Tatlı Tarifi Çıtır Kadayıflı Muzlu Sultan Sarması-Dr.Oetker Sponsorluğunda

Canfeb

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2018
18.424
55.167
Herkese merhaba,
Oldukça hafif ve lezzetli yapımı pratik bir taliyla karsinizdayim yeniden

1 litre süt (5 su bardağı )
1 su bardağı toz şeker
5 yemek kaşığı nişasta
2 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı kakao
1 paket şekerli vanilin
2 kaşık oda sıcaklığında tereyağ,margarin
Taban için;
Tepsiyi kaplayacak kadar çıtır kadayıf
Arası için;
1 su bardağı süt
1 paket kremşanti

Muz ve ceviz
Hazırlanışı
Muhallebiye başlamadan önce kullanacağımız tepsinin tabanını boşluk bırakmadan çıtır kadayıf kaplıyoruz.Muhallebisi için süt, un, nişasta, toz şeker ve kakao bir tencereye alınır çırpıcı ile çırpılır. Bu işlemi ocağa almadan yapalım ki topaklanma olmasın.Tencere ocağın üzerine alınır ve kıvam alıncaya kadar sürekli karıştırarak pişirilir.Bir iki defa pofurdadıktan sonra içerisine vanilya ile teremyağ ilave edilip güzelce karıştırılır.Muhallebi soğumadan kadayıflı tepsiye ince bir şekilde gezdirerek dökülür ve soğumaya bırakılır.1 poşet krem şanti ile 1 su bardağı süt mikser yardımı ile kıvam alıncaya kadar çırpılır.1 saat dinlenen muhallebinin üzerine krem şanti ince bir tabaka olacak şekilde spatulayla sürülür.Tatlımız 2 saat dolapta dinlendirilir.Dinlendirilen tatlı dolaptan alınır ve dilimlenir ,dilimlere muz ve cevizkonulur dikkatlice istenilen kalınlıkta rulo şeklinde sarılır.Hazırlanan sultan sarması servis tabağına alınır ve soğuk olarak servise sunulur.
Not:Bu tatlıyı kadayıf yerine hindistan cevizi,Burçak bisküvi kullanarak ta yapabilirsiniz.Ben kakaolu tercih ettim Portakallı ve Çilekli de güzel oluyor

Afiyet olsun. ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerine saglikmukemmel

Vaaayyyyy süpersin Cano,ellerine sağlık.Başarılar dilerim.

tarifimi alıp dağlara taşlara mı çıkem napem? bu nedir zalımın kızı madalyaya doymadın mı?

Ellerine sağlık tatlım mikemmell görünüyor
Başarılar dilerim
Ellerine sağlık Canım
Sunum 10 numara
Yaz mevsimi geri geliyor ellerine sağlık canoom
Ellerine saglikmukemmel
bu nasıl iddalı bir sunumduuuuuuu
Bayıldım tek kelimeyle müthişşş ellerine sağlık canım
Vaaayyyyy süpersin Cano,ellerine sağlık.Başarılar dilerim.
tarifimi alıp dağlara taşlara mı çıkem napem? bu nedir zalımın kızı madalyaya doymadın mı?
Çok güzel görünüyor gerçekten, ellerinize sağlık ❤
Çoook teşekkür ederim kızlar begenmenize sevindim basit ve şık bişey olsun istedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…