yaşaması için de kira yardımı yapılmasını nasıl sağlarız ona kafa yorsak, Emin’im çoğu kadın kendine nafaka da istemez, tazminat da.

Bu durumu yaşamamak icin çocukların velayetini babaya vereceğiz, haftaiçi cocuk bakmak yerine çalışıp para kazanacağız, haftasonu da çocuğu alıp sinemaya götüreceğiz....
Adamin verdiği 500 lirayi kafaya kakmasina izin vermeyeceğiz böylece

Niyeyse bizim ülkede çocuğun tüm sorumlulugu anneye ait
Çocuk hasta olunca bile annesi bakamamis çocuğa deniyor

Bence çocuğa 1 sene anne bakiyorsa 1 sene baba bakmalı
böyle babaanne kucağına bırakıp gitmekte değil bizzat kendisi bakacak
Bunun denetimi yapılacak
Böylece kayinvalideler oğullarının yuvası üzerinde at kosturamayacak
Nasıl olsa oğluma yenisini alırım lafini ağzına rahatça almayacak
Boşanan adamlar nafaka kaçırmak için bir tarafını yırtıp parayi metresleri ve yeni ikinci esleriyle rahatça yiyemeyecek
Çocuk sahibi olmanin oraya buraya sperm dağıtmak olmadığını kavrayacaklar

Bizim ülke kadının vicdani ve anacligi olmasa erkeklerde boşanmanın verdiği zararlari yasasa bu kadar boşanan kalmaz bence

Bu ülkede erkek diye geçinenlerin çoğu çocuğuna bile nafaka ödemiyor, gectim nafakayi arayıp sormuyor bile.... kadın tek başına bakıyor evladına... istisnalar hariç ama genel durum bu.... bazı kadınlar söke söke alıyor ıyi de yapıyor ama çoğunluk bulaşmasın diye tek kuruşuna tenezzül etmiyor onlarda etrafta babayım diye utanmadan geziniyor...
+100000
Pisliklerin 500 liralik nafakayi ödememek için attığı taklalari bizzat görüyorum
Aylık kazancı 20 bin lira olan adamin mahkemede kazancini 1200 lira olarak gösterdiğini biliyorum
Malını oraya buraya dagitanlar sigortasiz çalışanlar

Bu nafakaya karşı olan erkeklerin bir çoğu karısını aldatmış dövmüş binbir eziyet cektirmistir bekar olanları da bende zamani gelince böyle yaparım o yüzden destekleyeyim diyor

Karşı olan kadınlar bir çoğu boşanmış adamla evlenmiş ikinci kadiar

Benim ilk ve tek evliliğim şu anki. Eski değil yani eşim. 11 yıllık evliyim. Eşim de böyle bir insan değil zaten. Ben evlenmeden önce de aynı şeyleri düşünürdüm. Çünkü çevremi çok gözlemlerim.
Çevremde öyle çok acı çeken kadın var ki... Kapıcımdan arkadaşlarıma, öğrenci velilerimden aileme, komşularımdan memleketimdeki kadınlara... Öyle hikâyeler biliyorum ki anlatamam. Annemin, anneannemin, teyzemin, kuzenlerimin yaşadıkları inanılmaz.

Bence siz de biraz gözlemleyin çevrenizi. Emin olun aynı şeyleri düşünmeye başlayacaksınız.

Ben sizi başka üyeyle karıştırdım. Pardon :)

Bu arada, neden bana böylesi bir tahlilde bulunma gereği duydunuz? İlla boşanma mı yaşamak gerekiyor kadınlara, çocuklara yapılan haksızlıkları görebilmek için? Empati kurabiliyor olmak yeterli. Tabii bir de vicdan sahibi olmak!

Vicdan tek taraflı değildir hanımefendi. biraz da akıl, mantık , dürüstlük ve adil olmak gerekir. Çaktırmadan vicdansız demeye çalışmışsınız ama olmamış. Hakaret edemezsiniz öyle bol keseden.

Ne güzel dünya değil mi? Erkekler sürünsün ölsün ama benim kocam öyle değil.

Herkes aynı benim kocisim farklı.

Bla bla bla ...

Ülkemizdeki erkeklerin geneli böyle maalesef. Sonra da çıkarlar, ağlanıp kamuoyu oluştururlar. Psikiyatrist doktor Agah Aydın diyor ki, dünya üzerindeki gayrimenkullerin yalnızca yüzde biri kadınlarındır, o nedenle kanunlar, töreler, inanışlar hep para ve mala sahip olan yüzde doksan dokuzun lehine yapılır. Parası olan güçlüdür, kadının dünya üzerinde ezilmesinin nedeni budur.

Maalesef ki medya, kurumlar, kuruluşlar, hukuk sistemi, kolluk kuvvetleri, iktidar vb. hep erkeklerin elindedir. Her konu olduğu gibi nafaka konusunun da erkeklerin lehine olmasına şaşırmamak gerekir. Üzücü olan, bazı kadınların da erkeklerin bu avantajlı durumunu görmezden gelerek onların lehine düşünmeleri ve konuşmalarıdır. Bu konuda söylenecek çooook şey var. Ama yaz yaz bitmez!
+100000
Burada okudum 6 aylik bebeğe 150 lira aylik nafaka verilmiş hakim tarafindan çocuğun 1 haftalık bezine yeterse o para
Erkek yine korunmuş

Bakın bizim medya nasıl adami savunuyor kadina soz hakki bile yok
Dünya kadar nafaka bağlandığı halde alamayan tek kadının haberi yapiliyor mu
Ise bmv ile gidip eski karısına 300 lira nafaka baglatan adami gösteriyorlar mi

O kadina saldıran erkek müsvetteleri kendi pis zihinlerini satir aralarinda ortaya koymuş yine
Yok imam nikahi yok kadınları kullanin atın
Yani 10 sene bir kadindan faydalanayim çocuk yapayım kadın çalışmasın çocuğa baksın sonra keyfim baska biriyle olmak isteyince kadını kolundan tuttuğum gibi sokağa firlatayim

O haberdeki eski s açık acik ben kadından ayrıldım çocuğumada eski karımın nişanlısı baksın diyor kısaca

X