Jinekoloji Cinsel Yolla Bulaşan Hastalık Ureaplasma, Aldatılıyor muyum ?

Yani belki de o küçücük ihtimal size denk gelmiştir.bunu yazabilmeleri için birilerinin yaşaması gerekiyor sonuçta.tüplerini bağlatıp hamile kalan kadınlar olduğu gibi.

Ben sizi anlayabiliyorum ve yargılamıyorum ama o ihtimal her hastalık için yazıyor ve nasıl diyeyim teorikten öteye pek geçmiyor. Eşiniz sizi aldatmıştır falan diyecek bilgiye sahip değilim sizin hastalığı da ilk def duyuyorum ama ortak kullanım alanından bulaşma biraz ütopik geliyor bana

Ben ortada komik bir durum göremiyorum ? Gülecek ne var anlamadım benim şuan ne halde olduğumu tahmin bile edemezsiniz dalga geçer gibi gülmek ne bileyim biraz vicdan..
Kusura bakma.haklısın.o zaman sakin sakin konuşun.öyleyse de eskilerden gelen bir meseledir.sıkma canını.evlilikte olsa farkederdin bir kadın olarak.

Kondomla korunduğunuz için eşinizden size geçme ihtimali vermediğiniz hastalığın, size yada eşinize ortak alandan geçtiğini düşünmek istiyorsanız, doğru mu anladım? Üstelik doktor net konuşmuşken. Yazarken bile saçma geldi...

Yani belki de o küçücük ihtimal size denk gelmiştir.bunu yazabilmeleri için birilerinin yaşaması gerekiyor sonuçta.tüplerini bağlatıp hamile kalan kadınlar olduğu gibi.
küçücük bir ihtimal değil

üreplazma zaten kimine göre fırsatçı enfeksiyon kategorisinde ve tam olarak klasik cinsel yolla bulaşan hastalık kategorisinde bile değil (gerçi bu önemli değil, kategorisi neyse ne) -ha ama cinsel yolla bulaşır mı, bulaşır. sürtünmeyle de bulaşır. anneden bebeğe de geçer. adamda bebekliğinden beri var olabilir mesela.

KK'deki kadınların hepsini test etsek muhtemelen yarımızda üreplazma çıkar. o yüzden de zaten pek test edilen bir patojen değildir. başka bir şey bulunamazsa acaba o mu diye bakılır.
eşlerini de test etsek yarısında değilse de çeyreğinde çıkar.
erkeklerde idrar testi yapılıyor, ya da meniden bakılıyor. erkeklerde bakteri olsa da testte çıkmama ihtimali daha yüksek.

gayet yaygın bir bakteridir, mesele de bu: bakteri olarak yaygındır. enfeksiyon olarak yaygın değil. kişide bu olup gayet sağlıklı olabilir yani. (yukarıdaki kategori meselesi burada tekrar doğuyor, hemen herkeste mi var acaba gibi sorular var, tartışmalı bir konu)

bakteri yaygındır, çok sıktır ama
normalde semptom yapmaz. herkeste enfeksiyon yapmaz.
senelerce hiç bişey yapmadan durup başka bir enfeksiyon, ya da vücutta bağışıklığı düşüren bir sebep yüzünden enfeksiyona gidebilir.

eğer evlenmeden önce cinsel hayatları yoktuysa muhtemelen eşinde bulunan üreplazma suşu bu kadının bağışıklık sistemine yabancı gelmiş ve enfeksiyon yapmış...ama eşi bunu nerede ne zaman kapmış bilemeyiz.

bazı doktorlar daha fazla cinsel hastalık olarak ele almaya meyilli olabilir, başka doktor olsa herhangi bir enfeksiyon gibi ele alabilir, tıpta bazı konular tartışmalıdır, her zaman ihtimaller küçücük değildir.

Eşimle konuştum kendinden çok emin yeminler ediyor benden başka kimseyle birliktelik yaşamadığına. İstediğin testi hemen yarın gider yaptırırım bende çıkarsa o enfeksiyon o zaman suçla beni diyor. Yapmış olsa test yaptırmaya bu kadar çabuk ikna olur muydu bilmiyorum gerçekten kafam çok karışık ne düşüneceğimi ne yapacağımı hiç bilmiyorum

Evlenmeden önce hiç ilişkiye girmedik ama sürtünme anal vs. oluyordu. Evlendikten sonra bu şikayetlerim başladı ilk ilişkimize balayında girdik hemen ertesi gün denize havuza girdim acaba oralarda mı bulaştı dedim ama herkes oralardan bulaşamayacağını sadece cinsel yolla bulaşacağını söylüyor. Yarın üreaplasma testini eşime de yaptıracağız umarım negatif çıkar. Eğer pozitifse malesef boşanacağım.

Öncelikle geçmiş olsun. Zor bir durum fakat sizde olduğuna göre çok çok büyük ihtimalle eşinizde de çıkacak zaten. Sizden önce ilişkisi yada ilişkileri olmuş mu o zamandan da taşıyıcı olabilir.

sadece bir kaç kez kondomsuz sürtünme oldu
Daha neyi soruyorsunuz? Hemen test yaptırırım kanıtlarım vs dediğine aldanmayın. Suç bastırmak gibi oluyor böyle demeleri. Gidin test yaptırın, en azından bundan sonrası için sağlığınızı koruyun. Negatif çıkarsa havuzdan mı ortak kullanım alanından mı demeye devam edersiniz ama pozitif çıkarsa aldatıldığınızdan emin olursunuz

Bakire olup kimseyle surtunmedim dahi diyip hpv kapanlar vardı. Onun yayılımı belki daha kolaydır bilemiyorum ama cinsel yolla bulaşan hastalıklar adı üstünde cinsel yolla bulaşıyor. Umarım eşiniz negatif çıkar. Bu test erkeklerde belirti veriyorsa iyi. Sonuç ne çıkarsa çıksın içiniz bir şekilde rahatlayacak. Acabalar ile yaşamak zor :/

O zaman bu siteyi biraz daha araştır çünkü her şeyi yapıp sırf vajinal penetrasyon yapmayınca kendini bakire sanan da dolu

Bunu boşanmak için kullanma çünkü adı üstünde cinsel yolla bulaşan bir hastalık olduğu için sende varsa eşine de en kötü senden bulaşmış olur.

Onda da pozitif çıkarsa bana senden bulaştı diyecek zaten

Kocanız büyük ihtimalle kaçak et kesmiş maalesef. Bir an önce doktora götürün. Üstte bir arkadaş yazmış benden önceydi sorun değil diye kızmadan yanaşın. Erkekler için ortak alan falan hikaye, doktorunuza inanın.

Yani doktor epey net konuşmuş. Bunun üstüne ben olsam acaba demezdim sanırım ya. Çok üzgünüm Ayşenur Hanım ama aldatılma gibi bir durum olabilir. Bir de erkekler genelde inkar modunda oluyorlar.
Kim o kız getir yüzleşelim, yok efendim o benim kardeşim gibidir yaa deyip de ayrıldıktan 3 ay sonra o kızla evlenen var. Yani demem o ki hiçbiri de çıkıp evet ben bir halt yedim demiyor. Tabi ki ne testi varsa yaptırırım diyecek, ne diyecek başka?

Peki bana eşim dışında nereden bulaştı ?
Önce bunu bir kesinleştirin. Niye bugün şimdi test yaptırmaya gitmiyorsunuz? Lütfen yalnız gitmesine izin vermeyin, bizzat orada olun. Net gerçeği öğrenmenin tek yolu var, araştırmak kurcalamak. Gerçeği öğrenince boşanmayacaksanız siz bilirsiniz ama en azından size hastalık bulaştırıp bulaştırmadığından emin olun. Yani ben asla böyle şüpheyle duramam o yüzden adamı tuttuğum gibi hastaneye götürürüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…