co2 fraksiyonel lazer yaptırdım

merhaba gaziantepte çil tedavisi için co2 fraksiyonel lazer yaptıracağım biyer varmı hastaneler cumartesi randevu vermiyor :KK43:

Merhaba arkadaşlar, sırf bu konuyu araştırmak ve bilgi paylaşımı için siteye girdim. 3 hafa sonrası için fraksiyonel co2 lazer randevusu aldım. Sivilce izlerim var bir iki tanesi derin diğerleri yüzeyel çok göze batmıyor ama ben takıntılıyım. Yaptıranlara soruyorum 3-4 ay sonra cilt eskiye geri mi dönüyor? Yani izler geçici süre mi kayboluyor herkes öyle yazmış. Tek seansa 1200 lira vericem bi özel hastanede yorumlarınızı bekliyorum çok kararsızım:KK43:(

merhabalar 2 ay geçti ama hala yanaklarımdaki yanıklar aynen duruyor. dört farklı dermotologa gittim, hiçbirinin verdiği ilaçlar fayda etmedi. beponthol, kortizonlu locosid lipo, coresatin pişik kremi, fito ve hamilton bioderma güneş kremlerini kullandım. lütfen pahallı ama faydalı bir krem söyleyin...
Merhaba nasıl oldu cildin merak ediyorum? Biri olumlu bişey yazsın diye bekliyorum ama herkes pişman:KK43: ben de 3 hafta sonrasına randevu aldım yaptıracağım senin bi önerin var mı olumlu olur mu sonuç lütfen yardıımm :KK43:

Merhaba arkadaşlar, sırf bu konuyu araştırmak ve bilgi paylaşımı için siteye girdim. 3 hafa sonrası için fraksiyonel co2 lazer randevusu aldım. Sivilce izlerim var bir iki tanesi derin diğerleri yüzeyel çok göze batmıyor ama ben takıntılıyım. Yaptıranlara soruyorum 3-4 ay sonra cilt eskiye geri mi dönüyor? Yani izler geçici süre mi kayboluyor herkes öyle yazmış. Tek seansa 1200 lira vericem bi özel hastanede yorumlarınızı bekliyorum çok kararsızım:KK43:(

24 yaşındayım ve beyaz tenliyim yıllardır akne problemlerimden dolayı kullanmadığım ''antibiyotik'' leke geçirici ''kremler'' hatta ''Roacutan'' bile kullandım , ardından kimyasal peeling yaptırdım yüzlerce liralık dermatolojik ( eczanede satılan marka ürünler ) kremler solüsyonlar herşeyi kullandım fakat aknelerim hafif şiddetlede olsa tekrarladı ve alnımla burnumda küçüklükten kalma yara ve dikiş izleriyle sivilcelerden kalma çukurluklar , pürüzler , piercing izim geçmedi taki fraksiyonel CO2 lazeri keşfedene kadar.Öncelikle şunu söylemeliyim fraksiyonel lazerin çeşitleri var yani farklı makinelerle farklı dalga boylarında yapılan uygulamalar var o yüzden herkes aynı sonucu alamamış olabilir fakat bunların içerisinde dalga boyu en büyük olan ve en yüksek oranda cevap veren '' Fraksiyonel CO2 '' lazer uygulamasıdır.
Eskişehir'de öğrenciyim ve burda '' Mayasante '' Kliniğinde ilk seansımı 26.01.2013 tarihinde yani bir yıl önce yaptırdım , bugün de 2. seansımı yaptırdım.Uygulama öncesi cildi uyuşturan bir krem sürülüyor ve 1 saat kadar bekliyorsunuz.Benim izlerim derin ve acı eşiğim baya yüksek olduğu için doktor derin çalıştı ilk başta tüm cildime daha derin atışlar yaptı sonrasında sadece çukurlukların olduğu kısımlara nokta şeklinde tekrardan daha hafif atış yaparak seansı bitirdi.Kullandığı cihaz ve doktorun deneyiminden dolayı çok memnun kaldım.Tabi ki uygulama sırasında acı hissediyorsunuz bitince sanırım vitaminli yada mineralli soğuk bir maske koyuyorlar yüzünüzün üstüne , sonrasında da soğuk termofor uyguluyorlar direk buz konmasını önermediler.20 dakika soğuk uygulandıktan sonra taksiyle eve geldim ve '' bepanten merhem '' ( artık piyasada yok kremi satılıyor ) sürdüm , '' ozon yağı '' nı da öneriyorlar ilk seansta onu sürdüm ama çok yaktı ve kötü kokuyor. Geçen seansta lazerin hemen ardından '' PRP '' de yaptırmıştım.Kanım alınarak ayrıştırıldı bir makinenin içinde sonra Plazma içinde konsantre olarak bulunan plateletler cilde sürülüyor ve cilt bunu emiyor yani bünyelerinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimini sağlıyor.
2 günde kabuklanıyor ve 3. gün kabuklar dökülüyor 2. 3.gün ılık duşta alabilirsiniz , kabukların kolay dökülmesine yardımcı oluyor birde sürekli nemlendirici sürmek lazım.İlk seansta kabuklar döküldüğünde yüzümde kızarıklıklar oluştu ve atış yapılar yerleri iğne ucu gibi görebiliyordum ve yüzümde parlama yapıyordu.Fakat gün geçtikçe cildim yenilendi zaten 3 ay boyunca cilt kendini yeniliyor rengide normale dönüyor daha canlı ve sağlıklı pürüzsüz görünüyor.Sabretmek ve güneş koruyucusuyla bakım kremlerini ihmal etmemek lazım.Bir hafta sonra makyajda yapabilirsiniz fakat ben yeni cildime hiçbirşey sürmek istemedim.İzler çukurluklar nekadar derinse seans sayısı ona göre belirleniyor ve uygulayan kişi çok önemli bana daha derin çalışıldı ve başkasının 2 seansta aldığı sonucu ben tek seansta alabildim.Kabuklanma sürecince bol su içtim , c vitamini içeren meyveler ve yeşil yapraklı sebzeler yedim beslenme cilt için çok önemli bir hafta güneşe çıkmadım ilk 3 gün evde perdeleri bile kapattım ama hepsine değdi fondotenden kurtuldum ve aynaya baktığımda kendimi daha iyi hissediyorum şimdi iyileşme durumuna göre 3. seansı yaptırıcam fakat sadece çukurluk olan bölgelere uygulanacak bu sefer.Fraksiyonel co2 lazerin seansını 600tl ye yaptırdım.'' Prp '' 400 tl di fakat kampanyalı ikisini 900tl ye yaptırmıştım geçen yıl.Umarım yardımcı olmuşumdur fotoğraflarımı çekip koymayı da düşünüyorum.En etkili çözüm bu ve memnun kaldım insanlarda farkedip yorum yapıyorlardı zaten ( :

merhaba arkadaşlar.. sitede yeniyim. fraksiyonel laserle leke tedavisi olanlar durumlarını paylaşabilirlermi lütfen..

Merhaba nasıl oldu cildin merak ediyorum? Biri olumlu bişey yazsın diye bekliyorum ama herkes pişman:KK43: ben de 3 hafta sonrasına randevu aldım yaptıracağım senin bi önerin var mı olumlu olur mu sonuç lütfen yardıımm :KK43:

Allah kimseye yaşadıklarımı yaşatmasın. Ben yanaklarıma yaptırdım 3 ayıda bitirdim hala çok hassas kızarık yanaklarım var. soğuk sıcak klimalı güneşli ortamlarda bir dakika bile duramıyorum. artık güneş kremi falanda süremiyorum. sivilce izlerim umrumda değil lazer aleti ile yeni izler bile oluştu. Artık doktorların hiçbirine güvenmiyorum. yüzde yüz argan yağı aldım, yüzüme şebeke suyu değdiremiyorum. Aynısefa bitkisinin suyu ile günde bir kez yıkıyorum. Bana sorarsan o aletin yanına bile yanaşma. Kesinlikle tavsiye edemem kardeşim. 3 aydır yatakta yan taraflarıma yatamıyorum. Ama artık buna alıştım Allahtan umudumu hiç kesmedim ve çok mutluyum çünkü yaşadığım bana büyük bir ders oldu. Allaha teslim oldum artık her geçen gün daha iyi bir cildim olduğunu görüyorum. Her yaşadığımız bizim için güzel bir imtihan olduğuna inanıyorum. Benim için büyük bir öğüt oldu bu yaşadığım sizler içinde olsun isterim.

Sana iyilikten her ne gelirse Allah'tandır, kötülükten de sana ne gelirse o da kendindendir. (Nisa suresi,79)
Başınıza gelen herhangi bir musibet, kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. (Şura Suresi, 30)

Allah kimseye yaşadıklarımı yaşatmasın. Ben yanaklarıma yaptırdım 3 ayıda bitirdim hala çok hassas kızarık yanaklarım var. soğuk sıcak klimalı güneşli ortamlarda bir dakika bile duramıyorum. artık güneş kremi falanda süremiyorum. sivilce izlerim umrumda değil lazer aleti ile yeni izler bile oluştu. Artık doktorların hiçbirine güvenmiyorum. yüzde yüz argan yağı aldım, yüzüme şebeke suyu değdiremiyorum. Aynısefa bitkisinin suyu ile günde bir kez yıkıyorum. Bana sorarsan o aletin yanına bile yanaşma. Kesinlikle tavsiye edemem kardeşim. 3 aydır yatakta yan taraflarıma yatamıyorum. Ama artık buna alıştım Allahtan umudumu hiç kesmedim ve çok mutluyum çünkü yaşadığım bana büyük bir ders oldu. Allaha teslim oldum artık her geçen gün daha iyi bir cildim olduğunu görüyorum. Her yaşadığımız bizim için güzel bir imtihan olduğuna inanıyorum. Benim için büyük bir öğüt oldu bu yaşadığım sizler içinde olsun isterim.

Sana iyilikten her ne gelirse Allah'tandır, kötülükten de sana ne gelirse o da kendindendir. (Nisa suresi,79)
Başınıza gelen herhangi bir musibet, kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. (Şura Suresi, 30)

yıldız41 çok üzüldüm Allah yardımcın olsun herseyin bası ilk önce dua herseyin mutlaka çözümü vardır. sanırım sana lazer yapılmadan önce krem sürülmemişti değil mi? bence lazer yaptıracaklar kesinlikle uyuşturuculu krem kullanmadan yaptırmamalılar ben acıbadem de yaptırdım çok az acı hissettim ve biraz yanma oldu sonrası buz kompleksi ve bir jel sürdüler bepanten sürdükten sonra o yanmada gitti suan 2.günümdeyim yanma hiç yok kabuklanma oldu yakın zamanda dökülme olucak sanırım bence yaptırdığın yer çok önemli her yer iyi yapamıyor. nasıl kremsiz yaptılar aklımda almıyor.

Artık hiçbir beklentim kalmadı. Şimdide göz altı torbalarımın oralar siyahlaşmaya başladı. Paramla çirkinleştim resmen :) çok beklentim vardı en iyi doktora gittim. Umutlarımın beklentilerim. Yazık ettim. Vücüdumun yapısı bu iyileştirmiyo. Yara çıksa geçmio geçsede izi kalıo. Artık kabullenmem gerekio.

sevgili fransiyonel seninle görüşmem lazım, ben de seninle aynı kişiye yaptırdım ve moralmen çok kötüyüm:KK43: kendimi tanıyamıyorum, yüzüm gözüm şiş, sen nasılsın şimdi? arkadaşlar ilk günler nelere dikkat etmeliyiz, ne zaman suyla yıkamalıyız? dr.nüket eroğluna yaptıranlar özellikle sizlerle konuşmayı çok istiyorum...umarım okursunuz yazdıklarımı:KK43:

arkadaşlar yüzüm berbat durumda, üstelik yanağımda çukur yokken çukur oluştu...moralmen çok kötü durumdayım:KK43: son günlerde yaptıran var mı hiç?? o kadar dediler bana yaptırma diye, ama ille de daha güzel olur düşüncesiyle mahvettik cildimizi:KK43: çok kötüyüm

dinlemedim, kulak ardı ettim söylenenleri ama çok pişmanım çokkk...üstelik geriye dönüş yok...yorumların hepsini üşenmeden okudum ve artık çok hassas, zayıf bir cilde sahip olacakmışız:KK43: yaptıran arkadaşlar özelden mail adreslerinizi atarsanız sizinle dertleşiriz,öyle kötüyüm ki...üstelik dr.lar işleri bitince, paralarını alınca eskisi gibi ilgilenmiyorlar bile, konuşmak bile istemiyorlar...yazanlar haklıymış, insan depresyona giriyor...ya bide 2-3 milyar veripte rezil oluyorsun...o kadar yazmış millet aman dikkat diye...offf offffffff

bir de evin içinde dr.un önerdiği güneş koruyucuyu kullanıyor musunuz? hepsini cilde nasıl uygulayacağız ki..zaten keçe gibi sertleşti suratımız:KK43:

yıldız41 çok üzüldüm Allah yardımcın olsun herseyin bası ilk önce dua herseyin mutlaka çözümü vardır. sanırım sana lazer yapılmadan önce krem sürülmemişti değil mi? bence lazer yaptıracaklar kesinlikle uyuşturuculu krem kullanmadan yaptırmamalılar ben acıbadem de yaptırdım çok az acı hissettim ve biraz yanma oldu sonrası buz kompleksi ve bir jel sürdüler bepanten sürdükten sonra o yanmada gitti suan 2.günümdeyim yanma hiç yok kabuklanma oldu yakın zamanda dökülme olucak sanırım bence yaptırdığın yer çok önemli her yer iyi yapamıyor. nasıl kremsiz yaptılar aklımda almıyor.

sevgili necla bana da sürmediler krem..acıdan ağladım çocuk gibi.söz konusu suratımız olunca nasıl böyle düşüncesizce, cesurca davranıyoruz anlamış değilim..Rabbim yardımcımız olsun hepimizin inşallah.

canım bana krem sürdüler ve acı cekmedim sayılır senin için çok üzüldüm senin yaptığın yerde nerdeyse bende yaptırcaktım krem sürmediklerini öğrenince hemen onlarada kızıp vazgectim. acıbademdeki doktorum bana tek seansın hiç bir işe yaramıcağını söyledi o yüzden fraksiyonelin faydasını fazla görememişsindir bir daha cesaret edip yaptırırsan krem sürdür ve radyofrekanslı co2 fraksiyonel lazerle seans sayısı yarıya iniyomuş bilgin olsun ben co2 fraksiyonel olanından yaptırdım suan 5. günümdeyim kızarıklıklarım baya var gecmedi ne zaman gecer acaba?

arkadaşlar yüzüm berbat durumda, üstelik yanağımda çukur yokken çukur oluştu...moralmen çok kötü durumdayım:KK43: son günlerde yaptıran var mı hiç?? o kadar dediler bana yaptırma diye, ama ille de daha güzel olur düşüncesiyle mahvettik cildimizi:KK43: çok kötüyüm

Bende dun fraksiyonel lazer yaptırdım , ten rengm baya bi koyulaştı korkuyorm açıkcası düzelmezse dıe .s bu gn kabuklanmalar olustu bı kac yerımde kabuklar dökülmeye basladı bile . Ten rengmdekı o koyulukta geçer mi :KK43::KK14:

Arkadaşlar bende ayın 4nde fraksiyonel lazer yaptırdım . Ten rengim aşırı koyulaştı , yüzümün bazı yerlernde kabuklanmalar oluştu . Ten rengm düzelir mi ya çok korkuyorm .s:KK43:

2 hafta oldu yaptıralı. dilek hanım bu sefer çok yüksek çalıştı. allahhhh allahhh yandım. 30-45 dakika sürdü. yine benim kabuk atmam kolay oldu. iyileşme sürecim kolay geçti. sonuç harika. şimdi elde edilen sonucu muhafaza etmeye çalışıyorum. dilek hanım serum verdi. sabahları viamin c akşamları e vitamini sürüyorum. bi de yine akşamları leke oluşumu önlemek için bi krem verdi. gündüzleri d 2 saatte bi günş koruyucu kullanıyorum.turkuazcm ben olayı abarttım:)) leke olayını hallettim yarında dilek hanıma dudağıma dolgu yaptıracam. acaip bi heyecan yaptım:))

Canım leke için önerilen kremin adı ne ? Bende yaptrdm 2 gun önce fraksiyonel lazer , kabuklanmalar oluştu ve esmerım ten rengım oldugundada koyu . Leke kalır dıe korkuyorm acıkcası .s

X