çirkin mutfak dolapları

TheQueeninthenorth

Guru
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
11.001
19.187
ev tuttum çok şükür hep beraber gözümüz aydın kk hatunları artık o ev mi bu mu diye sizleri darlamalarım bitti. sırada iç dekorasyon var şaka bir yana bu evle ilgili hemen hemen her şey içime çok sindi ama tek bir şey hariç-mutfak dolapları daha ilk gördüğüm anda içimi bir kasvet bastı ama sırf mutfağı yüzünden bu şartlarda bir evi eleyecek durumda değildim. lakin eski kiracı 12 yıl oturmuş evde ve sorunlu bir şekilde ayrılmış. afedersiniz evden çıkarken bir tek salonun ortasına mıçmadığı kalmış. mutfak dolapları çok kötü durumda, fotoda ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama dolaplar dökülüyor, ocağı çıkarırken resmen dolapları ayırmış yani. marangoz çağırmam gerekecek. aslında ben mutfağı komple kırdırıp yeniden yaptırmayı teklif ettim ev sahibine ama kiradan düşmek istemedi, ev sizin ne yaparsanız kendi kullanımınız için yapacaksınız siz karşılarsınız dedi dolayısıyla bu masrafa girmeyeceğim ben de cebimden çözüm olarak mutfak dolaplarını boyatıp yeni kulplar taktırmayı düşündüm ben de. badana için biriyle anlaştık, mutfak dolaplarını da boyarım dedi ama pek güvenemedim adama. izlediğim kadarıyla biraz ince işçilik lazım, kendi boyayanlar var, iyi işçilik olmazsa boyalar sonradan kalkıyor diyenler var. siz ne önerirsiniz, stella boyalar mı, hangi boya iyi olur, tezgahı ne yapmalı? mutfak dolabı boyatanlar var mı? nolur bu çirkin dolaplardan kurtarın beni

İki sene sonra soyulup kalkmayan boyanmış mutfak dolabı görmedim. Sıcaktan buhardan dayanmıyor o boyalar. İki senede bir zımparalar baştan boyarım diyorsanız yapın.

Biraz daha masraflı ancak yine çok pahalı olmayan bir çözüm de kapakları değiştirmek. En azından soyulma ve tekrar etme riski yok.

Bu 10bin pahalı olan ev mi diğeri mi?

Kapaklar girintili o yüzden kaplama zahmetli olur. Yaparım diyen olursa kaplama daha iyi olur ama bana baya zor geldi. Boya ve kulp değişimi yaptır. Ara tezgaha da ya yeniden iri parça seramik döşe ya da ona da kaplamalar var internetten alabilirsin. Tezgaha müdahale etme, boyayanlar var ama kullanımı hoş değil maalesef.

ev sahibi dolapların aldığı hasarı düzeltmiyor mu anlamadım
ortada eski kiracıdan veya kullanımdan, yıpranmadan kaynaklı hasar varsa ev sahibinin tamir ettirmesi lazım
kırıp yeniden yapma gibi büyük boyutlu olayına karışmamasını anlarım da
şu aşamada bi kırık, dökük, bozukluk varsa yaptırması lazım
buna da mı karışmıyor ?
boya konusundaki teknik detayı bilmiyorum
ama mümkün olduğunca az masrafla halletmeye bakın

ev sahibi dolapların aldığı hasarı düzeltmiyor mu anlamadım
Ev artık Queen’inmiş, ne yaparsa kendisi için yapacakmış. Sanki tapusunu verdi üzerine, bir sonraki kiracının yatıracağı kirayı da Queen alır artık.

hasarları tamir ettirecek. ama dekoratif durumlara karışmıyor, kırıp yeniden yapmaya da yanaşmadı. ben renk ve tezgah konusunda çözüm arıyorum

ikisi de değil. lokasyon olarak çok iyi bir yerde, site içi başka bir daire bulduk sonradan. ara tezgah dediğin tezgahla dolaplar arasında kalan yer değil mi?

Dolaplar mdf ise boyanmıyormuş, yeni evimizde gömme dolap var, 2 usta çağırdım boya tutmaz dediler :/
Önceki evimde de boyamıştım mutfak dolaplarımı, ne yazık ki memnun kalmadım. Beyaz ve gri yapmıştım beyaz yerler hep sarardı, e bastırarak silemiyorsun da siliniyor boya. Gri boyadığım yerler fena değildi, cila da geçmiştik kaç kat ama güzel olmadı 1 sene sonra.. hatta evimizi alan kişiler dolapları değiştirmek zorunda kalmış :/