çirkin mutfak dolapları

Ev artık Queen’inmiş, ne yaparsa kendisi için yapacakmış. Sanki tapusunu verdi üzerine, bir sonraki kiracının yatıracağı kirayı da Queen alır artık.
:)
yok yok hasarı yaptıracakmış ama dekoratif konulara karışmıyormuş. haksız değil, sağlam versin yeter
bu arada hasarı dahi yaptırmayan ev sahipleri olabiliyor eğer öyle çıksaydı da şaşırmazdım

Bence ne boyama nede kaplama ile uğraşmayın, boyayanlar zaten daha sonra çok kötü oldu diyor bi daha ev sahibide sıkıntı çıkartabilir boyayıp dolapları maf ettiniz diye. Bi marangoz çağırın kapakları söksün zımbara cila yapsın, sizde kulpları değiştirin. Tezgah arasına sadece kaplama yapın (sökerken deforme etmiyor onlar). Eğer malzemesi sağlamsa bence güzel, tüm mutfaklar birbirine benziyor artık. Benim arkadaşım aynı böyle dolapları olan bi ev tuttu kapaklar çok sağlam demiş marangoz eski işçilik bi elden geçiriyim demiş şuan gayet güzel kullanıyor

Bu hangi ev 10 bin fazla olan mi? Bu evlere mi istiyorlar bu paraları gerçekten.

6 7 yıl önce eski evimdeki dolaplarımı boyamıştım. Ama 3 5 ay sonra taşındığım için temizliği vs nasıl oluyor bilmiyorum. Boyaması meşakkatli ama ben çok eğlenmiştim.

Bu iki evde değil dedi.
Cidden kirasını merak ettim.

yanları soyulmuş dolabın bir tarafın ben sonradan gördüm onu. ocaklı fırın çıkarılırken tezgahın bir kısmını yerinden oynatmış sallanıyor bir parça. ama kapaklar vs fena değil genel olarak

Oncelikle hayirli olsun.

Benim babam marangoz. Bu dolaplar da yuzey vernigi var ve fotodan anladigim kadariyla en az 20 yillik ahsap dolap.

Taslama zimpara makinasi ile zimparalanip yuzey verniginden kurtulursaniz boya tutar. Bir de vernik/boya soken ürünler var onlar da soker. Ama bu halinin ustune hicbir islem yapmadan boyarsaniz maks. 6 ay sonra boyada kavlamalar gorursunuz. Bahsettigim vernik sokme isi oldukca zor bir islem aksi durumda da zaten tutmayacaktir boya.

Ikincisi dolap kapagi degistirme isine girebilirsiniz, eger dolaplar saglam ise en garanti cozum bu olacaktir. Dolaplar saglam degilse bauhaus, koctas tarzi yerlerde yine ayni tutarlarda tutacak hazir dolaplar mevcut (ki dolabiniz duz L dolap cok özellikli bir alan yok, kosede cikinti var mi fotodan goremedim ama yoksa hazir dolap alip montaj yaptirabilirsiniz, kosede cikinti var ise isciligi artacaktir hazir dolap almanızin yine mantigi kalmaz)

Tezgah arasi fayanslar icin folyo agir bukulmeyen kaplamalar var, onlardan tercih edebilirsiniz, tek bir tanesi 40×90 cm olabiliyor onlarin.

Ama bence en onemlisi tezgah, tezgahiniz eger sunta tezgahsa korkunc bakteri biriktirmistir bunca sene.

Ben sizin yerinizde olsam sadece tezgahi yeniler gerisini oldugu gibi kullanirdim. Ki bu da en az 20-25 bin bandinda tutacaktir. En makul fiyatlilar mermerit dedigimiz mermer tozundan mamul dokme tezgahtir bilginiz olsun.

Daha detayli foto atsaniz aslinda daha iyi yardimci olabilirdim. Fotodan anladiklarim isiginda aklima gelenler bunlar.

Su fotolari atabilir misiniz?

Kapaklari yakindan 1 tane
Kapak iclerini yakindan 1 tane
Fayanslarla mermerin birlestigi noktadan 1 tane
Ve tezgah kenarlarini gorecek sekilde 1 tane tezgah fotosu.

Bence sen çirkin mutfak görmemişsin. bizim evin mutfağının tezgahı kahverengi dolaplar bordoydu. Komple yeniden yaptırdım. boyamanın iyi olmadığını ben de araştırırken okumuşutum. Gelen dolap ustaları da önermemişti. Ara fayansı değiştirebilirsiniz. Alttakini sökmeden üstüne döşenebiliyor eğer kırık çatlak vs yoksa .

Dolap boyatma, tezgah kaplama vb işlerine girmeyin bence. Fotoğraftan kapaklar ahşap gibi duruyor. O dolaplar koku yapmıyor, temizliği de kolay. Mutfağınız oldukça büyükmüş. İyi bir usta dolapların sallanmadığından emin olsun. Gerekirse destekleme aparatı yerleştirir. Fırınlı ocağın çıktığı yerdeki zarar gören ahşap kapak değiştirilebilir zaten; onu da ev sahibine fatura edebilirsiniz.

Tezgahınız da mutfakta çalışmak için uygun, büyük bir tezgah.

Asla ama asla boyatmayın.Ilk zaman cok güzel oluyor kullandıkça pişmanlıklar başlıyor.Doğru düzgün silemiyorsun ki mutfak orası yağ çözücü illaki gerekiyor silincede parca parca atıp dökülüyor.Beyazsa rengi zamanla sararıp iğrenc bi hal alıyor sürekli kirli mutfak gibi.Çok çok profesyonel değilse boyayan arada pütürlükler oluyor gördükçe sinir oluyorsun.Başta az gibi görünsede iyi bir marka kullanınca totalde epey masraf tutuyor.Sadece dış kapakları degısmek ve tezgah arasini degismekle aynı kapıya çıkıyor.Hikaye keşke eski haline getirebilsem diye bitiyor.

Dolaplara ellemeyin derim.. Orjinal Ahşap bir dolabı boyamak veya kaplama yaptırmak bana pek mantıklı gelmedi.

Ara fayanslara kaplama yaptırabilirsiniz bir de kapakların kulplarını değiştirip hava katabilirsiniz. Ayrıca temizlik düzen çok önemli. Elinizden geleni yaparsanız içinize siner.

detaylı yorumunuz için çok teşekkürler, akşamüstü eve uğradığımda atacağım bu fotoları.

Bence dolaplarin rengi fena değil, tezgah arasi degistirilir, led gibi aydinlatmalarla dosenirse gayet güzel olur.Sunuda ekliyim bordür gibi köpük tezgah arasi kaplamalar var ya beyaz tuğla gibi görünen onlardan yapacaksanız altına normal folyo kaplamayla kaplayın.ustune köpük kaplama yapin.Çünkü kopuklerin sökülmesi işkence folyoyla beraber sökülmesi daha rahat oluyor.